NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konto w banku dla Polaka
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 1:10 pm   Konto w banku dla Polaka

Witam, wiem że temat był juz wałkowany nie raz ale chcę do niego wrócić ponieważ mam problem. Otóż Uitzenburo Covebo zakłada swoim pracownikom konto w ING Banku (oczywiście tym co nie mają innego holenderskiego konta). Z tym kontem jest taki problem, ze nie ma do niego dostępu przez internet. Pani w banku stwierdziła że dla tego konta nie ma opcji internetowych i koniec kropka.
Próbowałam założyć konto w Rabobanku, Abn-Amro, Postbanku - bez meldunku okazało się to nie możliwe. Niestety nie mam możliwości zameldowania poniewaz mieszkam w domu wynajętym przez Uitzenburo.
Chcę wysyłać pieniążki do Polski, ale czekiem z Ing przelew "idzie" ponad tydzień (on chyba raczej pełznie niż idzie :D )
Czy ktoś mógłby mi pomóc?
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
ivi2212 
Nieśmiały użytkownik
jacus

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Venray
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 6:16 pm   

W Postbanku otwieraja konta bez meldunku,pisze bo wiem,2 tyg temu pomagalam zalozyc znajomemu w Venlo i udalo sie.Powodzenia
 
 
nord
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: OSDORP/ZLOTOW
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:58 pm   konto w banku dla Polaka

w Rabobank nie potrzebowali meldunku a konto zakladalem 3 kw temu.A przelawy przez internet do PL sa darmowe
 
 
dzitka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 8:41 pm   

hera,rozumiem twoj problem.holendrzy nie chetnie zakladaja konta polakom.mowia ze polacy pracuja tu najczesciej bardzo krotko i ze kwoty przelewane na konto sa niskie.jednym slowem banki za malo zarobia.mysle ze trzeba miec troche gadane i nie dac sie tak szybko zbyc.powodzenia!
_________________
dzitka
 
 
arabikx0 
Poczatkujacy
el chico fantastico.


Wiek: 36
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 3:11 pm   zawsze to samo

Hej
Zawsze to samo w bankach czy w Holandii czy w Anglii ,Potrzebne dokumenty -niezbedne -do otwarcia konta to Id + Sofi ,reszta zalezy od pracownika:)
Proponuje drodzy Polacy
odpuscic sobie bongosa przed wyjsciem do banku,umyc zeby i ladnie sie ubrac + umiech, moze pomoc.
Odmowia w jednej placowce ,lec do drugiej.
Ja otworzylem za 1szym razem-szczesciarz?
Abn amro - szkoda ze debetowka nie da sie placic przez net,no ale malo to stron oferujacych Virtual Mastercard czy Visa...
Pozdrawiam
Wojteczek
 
 
nord
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: OSDORP/ZLOTOW
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 11:51 pm   konto w banku dla polaka

Panie w Rabo w Zwannenburg (Amsterdam ) sa bardzo mile. tylko podejdzcie do stanowiska gdzie obsluguje zbyt otyla Pani i Ona wam bezproblemowo zalozy konto.pozdrawiam
 
 
tyremok
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 1:56 pm   a ja mam problem

bylem dzis wlasnie w postbanku i rabobanku na AmsterdamSeport i niestety nie udalo sie z Sofii numerem i paszportem. Potrzebny jest meldunek kontrakt, gdzie moge zalozyc bez tych dokumentow? prosze o pomoc
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 8:57 pm   

Udalo mi się w ostatnich dniach roku 2007 założyć konto w SNSBanku. Bez meldunku, bez paszportu, na polski nowy dowód osobisty i podając adres korespondencyjny. Założenie konta trwało 10 minut, po tygodniu miałam już kartę bankomatowa i PIN.
Szczerze powiem że nie znam opłat za prowadzenie konta, kosztów przelewów itd. Mam konto internetowe, własne i tylko to sie liczy.
Jest to dla mnie takie ważne, ponieważ w przypadku zmiany uitzenbura konto w ING zostanie mi zablokowane po 3 miesiącach z braku wpływów pieniędzy z Covebo.
Bezsensowne, ale prawdziwe.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
tyremok
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 11:00 pm   

dzieki sprobuje sie cos dowiedziec cos wiecej o tym i pewnie tez zaloze
 
 
wyspiasz 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Oostvoorne
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 7:23 pm   

Witam,

Dzisiaj bylem zalozyc konto w Rabobanku i wszystko poszlo bez wiekszych problemow.
Wymaganymi dokumentami byl paszport, so-fi numer (ja mam stary) i umowa o prace, konieczne bylo podanie adresu tylko korespondencyjnego (meldunku nie posiadam). Jedyny problem to ze nie udalo sie dopisac zony jako wspolwlasciciela bo jeszcze nie posiada umowy o prace, zaproponowano mi dla zony dodatkowe konto "dla osoby nie pracujacej" ale zrezygnowalem.

Rabobank - Brielle

Pozdrawiam.
 
 
koroner 
Nieśmiały użytkownik
koroner


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 12:26 pm   

czesc----a który bank w Hadze nie rząda meldunku do załozenia KONTA?pozdrawiam cała emigracje zarobkową.......... :032:
_________________
koroner z Valkenboslan.
 
 
 
sivom 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Emmen
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 6:44 pm   Gdzie sie nie udalo!

Wiec poszlam do RABO w EMMEN po porade ,,jak otworzyc konto dla pracownika z polski" od razu pani buzie skrzywila, ale powiedziala ze potrzebny jest tylko dowod i sofi, pytam dalej: ,,bez problemu otworzycie konto?" -,, alez tak bez problemu!" Zadowolona dzwonie do meza i mowie jedz z tata do banku w ALMERE i otworz mu konto.

moj maz dzwoni do mnie wsciekly i mowi:
- RABO w almere powiedzialo - ze w holandii jest za duzo polakow i ze oni nie otwieraja juz kont dla polakow
- SNS - zada jakis dodatkowych dokumentow
- ABN - to juz byla masakra!

Powiedzcie mi prosze czy otwarcie konta danym banku jest latwiejsze w roznych czesciach holandii?
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 10:28 pm   

Hmmm, ja zakładałam konto w SNS RegioBank dosłownie w ostatnich dniach grudnia i nie żądano ode mnie żadnych dodatkowych dokumentów. Nawet mam zaznaczone że otwarto konto na "nie holenderski dowód tożsamości".
Może po 1 stycznia weszły w życie jakieś nowe przepisy???
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 11:01 pm   

SIVOM,nie tylko w czesciach Holandii,ale co bank i osoba w przyslowiowym okienku to inne zasady.Gadka,ze nie zakladaja kont Polakom,bo jest ich za duzo to moim zdaniem przegiecie i jawna dyskryminacja.Czy tego nie mozna gdzies zglosic?? :021:
 
 
sayahola
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Torun / Utrecht
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 3:30 pm   

Zakładałam dzisiaj konto bankowe w ABN-Amro (w Utrechcie). Bardzo miła obsługa, umówiłam się na spotkanie wczoraj, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i bez problemów. Nie posiadam adresu zameldowania w Holandii, poszłam z paszportem, dowodem osobistym, dokumentem z Belastingdienst Sofi-nummer, oraz kontraktem od pracodawcy (zaczynam w marcu). Wszędzie zawsze podaję adres, pod którym mieszkam w Holandii (jedynie mieszkam, nie mam zameldowania), tak więc Pani w banku przepisała ten adres nawet nie pytając czy jest to oficjalny adres czy nie ;) Przelewy w całej Unii Europejskiej za darmo, przez pierwsze 6 miesięcy konto darmowe, po tym okresie 8,25 euro co kwartał, czyli około 30 euro rocznie. Powodzenia!

PS. Jeśli może to komuś pomóc to podpowiem, że adres zameldowania w Holandii jest generalnie nie obowiązkowy, powiedzmy, że ktoś tu pracuje, ale tylko kilka dni w tygodniu, śpi w hotelu, a generalnie mieszka w Polsce, co wtedy? 99% pracowników banku zgodzi się otworzyć konto na polski adres, tak mi powiedziano w kilku bankach (dowiadywałam się na samym początku przyjazdu do Holandii).
Ostatnio zmieniony przez sayahola Czw Lut 28, 2008 3:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group