NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kompendium na temat potrzenych w Holandii dokumenow z Polski
Autor Wiadomość
Yankee_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 12:14 am   Kompendium na temat potrzenych w Holandii dokumenow z Polski

Witam!

Mam ogromna prośbę. W niedługim czasie jadę do Holandii. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie powinienem ze sobą wziąć dokumenty? Chodzi mi np o akt urodzenia itp no i czy i na jaki język w/w dokumenty powinny być przetłumaczone.

Próbowałem przeszukać forum ale nie przyniosło to ciekawych rezultatów. Ten temat zapewne był wcześniej poruszany, będę wdzięczny za link.

Pozdrawiam
 
 
asik175
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 12
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 1:39 am   

Hejka:)
Powinieneś napisać w poscie - co tak na prawdę Cię interesuje - wtedy na pewno otrzymasz jakąś odpowiedz. W jakim celu jedziesz do NL?? czy masz umowę z jakąś firmą? czy po prostu wyruszasz w poszukiwaniu pracy? Twoje pytanie jest zbyt ogóle - pewnie dlatego nikt jeszcze nie udzielił ci zadnej odpowiedzi....
pozdrawiam
_________________
asik175
 
 
Yankee_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 12:02 pm   

Wiesz co robię sobie taki spontan :-)

Na chwilę obecną szukam mieszkania.

Chodzi mi ogólnie jakie dokumenty mam ze sobą zabrać, żebym nie miał problemów z rejestracja w holenderskich urzędach. No i z wyrobieniem tych wszystkich "numerków" :-)

będę również wdzięczny jeżeli ktoś poda mi gdzie po kolei muszę sie zgłosić żeby wyrobić papiery potrzebne do podjęcia legalnej pracy.

jeżeli chodzi o Holandię o jestem zieloniutki jak.... wiosenna trawa :-) :-D każda przydatna informacja będzie mile widziana
 
 
taka sobie laska
Poczatkujacy


Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 6
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 12:37 pm   

Strzala,

Podstawa to paszport i tak zwany BSN-numer ( cywilny numer osobisty)wczesniej znany tu pod nazwa Sofi-numer(socjal-fiskal). Jest ci potrzebny do celow podatkowych ale rowniez do kontaktow z urzedami.O numer starasz sie w kazdym Urzedzie podatkowym (Belastingdienst).Chyba ze wyjezdzasz z biura pracy , wowczas pracodawca robi to za ciebie.

Najlepiej wszyc go sobie po skore, bo wydaja go tylko raz... :)

A akt urodzenia bedzie ci dopiero potrzebny jak znajdziesz sobie tu panne i bedziesz mial zamiar zmienic stan cywilny.

Z mieszkaniem jest coraz trudniej, chyba ze znajomi przez znajomych...(to sa moje informacje z internetu, wiadomosci,pogloski). Zaczely sie nagonki na mieszkania ,Polakow mieszkajacych po 14/15 osob na jednej chacie. (wiadomosci RTL 4 z przed ostanich dni)Chodzi tu o bezpieczenstwa bhp i hygiene)
Nie chce cie zastraszac, to jest real.


Cytat:
jeżeli chodzi o Holandię o jestem zieloniutki jak.... wiosenna trawa każda przydatna informacja będzie mile widziana


Moze ci sie troche przydalo to moje info, a skoro jestes taki zieloniutki proponuje lekture do lozka by lyknac troche ciekawych informacji na temat kraju gdzie w przyszlosci masz zamiar sie osiedlic, czy na stale czy tylko na chwile.Na pewno bedzie to mocno dowartosciowane przez samych Holendrow ale i rodakow.
Ciekawa stronka,pisana troszke z satyra :

http://www.wiatrak.nl/przeglad

No i oczywiscie biezace tematy i problemy na forum niedzieli.

Zycze powodzenia.

Pozdrawiam
_________________
Podobno wszystkie nauki poszly w las...
Moze by tak zrobic nagonke w tym lesie?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 2:11 pm   kompendium....

Ja bym radzil jednak wziasc odpis aktu urodzenia tzw.miedynarodowy wydaja go urzedy stanu cywilnego odpis moze byc potrzebny do zameldowania w urzedzie gminy/miasta. Tak przynajmniej bylo w moim przypadku Pozdrawiam i zycze sukcesow w nowym rozdziale zycia Jedrzej 2225
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 2:36 pm   

odpis aktu urodzenia bedzie Ci potrzebny do pierwszego meldunku w Immigratie Kantoor (chyba ze juz tego sie nie robi, tzn. przy tym meldunku dostawalo sie wlepke do paszportu) i odpis aktu bedzie potrzebny,
- jesli masz zamiar sprowadzic rodzine - jesli ja masz - to odpis aktu malzenstwa, akty urodzenia dzieci - rowniez potrzebne do zameldowania w IK, jak rowniez do ubiegania sie o kinderbijslag w SVB, rowniez te dokumenty potrzebne mi byly do wyrobienia ubezpieczenia
- jesli masz zamiar kupic tu autko, ubezpieczyc je i jezdzic na tutejszych blachach - wez z PL od Twojego ubezpieczyciela zaswiadczenie o znizkach Ci przyslugujacych - tu wysylasz do tutejszego ubezpieczyciela, bedziesz mial zredukowane oplaty
wszystkie dokumenty musza byc przetlumaczone na angielski badz niderlandzki przez tlumacza przysieglego (musi byc pieczatka), chociaz akty urodzenia sa od razu na drukach miedzynarodowych
- mozesz tez wybrac sobie z sadu zaswiadczenie o niekaralnosci - niektorzy pracodawcy tego wymagaja (np, do pracy na lotnisku)

niech mnie ktos poprawi jesli mam stare informacje
 
 
 
Yankee_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 3:27 pm   

Dzięki wszystkim za odzew :-)

O BSN już poczytałem :-)

Co do mieszkania na squatach to przerabiałem temat w Stanach... Nie szukam mieszkania z Polakami :-) Latam po studenckich forach dyskusyjnych i portalach ogłoszeniowych. Na razie efekt marny ale nie trace nadziei :-)

Laska dzięki za linka :-) już poczytałem trochę wcześniej ale informacji nigdy za wiele :-D

Jedrzej2225 - Co do odpisu aktu urodzenia. Wiesz jestem trochę zagmatwany :-) Mieszkam gdzie indziej niż sie urodziłem a zameldowany jestem w jeszcze innym miejscu. Do jakiego, Twoim zdaniem, urzedu stanu cywilnego powinienem sie zgłosić?


Dzięki za ciepłe słowa
Pozdro wszystkim :-)
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 4:17 pm   

Z tego co mi wiadomo, musisz sie zgłosic do urzędu najbliższego Twojemu miejscu urodzenia, tam jest archiwum z Twoimi danymi. Ja takze kilkukrotnie sie przeprowadzałem, ale po akt urodzenia musiałem sie zgłosic tam gdzie sie urodziłem czyli do Wrocławia. To nie ma nic wspólnego z kolejnymi miescami zamieszkania, akt urodzenia zostaje tam gdzie sie urodziłeś.
 
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 4:21 pm   

tymczasowo mozesz poszukac zakwaterowania i tym sposobem, poczytaj:
http://polski.hospitalityclub.org/indexpol.htm
http://www.couchsurfing.com/
http://kobieta.gazeta.pl/...86,4085139.html

znam osoby ktore w ten sposob mieszkaly w Hadze ok. 3 mies. w trzech roznych miejscach, powodzenia :)
 
 
 
Marzena38 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 79
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 8:01 pm   

Zglos sie do USC , w miescie w ktorym sie urodziles i popros o wydanie metryki urodzenia na druku miedzynarodowym , nie zapomnij zaznaczyc na druku , ze jest Ci ona potrzebna do pracy za granica - wowczas nic za jej wydanie nie zaplacisz :D
W przeciwnym razie musisz uiscic oplate skarbowa - 20 zl
Pozdrawiam
 
 
Yankee_pl
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 1:13 am   

Dzięki wszystkim za pomoc :-D

Szeda na CS mam nawet konto ;-) ale jakoś sceptycznie zawsze do tego pomysłu podchodziłem.. :-/

Ale teraz sobie myślę, że jak spontan to na całego :-) może tak mi sie uda. Chcę jeszcze przed świętami wyjechać wiec może mi sie uda jakąś Laskę na litość wziąć :-) hehe Dzięki wielkie za pomysł...
 
 
taka sobie laska
Poczatkujacy


Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 9:31 am   

Cytat:
może mi sie uda jakąś Laskę na litość wziąć hehe Dzięki wielkie za pomysł...


:lol: Dobre :lol:

U mnie raczej to sie nie da...
A moze to jeszcze... ale pewnie juz cie nie ma...

http://www.polenforum.nl/...ski_rynek_pracy
_________________
Podobno wszystkie nauki poszly w las...
Moze by tak zrobic nagonke w tym lesie?
 
 
nounejm
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Den Haag ;-)
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 8:41 pm   

szeda napisał/a:
odpis aktu urodzenia bedzie Ci potrzebny do pierwszego meldunku w Immigratie Kantoor

ale pełny czy skrócony odpis aktu urodzenia?
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 8:51 pm   

ja mialam tlumaczony tutaj pelny - bo taki wzielam z Polski
teraz wydaja ten skrocony na druku miedzynarodowym i mysle, ze ten wystarczy
 
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 2:52 pm   

Akt urodzenia miedzynarodowy skrocony - taki ja mialam i bylo ok!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group