NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przelot balonem nad Holandią
Autor Wiadomość
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 8:31 pm   

tylko dlaczego czekacdo wrzesnia? :039:
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 11:45 am   

jasne że mogą być 2 grupy, jeśli powiedzmy będzie więcej niż 8 osób.
majuga, zaproponowałem wrzesień bo w wakacje pewnie i tak dużo osób nie będzie w NL, ja też wyjeżdżam. Poza tym jesienią wiatr silniej wieje i dalej balon popchnie :)
 
 
 
Aero 
Poczatkujacy
aero

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 9:19 pm   

niech i beda dwie grupy,byle tylko to doszlo do skutku :028:

Przed momentem kolo naszego domku w Alphen nad Renem lecial sobie wlasnie piekny ......



ale niestety,nas w nim jeszcze niebylo :074:
_________________
Pozdrawiam Wszystkich
Aero
 
 
O.L.A. 
Poczatkujacy
Huliganjetta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Gipsy part of town
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 10:28 am   

Co roku latem w Bredzie odbywa się taka impreza balonowa. W tym roku przypada 27,28,29 sierpnia. Tak więc mozna sie jeszcze załapać. szczegóły w linku:
http://www.bredaballonfiesta.nl/

My bylismy w zeszłym roku, ale niestety na przelot się nie załapalismy, bo wyloty były o 6 rano, a nie mielismy jak się dostać tam z Hagi na tak wczesną godzinę.
Ale wieczorkiem można pooglądać jak balony wracają, jakiś pokaz latawców w międzyczasie był i inne atrakcje. Jedynie radzę by sobie kocyk czy jakies krzesełka wziąć bo klimat taki piknikowy i usiąść mozna tylko na ziemi.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:13 pm   

filnec napisał/a:
jasne że mogą być 2 grupy, jeśli powiedzmy będzie więcej niż 8 osób.
majuga, zaproponowałem wrzesień bo w wakacje pewnie i tak dużo osób nie będzie w NL, ja też wyjeżdżam. Poza tym jesienią wiatr silniej wieje i dalej balon popchnie :)


Balonem lata sie przy praktycznei zerowym wietrze. O ile pamietam lata sie przy wietrze do 5m/s
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:17 pm   

O.L.A. napisał/a:
My bylismy w zeszłym roku, ale niestety na przelot się nie załapalismy, bo wyloty były o 6 rano, a nie mielismy jak się dostać tam z Hagi na tak wczesną godzinę.
Ale wieczorkiem można pooglądać jak balony wracają, jakiś pokaz latawców w międzyczasie był i inne atrakcje. Jedynie radzę by sobie kocyk czy jakies krzesełka wziąć bo klimat taki piknikowy i usiąść mozna tylko na ziemi.


Chyba powinny byc dwa przeloty. Balonami lata sie albo rano kolo 6 albo od 16-17. Zwiazane jest to z ruchami mas powietrza.
Nie zam realiow holenderskich, ale w Polsce nie wiem czy jakis balon jest w stanie leciec dluzej niz 3-4h (oczywiscie zalezy to od pogody oraz od kalorczynosci gazu). Najdluzszy lot ktory zaliczylem na mistrzostwach polski trwal niecale 2h i z 4 butli z gazem prawie nic nie zostalo.

Wlasnie mialem pisac, ze najlepsza okazja na zalapanie sie na lot to zawody lub rozne fety balonowe.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:30 pm   

hej no to ja tez chce poleciec balonem ale faktycznie po co czekac az do wrzesnia, ja chetnie w jakas niedziele taki wypad bym zrobila a jak ktos sie pisze na Brede to jeszcze lepiej!!ja na pewno i kto jeszcze w najblizszym czasie?? :)
 
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 8:26 am   

troche spanikowalam na mysl o tych krowkach coby wygladaly jak biedronki...ale co tam, chyba sie pisze :-)
 
 
Bombarka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 11:24 am   

Barbara i Jan - my tez jestesmy zainteresowani.Mieszkamy w eindhoven. znam " smak powietrza bo '' za mlodu skakalem ze spadochronem. Niezapomniane przezycie nie porownywalne z niczym co znam.
_________________
Tam gdzie sila nie potrzeba prawa bo prawo jest bezsilne.
 
 
EWKAmarchewka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 32
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 1:51 pm   

Mam prosbe weszlam na link podany na impreze balonowa w Bredzie wrzucilam wsz na tlumacza i wyszly mi jakies bzdury czy ktos moze mi pomoc i poinformowac czy za ta cene 140-130euro jest tylko przelot dla 1 osoby ,jest to dla mnie wazne gdyz ma byc to prezent.
Ostatnio zmieniony przez EWKAmarchewka Nie Sie 02, 2009 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 2:35 pm   

130 p.p. czyli per person za osobę ale za to ze śniadaniem :038:
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Sie 02, 2009 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EWKAmarchewka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 32
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 2:46 pm   

dzieki wielkie juz dokonalam rezerwacji :039:
 
 
irekM 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 2:47 pm   

Witam.
Ja też jestem chętny na przelot balonem, nigdy nie oderwałam się od ziemi, tak więc będzie ciekawie. Możliwe, że namówię koleżankę lub dwie (termin). Tak więc czekam na przybliżony termin i miejsce.
Pozdrawiam
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 11:19 pm   

hej, terminy terminami ale ja chetnie wybiore sie w niedziele na ten w Bredzie 30tego sierpnia?? czy ktos chetny na ten termin? prosze o kontakt na priv bo ja chetna ale z kim razniej;))
 
 
 
MARTAA 
Poczatkujacy
Martaa

Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 8:27 pm   

my też jesteśmy chętni ( 2 osoby ) ale na koniec września bo wcześniej niestety nas nie ma. :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group