NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oplata za transport do pracy w umowie holenderskiej
Autor Wiadomość
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
  Wysłany: Sob Sie 15, 2009 7:08 pm   Oplata za transport do pracy w umowie holenderskiej

Witam. 2 dni temu podpisalem z dziewczyna umowe o prace z uitzendbureau. i tam byla zawarta tresc : oplata za dojazd do pracy 4 e dziennie na osobe. Slyszalem, ze podpisujac holenderska umowe to pracodawca musi zalatwic darmowy transport ??!! Co wy na to ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lis 13, 2016 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pakamen 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 7:16 pm   

I masz racje to firma pokrywa koszty dojazdu do pracy !!!!
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 7:21 pm   

CZyli to oznacza , z musze wybrac sie do tego mojego uitzendburea " axidus" ( oczywiscie tymczasowa praca w naszej sytuacji) Wiedzialam,ze cos jest nie tak! babka przerazila sie jak zaczelam czytac ta umowe!!! 1,5 h tam siedzialam! czyli teraz tylko musze ja powiadomic o tym ze ma mi do zwrotu pieniazki za dojazdy , czy tak ??
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:24 pm   

pakamen,
A z jakiej racji? Firma może , ale nie musi Ci zapewniać pieniędzy za dojazd do pracy ani załatwiać dojazdu.To zależy jak ty się dogadasz z firma i co zawarte jest w umowie.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Sob Sie 15, 2009 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
  Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:37 pm   

Kolego tak jest napisane w Holenderskim prawie pracy:) podpisujesz holenderska umowe to koszt dojazdu pokrywa pracodawca i to on ten transport musi zapewnic:) chyba ze da ci prywatne badz firmowe autko. :) )
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:39 pm   

ElaKamil, jesli oni ci gwarantuja ze ciebie zabiora i przywiaza z pracy to czemu nie mial vys im zaplacic .
POzatym holenderski pracodawca nie musi a moze dac wynagrodzenie za dojazd.
Ale z tego co czytam to masz grubo ponad 100 km do pracy wiec to nic dziwnego ze pobieraja oplate.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:40 pm   

ElaKamil napisał/a:
Kolego tak jest napisane w Holenderskim prawie pracy:) podpisujesz holenderska umowe to koszt dojazdu pokrywa pracodawca i to on ten transport musi zapewnic:) chyba ze da ci prywatne badz firmowe autko. :) )


Tiaaaaa.... może jeszcze wille z basenem i prywatny odrzutowiec?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:42 pm   

ElaKamil, niestety nie jest tak to napisane albo masz bardzo stare CAO
to sie zmienilo jakis czas temu . PRacodawca moze a nie musi wynagradzac dojazdu do pracy.
A jesli dostaniesz firmowe autko to tez dobra wola szefa , i ze ci nie policzy 19 % od wartosci auta to tez jego wola a nie przymus.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:42 pm   

Uwierz że to jest tylko i wyłącznie dobra wola pracodawcy.I proszę poczytaj holenderskie prawo pracy i CAO dla twojej grupy zawodowej.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:56 pm   

do pracy to ja mam 10min drogi a nie 100km:).. Taniej wynioslby mnie miesieczny bilet na busa gdyby takowy jezdzil:)..
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:01 pm   

to zapieprzaj na rowerze, sprawa zaltwiona
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
  Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:27 pm   

nie ma to jak rowerkiem po autostradzie o 5 rano .. hahah rowerem to sobie do sklepu mozesz jechac
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:49 pm   

ElaKamil, jak ci cos nie pasi to kup sobie autko i sam sobie jesc
nie masz czym to plac za dojazd lub rowerek i zapieprzaj jak suska to okreslila. Pozatym nie po autobanie a sciezkami rowerowymi sie jezdzi rowerem :)
I nie ty jedyny ksiaze o 5.00 nad ranem bys jechal do pracy na rowerku.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Sie 15, 2009 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
  Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:55 pm   

No to milego zapieprzania to moge wam zyczyc :) jezdzijcie sobie rowerami i do polski ... to jest 1wsza taka firma w ktorej pracujemy i musimy za takie bzdury placic :) W zadnej innej nie placilismy za dojazdy pomimo tego , ze tam jechalo sie do pracy ok 40 min :) To tylko niektore polskie biura posrednictwa pracy takie waly kreca :) ))
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 11:00 pm   

ElaKamil,
Cytat:
hahah rowerem to sobie do sklepu mozesz jechac


i do pracy tez! jak tysiace innych jak masz 10 minut do pracy to smiem watpic czy dostaniesz zwrot kasy za dojazdy chyba bajek o tutejszym eldorado sie nasluchalas!!
dodam ze dzieci i mlodziez rowerami po 15-20 km zapierdzielaja do szkoly przez caly rok szkolny ,zima ,deszcz, upal, wiatr, pogoda czy nie....pedaluja i nikt sie nad nimi nie lituje....
oj chyba niezbyt dlugo tu mieszkasz, ze takie farmazony wypisujesz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 15, 2009 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group