NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Śro Gru 05, 2012 10:28 pm
Jestem na diecie :)
Autor Wiadomość
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 1:27 pm   

Jedna przecietna porcja bialka pochodzacego z odzywek to 500kcal (zazwyczaj spozywa sie 2 dawki dziennie wg. wskazan na opakowaniu)... a lacznie Twoj syn spozywa 1200 ... dobre... ;)
Uwazasz deser za posilek w jaiimkolwiek znaczeniu (i to w czasie diety!)???
Nadal nie zrozumialas z tym 1800... podalem tutaj przyklad osoby amatorsko uprawiajacej sport (bardzo amatorsko) z niedowaga i taka ktora caly dzien lezy... to dla niej moze byc 1800. Osoby ktore zajmuja sie cwiczeniem na silowni troche powazniej dostarczaja grubo ponad 3000kcal i nie tyje (nie liczac miesni). :)

Mimo wszystko zabawne tak sobie poczytac o Twojej "wiedzy" ;)

Ps. W porownaniu do Ciebie to ja jestem znawca zywienia i nie po UM a AM ;)
Ostatnio zmieniony przez TenTyp Nie Sie 26, 2012 1:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 1:33 pm   

TenTyp napisał/a:
Osoby ktore zajmuja sie cwiczeniem na silowni troche powazniej dostarczaja grubo ponad 3000kcal i nie tyje (nie liczac miesni). :)



Ale to jest temat o odchudzaniu a nie utrzymywaniu wagi


TenTyp napisał/a:
Mimo wszystko zabawne tak sobie poczytac o Twojej "wiedzy" ;)


I vice versa

TenTyp napisał/a:
Ps. W porownaniu do Ciebie to ja jestem znawca zywienia i nie po UM a AM ;)


Na forum mozesz byc kim tylko chcesz nawet ksieciem Walii :033:

[ Dodano: Nie Sie 26, 2012 1:38 pm ]
TenTyp napisał/a:
Jedna przecietna porcja bialka pochodzacego z odzywek to 500kcal (zazwyczaj spozywa sie 2 dawki dziennie wg. wskazan na opakowaniu)... a lacznie ma 1800 dobre...


Bialko w odzywkach mierzy sie w gramach a nie kcal, mozna je wypic z woda. No i co jeszcze wymyslisz? :079:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 1:38 pm   

Bronka napisał/a:
Na forum mozesz byc kim tylko chcesz nawet ksieciem Walii :033:


Ja jednak wole byc soba ;)

Odnosnie odzywki - czy ty jestes kompletnym laikiem w tych sprawach ??:DD
bialko - odzywka bialkowa (moze miec 60g z czego tylko 40 to bialko w czystej postaci)
porcja bialka - zalecana mieszanka wg. producenta
ilosc kcal w jednej porcji odzywki bialkowej - 500kcal (srednio) (tak bo wszystko co jesz ma jednak kalorie)

Nigdzie nie wspominalem o ilosci g. W zyciu troche zjadlem kg tych odzywek wiec mam jakies pojecie kompletna amatorko!

Przestan juz pisac te glupoty!
Ostatnio zmieniony przez TenTyp Nie Sie 26, 2012 1:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:07 pm   

TenTyp napisał/a:


Odnosnie odzywki - czy ty jestes kompletnym laikiem w tych sprawach ??:DD
bialko - odzywka bialkowa (moze miec 60g z czego tylko 40 to bialko w czystej postaci)
porcja bialka - zalecana mieszanka wg. producenta


ilosc kcal w jednej porcji odzywki bialkowej - 500kcal (srednio) (tak bo wszystko co jesz ma jednak kalorie)



No i tu wychodzi Twoja glupota. Stosujac sie wylacznie zaleceniami producenta taki sloj starczy Ci na kilka dni. Dawkowanie odzywki bialkowej podobnie jak ilosc kalorii dawkuje sie INDYWIDUALNIE i zalezy od roznych okolicznosci. Moj syn jada posilki wysokobialkowe i do tego dopasowuje sobie porcje bialka w GRAMACH i nie jest to na pewno 500 kalorii .



TenTyp napisał/a:
Nigdzie nie wspominalem o ilosci g.


a szkoda bo wyznacznikiem dawki odzywki bialkowej jest ilosc gramow a nie kalorie

TenTyp napisał/a:
W zyciu troche zjadlem kg tych odzywek wiec mam jakies pojecie kompletna amatorko!

Przestan juz pisac te glupoty!


Nie musze wcinac uzywek zeby miec pojecie na ich temat, specjalista od siedmiu bolesci sie znalazl.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:18 pm   

Nigdzie nie mowilismy o ilosci g bialka itp bo... poprostu nie przyszlo mi do glowy aby rozmawiac z Toba na ten temat ;) Nie wiem po co o tym wspominasz skoro ja mowilem o odzywce w kontekscie ilosci kalorii jaka posiada i tylko o tym.
A myslalas, ze na ile ma taka puszka starczyc? :) Oczywiscie dawkowanie jest indywidualne a ja caly czas usredniam bo jak inaczej moglbym robic nie znajac Twojego syna?
I tak mam doswiadczenie z odzywkami i na jego podstawie pisze.

Takie male podsumowanie:
O odzywkach masz zerowa wiedze.
Na temat glodowek masz jakas wiedze i sie nia dzielisz.
Nie masz pojecia o diecie.

Ps. Szkoda tylko tego twojego syna. Ma 25 lat a z Twojego opisu wynika, ze ma zarowno zle nawyki zywieniowe jak i przyjmuje odzywki w nieodpowiednich dawkach. Ciekawe jakie ma wyniki na silowni moze niech sie pochwali? ;)
Ostatnio zmieniony przez TenTyp Nie Sie 26, 2012 2:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:34 pm   

TenTyp napisał/a:
Nigdzie nie mowilismy o ilosci g bialka itp bo... poprostu nie przyszlo mi do glowy aby rozmawiac z Toba na ten temat ;) Nie wiem po co o tym wspominasz skoro ja mowilem o odzywce w kontekscie ilosci kalorii jaka posiada i tylko o tym.
A myslalas, ze na ile ma taka puszka starczyc? :) Oczywiscie dawkowanie jest indywidualne a ja caly czas usredniam bo jak inaczej moglbym robic nie znajac Twojego syna?
I tak mam doswiadczenie z odzywkami i na jego podstawie pisze.

Takie male podsumowanie:
O odzywkach masz zerowa wiedze.
Na temat glodowek masz jakas wiedze i sie nia dzielisz.
Nie masz pojecia o diecie.

Ps. Szkoda tylko tego twojego syna. Ma 25 lat a z Twojego opisu wynika, ze ma zarowno zle nawyki zywieniowe jak i przyjmuje odzywki w nieodpowiednich dawkach. Ciekawe jakie ma wyniki na silowni moze niech sie pochwali? ;)


Troche pocwiczyles, zjadles kilka kilogramow odzywek i myslisz sobie "co mi tu bedzie BABA sie madrzyc" i koniecznie chcesz postawic na swoim jaki to z Ciebie znawca a tak naprawde nic konkretnego nie napisales. Nie interesuje mnie na ile mnie oceniasz, mozesz dac mi nawet pałe i lata mi to kolo mojego odwłoka :082: to wszystko co mam Ci do powiedzenia koniec kropka :039:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
K_aczy20 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:36 pm   

Bronka cos krecisz najpierw piszesz ze twoj syn zjada 1200kcal dziennie zaraz piszesz ze jada posilki wysokobialkowe i jeszcze do tego pija odrzywki bialkowe, jedno z drugim mija sie z celem. Piszesz jeszcze ze dawki odrzywek podaje sie z gramach a nie w kcal, ale to nie zmienia faktu ze np. 60g odrzywki bialkowej ma 500kcal.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:40 pm   

K_aczy20,


odrzywki ?....ech jesli juz to odzywki
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
K_aczy20 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:43 pm   

No i jeszcze to ze mit ze glodowka jest nie zdrowa zostal obalony hahah gdzie kiedy kto??????????????? Moim zdaniem nie masz zielonego pojecia o odchudzaniu, twoja wiedza ogranicza sie do tego co uslyszalas od kolezanek, tak jak pisal ten typ wejdz sobie na SFD.PL wejdz w dzial odrzywianie i poczytaj sobie tam jest wszystko opisane od podstaw jak powinno wygladac odchudzanie PRAWIDLOWO. Pewnie te problemy z waga tez biora sie z takich wlasnie glodowek i diet wyciagnietych z palca, mordujecie organizm rozstrajacie go metabolizm szaleje i dupcia rosnie:)

[ Dodano: Nie Sie 26, 2012 2:44 pm ]
Gochna H napisał/a:
odrzywki ?....ech jesli juz to odzywki


sory ale znerwicowany jestem po tym co przeczytalem, mialem prawo sie pomylic:)
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:53 pm   

K_aczy20 napisał/a:
Bronka cos krecisz najpierw piszesz ze twoj syn zjada 1200kcal dziennie zaraz piszesz ze jada posilki wysokobialkowe i jeszcze do tego pija odrzywki bialkowe, jedno z drugim mija sie z celem. Piszesz jeszcze ze dawki odrzywek podaje sie z gramach a nie w kcal, ale to nie zmienia faktu ze np. 60g odrzywki bialkowej ma 500kcal.


Kolego K_aczy20 vel TenTyp wydaje mi sie ze wyrazilam sie jasno, dla mnie dyskusja z Toba jest skonczona :039:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 2:57 pm   

Bronka napisał/a:
Kolego K_aczy20 vel TenTyp wydaje mi sie ze wyrazilam sie jasno, dla mnie dyskusja z Toba jest skonczona :039:


NARESZCIE! ;)

Kto ma jakiekolwiek pojecie ten od razu wychwyci co powinien i o takie osoby sie nie martwie.
Mimo wszystko chcialbym aby usunieto z forum wszystkie posty zachecajace w jakikolwiek sposob do glodowek bo czesto ktos bez doswiadczenia moze sie nimi sugerowac i sam sobie zaszkodzic.
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 9:05 pm   

A ja muszę obronić Bronke.po ciąży zostało mi ok 8 kg za duzo.poniewaz sport dla mnie zaczyna się i kończy na chodzeniu po sklepach,musiałam ograniczyć jedzenie :033: ,w skrócie dieta mż(mniej zrec)siostra mojego męża jest dietetykiem w szpitalu w ede,więc do niej poszłam po radę i tu się zdziwisz dietę miałam bardzo podobna do tej co Bronka pisała.moj pierwszy posiłek był o 11.30 ,pilam kawę rano bo bez niej ani rusz :119: .nastepnie ok 14-15 jakieś małe co nieco w moim przypadku były to owoce.slodycze całkowicie odrzucilam.ok18-19 kolacja czyli moja ukochana sałata lub ryzowe wafle z jakimś wazrywkiem (ok6-7 szt)dostałam jednak ostrzeżenie aby być na diecie nie dłużej niż 3 mies w roku bo jest dosc duzym obciazeniem.schudlam 12 kg ale było cieżko .minal ponad rok wagę utrzymuje ale dobre nawyki zostały nie podgryzac,nie jeść po 18-19 (zależy o której idzie się spać)dodać muszę ze badania które robiłam 3 tyg temu wyszły dobrze .wiec można schudnąć bez glodzenia sie :03.to tyle na temat diety co Bronka pisze,jeśli chodzi o jej syna to się nie wypowiadam bo siłownia dla mnie to czarna magia :119:
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 10:06 pm   

Marta wszystko sie zgadza z jednym wyjatkiem.
Zostalo udowodnione ponad wszelka watpliwosc, ze jedzenie na noc nie tuczy. Jest to dobrze udokumentowany mit. No wiesz wyniki badan itp ;)

Wiesz wazne, ze Tobie pomoglo to co piszesz - a musialo bo odrzucilas calkowicie cukry proste i zmniejszylas ilosc kalorii dosyc drastycznie chyba - i ze nadal czujesz sie dobrze ;)
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 10:27 pm   

Z tym jedzeniem na noc to fakt mit,chodzi raczej o przerwę w jedzeniu a ze w nocy jest łatwiej to każdy wie :029: .drastycznie bo o to chodziło o szokowa terapie jak ja to nazywam i dlatego trwało to nie dłużej jak 3 mies.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 9:33 am   

marta75, Bronka,

moze sie za duzo nie znam, ale ze sprawdzonych rzeczy wiem, ze na kazdy 1 kg straconej wagi nalezy liczyc 1 miesiac aby organizm sie przyzwyczail do 'nowej sytuacji' innymi slowy konczymy diete (np. w 3 miechy 20kg), to znaczy ze jeszcze przez 17 miesiecy musimy patrzec co i jak jesc, aby na stale utrzymac wage - inaczej bedzie jojo!

Ja jestem przeciwnikiem rygorystycznych diet i glodowek, gdyz sprawiaja one ogromne spustoszenie w organizmie, najwazniejsze jest zmiana sposobu odzywiania i zycia! Przeciez tez tego sadelka nie przybylo Wam w 3 miesiace?! to czego ma zniknac w 3???

powodzenia i wytrwalosci!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group