NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupic dom na kredyt hipoteczny
Autor Wiadomość
Pyzdra 
Poczatkujacy


Wiek: 42
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 24
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 9:23 pm   

gabrynia napisał/a:
witam wszystkich. mam pytanko a mianowicie. z mężem chcemy kupić w Holandii dom , potrzebne mi są informacje na temat jakie potrzebne są kontrakty aby uzyskać kredyt na hipotekę. ja np mam kontrakt na 20 godzin mój maż normalny na 38. czy to ze ja mam 20 godzinny stoi na przeszkodzie.
mieszkamy w Horście, czy zna może ktoś jakieś firmy do których moglibyśmy sie zgłosić o pomoc w kupnie mieszkania? potrzebuje również informacje na temat co można odliczyć od podatku mając już taki dom?

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 9:18 pm ]
dzięki :039: bardzo z góry za informacje :


Jeżeli macie kontrakty na stałe to nie ma żadnego problemu,trzeba sie zgłosić do maklera o on wam już resztę pomoże,w zależności od wysokości zarobków dostaje się odpowiedni kredyt.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 27, 2012 4:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:09 pm   chcemy kupić dom

jeśli chodzi o podatki, to przy racie ok.1000 euro otrzymacie zwrot podatku ok.300-350 euro, tak więc zostanie do zapłaty 650-700 na m-c. Ten zwrot maleje z każdym rokiem. Przy kredycie rzędu 200.000 euro na 30 lat zwrot wyniesie razem ok. 90.000. Ale i tak trzeba oddać jakieś 270.000 (przy oprocentowaniu 4.75) Ale podstawowy warunek STAŁY KONTRAKT lub roczny z pismem z zakładu pracy o ewentualnym przedłużeniu na stałe. Jeśli półroczny to nie ma żadnych szans.
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 8:27 am   

ja mam dobre doswiadczenie z "de hypotheker" jest gratis i odpowie ci na wszystkie pytania zwiazane z hypoteka itd... wyliczy tez wszystko co i jak

pozdr Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
  Wysłany: Nie Lut 24, 2008 6:35 pm   PYTANIE

CZESC ATAGA. MAM DO CIEBIE PROSBE SKORO JESTES POINFORMOWANA NA TEMAT HIPOTEK. JESLI MOZESZ NAPISZ MI NA CO ZWRACAC UWAGE ROZMAWIAJAC W BIURZE MAKLERSKIM. CO POWINNISMY WIEDZIEC ABY NIE POPELNIC ZADNEGO BLEDU. PO PROSTU JAK MOZESZ NAPISZ WSZYSTKO OD 'A' DO 'Z'. POZDRAWIAM :039: :039: :039:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 6:51 pm   

Gabryniu bardzo Cie prosze abys kolejny post juz nie pisala w CAPS LOCKie no i jesli mozesz to ten rowniez przepraw - to taki forumowy Regulamin :)
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 7:01 pm   

ok renatka. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 27, 2012 4:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 8:23 pm   

nie wiem co ci konkretnie mam napisac, wszystko zalezy od tego jaka forme hipoteki chcecie, to nie da sie tak opisac od a do z. my wzielismy spaarhypotheek, a ubezpieczenie wzielismy pol na pol. Zalezy tez czy chcecie miec nationale hypotheek garantie to taki fundusz ktory za was reczy jezeli byscie np. stracili prace i nie mogli dalej splacac hipoteki. Dalej warto tez sie dowiedziec czy naprzyklad z gminy nie dostaniecie tgz. starterslening ale to wszystko zalezy od wieku, ceny domu itd.


ciezko tak opisac wszystko bo kazda sytuacja jest inna.

pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 11:12 pm   

renatka jak mam poprawic, caly tekst od nowa pisac. jestem nowym uzytkownikiem, wiec nie bardzo wiem :039:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:55 am   

W pierwszym poscie nad tekstem w prawym gornym rogu masz przycisk z opcja EDYTUJ, jesli na to klikniesz to ten pierwszy post sie otworzy i bedziesz mogla go poprawic, zmienic, wykasowac...
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
  Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:06 pm   Re: PYTANIE

czy jest ktos na forum z limburgi. chce nawiazac kontakt z osobami mieszkajacymi kolo okolic Horstu
:039: :039: pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 10:34 pm ]
witaj agatka. dzieki za odpowiedz. agatka to wlasnie jest ten maly problem, ze ja po prostu nie wiem jakie sa formy hipotek tu w holandii. jesli to nie problem dla ciebie to napisz mi kilka, a ja wowczas bede mogla sobie pomyslec i wybrac. dzieki bardzo z gory. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez gabrynia Pon Lut 25, 2008 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 8:45 am   

musze Ci powiedziec ze z tymi rodzajami hipotek to jest bardzo zawiklane, ja siedzialam nad tym dosc dlugo.. niestety nie wytlumacze Ci wszystkich dokladnie bo po prostu nie wszystko kumam co do konstrukcji.
Jedyne co moge powiedziec to cos o spaarhypotheek: jest najbardziej popularna, a w skrocie to jest tak: spaarhypotheek polega na tym ze nie splacasz jej co miesiac, tylko odkladasz premie w depot, do tego musicie miec ubezpieczenie na zycie. Po uplywie np. 30 lat (w zaleznosci na ile bierzecie hipoteke) pieniadze ktore przez te lata odkladaliscie sa w calosci dla was zebyscie na jeden raz splacili hipoteke. Spaarhypotheek jest najbardziej "nieryzykownym"produktem, bo masz pewnosc ze po uplywie lat napewno uzbierasz ta sume na ktora wzielas kredyt hypoteczny. To takie sprostowane wytlumaczenie.
inne formy hipotek sa bardziej ryzykowne, chodzi tu glownie o obligacje, akcje itd... nigdy nie wiesz czy po tych latach bedziesz miala tyle kasy zeby w calosci splacic hipoteke.

pff ale sie napisalam..

Pozdrawiam Agata

P.s. Ja mieszkam w Limburgi ale w Kerkrade.. to troche dalej od Ciebie.
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 11:19 pm   

witajcie. czy wiecie moze co to jest IND? i na czym to polega? interesuje mnie takze co to jest: Onroerecht (RIOE),
Afvalstoffenheffing (FV)
verblijfskaart
samenwonen.

doszly mnie tez sluchy, ze tu od podatku mozna odciagnac dietetyczne i noclegi. czy wiecie cos na ten temat?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 27, 2012 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 12:26 pm   

IND= Immigratie- en Naturalisatiedienst

RIOE= rioolrecht (podatek za scieki)
FV= podatek za odpady
verblijfskaart= karta pobytu
samenwonen= mieszkac razem
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
gabrynia 
Poczatkujacy
gabrynia

Wiek: 43
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 22
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 9:53 pm   

witaj Agatko. dziękuje bardzo za następne wiadomości. interesuje mnie tez czy to jest prawda, ze tu w Holandii opłaty robi sie rocznie. czy tez jest zupełnie inaczej, ze wodę, energie i gaz płaci sie co miesiąc? mój szef np. wspominał tez o jakiś innych opłatach w Holandii, nie bardzo go rozumiałam o jakie mi chodzi, ponieważ wymieniał mi je po holendersku, a ja mowie jak na razie po niemiecku, wiec nie bardzo mogliśmy sie dogadać. czy możesz mi powiedzieć, czy tu w Holandii sa jeszcze jakieś inne oprócz naszych podstawowych w Polsce.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 27, 2012 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 12:07 am   

oplaty raczej tez sie placi miesiecznie tzn. gaz, wode i prad. co do tgz. podatkow gminnych placi sie je tez raz na miesiac w rownych ratach. sa jeszcze oplaty za oczyszczalnie sciekow i jeszcze cos tam z oczyszczalnia wpolnego (dokladnie nie wiem sama). musisz sie sama dowiedziec jakie sa koszta bo jest to zalezne od okregu w ktorym mieszkasz.

pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group