NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holendrzy odebrali Polce dzieci
Autor Wiadomość
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 11:11 pm   

:088: aż się boję jutra ... moja córeczka była chora ( przeźiębienie ) tydzien spendziła w domu i aż się boję juto zaprowadzić ją do szkoly .... czy czasem przez jej tyg. nie obecność mi jej nie zabiora. .. jakaś masakra czlowiek nie wie co myśleć :088:
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
rodzice 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 11:32 pm   

Ostatnio zmieniony przez Administrator Śro Gru 14, 2011 11:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 7:31 am   

Warto sobie przeczytac:
jugendamt chce mi corke z polski zabrac....
http://vicky1971.salon24.pl/
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=26793.0
Ostatnio zmieniony przez rades29 Pon Lis 23, 2009 7:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rodzice 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 30
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 6:21 pm   

Ostatnio zmieniony przez Administrator Śro Gru 14, 2011 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 7:29 am   

czy Bureau Jeugdzorg i jeugdgezondheiszorg to ta sama instytucja?Otrzymaliśmy zaproszenie na rozmowę z młodszym synem, wystraszylismy się bardzo,nie wiemy tak naprawde o co chodzi w szkole twierdzą ze nikt nigdzie dziecka nie zgłaszał a w jeugdgezondheiszorg pani powiedziała ze to standartowa procedura badania dzieci w wieku 10-11 lat, nasz syn tyle ma.tyle się teraz mówi w radiu i telewizji o tych instytucjach zabierających dzieci często naprawde bezpodstawnie, nie wiem czy mogę wierzyc ze to standartowa procedura?nie wiem nic o dzieciach innych w szkole syna zaproszonych na taką rozmowę, zastanawiamy się czy to nie podstęp,może ktoś dzieś doniósł ze dzieci nasze....bo polskie dzieci.
oto główna tresc listu:
Onderzoek door de jeugdverpleegkundige
onderzoek van gezondheid groei, ontwikkeling en psychosociale gezondheid (lengte,gewicht,ogen,kleurenzin,bespreken van de ingevulde vragenlijsten)
In de klas vult uw zoon een korte vragenlijst in naar mogelijke depressieve klachten.

Są dołączone ankiety z pytaniami.
Czy kogoś dzieci w tym wieku były badane tam standartowe.Jesteśmy przerazeni. :088:
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 8:54 am   

aymar napisał/a:
czy Bureau Jeugdzorg i jeugdgezondheiszorg


to 2 roznie instytucje...

BJZ - po polsku opieka spoleczna... ale zajmujaca sie dziecmi do 18 roku zycia

Jeugdgezondheidszorg - GGD... to instytucja gdzie dzieci dostaja szczepienia, sa badane np. wzrok
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 8:56 am   

aymar napisał/a:
Są dołączone ankiety z pytaniami.
Czy kogoś dzieci w tym wieku były badane tam standartowe.Jesteśmy przerazeni. :088:


jest to standardowe badanie... w Polsce takie badanie odbywa sie w szkole podstawowej u pielegniarek.. jest badany wzrok, wzrost itp. nie ma sie czego bac...

a ankiety trzeba wypelnic...
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 9:08 am   

jestes pewna?dziękuje
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 5:07 pm   

aymar napisał/a:
Onderzoek door de jeugdverpleegkundige


tak, jestem pewna...

jeugdverpleegkundige - pielegniarka
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 10:47 pm   

dziękuje pojedzilismy popytac naszych znajomych holenderskich rzeczywiscie to standartowa procedura ale strachu było co nie miara nigdy nie wiadomo co tu za chwilę moze nas dopaść :088:
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
aneta*** 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Den-Haag
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 1:10 pm   

O jejku straszne ...A czy osobie nie zameldowanej moga odebrac dziecko?? Czy tez maja takie prawo??
Ostatnio zmieniony przez aneta*** Śro Mar 31, 2010 1:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 2:41 pm   

A co ma do tego zameldowanie? :119:
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rozpaczona 
Poczatkujacy
rozpaczona

Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 1
  Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:51 pm   

To co pani robi bo ja jestem w podobnej sytuacji moze jest ktos kto wie gdzie sie zwrocic co zrobic syna chca mi zamknac na rok albo poltora w osrodku gdzies za 3 tygodnie rozprawa gdzie uderzyc o pomoc juz wyjasniam nie pije wogole pracuje dobrze zarabiam mam bardzo dobre warunki mieszkalne jestem w trakcie rozwodu moj moz znecal sie nad nami psychicznie po odejsciu moj syn zrobil sie nieznosny poprosilam o pomoc ze teraz chca go zamknac w osrodku na rok albo poltora a moja corka nie sprawiajaca problemow dostanie nadzur kuratora za co ze chodzi do szkoly dobrze sie uczy i co wy na to a moze ktos wie gdzie uderzyc o pomoc
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 10:02 am   

suska napisał/a:
A co ma do tego zameldowanie? :119:


Trudno mi wyobrazic sobie, ze pojade gdzies za granice na wakacje (np. do Emirator Arabskich) z dzieckiem, a oni uznaja, ze dziecko jest zdemoralizowane, bo zle je wychowuje i zabiora. To byloby nie w porzadku. Za to mieszkajac w takich Emiratach, gdy zarowno ja i dziecko bylibysmy stalymi elementami spoleczenstwa, to bylbym bardziej w stanie zrozumiec ich ingerencje w rodzine. Moze zatem fakt zameldowania lub jego brak powodowac mozliwosc lub brak mozliwosci wplywu na dlugoterminowe dobro dziecka przez instytucje panstwowe.
_________________
Dumny Polak
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 10:07 am   

Czyli Twoim zdaniem, jak przedstawiciele takiej instytucji dostana wiadomosc, ze pod adresem xxx mieszka sobie jakas pani Polka z dziecmi, jej rutyna dzienna ogranicza sie jedynie do obalania 5 flaszek wina i wypaleniu 2 paczek fajek, zrobienia 3 solidnych awantur sasiadom, bo upomnieli ja, ze zostawia smieci na zewnatrz itd itd (nie bede sie tu zaglebiac w jakies patologie), to fakt, ze NIE jest tam zameldowana (od kilku miesiecy... ) kogos powstrzyma? :lol:

Zaznaczmy roznice miedzy turysta a osoba, ktora swiadomie sie w danym miejscu nie melduje, ale tam przebywa.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group