NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rasizm w stosunku do polaków
Autor Wiadomość
MarcusIII 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1
  Wysłany: Pon Lip 20, 2009 11:33 pm   Rasizm w stosunku do polaków

Miałem dziś bardzo złe doświadczenie a mianowicie:

pracuje w Holandii już 6 miesięcy mieszkam sobie z żoną i do dziś dnia myślałem że naród Holenderski jest tolerancyjny brak w nim rasizmu i nie przyjmują zasady że skoro zrobi jakaś osoba coś złego to cały naród musi być taki. Jako że wynajmuję pokoik razem z żoną postanowiliśmy wynająć sobie coś większego z dobrymi przyjaciółmi. Muszę zaznaczyć że jesteśmy ludźmi spokojnymi i niepijącym co w tym przypadku dziwi nawet Holendrów ale mniejsza o to. Pytaliśmy po wielu agencjach zajmujących się wynajmem i sprzedażą domów, każdy mówił że jest coś nie tak to jeden że kontrakt za krótki drugi że coś innego itd. ale dziś udaliśmy się do agencji :

Teeuw vastgoed, Nils
Ramen 25 (In de buurt)
1621 EK


pani z którą rozmawialiśmy była bardzo miła nawet pasowało jej długość kontraktu etc. w momencie gdy dowiedziała się że jesteśmy polakami odpowiedziała jedno "Polakom nie wynajmujemy" znając niezbyt dobrą opinie na nasz temat (Polaków) powiedziałem że mieszkam już w Holandii pół roku i mogę dać jej referencje od naszego wynajemcy i sąsiadów na co ona powiedziała że nie to najmniejszego znaczenia liczy się tylko to że jesteśmy Polakami a tym nie wynajmują.


Czemu napisałem ten temat, otóż dlatego że chciałbym wiedzieć jak wielu z Was spotkało się z czymś podobnym i czy możemy jakoś zareagować przeciwko traktowaniu naszego narodu w ten sposób. Bo jak na razie w polsce jesteśmy traktowani jak "śmieci" bo pracodawcy czyją się bezkarni i wykorzystują duże bezrobocie a niestety i na emigracji polak jest gorzej traktowany jak każda inna nacja.

Wszystkim życzę by nigdy się z takim czymś nie spotkało.

Pozdrowienia dla wszystkich rodaków.
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 11:42 pm   

Ja bym powiedzala tej pani ze to dyskryminacja i sprawdzila czy sa jakies przepisy na ten temat.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
  Wysłany: Pon Lip 20, 2009 11:46 pm   

Nie wiem czy w Twojej miejcowosci jest taka spoldzielnia jak Woonplats.To jest taka panstwowa spoldzielnia.Tam napewno Cie tak nie potraktuja :)Ja jeszcze sie nie spotkalam z takim czyms ale sa na to przepisy.Wystarczylo wydrukowac przepis o otwartym rynku dla Polski.A Wiesz czemu tak sie dzieje :bo Polacy uciekaja i nie placa za mieszkanie.Nie mozna sie tez im dziwic to sa oromne straty dla posrednika.No niestety to sie odbija potem na ludzi ktorzy maja zamiar tu zostac na stale :074:
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:04 am   

Cześć
my też mieliśmy taki problem, mój mąż mówił w agencji, że nie jest robotnikiem, że uczył w Polsce j.angielskiego, że przyjeżdża tu z rodziną z dwójką małych dzieci itd ( powiedział mi że dziwnie się poczuł tak tłumacząc się przed obcą osoba) a że perfekt mówi po angielsku to na początku się nie kapneli że Polak, a jak Pani z agencji zadzwoniła do właściciela mieszkania i powiedziała że zapłacimy mu za wynajem za rok z góry to się od razu zgodził ;-)
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:09 am   

dorota-ol napisał/a:
my też mieliśmy taki problem, mój mąż mówił w agencji, że nie jest robotnikiem,
widzę, że macie inny problem, bodajże nazywa się to kompleks wyższości :082: zabrzmiało to tak jakby robotnikowi już się mieszkanie nie należało.
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:12 am   

oj nie, nie to miałam na myśli ta Pani w agencji się zapytała czy jest robotnikiem, bo robotnicy niszczą mieszkania i piją są imprezy itd i że Holendrzy nie chcą wynajmować mieszkań

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 8:13 am ]
oraz pytała co robił w Polsce, to były odpowiedzi na jej pytania
 
 
georgina 
Poczatkujacy

Wiek: 54
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: den Haag
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 4:26 pm   dyskryminacja dobra rada

MARCUS III

Jest grupa Polaków przyklejająca nam brzydką łatkę.Pogódz się z tym i nie
dociekaj dlaczego skąd.Nie znajdziesz odpowiedzi.Jeśli masz coś do załatwienia i nie możesz w jednym biurze to idz do drugiego.Nie trac energi na buntownicze udowadnianie,że coś Ci się należy.Spokojem i pokorą zyskasz więcej.Pamiętaj ,że przepisy przepisami,a ich interpretacja przez urzędników to jeszcze jedna niewiadoma.
Ja jestem tutaj troche dłużej niż Ty.Kiedyś osiągnę wszystko to co zaplanowałam sobie.Jednak postępuję według znanego powiedzenia POKORNE CIELE DWIE MATKI SSIE.
Pracuję w firmie holenderskiej,daję z siebie duzo,ale nie za dużo.Jednak nauczyłam otoczenie szacunku i respektu do własnej osoby.Mimo,iż na początku traktowali mnie jak zwykłą buitenlanden. Znam swą warość i wspólpracownicy równiez ją dostrzegli.

MARCUS spokojnie,wyluzuj
Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 6:03 pm   

MarcusIII,
moze nastepnym razem nim zaczniesz nowy temat uzyj opcji szukaj albo umiesc post od razu w odpowiednim temacie forum

http://www.niedziela.nl/f...minacja+polakow

http://www.niedziela.nl/f...minacja+polakow

http://www.niedziela.nl/f...minacja+polakow
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
expl0zka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:28 pm   

Sama osobiście byłam świadkiem rasizmu w stosunku do polaków, kiedy określono nas mianem "worse quality". :119:
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 6:16 pm   

Dla mnie to glupie gdy ktos zachowanie jednostkowe od razu rozciaga na caly narod holenderski. Czyli jak Polak jakis kradnie auto to wszyscy sa zlodzieje? Holendrzy sa jak najbadziej tolerancyjni i na pewno dawno wyszli z ciemnogrodu. Polakom daleko jeszcze do nich.

P.S Wspolczuje obcokrajowcom pracujacym u nas;)
 
 
smerfetka25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 20
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 7:50 pm   

temat na ktory mozna by bylo dlugo dyskutowac mnie sie wydaje ze holendrzy obserwuja jak my sie nawzajem traktuje i stad wysowaja wnioski
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 12:31 am   

Waleczne serce napisał/a:
Dla mnie to glupie gdy ktos zachowanie jednostkowe od razu rozciaga na caly narod holenderski. Czyli jak Polak jakis kradnie auto to wszyscy sa zlodzieje? Holendrzy sa jak najbadziej tolerancyjni i na pewno dawno wyszli z ciemnogrodu. Polakom daleko jeszcze do nich.

P.S Wspolczuje obcokrajowcom pracujacym u nas;)

I tu sie mylisz moim zdaniem.Ja np. nie pije nawet piwa ,nie lubie i jak mowie o tym to Oni strasznie zdziwieni-jak to mozliwe?!Przeciez Polka jestem.Wiec z ta tolerancja to bym sie wstrzymala.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 9:39 am   

Tolerancja a stereotypy to dwa rozne swiaty?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 10:11 am   

Suska 100% racji :038:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 12:50 pm   

Mariola101 napisał/a:

I tu sie mylisz moim zdaniem.Ja np. nie pije nawet piwa ,nie lubie i jak mowie o tym to Oni strasznie zdziwieni-jak to mozliwe?!Przeciez Polka jestem.Wiec z ta tolerancja to bym sie wstrzymala.


To akurat głupi przykład, holendrzy sami walą browary na potęgę, tym co jednak ich od niektórych z nas odróżnia, to kultura picia. Jeszcze nie widziałem holendrów z puszkami piwa w łapach na ulicy, a widząc typków z najtańszymi puszkami piwa Lidlowskiego, mogę w ciemno zakładać, ze to nasi rodacy, spotkałem się z tym nie raz i nie dwa w Rotterdamie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group