NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mam pytanie
Autor Wiadomość
pakamen 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:28 pm   mam pytanie

Dostalam rozliczenie roczne za prad i gaz jest to dosc duza kwota ,czy rozkladaja na raty tym bardziej ze jestem na zasilku dla bezrobotnych i czy ktos moze sie orietuje czy sa jakies dodatki na zasilku dzieki za odpowiedzi pozdrawiam >>
Ostatnio zmieniony przez Administrator2 Pią Lip 31, 2009 11:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:55 pm   

do pradu i gazu nie ma . A czy rozloza na raty to zalezy od dostawcy pradu i gazu. Musisz sama zadzwonic i zapytac.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 7:54 am   

pakamen, ja tak z ciekawości zapytam: ile płacisz miesięcznie a ile dostałaś dopłaty? Ja jeszcze żadnej nie miałam ale też dopiero rozpoczynam życie w nl...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
pakamen 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 10:39 am   

mamga:;to jest pytanie place co miesiac 170e a doplata przyszla mi 1800e na 4 osobowa rodzine . Mysle ze to i tak nie duza kwota na nasze zuzycie pozdrawiam.
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 11:37 am   

pakamen, z tym rozliczeniem rocznym to porazka!!:/ my mamy podobna sytaucje, i tez nam przyszlo straaaasznie duzo do zaplacenia:( ale zadzwonilam do n ich i rozlozyli nam to na 6 miesiecy. Do normalnego,comiesiecznego rachunku doliczaja nam jedna z "rat":)
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Sob Sie 01, 2009 11:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 3:21 pm   

Dziękuję za odpowiedzi, chyba pójdę podwyższyć swoją ratę miesięczną bo nam na 120 euro przysłali rachunki...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 3:42 pm   

jeju straszne pieniadze placicie.ja na miesiac place 103 e i mialam 420 e doplaty.Ale to pewnie roznica miejsca zamieszkania.Jezeli zadzwonisz i poprosisz o rozlozenie tej sumy na raty to napewno sie dostosuja.A zwlaszcza ze jestes na zasilku.Ale nie liczylabym na to ze Ci to umoza nawet troszku.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 4:38 pm   

Wszystko zalezy od wielkosci domu/mieszkania lokalizacji (np. skrajne beda zawsze placic wiecej), szczelnosci okien, drzwi...
W domu w ktormy mieszkam sa pojedyncze okna, dom jest narozny i przez to gazu ida ogromne ilosci ;/
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sie 01, 2009 4:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 8:52 pm   

ja ostatnio na stronce essentu po wpisanu stanu licznikow obliczylem ze juz na dzien dzisiejszy zuzylem przydzial roczny a place 164 co miesiac
qrcze sam sie dziwie
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 9:38 pm   

m4rcin, dodaj też że w naszych domach jest coraz więcej sprzętu elektronicznego który pobiera prądu na potęgę... np. tv, dvd, dekoder i inne takie w stanie uśpienia pobierają prąd mimo iż na to nie zwracamy uwagi, lodówka - to taki sprzęt który jest załączony non stop i im bliżej źródła ciepła tym więcej pobiera prądu, komputery... w moim domu to największy pochłaniacz... już dawno między bajki można włożyć mit że komputery nie pobierają nic prądu... a to nic strasznie się odbija na naszym portfelu...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 10:24 am   

Wszystko zalezy od konkretnego przypadku - u mnie prawie 90% wysokosci rocznego rachunku to gaz...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 2:03 pm   

Mam pytanie jak mozna sprawdzic na stronie essentu -ile zaplace za rozliczenie.Pod jakim wyrazem sie to kryje? :039:
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 2:40 pm   

Mariola101 napisał/a:
Mam pytanie jak mozna sprawdzic na stronie essentu -ile zaplace za rozliczenie.Pod jakim wyrazem sie to kryje? :039:


Taryfy Essent musisz tylko wybrac ta z ktorej korzystasz a wszelkich pozostalych informacji dowiesz sie po zalogowaniu do twojego osobistego konta panel uzytkownika essent
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:35 pm   

Ale ja bym wlasnie chciala sie dowiedziec sumy, ktora mi teraz przyjdzie do zaplacenia po roku.Rozliczenie roczne. Tam qdzie sie wpisuje licznik i ponoc wylicza mi to od razu tak?
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 12:03 pm   

my płaciliśmy 50 euro, dostaliśmy dopłatę 280 euro do gazu i prądu, bo powinniśmy płacić coś około 85 na dwie osoby, dopłata do ogrzewania doszła 25 euro, a w czynszu mamy liczone 60 euro, ale nie mieliśmy opłaconego całego roku. Później jeszcze jakieś podatki regionalne czy jakoś tak za rok 466euro, w tym jest wliczony podatek ja to nazywam"od pochodzenia"- około 100 euro. Aha i wywóz nieczystości!
Niewielkie mieszkanie, dwa pokoje, klasa szczelności budynku chyba C. Podwójne szyby. Dużo sprzętu mam z klasami oszczędności, jak i TV mam włączone na trybie oszczędnym a obraz wciąż ładnie widać.
Kiedyś liczyłam, faktycznie za prąd powinnam płacić około 80 euro, jednak nie wiedziałam gdzie to zgłosić, sąsiad mi pomógł i wysłałam pismo do Nuon :)
Dziś płace 90, ciekawe czy dostane zwrot?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group