NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rasizm w stosunku do polaków
Autor Wiadomość
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 4:53 pm   

Juz kilkakrotnie poruszany byl ten albo podobny temat. nie wiem o co chodzi- mieszkam tu od kilku lat- w dzielnicy z samymi Holendrami, mam kilku dobrych znajomych Holendrow. pracuowalam wielkokrotnie z samymi Holendrami i jakos nigdy nie odczulam , ze jestem gorsza, nikt nigdy nie powiedzial zlego slowa w moim kierunku ani mojej rodziny. wiec nie rozumiem dlaczego tak wiele osob czuje sie tutaj dyskryminowanych? a moze sami niektorzy maja poczucie swojej niskiej wartosci i kazde spojrzenie odbieraja jak dyskryminacje? nie wiem ale ja nie czuje sie tu ani w jednym procencie dyskryminowana ani w miejscu zamieszkania , pracy czy w urzedach.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:12 am   

suska napisał/a:
Tolerancja a stereotypy to dwa rozne swiaty?



Nie odnioslam sie do tolerancji tylko jak slusznie zauwazylas do postu o steoretypac_.Przeczytaj dokladnie koqo zacytowalam!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:27 am   

Mariola101 napisał/a:
Waleczne serce napisał/a:
Dla mnie to glupie gdy ktos zachowanie jednostkowe od razu rozciaga na caly narod holenderski. Czyli jak Polak jakis kradnie auto to wszyscy sa zlodzieje? Holendrzy sa jak najbadziej tolerancyjni i na pewno dawno wyszli z ciemnogrodu. Polakom daleko jeszcze do nich.

P.S Wspolczuje obcokrajowcom pracujacym u nas;)

I tu sie mylisz moim zdaniem.Ja np. nie pije nawet piwa ,nie lubie i jak mowie o tym to Oni strasznie zdziwieni-jak to mozliwe?!Przeciez Polka jestem.Wiec z ta tolerancja to bym sie wstrzymala.


O czym mowimy?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 6:23 pm   

uwazam ze steorotypy to jeden ze skladnikow nie tolerancji!!
 
 
mserwis 
Nieśmiały użytkownik
Robert


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 6:35 pm   Zgadzam się w 100% z postem powyżej

Dokładnie wiem o czym mówisz i powiem więcej, sami zapracowaliśmy (My - Polacy) na taki stereotyp (Pijanego polaczka z najtańszą puszką piwa w ręku), czasem jak obserwuje tego typu sytuacje to aż mi wstyd.
Holendrzy również za kołnierz nie wylewają ale właśnie chodzi o tą kulturę!!!!
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 7:56 pm   Re: Zgadzam się w 100% z postem powyżej

mserwis napisał/a:
Dokładnie wiem o czym mówisz i powiem więcej, sami zapracowaliśmy (My - Polacy) na taki stereotyp (Pijanego polaczka z najtańszą puszką piwa w ręku), czasem jak obserwuje tego typu sytuacje to aż mi wstyd.
Holendrzy również za kołnierz nie wylewają ale właśnie chodzi o tą kulturę!!!!


I tutaj jest ta wielka roznica.Mi tez bylo wstyd kiedy widzialam Polaka ktory sie awanturuje np w pubie.Po prostu wyszlam bo balam sie rozmawiac po polsku.Nie bylo by mi milo miec na sobie milion spojrzen-bo tak napewno by bylo ,a nie byl to moj znajomy.I czy steoretypy sie nie zlaczaja z tolerancja?!
 
 
lajficzka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 16
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:26 pm   

[quote="agata"]Juz kilkakrotnie poruszany byl ten albo podobny temat. nie wiem o co chodzi- mieszkam tu od kilku lat- w dzielnicy z samymi Holendrami, mam kilku dobrych znajomych Holendrow. pracuowalam wielkokrotnie z samymi Holendrami i jakos nigdy nie odczulam , ze jestem gorsza, nikt nigdy nie powiedzial zlego slowa w moim kierunku ani mojej rodziny. wiec nie rozumiem dlaczego tak wiele osob czuje sie tutaj dyskryminowanych? a moze sami niektorzy maja poczucie swojej niskiej wartosci i kazde spojrzenie odbieraja jak dyskryminacje? nie wiem ale ja nie czuje sie tu ani w jednym procencie dyskryminowana ani w miejscu zamieszkania , pracy czy w urzedach.[/quote

Jezeli ty nie doznalas braku tolerancji to nie znaczy ze inni nie mogli jej zaznac a takie jest wlasnie twoje rozumowanie :018:


Ja slysze czasami takie uwagi,typu jak polka to pewnie pije...itd ale mam to w nosie mowiac kolokwialnie.Jezeli ktos ocenia mnie po pochodzeniu to jego problem a nie moj.Nie wstydze sie tez jak widze Polaka z piwem czy grupke ktorej zachowanie pozostawia wiele do zyczenia bo przeciez ja nie jestem jedna z nich to czego mam sie wstydzic??Nigdy nie ukrywam skad pochodze i nigdy tego nie zrobie.A ze los zmusil mnie do emigracji ,no to coz-moj wybor.Jedyne co mi przeszkadza to to,ze Polacy nie trzymaja sie razem i jeden drugiemu wilkiem ale to inny temat
 
 
ulcia_h 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 78
Skąd: Heerjansdam
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:38 pm   

Mi sasiedz namalowali na murze swastyke, nie wiem czy mam plakac czy sie cieszyc, bo nie wiem czy holendrzy wiedza co swastyka oznacza.moze im szczescie przynislam wprowadzajac sie na ta wioske :043: nie przejmuje sie za bardzo.Bardziej mnie oburza fakt iz ludzie dopytuja sie o mnie jak o jakies ''ufo'' typu jaka ona jest itp, a niektorzy przez okna czy ogrod do domu mi zagladaja i to juz nie wkurzylo.a mieszkam tutaj 1,5 roku mogli by sie wreszcie przyzwyczaic!
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 5:49 am   

ulcia_h zacznij moze z nimi gadki o niczym typu: witaj sasiedzie, co slychac? moze sasiad mi poradzi. wlasnie sie zastanawiam komu podnajac moje lokum? mam do wyboru: Marokanczykow i Nigerczykow. co sasiad by walal? :-)
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 7:58 am   

Mucha_75 napisał/a:
Mariola101 napisał/a:

I tu sie mylisz moim zdaniem.Ja np. nie pije nawet piwa ,nie lubie i jak mowie o tym to Oni strasznie zdziwieni-jak to mozliwe?!Przeciez Polka jestem.Wiec z ta tolerancja to bym sie wstrzymala.


To akurat głupi przykład, holendrzy sami walą browary na potęgę, tym co jednak ich od niektórych z nas odróżnia, to kultura picia. Jeszcze nie widziałem holendrów z puszkami piwa w łapach na ulicy, a widząc typków z najtańszymi puszkami piwa Lidlowskiego, mogę w ciemno zakładać, ze to nasi rodacy, spotkałem się z tym nie raz i nie dwa w Rotterdamie.

Co tu dyskutować ,ludzie nie dzielą się na PolakOw i Holendrów,ale na głupich i mądrych ..i nie gloryfikujcie tych guldenów ,bo wśród nich są tacy co piją piwo w puszceno może nie lidloskie ale heinekenna (która smakuje ) nie powiem jak...I są też tacy i takie co leżą usikane pod barem w którym przed godziną elokwętnie serwowali holenderską kulture picia Co prawda nie leżą tak długo bo zaraz przyjeżdza taryfa lub psy i wiozą kulturalnie do domu
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 11:44 pm   

Mariola101 napisał/a:
uwazam ze steorotypy to jeden ze skladnikow nie tolerancji!!


Stereotyp jest wykiniem procesu POZNAWCZEGO. Na logike wiec biorac- Holendrzy jako kraj ogolnie spostrzegany jako tolerancyjny nie dyskryminuje wszystkich nowo poznanych. Moim zdaniem stereotypy to czesc niewiedzy i ignorancji, co w pozniejszym stadium MOZE prowadzic do nietolerancji.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group