NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szkoła dla 14 latka
Autor Wiadomość
JARKES
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 6:02 pm   

kamila92 napisał/a:
mysle ze nalepszym rozwiazaniem byla by szkola isk het gooi school mam 15 lat i tez do takiej chodze jest to szkola do ktorej chodzi sie przez okolo rok sluzy ona glownie do nauki holenderskiego. przez pierwszy 2 miesiace jest tylko holenderski (20 godzin w tygodniu) wf plastyka plywanie ( zalezy to od szkolytakie przedmioty byly na poczatku w mojej) pózniej dochodza angielski matematyka informatyka. [/list]


Bardzo interesuje mnie ten typ szkoły(isk het gooi school ).Córka ma 13 lat i prawie skończyła podstawówke,po wakacjach wybiera sie do gimnazjum.Z tego tematu wywnioskowałem ,ze ten typ szkoły po wyjezdzie do Holandii byłby dla niej najlepszy.Córka niezna holenderskiego ,a angielski bardzo słabo.Czy istnieje szkoła tego typu w Rotterdamie?A może mogłaby zacząc nauke w jakiejś innej szkole?Proszę o rade wszak chodzi o przyszłośc mojej córki ;)

A może to jedna z tych szkół:

Zuiderparkcollege Rotterdam
256 VMBO Nieuw Rotterdam Rotterdam
257 Libanon Lyceum Rotterdam
258 Emmauscollege Rotterdam Rotterdam
259 Montessorilyceum Rotterdam Rotterdam
260 Wartburg College Rotterdam
261 Lodewijk Rogier College Rotterdam
262 Nova College Rotterdam
263 Rotterdamse SG Rotterdam
264 Lycée International Section
Neérlandaise
Saint-Germain-en-Laye,
Frankrijk
265 Rijnlands Lyceum Sassenheim Sassenheim
266 Sg Spieringshoek Schiedam
267 Stedelijk Gymnasium Schiedam Schiedam
268 SG Schravenlant Schiedam
269 Accentcollege Schiedam
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 6:15 pm   

Najpierw corka pojdzie na kurs holenderskiego, to jest standardowa procedura dotyczaca obcokrajowcow.
W zaleznosci od tempa nauki bedzie sie uczyla intensywnie jezyka od pol roku do roku i potem skierowana bedzie do odpowiadajacej jej poziomem szkoly: VMBO, HAVO lub VWO.

najwazniejsze: po przyjezdzie corki od razu pojsc z nia i miedzynarodowym wypisem aktu urodzenia do urzedu miasta.
Tam skieruja ja do odpowiedniej szkoly jezykowej, a potem do zwyklej szkoly sredniej
(w Holandii szkola srednia to polskie gimnazjum i szkola srednia w jednym)

Pozdrawiam
Monika
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
JARKES
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 6:33 pm   

Czyli mam rozumiec że Urząd Miasta skieruje ją sam do konkretnej placówki na ten kurs holenderskiego?A świadectwo ukończenia szkoły podstawowej ma tu jakieś znaczenie?
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:22 pm   

Nie wiem czy oni sa prawnie zmuszeni zeby cie tam skierowac, zawsze lepiej spytac co zrobic z dzieckiem i oni w Urzedzie ci pomoga - zazwyczaj taka szkola jest przy jakims ROC (Pod ROC podlega wiekszosc szkol).

Swiadectwo ukonczenia podstawowki wez, ale z teo co mi znajomi mowili to zadne inne papiery nie sa potrzebne.

Ale to mowili mi znajom ktorzy tutaj przyjechali z dziecmi.
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 12:01 pm   teraz ja prosze o pomoc

moja corka ma zamiar zamieszkac od nowego roku w holandii z 6 latkiem ktory od wrzesnia bedzie w polsce chodzil do zerowki prosze o ile ktos wie jak to zalatwic i do jakiej szkoly poslac 6 latka bardzo bylabym wdzieczna
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 12:19 pm   Re: teraz ja prosze o pomoc

Bajka napisał/a:
moja corka ma zamiar zamieszkac od nowego roku w holandii z 6 latkiem ktory od wrzesnia bedzie w polsce chodzil do zerowki prosze o ile ktos wie jak to zalatwic i do jakiej szkoly poslac 6 latka bardzo bylabym wdzieczna


po pierwsze: w jakim miescie chce zamieszkac twoja corka...

po drugie: 6 latek pojdzie do podstawowki do grupy 3... do szkoly, ktora ma schakelklas... liste szkol gdzie sa przyjmowane dzieci, ktore nie znaja jezyka niderlandzkiego mozna uzyskac w gminie albo przejsc sie do najblizszej szkoly od miejsca zamieszkania (one posiadaja czesto liste szkol gdzie dziecko bedzie przyjete)...
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 12:26 am   serdeczne dzieki

Bardzzo ci dziekuje za informacje maja mieszkac w Kampen
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:38 am   

oto i adres szkoly:

dr. H. Bouwmanschool
Ommelandsingel 1
8262 TZ Kampen
tel. 038-3319045
email: [email protected]
http://www.bouwmanschool.nl/introductiepagina.htm

http://www.kampen.org/scholen/bouwman2/index.htm
 
 
iwonamirek 
Poczatkujacy
Pyza

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: Grave
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 12:33 pm   

mam prośbę do Duuvelke,bo widze że dużo sie oriętujesz.My po wakacjach też przeprowadzamy sie do Holandi z dziecmi do miejscowości Grave na brabancji.Moje dzieci maja6,11 i 15 lat do jakich szkól powinny chodzić?Mysle że córka która ma6lat to do holenderskiej szkoły da rade?Ale starsze dzieci to nie wiem nie znają ani słowa a kto w zwykłej szkole będzie z nimi siedział i tłumaczył/Prosze o pomoc-Iwona
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 7:37 pm   szkola dla 14 latka

moi synowie sa w 2 i 3 kl gimnazjum w czerwcu planujemy przeprowadzke do nl dokladnie do oss i szukam odpowiedniej szkoly system nauczania w nl jest dla mnie skomplikowany i nie wiem jakiej szkoly szukac podpowiedzcie cos
_________________
wiolka
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 11:19 am   

na poczatku proponuje isk, czyli nauke jezyka, pozniej nauczyciele sami doradza, do jakiej szkoly najlepiej isc
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 3:36 pm   

iwonamirek napisał/a:
mam prośbę do Duuvelke,bo widze że dużo sie oriętujesz.My po wakacjach też przeprowadzamy sie do Holandi z dziecmi do miejscowości Grave na brabancji.Moje dzieci maja6,11 i 15 lat do jakich szkól powinny chodzić?Mysle że córka która ma6lat to do holenderskiej szkoły da rade?Ale starsze dzieci to nie wiem nie znają ani słowa a kto w zwykłej szkole będzie z nimi siedział i tłumaczył/Prosze o pomoc-Iwona


dzieci w wieku 6 i 11 lat - szkola podstawowa z schakelklas... jeszcze nie udalo mi sie znalesc w Grave... ale mozna tez w okolicach szukac...

15 letnie dziecko - to juz szkola srednia... jak juz ikke mowila z ISK... i pozniej zaleznie od tego jak dziecko szybko bedzie sie jezyka uczylo to bedzie moglo isc do klasy 'zwyklej'...
 
 
iwonamirek 
Poczatkujacy
Pyza

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: Grave
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 9:06 pm   

Dzięki za odpowiedź,ale nie mam pojęcia co to jest schakelklas i czy to jest w każdej szkole?A to isk gdzie jest w pobliżu taka szkoła?Prosze o odpowiedź jak coś będziesz wiedziała
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 9:13 pm   

schakelklas to klasa,gdzie mlodziez uczy sie jezyka,pozdrowionka
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
iwonamirek 
Poczatkujacy
Pyza

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: Grave
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 9:37 pm   

Witaj RobKAM,dzięki za odpowiedz,ale czy taka szkoła jest w każdym miescie?A czy do zwyklej nie moga isc?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group