NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eindhoven
Autor Wiadomość
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 9:48 pm   

tom hehe pomacham Ci kiedys z okna szkoly:P
an ja a szkola wiesz jak dla mnie spoko trafilam na lajcikowo grupe docentow tez mam dobrych takze nie narzekam.
ja sie zapisalam w sierpniu a poszlam dopiero w grudniu tez se poczekalam,a jesli moge spytac ile bedziesz placila?
pozdrawiam:)
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:39 pm   

pasQdzia napisał/a:
a jesli moge spytac ile bedziesz placila?

ja jeszcze nic nie wiem ... ale bede sie starac o refundacji (choc slyszalam ze teraz nawet jak sie ja dostanie to i tak pewna kwote trzeba zaplacic), jesli jej nie dostane to raczej sie nie zdecyduje na kurs...
ps na priva wyslalam Ci gg - moze czasem poplotkujemy o zyciu w eindhoven;)
 
 
tom.appletree
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Weert/Eindhoven/Elbląg
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 11:14 pm   

8) super... :>
pytanie za sto zielonych: Jak ja będę wiedział że to ty właśnie machasz i to w dodatku do mnie? :D sweet :wink:

No cóż, do zobaczenia może kiedyś na Stratumseind, jeśli się tam zjawiasz ;)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:30 pm   

anja odezwij sie na gg:)
eh ja nie mam zbyt ciekawego zycia w Eindhoven albo szkola albo praca..
eh ja sie dowiedzialam ze za mala sume place wyjdzie mi za kurs tam ok700euro i place co 10tygodni 120 a takich sum nie refunduja.

pozdrawiam..

odzywajcie sie tez na mejla;P
 
 
tom.appletree
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Weert/Eindhoven/Elbląg
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:45 pm   

wiec moze trzeba byloby sobie znalesc cos by te zycie uczynic ciekawszym ;)

jesli mial bym na cos narzekac to wlasnie na ten brak zroznicowania mojego zycia tutaj.

W polsce brakowalo czasu, tutaj wszystko sie w czasie przeciaga by jakos go wypelnic choc jest to i tak malo i/lub malo ciekawe.
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:48 pm   

eh wiesz co przydalaby sie grupka znajomych moze to by jakos pomoglo..
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 3:53 pm   

u mnie w zasadzie tez nic ciekawego sie nie dzieje... ale zawsze mozna wspolnie ponarzekac jak nie ma sie czym zachwycac :D ;)

pasqudzia, tom co Was sprowadzilo do holandii, do eindhoven??
 
 
tom.appletree
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Weert/Eindhoven/Elbląg
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 6:48 pm   

Wylądowałem tutaj z powodu pracy mojego taty. Byłem trochę przestraszony na początku samym zaistnieniem faktu iż mogę wyprowadzić się z mojej kochanej Polszy ;> No ale.. zdecydowaliśmy się całą rodzinną przyjechać tutaj na, jak to było mówione na początku, trzy lata. Zostało półtora a ja coś czuje że dla mnie jeszcze się to tak szybko nie skończy. Skończyłem III klasę polskiego liceum og. tutaj, robiąc pierwszą klasę programu Matury międzynarodowej. Teraz jestem w klasie drugiej, dwa miesiące do matury... a potem kto wie... ;> co będzie dalej...
Do Eindhoven trafiłam tylko z powodu szkoły, no i znajomych z niej, trzeba się socjalizować od czasu do czasu ^^'

Choć jest nas całkiem spora grupka polaków w mojej szkole - ośmioro, to jednak różnica wieku dość znaczna psuje wszystko. Choć od zawsze doskonale dogadywałem się z młodszymi to brakuje mi towarzystwa ludzi w moim wieku/ starszych z którymi można byłoby rozsądnie i miło spędzić czas. Ci których spotkałem dotychczas albo wywarli na mnie niemiłe wrażenia albo byli dużo starsi :) co zrozumiale ograniczało się do lakonicznej pogawędki. :wink:

Sporo nas w okolicach jest. Ostatnio miałem okazje obsługiwać pewną linie autokarową HOLANDIA - POLSKA i byłem równocześnie miło oraz czasami nie miło zaskoczony. A że praca to nie było jak za bardzo "nawiązać" znajomości. :)
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 7:15 pm   

tom: to trzymam kciuki za maj;)

ja rowniez z tygodnia na tydzien coraz bardziej sie dziwie jak duzo tu jest poloni... no i faktem jest tez ze ludzie sa rozni...
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 7:16 pm   

aaahaa..
to wyczerpujaca wiadomosc.
wiesz co ja Ci powiem tak..
w sumie nie szukalam jako tako znajomych tutaj..
trafilam przypadkowa na jedna dziewczyne na czacie i sie zakumplowalysmy no i chlopaka tez tak poznalam :D
a tak to raczej boje sie nawiazywac znajomosci internetowe,a potem przeradzac je w rzeczywistosc mimo ze jasne jest ze lepiej gadac na zywo..
 
 
tom.appletree
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Weert/Eindhoven/Elbląg
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:02 pm   

An_ja: Podziękował bym :) lecz ponoć to pecha przynosi ;) więc za trzymanie kciuków podziękuje tuż po, ok? :D

Poza tym tak ad hoc tego że nie ma czym się zachwycać... Polacy mają we krwi narzekanie :D Wiec w/g logicznego rozumowania powinniśmy robić to co umiemy najlepiej :twisted: A grupowe narzekanie... hmm.. sweet, oby tylko nie przesadzić :roll:

Różni-różniaści, kwadratowi i kanciaści... Mówimy o różnicach miedzy "nami" a holendrami... a sami jesteśmy tak do siebie nie podobni. Moja szkoła jest fajnym przekrojem: 350 osób/40 narodowości + łamańce-połamańce typu Kolumbiczyk-Holender mieszkający całe swoje życie dotychczasowe w Taiwanie/Japonii ;) Zwariowanie z poplątaniem.. A czasem jak mi się zdarza spotkać gdzieś polaków to się zastanawiam czy nie lepiej się zamknąć w tej mojej "zunifkowanej-zamerkanizowanej" szkolnej komórce i nie wyścibiać nosa. No ale chęć poznania jakichś miłych, aktywnych Polaków dalej mnie kusi.. mocno kusi.. :D

an_ja: a co Ciebie do NL przyciągnęło i dlaczego właśnie Eindhoven?
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:33 pm   

eh co do narodowosci..
w mojej klasie na 24osoby mamy 17 narodowosci i to mi sie bardzo podoba ze moge poznac kulture tak wielu kraji i ludzi.
a co do Polakow to czasem wogole zamknac sie i udawac ze nie widze..wybaczcie rodzacy ale tak czasem mam..
 
 
tom.appletree
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Weert/Eindhoven/Elbląg
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:49 pm   

Ja w rozmowie w tutejszymi tj holendrami zauważyłem że oni także czasami w mojej obecności chcieli by się zapaść pod ziemie, gdy pojawiają się Ci mniej "mili i tolerancyjni" holendrzy. Więc wydaje mi się że Polacy i tak nie są jakimś specyficznym przykładem zachowania... Po prostu tutaj więcej tych rodaków, którzy za "łatwymi pieniędzmi" przyjechali, a to przekłada się na ich błyskotliwość, że tak sobie pozwolę to nazwać. I tu, i tam się trafiają "buraki". A towarzystwo można sobie samu dobrać, więc ja nie mam oporu by co poniektórym powiedzieć co o nich myślę i zrezygnować z dalszej znajomości. Bez odbioru. :wink:
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 9:00 pm   

tom.appletree napisał/a:
An_ja: Podziękował bym :) lecz ponoć to pecha przynosi ;) więc za trzymanie kciuków podziękuje tuż po, ok? :D


he he Twoj wybor :D ja jestem zawsze na przekor przesadom ;)

tom.appletree napisał/a:
A grupowe narzekanie... hmm.. sweet, oby tylko nie przesadzić :roll:


oj doswiadczylam tego nie raz i juz mam serdecznie dosyc!


tom.appletree napisał/a:
an_ja: a co Ciebie do NL przyciągnęło i dlaczego właśnie Eindhoven?


maz mnie tu sciagnal, dostal tu prace wiec ja za nim :)
 
 
an_ja
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 9:04 pm   

tom.appletree napisał/a:
I tu, i tam się trafiają "buraki".:wink:


prawda! nie ma co generalizowac ze polacy to tacy a holendrzy 'owacy' ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group