NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oplata za transport do pracy w umowie holenderskiej
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:01 am   

A gdzie jest ten wal? Bylo w umowie i zostalo podpisane, wiec o co chodzi?
Ostatnio zmieniony przez zaq Nie Sie 16, 2009 12:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:02 am   

ElaKamil,
Czlowieku sam sie zapytales co i jak z tymi oplatami . Teraz tylko sie wyzywasz i swoje prawa ustawiasz bo ci nie pasuja te juz istniejace dla kazdego. nie pasi to zmien pracodawce lub kup sobie auto lub wroc do polski i tam poszukaj pracodawcy placacego za dojazd .

Jednak stare przyslowie mowi prawde :
daj mu palec to cala reke ci urwie .

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 12:04 am ]
ElaKamil napisał/a:
podpisalem z dziewczyna umowe o prace z uitzendbureau. i tam byla zawarta tresc : oplata za dojazd do pracy 4 e dziennie na osobe.

no wlasnie zaq ma racje nawet gdyby byly jakies doplaty to sam to podpisales ze bedziesz placil za dojazd wiec teraz plac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:05 am   

Baileys... pojechalas po bandzie :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:16 am   

mieszkamy tu 4 lata :) i z niczym takim sie nie spotkalismy. Do pracy zawsze jezdzilo sie autem z pracy, zawsze zawozili i przywozili cie z pod domu do pracy i nigdy nic sie nie placilo. i masz racje :) prace zmieniam bo warunki sie nie podobaja a co do umowy to slow brak :) dajcie sie walowac tak jak reszta. jezdzijcie sobie na tych rowerkach czy nawet na hulajnogach.


A co do wyzywania i tej smiesznej niby umowy hmm no tak jak mowilam brak slow. pobieraja ci za dojazd potem za ubezpieczenie ktorego nawet nie wiesz ze nie masz. dzownisz pytasz sie o numer polisy a oni twierdza ze sa w trakcie zalatwiania gdzie ktos juz 4 razy zaplacil skladke 21 e :)
Ostatnio zmieniony przez ElaKamil Nie Sie 16, 2009 12:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:27 am   

Swiete slowa elokamilu :)
Ostatnio zmieniony przez zaq Nie Sie 16, 2009 12:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pakamen 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 28
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 10:07 am   

popieram elakamil!!!!!!!!!!!!!!!! co nie ktore osoby jak pisza sa tu pare lat hmmm a i tak sie nie znaja .Jak podpisali przez biuro holederskie to dojazd do pracy sponsoruje pracodawca bo polskie to sa zlodzieje i oni nie pokrywaja dojazdu do pracy .Zabieraja ludzia pieniadze za jakies smieszne sprawy haaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:12 am   

pakamen, pokamem tak sie sklada ze niektore osoby mowia jak jest ale niektorzy chca i tak wlasne prawa ustawiac. Pozatym jesli ktos podpisuje umowe a podzniej chce sie z niej wywinac i szuka poparcia u takich co wieja z kazdym wiatrem i tylko duza buzie maja tu na forum , to uwazam za ostre przegiecie.
ElaKamil, powiem in aczej jesli chcesz poraocwac to twoj problem jak do pracy dotrzesz. W NL firma nie ma obowiazki ci zwracac jakich kolwiek kosztow . A piszesz ze jestes tu 4 lata i nie zauwazyles/las ze jest kryzys i wszedzie tna jak moga . Wiec darmowe dojazdy sie skonczyly.
Podpisywaliscie umowe wiedzieliscie co tam jest napisane , nie podobalo sie nie trzeba bylo podpisywac.
A co do ubezpieczenia to moze tak byc ze nadal trwa. Ale jesli potrzebujesz to mozesz juz isc do lekarza.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:40 am   

ElaKamil napisał/a:
mieszkamy tu 4 lata i z niczym takim sie nie spotkalismy. Do pracy zawsze jezdzilo sie autem z pracy, zawsze zawozili i przywozili cie z pod domu do pracy i nigdy nic sie nie placilo


Mozesz tu mieszkac nawet cale zycie i sie z tym nie spotkac, bo wiekszosc przcodawcow mimo wszyato decyduje sie zwracac za dojazdy. Ale nie maja obowiazku i nie wazne ile tu mieszkasz ABU CAO nie przeskoczysz wiec przyjmij to w koncu do wiadomosci.

Btw
pakamen napisał/a:
Jak podpisali przez biuro holederskie to dojazd do pracy sponsoruje pracodawca

a Ty jakis uposledzony czy nie rozumiesz co czytasz? Pracodawca MOZE a nie MUSI zwracac za dojazdy... Jak wy te umowy czytacie, jak nawe prostego jezyka forum nie potraficie pojac O_o
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:45 am   

a jak nie zwraca za dojazdy to mzona od podatku jakas tam kwote odpisac. Bodajrze Tymek pisal o tym na ofrum
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 6:12 pm   

Ja pracowałem prawie 2 lata przez biuro i otrzymałem od nich słuzbowe auto oraz kaske na paliwo.Teraz pracuję bezpośrednio i niestety pracodawca nie zwraca za koszty dojazdu,ani mojego,ani ponad 100 pracujacych ze mną Holendrów.Tak więc nie ma reguły.
 
 
guma 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 7:14 pm   

Proponuję przerzucić się na chałupnictwo .
_________________
Zwykle inspiracją jest coś lub ktoś, a najczęściej Ona .
 
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 7:28 pm   

Mozna odliczyc cala kwote od podatku przy rozliczeniu rocznym np jak sie ma udokumentowane bilety tak powiedzial mi urzednik holenderski. Mozna tez w rozliczeniu odliczyc koszty nawet jak sie nie ma udokumentowanych . Oni maja jakis swoj przelicznik w zaleznosci od kilometrow trzeba pytac w urzedzie podatkowym.
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 10:23 pm   

chyba istenije jakies prawo,czyz nie??!! skoro w umowie nie ma nic na temat ze za cos mam placic, a w uiztendburo "powiedzieli" ze mam placic, to chyba liczy sie to co na pismie a nie to co ktos powiedzial...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 10:26 pm   

Prawo nie gwarantuje Ci darmowych dojazdow - pewnie jak nie zaplacisz za takiego busika to dymasz rowerem lub swoim autem.

Dojazdy mozesz rozliczyc w podatku
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 10:42 pm   

ale skoro w umowie nie ma ze mam placic to to ze oni sobie powiedzieli,to szczerze mnie g... interesuje. w tych czasach nic nie zalatwia sie "na gebe"..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group