NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bicie dzieci, to wychowujace
Autor Wiadomość
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
  Wysłany: Czw Paź 15, 2009 1:40 pm   

też słyszałam o tym .... mam znajomych holendrów ... i matka za swoją córką 13 latką chodzi do lekarza po tabletki antykoncepcyjne
13 lat.... dla mnie to jeszcze dziecko które dopiero staje się kobietą :) nie rozumiem ich sposobu bycia !
_________________
... każdy dzień jest darem ....
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 02, 2010 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 2:03 pm   

Witch01 napisał/a:

Nie, ale widzialam dzieci jezdzace na wrotkach po supermarkecie, przy kasie dziecko dlubiace dziury w moim chlebie ( na szczescie opakowanym) i zadnej reakcji ze strony rodzicow...
Na codzien slysze wrzaski 12 latki i 15 latki z dwoch roznych rodzin holenderskich, ktore ile sil w plucach dra sie do swoich matkek "houd je bek! Stomme wijf! Kanker hoer! ", a 15 latek organizuje prywatki w ogrodzie ...piwo, papierosy i wrzaski do poznej nocy. Juz dwa lata temu dostal 2 osobowe lozko do swojej sypialni i spi ze swoja dziewczyna.


Bądźmy szczerzy... to nie wina wychowania bez klapsów, tylko wina głupoty rodziców którzy nie potrafili wychować dziecka... często rodzicom wydaje się ze wychowanie bezstresowe to takie bez klapsów, zakazów, kar a nawet nagród... i potem mamy tego efekty...

Witch01 napisał/a:
Czy ktokolwiek z Was widzial aby w Polsce .... :shock: ??


Uwierz mi że i w Polsce jest tak coraz częściej...

mamqa - również nie idealny rodzic...
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 2:12 pm   

nikala napisał/a:
:021: też słyszałam o tym .... mam znajomych holendrów ... i matka za swoją córką 13 latką chodzi do lekarza po tabletki antykoncepcyjne :119:
13 lat.... dla mnie to jeszcze dziecko które dopiero staje się kobietą :) nie rozumiem ich sposobu bycia !

może gdyby moja sąsiadka ze swoja córka chodziła po tablety to by nie została babcia tak wcześnie ...
Ostatnio zmieniony przez pani_puchatkowa Czw Paź 15, 2009 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 2:36 pm   

mamqa napisał/a:



Bądźmy szczerzy... to nie wina wychowania bez klapsów, tylko wina głupoty rodziców którzy nie potrafili wychować dziecka... często rodzicom wydaje się ze wychowanie bezstresowe to takie bez klapsów, zakazów, kar a nawet nagród... i potem mamy tego efekty...


Jak najbardziej przyznaje Ci racje! Chcialam tylko zwrocic uwage na to, ze przyklad podany przez agata21229 o niedawaniu dzieciom klapsow w miejscach publicznym jeszcze o niczym nie swiadczy.

mamqa napisał/a:
Witch01 napisał/a:
Czy ktokolwiek z Was widzial aby w Polsce .... :shock: ??




Uwierz mi że i w Polsce jest tak coraz częściej...

A dlaczego? Bo przyszla moda z zachodu na "bezstresowe wychowanie".

Osobiscie jestem przeciwniczka bicia ale co do klapsow to moje zdanie jest takie, ze ... trzeba czasem trzepnac w tylek. ;-)

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 2:46 pm ]
pani_puchatkowa napisał/a:
nikala napisał/a:
:021: też słyszałam o tym .... mam znajomych holendrów ... i matka za swoją córką 13 latką chodzi do lekarza po tabletki antykoncepcyjne :119:
13 lat.... dla mnie to jeszcze dziecko które dopiero staje się kobietą :) nie rozumiem ich sposobu bycia !

może gdyby moja sąsiadka ze swoja córka chodziła po tablety to by teraz nie została babcia tak wcześnie ...



A wiec wszystkie mamusie kiedy tylko zobacza, ze corcie zaczely miesiaczkowac, powinny od razu poleciec do apteki i zaopatrzyc je w tabsy.... o to chodzi?
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 3:29 pm   

Witch01 napisał/a:
A wiec wszystkie mamusie kiedy tylko zobacza, ze corcie zaczely miesiaczkowac, powinny od razu poleciec do apteki i zaopatrzyc je w tabsy.... o to chodzi?

syknie jak pójdą te mamuśki których córki się puszczają.
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 3:41 pm   

Śmieszne i jak zaszufladkowane.
Gdy rodzice nie wyznaczają granic i nie rozmawiają o nich ze swoimi nawet małymi dziećmi to później tak jest. Nawet z małym dzieckiem, a trzeba rozmawiać na rzeczowe tematy i gdy pyta o jakieś poważne rzeczy trzeba odpowiadać - starać się zrozumieć dziecko.

Tak, klaps dużo wytłumaczy - rodzice rozładują swoją irytację, a dziecko i tak nie będzie wiedziało za co był ten klaps, a konsekwencje będą takie, że dziecko zrobi się złośliwe i będzie się bało rodzica. Jednak i tak to powtórzy tyle razy ile dusza zapragnie, jako próbę siły.

Nie jestem super mamą i nawet nie staram się nią być - bo takich nie ma. Dziecko trzeba wyczuć i wziąć pod uwagę wiele aspektów, które mogą mieć swoje podłoże w przyszłości. Ja uważam, że najważniejsze jest wychowanie do około 5 roku życia, a potem to jest już konsekwencja tego wychowania.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam moją wypowiedzią.
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 9:21 pm   

Gdzies juz slyszalam ze klaps jest oznaka stracenia sil rodzicow, ich zbyt duzy poirytowaniem i nie ma nic wspolnego z wychowywaniem dziecka.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 9:42 pm   

pani_puchatkowa napisał/a:
syknie jak pójdą te mamuśki których córki się puszczają.


Puszczaja :119: ?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 8:05 am   

Tak sie mowi, puszczaja...a jak to nazwac inaczej [?]
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 8:50 am   

No chyba wiem co to znaczy, ale czy kazda nastolatka ktora wpadla i zaszla w ciaze sie "puszcza"? Boze, nienawidze kiedy ludzie naduzywaja tego slowa. Mnie sie ono kojarzy raczej z ekstremalna rozwiazloscia...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 9:10 am   

zamiast czepiać się słówek wracajmy do tematu
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 10:03 am   

Zycze wszystkim przyszlym i mlodym mamom, zacietym przeciwniczkom klapsa nadludzkiej cierpliwosci! Zeby nigdy nie byly poirytowane i bezradne, zeby nigdy "nie puscily im nerwy" wobec dziecka, nawet pobudliwego.
Zycze opanowania w kazdej sytuacji przez wszystkie, dlugie lata. Jezeli jestes osoba impulsywna - szukaj pomocy dla siebie, pojdz najlepiej na terapie, tylko nie krzycz na swoje dziecko - to tez nie jest metoda wychowawcza.
Najlepiej zaopatrzyc sie w poradniki wychowawcze dla rodzicow.
Jezeli dziecko jest niegrzeczne - powiedz mu - "badz grzeczny" i dziecko powinno przemienic sie w aniolka. Jezeli nie poskutkuje zastosuj kary wedlug super niani D.Zawadzkiej. I tak...kiedy musisz wyjsc do pracy a dziecko stawia opor, nie chce sie ubierac i tarza sie po podlodze - zadzwon do szefa i wytlumacz, ze przyjdziesz pozniej, bo Twoje dziecko musi odsiedziec kare na jeżyku. Szef na pewno Cie zrozumie.

Czesto teoria mija sie z praktyka, ale wierze, ze Wam sie uda. ;-)

POWODZENIA ! :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group