NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla osób,które planują zostać w Holandii na stałe
Autor Wiadomość
guma 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 2:36 pm   

Jasno , czytelnie i wyczerpująco . Dziękuję za wyjaśnienie .
_________________
Zwykle inspiracją jest coś lub ktoś, a najczęściej Ona .
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 3:29 pm   

U mnie tez tak bylo ja umialam powiedziec tylko Dzien dobry po holendersku to wszystko ale jak bardzo wystarczylo .Dostalam list i przydzial klasy :)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 5:58 pm   

Pisze w imieni mojej znajomej, ktora tez dostala taki zapraszajacy list- i nie wie czy to jest obowiazkowe. Kilka lat temu bylo troszke inaczej wiec nie umiem jej odpowiedziec- ona nie chce chodzic do szkoly a w liscie nic nie jest napisane czy obecnosc jest obowiazkowa- moze ktos z was wie?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 6:18 pm   

jak nie chce chodzić to poco wysyłała zgłoszenie?
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 6:32 pm   

To radze dowiedziec sie u zrodla zeby sie pozniej nie okazalo ze bedzie musiala zwrocic koszty nauki .Dostala list wiec napewno jest na liscie uczniow i za nia napewno poszly albo pojda pieniadze za nauke.
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 7:43 pm   

jak ja bym chciała być na miejscu Twojej koleżanki, moja gmina nie organizuje takich kursów :(
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:34 pm   

agata napisał/a:
Pisze w imieni mojej znajomej, ktora tez dostala taki zapraszajacy list- i nie wie czy to jest obowiazkowe. Kilka lat temu bylo troszke inaczej wiec nie umiem jej odpowiedziec- ona nie chce chodzic do szkoly a w liscie nic nie jest napisane czy obecnosc jest obowiazkowa- moze ktos z was wie?

Jeżeli nie podpisywała jakiejkolwiek umowy w szkole to żadne konsewkencje finansowe jej nie grożą, ale uprzejmnie z jej strony byłoby poinformować szkołę o zaistniałym fakcie.
 
 
wernyhora 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Polska Holandia
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 1:06 am   czasc

A orientujecie sie jak wyglonda sprawa w Hardenbergu ?
napewno wiecie jak wyglonda sprawa jesli polka ma dziecko z holendrem bez slubu to jakie dziecko uzyska obywatelstwo i jesli jest zona holenda tez jakie i jak wyrobic dziecki polski obywatelstwo ?
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 8:44 am   

wernyhora napisał/a:
napewno wiecie jak wyglonda sprawa jesli polka ma dziecko z holendrem bez slubu to jakie dziecko uzyska obywatelstwo i jesli jest zona holenda tez jakie i jak wyrobic dziecki polski obywatelstwo ?
a co to ma wspólnego z tematem?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 10:21 am   

dzieki za odpowiedzi ale wlasnie chodzi o to, ze ona nigdzie niczego nie wysylala- dostala to zaproszenie na rozmowe i dlatego pyta czy musi tam isc- czytalam ten list i tam tylko pisze ze gdyby nie mogla wstawic sie w podanym terminie to prosza o kontakt ale nic nie pisze ze to jest verplicht- ja tez nie wiem wiec dlategfo pytam was
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 12:24 pm   

Wydaje mi sie ze jezeli dostala juz list ktory jest imienny jak sie domyslam. Powinna isc na to spotkanie i tam wszystkiego sie dowie .Jezeli jest to przydzial do szkoly wtedy tez dowie sie wszystkiego i zawsze bedzie mogla zapytac o rezygnacje i ewentualne konsekwencje .Albo poprostu skontaktowac sie z nimi i zapytac o co naprawde chodzi .Nigdy nie pisze ze jest to obowiazkowe.Nie wiem czy dobre jest nieodezwanie sie bo niewiem o co chodzi poprostu byc moze jeden telefon zalatwi cala sprawe .A wiec zadzwoncie dziewczyny i sie wszystkiego dowiedzcie nie snujcie domyslow co to dlaczego ? i co by bylo gdyby? .Powodzenia.
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 8:24 pm   

Tez dostalem takie zaproszenie i napisano tam iz:



"U bent verplicht op deze afspraak te verschnijen....."

Wiec wstawiennictwo obowiazkowe...
W podanym terminie nie moglem sie wstawic bo pracuje, zadzwonilem i poinformowalem o tym fakcie, spotkanie przelozone mam na wrzesien...bo vakantje periode maja teraz w gminie...ale telefonicznie nic wiecej sie nie dowiedzialem o co chodzi..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
ricofederico 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 2:24 pm   Re: Dla osób,które planują zostać w Holandii na stałe

[quote="agata21229"]Taka oto informacja pojwiła się dzisiaj w mediach.

http://www.nos.nl/nosjour...inburgeren.html

OMG. Pani Polka tak pieknie mowi po holendersku ze napisy wrzucili :) heh. Prawda jest jednak ze Holendrzy tego nie ulatwiaja. Jak widza ze slabo mowisz po NL automatycznie zaczynaja po ANG. Niemiec bedzie tak dlugo do Ciebie gadal po niemiecku az sie nauczysz ;) No ale to nie zmienia faktu ze ja bym sie wstydzil tak odezwac przed kamera....
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 3:04 pm   

ricofederico napisał/a:
No ale to nie zmienia faktu ze ja bym sie wstydzil tak odezwac przed kamera....
no to dobrze ty się wstydzisz a ona zdobywa doświadczenie a co najważniejsze przełamała ta okropna blokadę językowa. Nie obwiniaj holendrów ze po angielsku zaczynają jak się z nimi dogadać nie umiesz, bo to od ciebie tylko zależy czy się poddasz i przejdziesz na niderlandzki czy będziesz twardo obstawał przy swoim.
 
 
ricofederico 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 5:09 pm   Re: Dla osób,które planują zostać w Holandii na stałe

Ja sie nie wstydze rozmawiac po Holendersku, nawet jesli nie zawsze mnie rozumieja (ech wymowa :) to powtarzam drugi raz zdanie albo wyraz i juz. I zawsze prosze Holendrow by mowili do mnie w ich ojczystym jezyku. Tylko ze jest jakby nie bylo roznica miedzy kupowaniem sera z taka znajomoscia jezyka a wypowiadaniem sie w TV.. Nie uwazasz??
Pozdrawiam

Michal
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group