NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Śro Gru 05, 2012 10:28 pm
Jestem na diecie :)
Autor Wiadomość
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:40 am   

Guust ja sie nie glodze, codziennie jem razowa bulke z maslem i wedlina np. szynka, filetem z kurczaka, z sucha kielbasa, wedzona ryba,z serem ( nie zadnym light) albo smaze sobie jajecznice z 2 jaj na malej ilosci tluszczu. A czasem rezygnuje z pieczywa i jem salatke z tunczyka z fasola, kukurydza, cebula, dodaje troche musztardy i keczupu. To o 14 tej ale dopiero od 3 tygodni, z reszta ja moge do 17 tej wytrzymac bez jedzenia jesli jestem czyms bardzo zajeta wiec moj organizm jest przyzwyczajony, nie mam zawrotow glowy, nie boli mnie zoladek, wszystkie wyniki sa ok. O godzinie 17-18 jem obiad, w zaleznosci od mojego apetytu albo sa to ziemniaki z kurczakiem plus jarzyna, ryz z jagniecina czy kasza z gulaszem. Margaryny nie uzywam wcale, co najwyzej lyzke oleju lub na grillu. A czasem podbijam sobie kalorie i jem kebab a z kolei jak nie mam apetytu jem tylko kawalek miesa z np. kalafiorem. Potem po okolo 2 godzinach OSTATNIO jem sobie cos slodkiego tak jak pisalam lody lub jakas mleczna kanapke lub jakiegos batona mueslireep, a ze pofolgowalam w zeszlym tygodniu to w tym rezygnuje ze slodyczy i wieczorem zjem sobie kolacje podobna do sniadania. Tak ze moje posilki sa bardzo zroznicowane i nie jest to zadne glodzenie sie. Kiedys po urodzeniu dzieci tez stosowalam diety, tamte byly drastyczne - calkowita rezygnacja z weglowodanow, soli i cukru ale tak jak jem teraz to uwazam ze kazdy chcialby tak jesc i chudnac. Nie wiem czy czytales - juz prawie 4 tygodnie temu bylam w Polsce i mialam przerwe w odchudzaniu i jadlam praktycznie wszystko ale bez przejadania sie, zjadlam i pierogi i kaszanke i ciasto krowkowe itd. i nie przytylam ani grama. A ze po skonczeniu diety trzeba sie pilnowac to wiem :-) . Mam 2 znajome, ktore stosowaly diete przygotowana przez dietetyczke na pol roku indywidualnie. Mam ta diete tzn. rozpiske i czesciowo na niej bazuje. I tak pierwsza dziewczyna stosowala te diete 6 miesiecy i schudla 30 kg, utrzymuje wage juz 3 lata i twierdzi, ze je wszystko tzn. tyle ile chce i sie nie ogranicza. Z kolei jej siostra, ktora miala troche mniej do zrzucenia po 3 miesiacach stosowanej diety i 15 kg mniej rzucila sie na frytki, hamburgery i kebaby i... waga wrocila dwukrotnie zwiekszona :-) . I tak to wyglada. Ja z synem probowalismy zgubic wage 2 lata temu i niestety skonczylo sie niepowodzeniem, tym razem jestesmy na dobrej drodze i teraz juz lecimy z gorki, ja mam jeszcze 6 kg do zgubienia i wiem, ze sie uda :-D .
Jesli kogos interesuje pozbycie sie duzej ilosci kilogramow polecam zglosic sie do pana Adriana Lukoszka, odpowie na kazdy mail:
http://lukoszek.com/index.php?p=Adrian-Lukoszek
Pan Adrian tez stosowal swoja wlasna diete, ktora zapewne u niektorych budzi duze kontrowersje, ale odniosl wielki sukces - 120 kg w niecaly rok i minelo juz pare ladnych lat i nadal utrzymuje wage. Pozdrawiam :-)

[ Dodano: Pon Sie 27, 2012 10:41 am ]
guust napisał/a:

powodzenia i wytrwalosci!


Slicznie dziekuje :039:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:15 am   

Bronka,

bardzo dobrze ze sie nie glodzisz, ale z teg oco widze to nie zmieniasz swoich przyzwyczajen zywieniowych - czyli po skonczonej diecie, gdy wrocisz do 'normalnego' jedzenia to pewnie stracone kilogramy wroca - obym sie mylil, ale zawisiste sosy, ziemniaki, smazone potrawy, kebaby - nie sluza zmianom zywieniowym! powiem wiecej - po to jest dieta zeby nauczyc sie prawidlowo i zdrowo odzywiac - taki jest jej cel - w innym wypadku, bedzie cale zycie walczenie z kazdym cukierkiem i paczka chipsow.

To co robisz to wyglada ma MŻ - sie chudnie, co potwierdzasz, ale nei daje gwarancji utrzymania wagi...

to tylko kilka krytycznych uwag, co maja za cel, azebys sie zastanowila nad swoja dieta, a nie celem krytyki Twoich decyzji!

pozdrawiam!
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:35 am   

Jak nie zmieniam? Przeciez nie wiesz jak odzywialam sie wczesniej :-D
Nie napisalam ani slowa o zawiesistych sosach, moje sosy sa naturalne ze zemiksowana cebula, marchewka, papryka itd. Nie smaze nic w glebokim tluszczu, uzywam albo ovena halogenowego albo patelni do smazenia na malej ilosci tluszczu, wiec nie mow mi ze to jest niezdrowe ;-)
Zjedzenie normalnej porcji ziemniakow nie uwazam za blad zywieniowy, ziemniak, ryz pelnoziarnisty lub basmati, makaron pelnoziarnisty lub z maki durum - to wszystko jest w diecie od dietetyczki o ktorej wczesniej wspominalam.
Kebab jesli zje sie raz na miesiac lub dwa tez nie jest strasznym problemem, w kazdej diecie mozna pozwolic sobie na maly grzeszek. Nie mam zamiaru rezygnowac na zawsze z ulubionych produktow a po prostu je ograniczyc.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:47 am   

Bronka napisał/a:
Jak nie zmieniam? Przeciez nie wiesz jak odzywialam sie wczesniej


fakt nie wiem, zgadza sie!

czyli mam rozumiec, ze wczesniej tez nie jadlas do 14, i zjadalas ostatni posilek o 18, tylko ze wszystko w wiekszych porcjach?

nauczyc sie zdrowo odzywiac, tzn jesc regularnie i jesc o stalych porach - teraz mam pytanie - jak wrocisz do 'normalnego' jedzenia, to tez bedziesz jadla 1 posilek o 14 i ostatni o 18? tylko w wiekszych porcjach? bo jak zwiekszysz czestotliwosc przyjmowania posilkow to automatycznie przytyjesz, czy zastanawialas sie jak zakonczysz ta diete, ostatni dzien minal i co dalej? jem sniadanie o 8 czy nie? czekam na 14 i wtedy mega lunch?

zdrowe nawyki zywieniowe to jesc co 2-3-4 godzin male posilki, liczyc kalorie itd itp, tylko ze wtedy efekty nie beda takie spektakularne, ale bardziej stabilne i pewne ze sie utrzymaja po skonczonej diecie...

Bronka napisał/a:
Nie napisalam ani slowa o zawiesistych sosach, moje sosy sa naturalne ze zemiksowana cebula


Bronka napisał/a:
kasza z gulaszem


gulasz chyba ciezko zrobic nie zawisisty....


Bronka, bez obrazy, ale moim zdaniem, powinnas zweryfikowac swoja diete...
jednak jak zaznaczylem na poczatku, za bardzo sie nei znam... :039:
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 12:12 pm   

guust napisał/a:



gulasz chyba ciezko zrobic nie zawisisty....


Do garnka z miesem daje cebule, marchewke i papryke, na koncu wyciagam mieso i reszte czyli jarzyny miksuje i sosik jest gesty. U mnie w domu nie robilo sie zasmazek i nie "zaklepywalo"sosow ani zup.


guust napisał/a:
Bronka, bez obrazy, ale moim zdaniem, powinnas zweryfikowac swoja diete...
jednak jak zaznaczylem na poczatku, za bardzo sie nei znam... :039:


Bez obrazy ale skoro sam piszesz ze sie nie znasz to czemu kazesz mi zweryfikowac moja diete? Mam sie dobrze, waga leci wiec nie mam potrzeby czegokolwiek zmieniac. Pozwol, ze bede sie odchudzac po swojemu :-) A o to jak sie bede odzywiac jak juz wroce do swojej wagi naprawde nie powinienes sie martwic, jestem duza dziewczynka i wiem co robie :035: .

[ Dodano: Pon Sie 27, 2012 12:22 pm ]
guust napisał/a:
teraz mam pytanie - jak wrocisz do 'normalnego' jedzenia, to tez bedziesz jadla 1 posilek o 14 i ostatni o 18? tylko w wiekszych porcjach? bo jak zwiekszysz czestotliwosc przyjmowania posilkow to automatycznie przytyjesz, czy zastanawialas sie jak zakonczysz ta diete, ostatni dzien minal i co dalej? jem sniadanie o 8 czy nie? czekam na 14 i wtedy mega lunch?



Jak osiagne juz swoja wage to zaczne jesc o 17 tej a ostatni posilek o 22 giej . Zastanawiam sie jeszcze nad opcja jedzenia co drugi dzien i wtedy moge jesc ile chce, ile tylko zmieszcze :033:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 5:43 pm   

Bronka napisał/a:
to zaczne jesc o 17 tej a ostatni posilek o 22 giej


Ty kpisz sobie czy jak? Toz to smieszne. Nawet ja wiem, ze to niezdrowe :/ + jak nie jesz sniadan do ok 2h po przebudzeniu, to Twoj metabolizm tylko zwalnia, przez co nie tylko nie tracisz na wadze lecz tyjesz. A ze po 18-20 (w zaleznosci od trybu zycia) nie powinno sie jesc wie kazdy!

Powodzenia O_o.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pon Sie 27, 2012 5:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:20 pm   

suska napisał/a:

Ty kpisz sobie czy jak? Toz to smieszne. Nawet ja wiem, ze to niezdrowe :/ + jak nie jesz sniadan do ok 2h po przebudzeniu, to Twoj metabolizm tylko zwalnia, przez co nie tylko nie tracisz na wadze lecz tyjesz. A ze po 18-20 (w zaleznosci od trybu zycia) nie powinno sie jesc wie kazdy!

Powodzenia O_o.


W ogole nie wiesz o co biega w temacie intermittent fasting wiec nie mam nawet o czym z Toba rozmawiac.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:28 pm   

:d
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:31 pm   

Bronka napisał/a:
suska napisał/a:

Ty kpisz sobie czy jak? Toz to smieszne. Nawet ja wiem, ze to niezdrowe :/ + jak nie jesz sniadan do ok 2h po przebudzeniu, to Twoj metabolizm tylko zwalnia, przez co nie tylko nie tracisz na wadze lecz tyjesz. A ze po 18-20 (w zaleznosci od trybu zycia) nie powinno sie jesc wie kazdy!

Powodzenia O_o.


W ogole nie wiesz o co biega w temacie intermittent fasting wiec nie mam nawet o czym z Toba rozmawiac.


Nie wiem za kogo sie masz, ale ja naprawde umiem czytac :O Zreszta chwalisz sie dieta na forum i sie pienisz jak ludzie sie na ten temat wypowiadaja? Rob sobie ze swoim zdrowiem co chcesz, naprawde nie mam zamiaru sie tym martwic, ale nie dziw sie jak ludzie Ci prawde mowia, jak bredzisz (i jeszcze w zaparte idziesz, ze to pelnia zdrowia).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pon Sie 27, 2012 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 9:14 pm   

Witam,

Ja TYZ jestem na diecie ... :029: ale wysokokalorycznej ... :043:


Obecnie 95-97 kg przy 180 ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 9:54 pm   

suska napisał/a:

Nie wiem za kogo sie masz, ale ja naprawde umiem czytac :O Zreszta chwalisz sie dieta na forum i sie pienisz jak ludzie sie na ten temat wypowiadaja? Rob sobie ze swoim zdrowiem co chcesz, naprawde nie mam zamiaru sie tym martwic, ale nie dziw sie jak ludzie Ci prawde mowia, jak bredzisz (i jeszcze w zaparte idziesz, ze to pelnia zdrowia).


No widzisz przynajmniej mam czym bo Ty jak do tej pory pochwalilas sie tylko tym, ze zaczynasz diete... i co? Zal d... sciska?
Bardzo sie ciesze ze dalas mi pozwolenie zebym robila ze swoim zdrowiem co chce, no dzieki wielkie :073: A pienic to Ty sie pienisz i jeszcze pare osob, uwazaj bo Ci żyłka peknie a mnie te wasze nagonki co najwyzej smiesza bo akurat z odchudzaniem mam duuuuze doswiadczenie i nie czekam tu na zadne rady :030:

[ Dodano: Pon Sie 27, 2012 9:55 pm ]
Beny.rac napisał/a:
Witam,

Ja TYZ jestem na diecie ... :029: ale wysokokalorycznej ... :043:


Obecnie 95-97 kg przy 180 ... :029:


No i tyz dobrze :038:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:10 pm   

Bronka napisał/a:
No widzisz przynajmniej mam czym bo Ty jak do tej pory pochwalilas sie tylko tym, ze zaczynasz diete... i co? Zal d... sciska?


Dokladnie jutro zaczynam, wiec nie, nic mnie nie sciska, a Ty najwyrazniej masz jakies zachwiania wlasnej samooceny ze sie tak unosisz :P

Dam znac jak mi idzie, skoro tak Cie moja d*pa interesuje.

Tym akcentem koncze te bezsensowna dyskusje, szkoda forum zasmiecac. Powiedzialam co chcialam, zrob z tym co chcesz :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:27 pm   

suska napisał/a:
a Ty najwyrazniej masz jakies zachwiania wlasnej samooceny ze sie tak unosisz :P



No nie da sie tego przemilczec, przyganial kociol garnkowi... a ciekawe z czego sie bierze Twoje chamstwo i arogancja w prawie kazdej Twojej wypowiedzi, pewnie z Twojego szczescia :072: .
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 04, 2013 11:26 pm   

xyz_ napisał/a:


Re: Dieta, co jesc?

Moj problem z waga zaczal sie po 2 miesiacach pobytu tutaj, przytylam 10 kg. Nie potrafie sobie z tym poradzic, w tym jedzeniu jest taka chemia, ze sama nie wiem co mam jesc zeby wrocic do dawnej wagi, zaczelam biegac, jezdze na rowerze i oczywiscie wykonuje fizyczna prace. Moze ktos ma lub mial podobny problem i jest w stanie mi cos doradzic?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 8:41 pm   

ja od 08 lipca schudlam do dzis 17,5 kg i czuje sie super
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group