NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holendrzy odebrali Polce dzieci
Autor Wiadomość
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 1:29 pm   Re: Holendrzy odebrali Polce dzieci

Magda W napisał/a:
Nie wiem co o tym sadzicie ale ja caly czas myslalam ze jesli jest sie polakiem to nikt poza polskim sadem nie ma prawa odebrac polskie dzieci matce :shock:


Istnieje cos takiego jak prawo prywatne miedzynarodowe, ktore w sprawach z wymiarem miedzynarodowym decyduje o tym, ktory sa ma jurysdykcje i jakie prawo sie stosuje. Nie jestem w tym ekspertem, ale rozne kombinacje sa mozliwe: moze byc tak ze sad holenderki bedzie stosowal polskie prawo. Albo holenderskie. Albo belgijskie. Zalezy to od narodowosci i miejsca stalego pobytu przewaznie.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 1:37 pm   

Gochna H napisał/a:
rades29
Cytat:

Bo sa bezsilne w takich sytuacjach i nie znaja drogi rozwiazania sprawy


miejmy nadzieje ze przez ostatnie dwa lata (od roku 2007) sprawa sie wyjasnila

Dzieci urosly... Mama nauczyla sie jezyka i teraz juz potrafi radzic sobie (i moze innym) w podobnej sytuacji




:039:

Tego nie wiem. Nie ma mozliwosci aby cos jej poradzic w tej sprawie. Zaden kraj nie poradzil sobie z pewnym problemem . Rowniez i Holandia:
http://www.youtube.com/wa..._embedded#at=18
http://www.nuvideo.nl/alg...oet-overal.html
 
 
praca_j 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 3:36 pm   

mysle że dzieci nie odebrano tej pani bez powodu. w holandii prawo jest przestrzegane bardziej niz w polsce. pierwsza córka z pewnoscia była badana przez specjalistów i widac mieli powody zeby ja zabrac na leczenie. mysle ze szanowna pani nie wyjawiła w powyzszym materiale całej prawdy... dzieci nie sa zabierane rodzicom bez powodu panstwo nie potrzebuje dodatkowych osób do utrzymywania. moze dzieci były zaniedbane, niedorzywione, albo miały złe warunki mieszkaniowe???tego nie wiemy. mozemy ubolewac nad dramatem rozłąki matki z dziecmi ale... pomyslcie... wszystkie zwiazki tej pani nie przetrwały z jakiegos powodu... nie wiemy kim jest ta pani i skoro urzednicy i specjalisci orzekli iz nalezy zapewnic tym dziewczynkom lepsze warunki to chyba dobrze?
po zatym reportarz robił program telewizyjny który pokazuje takie fakty jakie chce i w taki sposób w jaki chce... nie które programy są żałosne, nie pokazuja prawdy lub wyolbrzymiają drobne problemy, z pijaków, i gwałcicieli czasem robią pokrzywdzonych przez system. kiedys robili reportaz o 19 latce która chciała studiowac w anglii na jakims drogim uniwerku i prosiła o pomoc. to było załosne sama zeby studiowac musiałam najpierw wyjechac i sama zapracowac na studia a ona chciała by ludzie wpłacali dla niej pieniądze... Wiadomo dzieci powinny byc z matką i ojcem lecz czasem ta matka lub ojciec nie sa w stanie zapewnic odpowiedniej opieki, lub krzywdza dziecko. patrzmy na ten reportarz realistycznie to tylko czesc prawdy a reszty nie znamy. chwali jej się ze chce odzyskac dzieci ale kto wie z jakich powodów???? moze z powodu zasiłków??? nie chce tu obrazac bohaterki reportazu ale co robiła przez te 2 lata????? i wreszcie mysle ze najwazniejsze jest dobro tych dziewczynek a nie matki. ludzie odpowiedzialni, znajacy wszystkie szczególy sprawy zadecydowali tak a nie inaczej mysle ze nie bez powodu.
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 4:07 pm   

W reportazu zabraklo wypowiedzi kogos z konsulatu. Pozwole sobie zacytowac:
Bezradna ambasada

Kobiecie niewiele może pomóc też polski konsulat. Leszek Rowicki, kierownik wydziału konsularnego ambasady polskiej w Hadze, skarży się, że choć władze polskie powinny być informowane o przypadkach ograniczania praw rodzicielskich obywatelom polskim przez holenderskie sądy, to w praktyce jest inaczej. - Konsulat ma ograniczone możliwości działania w takich sprawach jak ta, o której piszecie - przekonuje Leszek Rowicki.

Ale nasze władze muszą zrobić wszystko, by kochająca matka odzyskała swoje małe córeczki. Nie można pozwolić, by bezduszni urzędnicy rozbijali polskie rodziny i wyrządzali potworną krzywdę niewinnym dzieciom
http://www.se.pl/archiwum...ieci_39600.html
 
 
kasik50 
Poczatkujacy
kasik50

Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Wilnis
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 7:35 pm   

Witam. Mam nadzieję tylko iż Holenderski sąd miał naprawde poważny powód by odabrać tej kobiecie własne dzieci, bo jesli powodem były tylko złe warunki mieszkaniowe, finansowe lub chwilowe zaniedbanie, to kobieta powinna najpierw dostać ostrzeżenie,potem nadzór odpowiednich instytucji, które kontrolowałyby postępy matki, czy jest poprawa, może także pomoc w postaci większego lokum socjalnego, jeśli poprzednie było za małe. Niewiem tak naprawdę co o tym sądzić, artykuł jest rzeczywiście mało obiektywny, może holenderskie władze naprawde miały ważny powód (bicie, znęcanie sie psychiczne, zagrozenie zdrowia, lub życia, narkotyki, alkoholizm...bo z tego co wiem to właśnie w takich sytuacjach odbiera się dzieci) bo jesli powodem były tylko złe warunki bytowe, mieszkalne i choroba dziecka, to powinna ona dostać szanse poprawy i poukładania swojego zagmatwanego życia. I myślę też, mało znaczące w tej sprawie powinno być, jak ktoś wcześniej napisał jej nieudane związki, bo to że nie mogła sobie ułożyć życia osobistego nie robi z niej złej matki w żadnym wypadku. Ile jest Holenderek po rozwodach, rozstaniach kilkakrotnych, samotnych matek, które nie mogą sobie ułozyć życia...ale to nie czyni ich złymi matkami i nie odbiera im się dzieci z tego powodu. Mam nadzieję że jeśli ta kobieta, naprawde była dobrą matka, dbała o dzieci, kochała je a miała tylko chwilowe kłopoty z którymi nie wiedziała jak sobie poradzić, to holenderski sąd da jej szanse, kontrolując sytuacje...
_________________
Kasik50
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 9:37 pm   

kasik50 napisał/a:
Mam nadzieję tylko iż Holenderski sąd miał naprawde poważny powód by odabrać tej kobiecie własne dzieci,


z doswiedczenia wiem (pracuje w osrodku wychowawczym), ze to wcale nie takie latwe odebrac komus prawa rodzicielskie... dzieciaki, ktore mieszkaja w osrodku gdzie pracuje... dopiero po dlugim czasie byly zabierane z domu...

osobiscie nie spotkalam sie z przypadkiem gdzie dzieci zostaly zabrane z domu ze wzgledu na warunki mieszkaniowe... przypadki, ktore znam mialo wplyw wiele rzeczy...
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:19 pm   

...wiec jakie rzczy maja wpyw na to ze moga nam zostac odebrane dzieci.I nie tylko NAM Polakom ale NAM rodzcom?
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
rodzice 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:19 pm   

Ostatnio zmieniony przez Administrator Śro Gru 14, 2011 11:18 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:22 pm   

RANY BOSKIE! Kobieto co Ty piszesz?! WSPOLCZUJE z calego serca...
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:28 pm   

silaczka napisał/a:
RANY BOSKIE! Kobieto co Ty piszesz?! WSPOLCZUJE z calego serca...

Prawde pisze
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:52 pm   

silaczka napisał/a:
...wiec jakie rzczy maja wpyw na to ze moga nam zostac odebrane dzieci.I nie tylko NAM Polakom ale NAM rodzcom?


OTS (Ondertoezichstelling) - jest wydawany na rok czasu... po roku moze byc ponownie przedluzony na max. rok...

dzieciaki, ktore mieszkaja w osrodku w ktorym pracuja maja zazwyczaj OTS... jak juz dziecko dostanie OTS to dosc czesto jest zabierane z domu...

powody:
- niechodzenie do szkoly (nie mowie to o opuszczeniu paru godz., czesto jest juz leerplichtambtenaar w akcji)
- uzaleznie rodzicow (narkotyki, alkoholizm)
- wykorzystywanie dzieci seksualne
- bicie dzieci
- zle warunki mieszkaniowe (mam tutaj na mysli miedzy innymi zaniedbane, czesto brudne, smierdzace pomieszczenia)
- zaniedbanie dzieci np. dzieci chodza w brudnych rzeczach, sa glodne

to sa powody z jakimi sie najczesciej spotykam... czesto rowniez zachowanie dzieci ma wplyw... mam tutaj na mysli dzieci, ktore sa agresywne i rodzice nie radza sobie z nimi... przez co zglaszaja sie do Jeugdzorg...

sa tez przypadki dobrowolnego zabrania dzieci z domu... tzn. rodzice wyrazili zgode na zabranie dzieci z domu... czyli nie ma OTS... co w praktyce oznacza, ze w kazdej chwili dziecko ma prawo powrotu do domu...

troche informacji mozna rowniez znalesc na stronie...
http://www.postbus51.nl/n...oezichtstelling
 
 
rodzice 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 11:03 pm   

Ostatnio zmieniony przez Administrator Śro Gru 14, 2011 11:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 11:09 pm   

rodzice... w jedym z podanych linkow jest napisane, ze powodem zabrania dzieci sa falszywe akty urodzenia...

jesli uwazaja, ze nie jestescie rodzicami... to czemu nie zostaly zrobione testy DNA??

cytat z twojego linku: "Mama en papa waren goed voor ons aan het zorgen wat zowel de Raad als BJZ bij de rechters verklaard hebben."

dziwi mnie to, ze mimo zeznaia RvK i BJZ (ze wasza opieka nad dziecmi jest dobra)... sad i tak odebral wam prawa rodzicielskie...

cytat z twojego linku: "Wij missen ze ook daarom, na hun bezoek aan ons een uur per week (binnen deze tijd hebben wij ze dankzij BJZ 9 weken niet gezien), moeten wij hard huilen dat wij niet mee naar huis mogen."

nie rozumiem czemu BJZ ma tak zmienne zdanie... czy oni podali jaki kolwiek powod dlaczego nie mozecie sie widywac z dziecmi??

a chodzi mi konkretnie o ten link: http://oliwia-monika.ikua.nl/wijzijn.html
 
 
rodzice 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 11:18 pm   

Ostatnio zmieniony przez Administrator Śro Gru 14, 2011 11:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 11:34 pm   

:088: :088: :088: az nie moge uwierzyc ze tak postepuja z rodzinami no i przede wszystkim z dziecmi :119: Rodzice zycze Wam szybkiego powrotu Waszych dzieci do domu :039: i trzymam kciuki.Czyli mozna sie spodziewac ze moga sobie przyjsc i zabrac mi dziecko z domu ?!:072: A ja myslalam ze na takie postepowanie to trzeba sobie niezle zaslozyc :119:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group