NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewypłacalni Pośrednicy
Autor Wiadomość
Genlisea 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 1:28 pm   

Witam, nie mam za wielkiego doświadczenia w pracy w Holandii ponieważ jak narazie nie musiałam pracować, ale postanowiłam pójść do pracy, żeby pomóc mężowi w zarabianiu pieniędzy. Załapałam się na sprzątanie przez Biuro Pośrednictwa Pracy (tylko tyle, żadnej nazwy nie znajdziecie bo poprostu nie ma), opisałam coś więcej w innym wątku który sama założyłam bo chciałam się dowiedzieć od innych opinii na temat tego biura, ale nikt nie odpisał (wątek MOVEMENTS -radzę przeczytać tym którzy chcą podjąć prace przez Biuro Pośrednictwa Pracy). Ogłasza się teraz w ogłoszeniach Praca-zatrudnie.
Może jest wypłacalna ta pani, ale o pieniądze podobno lepiej się nie pytać bo jeszcze ochrzan dostaniecie, a ja pracowałam jeden dzień (bo praca aż w Tilburgu (a szuka osób z Hagi) ale tego też mi nie powiedziała) i powiedziała że nie dostanę pieniędzy póki nie podpiszę umowy (a umowa na 6 miesięcy).

Poprostu ostrzegam przed podjęciem pracy przez tą panią (specjalnie piszę małą literą).
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 6:45 pm   

Alez sie napracowala.........az 1 dzien.Zapisanie Ciebie i inne sprawy administracyjne tez kosztuja czasu,myslisz,ze ktos siedzi w biurze za darmo?
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Genlisea 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 8:57 am   

Nie szkodzi że 1 dzień, mimo wszystko należy się zapłacić za każdą pracę, nawet tą krótką. Już napewno nie popełnie takiego głupiego błędu żeby komuś wierzyć na słowo, że jakiekolwiek biuro istnieje dopóki nie zobaczę papierów albo jakiegoś innego dowodu. A poza tym mam święte prawo (a nawet obowiązek) przeczytać umowę zanim ją podpiszę, a jeśli nie znam języku muszę zasięgnąć pomocy kogoś postronnego kto zna i mi ją przetłumaczy, ale niestety ta PANI odpowiedziała że absolutnie NIE MOŻE mi dać umowy do przeczytania (przetłumaczenia) - DZIWNE co nie ??

A że sprawy administracyjne kosztują czasu - to praktycznie nic nie kosztuje, bo przecież oni nie robią tego za darmo, odciągają od mojej pensji swoje pieniądze, więc to im się opłaca.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 9:06 am   

Od jakiej pensji odciagaja ? jak pare godzin przepracowalas.Wszedzie jak przepracujesz 1 dzien ,odliczaja sobie za koszty administracyjne.Jakbys przepracowala pare dni ,to tego nie robia
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
wampir-80 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 17
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 10:05 pm   

MAARIT napisał/a:
Od jakiej pensji odciagaja ? jak pare godzin przepracowalas.Wszedzie jak przepracujesz 1 dzien ,odliczaja sobie za koszty administracyjne.Jakbys przepracowala pare dni ,to tego nie robia

A co ty pier..lisz?! Każdemu kto ileś godzin przepracuje za określoną stawkę to ma to dostać!!
Gdyby tak było to po przepracowaniu 1 lub 2 dni nie dostałabyś nic,gdyż można to twoim zdaniem wciągnąć w koszty administracyjne. Nowa to by była żyła złota (wg Ciebie),przyjmować ludzi na dzień lub dwa i nic nie płacić bo koszty administracyjne. :021:
A druga sprawa to to,że powinna była od razu dostać umowę do przeczytania i podpisania.
I jeszcze jedno, przecięz biura biorą za człowieka od firm znacznie więcej niż jemu płacą i tu właśnie są te koszty. Np firma dla biura płaci 20 euro, a pracownik w biurze dostaje juz tylko 8,25.
 
 
gosia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 44
Skąd: Poznan/Holandia
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 11:22 pm   

Obojętne chyba czy ktoś pracuje 1 dzień czy caly miesiąc ,wynagrodzenie za pracę się należy.
A tłumaczenie pani w biurze ,że wynagrodzenie za pracę za 1 dzień to jakieś koszty administracyjne to niestety częsta praktyka niezbyt uczciwych biur.
A poza tym co to za tekst ,ze pracownik nie dostanie umowy ??
 
 
skentevoistex 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Japan
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 6:41 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 15, 2012 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feergoortens 
Poczatkujacy


Wiek: 62
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: United Kingdom
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 11:04 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 18, 2015 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group