NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwactwa biura pracy a sprawa w sadzie.
Autor Wiadomość
Alicja03 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 9:53 am   

Jakie CAO ci przysluguje wiesz moze? ABU ma 3 fazy A, B i C. Faza A trwa 78 przepracowanych tygodni po czym przechodzisz w faze B gdzie musza ci wyplacac nawet dni ktore nie pracujesz bo pracodawca nie ma dla ciebie pracy. Biuro pracy jednak moze cie wyslac na 26 tygodniowy urlop i kiedy z niego wrocisz musisz od nowa zaczynac prace w fazie A. To wszystko mozesz znalezc na ich stronie. Jezeli jednak do NBBU nalezysz to tam juz jest inaczej musisz sobie poczytac http://www.nbbu.nl/defaul...s=item&item=459
Wiesz niektorzy sie nie odzywaja jezeli chodzi o fazy bo sie boja ze zostana wyslanie na "wakacje" ;-)
Co do godzin to musza ci kopie twoich przepracowanych godziny dawac. Jezeli chodzi o nadgodziny to musisz sie z nimi skontaktowac. W sumie kazdy pracodawca moze je inaczej ustalac i od ciebie zalezy czy sie na to zgodzisz. Przyklad u nas jest od 7-16 100%, potem masz 125% do 24, o od 24-7:00 150%. Soboty i niedziele tez masz nadgodziny 150% i 200%. Jednakze niektorzy pracodawcy pracuja z ploegtoeslag i tam nie masz nadgodzin bo masz juz z gory jedna kwote ustalona na caly tydzien.
Zycze powodzenia
 
 
gewenger 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 63
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 1:29 pm   

coa nie jest z abu choc abu jak pisze na swojej stronie ze sa okresy w ktorych wszyskich posrednikow obowiazuje cao z abu']
nie mowie ze mieszkania sa brudne itp. co do placenie za mieszkanie to pytam sie bo w cao pisze ze moga odciagac za mieszkanie ale tyle ile jest warte nie moge zawyzac. dlatego tez nie odciagaja za mieszkanie tylko za koszty administracyjne mieszkania. np mieszka 10 ludzi kazdy placi po 200e miesiecznie ze stawki netto + po 60 miesieczbnie ze stawki brutto wychodzi 2600e za takie mieszkanie co 4 tygdonie;] wlascicielowi placa okolo 1500ewiec 1100e jest zawychy;] co jest wg cao nie legalne. wiec oni nie biora za mieszkanie tylko za koszty administracyjne mieszkania;]o to mi chodzi caly czas czy mam prawo wogole chciec za to rachunki.?
co do faz a,b,c jesli pracownik pracuje kilka lat o ma faza a caly czas bez wakacji 26 tygodniowych ;] czy jaesli bym to zglosci poniesli by jakies konsekfencje?

czy jesli jade za para tygpdni na urlop mam go wypracowany i przez wyjazdem kaza mi podpisac zerwanie umowy mam obowiazek go podpisac? co jesli odmowie i zwolnia mnie dyscyplinarnie?
druga sprawa czy wplaciciel mieszkania ktory wynajmuje je dla biura pracy moze sobie swobodnie przychodzic do tego mieszkania kiedy chce ? np. biuro ma umowe do konca roku a on przyprowadza ludzi ktorzy ogladaja te mieszkanie nawet jak nikogo w domu nie ma. tak ze nie wie o tym nawet nikt. caly czas twierdzi ze to przychodza ludzie z gminy;] co tydzie?;] juz pare razy zastalem kogos w domu.a jestem na 100% przekonany ze sa to ludzie zainteresowani kupnem. takze prosze prosto odpowiedziec czy ten wlasciciel moze sobie tak po prostu b ez zapowiedzi, gdy wszyscy sa w pracy wprowadzac ludz do domu ktory nam wynajmuje?

[ Dodano: Pon Lip 13, 2009 4:11 pm ]
na umowie u gory pisze ze" nie abu-zwolennicy" a nizej pisze w paru miejscach ze jednak abu hahaha ciekawe;]

[ Dodano: Pon Lip 13, 2009 7:31 pm ]
takie mam pyatnie jeszcze: z solarisu:


saldo vp bij af saldo
feestdagen 0 8 8 0
vakantiegeld 0 30 30 0
vakantiedagen W 700 32 0 732


co z tego wynika bo ja widze to tak. ze wakacyjne jest wyplacane od razu a dni urlopowe sie zbieraja. w biurze tluka do glowy ze przy zjezdze jest wyplacane wakacyjne . moze sie myle ale z tego jasno jak dla mnie wynika ze wakacyjne jest wyplacane z kazdym tygodniem. czy jesli jade do polski to molge nie zrywac umowy jak kaza tylko prosic zeby w czasie urlopu wyplacali mi vakantiedagen?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 7:43 pm   

Z tego co piszesz, to jest tam wiele kombinatorstwa. Mozesz zkserowac kontrakt oraz kartki wyplat i wyslac do SNCU albo do zwiazkow zawodowych. Powinienes jednak zrobic zastrzezenie, ze nie chcesz zeby podawali Twoje dane osobowe, przy kontrolowaniu biura. W przeciwnym wypadku, mozesz miec racje ale po zakonczonym kontrakcie zostaniesz zwolniony z pracy.
 
 
gewenger 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 63
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 8:18 pm   

dzikei. jeszcze interesowalo by mnie to : czy mam racje czy tak to dziala jak ja to widze. zrobilem czytelniejsze.


------------------------saldo vp----bij-------af---saldo
feestdagen €------------0----------8--------8-----0
vakantiegeld €----------0---------30-------30----0
vakantiedagen W €----700-------32--------0----732


co z tego wynika bo ja widze to tak. ze wakacyjne jest wyplacane od razu a dni urlopowe sie zbieraja. w biurze tluka do glowy ze przy zjezdze jest wyplacane wakacyjne . moze sie myle ale z tego jasno jak dla mnie wynika ze wakacyjne jest wyplacane z kazdym tygodniem. czy jesli jade do polski to molge nie zrywac umowy jak kaza tylko prosic zeby w czasie urlopu wyplacali mi vakantiedagen?
Ostatnio zmieniony przez gewenger Pon Lip 13, 2009 8:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 12:12 am   

Z tego co napisales, wynika, ze feestdagen i vakantiegeld, masz wyplacane kazdego tygodnia. Powinno to byc zawarte w umowie, ze taka praktyka jest dtosowana i jest ona dopuszczalna.
Vakantiedagen to jest Twoj wypracowany urlop i nie musisz zrywac umowy jezeli wijezgzasz na urlop. Jezeli masz wyplaty tygodniowe, to zaznacz, ze chcesz zeby za kazdy tydzien wyplacili Ci 38 godz urlopu. Jezeli wyplaca ci calosc w ciadu jednego tygodnia, to bedzie to potraktowane jako nadgodziny i bedzie potracony wiekszy podatek.
 
 
gewenger 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 63
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 9:32 am   

no i jest tak,ze jesli chce jechac do polaksi na urlop to musze zrywac umowe. pwoiedzilem ze nie chce tego robic to upieraja sie ze u nich w firmie tak jest. tak czy tak nie zerwe tego tylko jak to zalatwic zebym ja nie mial problemow. gdzie to zgloscic najlepiej i najszybciej bo tekie praktyki sa stosowane dla kazdego pracownika. oczywiscie nie sa mnie w stanie zmusic zebym to podpisal ale.. jesli nie podpisze to beda placic cos ala kary;] z drugiej sptony jak nie podpisze i pojada to powiedza ze ucieklem;] zastanawiam sie czy by ich nie zaskarzyc;] jesli ktos ma jakies doswiadczenia to porosze o informacje.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 10:39 am   

gewenger, a czy podpisujac z nimi kontrakt dostales wogle regolamin i CAO ?? czy dostales kontrakt podpisany do reki ?.
No i czy dostajesz na czas wydroki z wyplat ?.
Mianowicie przy podpisywaniu kontraktu musisz zawsze dostac kontrakt ( orginal ) do reki jeden ty jeden firma i jeden dla ksiegowego.
W kontrakcie stoi czy maja regolamin i czy podlegaja pod CAO i jesli tak to pod jakie , i napewno tez jest napisane ze takowe to mozesz dostac u pracodawcy. W kontrakcie tez powinno stac o ile naleza oni do jakiegos zwiazku , gdzie mozesz w razie problemow je zgosic. Wiuec poczytaj co i jak jest w twoim kontrakcie a wtedy moze bedziemy ci mogli cos doradzic.
Pozatym z tego jak sie orjentuje masz faze A . Faza a nie zmusza nikogo do niczego.Biuro moze w kazdej chwili ci powiedziec zostan w domu bo nie ma pracy dla ciebie ale i w droga strone tak samo.
W fazie A nie zapewniaja ci danej ilosci godzi ani danej wyplaty. Czyli ile pracujesz tyle dostajesz .
A jak zechca to i tak zostaniesz w fazie A bo po przed koncem fazy A powiedza ze pracy dla ciebie nie ma faza wygasnie smiercia naturalna . a za pare tyg znow wrocisz i zaczniesz od nowa.
Wiec o co te cale komocje ?.
 
 
gewenger 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 63
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 4:11 pm   

o to te cale emocje , ze jak chce jechac na urlop to musze zrywac umowe. prace miam i moge tam pracowaj jak glugo chce. za te pieniadze czytaj 5,5e netto na godzine wychodzi , zaczynam prace od 4.30 lub 3.30 kiedy byly to tego dotaki w postacji pkt , teraz pkt za do 5 rano;] mazlo wazne. w sumie glowny popwd to to ze jak jade do polski, majac umowe do konca roku , musze ja zrywac czy tam zakanczac przy zjezdzie.
moga mi te umowe wypowiedziec , jest ok, ale nie beda kazali mi jej zrywac. jesli oni cos chca zebym zrobil co w sumie nie jest moim obowiazkiem to ja mam to robic ale jak ja juz co chce co oni powinni mu dac to juz jest problem. dlatego ni mozna im na wszysko pozwalac. nie bede tej umowy zwrywac i juz. pytam tylko jak mam to zalatwic,
mam umowe o proce tymczasowa na czas okreslony, pisze "nie abu -zwolennicy". dalej w niektorych podpunktach pisze ze zgodnie z cao abu. od kwietnia tak czy tak cao aby przestalo obowiazywac.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 4:44 pm   

gewenger napisał/a:
nie abu -zwolennicy

znaczy ze maja swoje prawa i regulaminy
i nic im nie zrobisz dopoki nie przekrocza ogolnych praw pracy.
A wiec poczytaj swoj kontrakt co tam jest opisane procz tego ze to czasowy kontrakt i ze nie abu zwolennicy. A jak chcesz cos wiecej sie dowiedziec to radze isc do jurysty oni wiedza wiecej jak my uzytkownicy forum.
Jesli jestes czlonkiem FVN to mozesz sie oczywiscie do nich udac i przedlozyc sprawe . Jedno jest pewne nie moga ci kazac zrywac kontraktu jesli wyjezdzasz na wakacje chyba ze jest jakis punkt w kontrakcie o takowych wyjazdach.
P.S> nie zrozumiales mnie do konca . Faza a normalnie nie gwarantuje zadnych godzi i wysokosci miesiecznego wynagrodzenia.
Jesli im sie spodoba to poprostu moga ci powiedziec pracy brak . Siedz i czekaj ale kaski nie bedzie za czekanie.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 6:48 pm   

Gewenger, czy to biuro to przypadkiem nie Covebo???? :082:

A propos zakwaterowania pracowników. Gdzieś wyczytałam (być może nawet w CAO) że agencja pracy może swoim pracownikom (tymczasowym, nie mającym stałego zameldowania w Holandii) wypłacać część wynagrodzenia w naturze oferując np. darmowe zakwaterowanie lub transport do/z pracy. Przyznanie takiego wynagrodzenia możliwe jest wyłącznie za kwotę powyżej 7,71€ (brutto czy netto???) za godzinę.
W innym miejscu napisane jest że agencja pracy nie możne czerpać korzyści z zakwaterowania pracownika.
Wg mojego skromnego zdania wiekszośc agencji pracy nagina te przepisy oferując pracownikowi "darmowe zakwaterowanie" ale w rzeczywistości pobiera za to opłaty w formie "kosztów administracyjnych".
Z doświadczenia wiem (Covebo) że agencje pracy umieszczają po tylu ludzi na domku że zwraca im się z nawiązką wynajem oraz opłaty za prąd, gaz i wodę. To samo dotyczy transportu - pracownicy tankują sami, zwraca im się śmieszne kwoty za "kilometry" do pracy i z powrotem, jeżdżą samochodami które z ledwością przechodzą coroczne APK.
Cóż, każdy kombinuje jak umie :043:


Mały off-topic. W CAO na temat czasu trwania fazy A pisze że: "Faza A trwa maksymalnie 78 przepracowanych tygodni".
Czy to znaczy że jeżeli bierzemy urlop trwający powiedzmy 3 tygodnie to te tygodnie są odliczane od czasu trwania umowy? Czyli że faza A trwa momentalnie dużej - 78 tygodni kalendarzowych + 3 tygodnie (lub więcej) naszego urlopu???
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Sob Lip 18, 2009 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gewenger 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 63
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 7:17 pm   

ja to przeczytalem wszystkoo i ja to dostonale wiem. ba ostatnio dlugo rozmawialem z ksiegowym i innymi pracownikami biura. oni tez wiedza ze jest to wszysko naciagana na maxa albo nie zgodne z prawem pracy. na pytanie czy musze zerwac umowe odpowiedzieli ze musze ale nikt mnie nie zmusi do podpisania zarwania umowy;] urlop u nich wypisuje sie jako potwierdzenia zjazdu . wszysko to jest zbyt naciagane. balansujace na granicy prawa;] jesli kazdy punkt "balansuje na granicy prawa" a nie ktore go przelraczaja to trzeba cos z tym zrobic. jak by kwzy sie za to wzial to by bylo inaczej(czytaj lepiej dla kazdego pracownika) ale kazdy sie boi ze straci prace wiec na kazde nowe odtracenia wywoluja tylko dysksje miedzy pracownikami i na tym sie konczy. za mieszkania oczywisie nie place bo sa darmowe. my placymy koszty mieszkaniowe i sa przewazni wieksze niz to mieszkanie kosztuje w rzeczywistosci, ale to akurat jest zgodne z prawem ;]
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 2:15 am   

obligowanie pracownika do podpisania zerwania umowy przed wyjazdem na urlop jest na pewno nie zgodne z prawem, bo w sytuacji, w ktorej biuro w czasie Twojego uropu faktycznie Cie zwalnia- nie masz prawa do zasilku dla bezrobotnych, bo oficjalnie- sam sie zwolniles.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group