NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa przez internet -Rabobank-rewelacja
Autor Wiadomość
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:26 pm   Obsługa przez internet -Rabobank-rewelacja

w ciagu 20 min. udało mi sie obcykać praktycznie wszystkie funkcje (nie znam holenderskiego:) i wykonac 2 przelewy w tym jeden do PL-POLECAM (słuze pomocą)
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 11:29 am   

jeśli to taka rewelacja, to moze znasz juz jak naliczane sa prowizje za przelew ? Która opcja wychodzi najtaniej jesli przelewam pieniadze z Rabobanku do Polski na moje własne konto walutowe (w mbank) : podział kosztów przelewu przez oba banki, prowizja płacona przez bank Polski czy może prowizja płacona przez bank NL ?
Pozdr
 
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 11:34 am   przelewy Rabobank

jeśli to taka rewelacja, to moze znasz juz jak naliczane sa prowizje za przelew ? Która opcja wychodzi najtaniej jesli przelewam pieniadze z Rabobanku do Polski na moje własne konto walutowe (w mbank) : podział kosztów przelewu przez oba banki, prowizja płacona przez bank Polski czy może prowizja płacona przez bank NL ?
Pozdr
 
 
 
Klaudia
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 12:57 pm   

Witam. Ja również robię przelewy z rabobanku na konto walutowe w mbanku. Przelewy wg opcji podział kosztów są za darmo. Pieniadze są na polskim koncie na drugi dzień. Pozdrawiam.
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 12:52 am   

mam konto w ING Belgii, a wybieram kase w ING HOLAND ktos wie ile sie placi prowizji??? prosze o pomoc...:) moze lepiej przejechac sie do bankomatu za granica przy wiekszej kasie... a jak bede placil karta w sklepie to tez biora prowizje?
 
 
kamil wydrzyńsk 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 5:59 pm   

mam konto w rabobank w Holandii nie wiem jak moge sprawdzic przez internet stan mojego konta pomozcie
 
 
Pablo Escobar 
Poczatkujacy
Puta Madre!!!

Wiek: 37
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 10:25 pm   

To i ja bym poprosił o pomoc :]
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 10:20 pm   

https://bankieren.rabobank.nl/mijnbankzaken

1. wpisac numer konta
2. wlozyc karte do Readera i przycisnij przycisk I
wpisz pincode czyli swoj kod karty
i kliknij na OK
3.wpisz kod jaki pojawil sie na Reader i kliknac na Ga verder...po zalogowaniu masz dostep dostep do swego sejfu...

Nie wiem dalej co i jak rabobank to nie moja skarbnica.
Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Nie Sty 27, 2008 10:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny83 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Breda
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:40 pm   

oki odpalilem rabo bank w internecie, teraz jak przelac pieniadze do Polski pomoze ktos ?

doszłem do czegoś takiego

Nieuwe buitenlandse betaalopdracht
Muntsoort Bedrag
AED, Dirham Verenigde Arabische EmiANG, Nederlandsantilliaanse GuldenARS, Argentijnse PesoAUD, Australische DollarBRL, Braziliaanse RealCAD, Canadese DollarCHF, Zwitserse FrankCLP, Chileense PesoCZK, Tsjechische KorunaDKK, Deense KroonEEK, Estlandse KroonEUR, EuroGBP, Britse PondHKD, Hongkongse DollarHUF, Hongaarse ForintIDR, Indonesische RupiahINR, Indiase RupeeISK, Ijslandse KroonJPY, Japanse YenKES, Kenyaanse ShillingKWD, Koeweitse DinarMAD, Marokkaanse DirhamMXN, Mexicaanse New PesoMYR, Maleisische RinggitNOK, Noorse KroonNZD, Nieuw-Zeelandse DollPEN, Peruviaanse Nuevo SoPLN, Poolse ZlotyRON, Roemeense Leu NieuwRUB, Russische Roebel NwSAR, Saudi-Arabische RiyalSEK, Zweedse KroonSGD, Singaporese DollarSKK, Slowaakse KorunaTHB, Thaise BahtTND, Tunesische DinarTRY, Turkse Lira NieuwUSD, Amerikaanse DollarXSG, Zilver Giraal GramXST, Platina Giraal GramXSU, Goud Giraal GramZAR, Zuid-Afrikaanse Rand


Van rekening
1395.96.291 EUR - Rabo totaalpakket - B. Bruski


Naar rekening/IBAN Adresboek


Land bank begunstigde

Verdeling van de kosten ?? tu o kosztach jak by ktoś to wytłumaczył o co kaman >?
Kosten in buitenland voor begunstigde (sha/shared) Kosten in buitenland voor begunstigde:
Ook wel SHA of SHARED genoemd.
LET OP ! Alleen met de kostenoptie 'Kosten in buitenland voor begunstigde' kunt u de zeer voordelige Eurobasis-betaling uitvoeren!
Kijk ook bij 'Meer informatie over tarieven »'.


Alle kosten voor opdrachtgever (our) Alle kosten voor opdrachtgever:
Ook wel OUR genoemd.
Met deze kostenoptie neemt uzelf alle kosten voor uw rekening.


Alle kosten voor begunstigde (ben/beneficiary) Alle kosten voor begunstigde:
Ook wel BEN of Beneficiary genoemd.
Met deze kostenoptie betaalt uzelf geen kosten; deze zijn voor de begunstigde in het buitenland.





wielki dzięki bo nie czaje, to nie takie łatwe jak inteligo czy mbank :p
Ostatnio zmieniony przez Beny83 Czw Kwi 03, 2008 11:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:06 pm   

Jezeli chcesz zaplacic za koszty przelewu do Polski to wybierasz "our" - ty jestes opdrachtgever
Jezeli chcesz zeby zaplacila dodtakowe koszty osoba do ktorej wysylasz wybierz "ben"
a jak chcesz sie podzielic tymi dodtakowim kosztami z osoba do ktorej wysylasz pieniadze wybierz - " shared"
 
 
ohmin 
Gaduła


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 128
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 7:12 am   

A czy trzeba mieć zameldowanie, czy Holenderski paszport czy założyć konto w tym banku z możliwością obsługi przez internet? Ja obecnie mam a AMRO, nie mogę korzystać przez internet, a co najgorsze, nawet z banku nie mogę zrobić przelewu z konta w Holandii na konto w Polsce, tak że będę chciał zmienić bank
 
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:58 am   

ohmin napisał/a:
A czy trzeba mieć zameldowanie, czy Holenderski paszport czy założyć konto w tym banku z możliwością obsługi przez internet? Ja obecnie mam a AMRO, nie mogę korzystać przez internet, a co najgorsze, nawet z banku nie mogę zrobić przelewu z konta w Holandii na konto w Polsce, tak że będę chciał zmienić bank


najprawdopodobniej zakladajac konto w ABN niezaznaczyles ze chcesz internet bankieren,
idz do banku i powiedz ze chcesz miec opcje oplat przez internet. Dostaniesz edentiefer (kalkulatorek do korzystania przez internet) i bedziesz mogl do woli robic przelewy :)
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:48 am   

w moim przypadku bank nigdy nie patrzyl na adres zameldowania, podawalam adres pod ktorym chcialam otrzymac poczte i nie trzeba miec holendreskiego paszportu (przypominam, ze to bylo dawno temu)
 
 
ohmin 
Gaduła


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 128
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:17 pm   

Byłem w banku razem z Holendrem (tak by nie było niedomówień w banku), obsługiwały mnie trzy osoby, łącznie z kierowniczką, Powiedziano mi ze nia mają Holenderskiego paszportu nie mogę mieć Konta z obsługą przez Internet. To było w mieście Zutphen. Co ciekawe, mój kolega slowak, z którym mieszkam i pracuje, zakładał konto również w Amro, ale nie w Zutphen tylko w Vorden (6 km dalej)i ma wszystkie opcje, łącznie z internetem. Zastanawiam się dlaczego ten sam bank ma różne zasady. Ja nawet będąc w tym banku nie mogę zrobić przelewu na polskie konto, nie rozumiem tego
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:22 pm   

Czasem to zalezy od pracownika,na jakiego trafisz.
Moze warto przejsc sie jeszcze raz,poprosic menagera i wyjasnic sprawe.Jesli to nie pomoze - zmienic bank.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group