NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupic dom na kredyt hipoteczny
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Gru 21, 2016 8:30 am   

Xenon Nie place podatku od nieruchomosci bo jej nie posiadam jednak nie otrzymuje rowniez zwrotu z urzedu skarbowego Bo nie mam hipoteki

Jak sie zdecydujemy to bedziemy szukac szeregowki w nowym budownictwie do ok 100-120 metrow w stanie deweloperskim -wykanczac bedziemy zaufana ekipa budowlana z pl ktora znajac zycie bedzie 2 lub 3 razy tansza niz lokalni specjalisci ...

Rejon Flevoland okolice Lelystad , Dronten lub Swifterbant jednak najbardziej rozwijac sie bedzie Dronten z tego co sie wtajemniczylem w temat :083:

No ale jak wspomnialem wczesniej narazie sie zastaniawiamy i jak juz sie namyslimy to bedziemy brac hipoteke tylko na 1 zarobki :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Śro Gru 21, 2016 9:28 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 7:41 pm   

no i jeszcze zapomnialem napisac ze przy zakupie domu , masz od razu duzy zwrot , w moim przypadku 2000 euro
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Gru 31, 2016 1:29 pm   

Witam,

A wiec jestesmy po wizycie u doradcy i na obecna chwile sytuacja wyglada tak:

W przypadku hipoteki na 30 lat z gwarancja odsetek na 20 lat - hipoteka wynosi 2,35 %

Kredyt ok 197 K plus 9 K wkladu wlasnego ( dom za 195 K )

Przy kredycie Annuïteitenhypotheek 20 jaar vast – 2,35%

Rata miesieczna 772 e brutto , netto 662 e (w cenie jest juz ubezpieczenie na zycie ok 9 e )

Przy kredycie Lineaire hypotheek 20 jaar vast – 2,35%

Rata miesieczna 936 e brutto , netto 827 e ( w cenie jest juz ubezpieczenie na zycie ok 9 e)


Na chwile obecna bardziej podoba mi sie opcja nr 1 poniewaz przy Lineaire hypotheek rata ok 770 e brutto bedzie po 15 latach splacania kredytu ...

Po 5 latach splacania kredytu bylo by juz splacone ok 24 K kredytu + 22 K odsetek

Annuïteitenhypotheek 20 jaar vast – 2,35%
196 ( kredyt rok 2017) – 172 ( kredyt rok 2022) = 24 k euro ( splacona czesc kredytu po 5 latach )
Placimy : 772 e x 12 m x 5 lat = 46 320 e
Bilans : 46 k euro zapłaciliśmy -24 K euro ( splacona czesc kredytu ) = 22 K odsetek
22K odsetek – ok. 6 k zwrotow z urzedu skarbowego = 16 K

Jestem swiadomy iz wraz z uplywem lat zwroty z urzedu skarbowego beda co raz nizsze ...

Z tego co wyczytalem i dopytalem koszty uzyskania kredytu byłyby takie :

2500 e – de hypotheekadviseur
1000 e – notariskosten
1% z 197 K ok 1970 e – NHG
2% z 197 K ok 3940 e - overdrachtsbelasting
500 e – inne koszty ( tlumacz itp )

Razem ok. 9910 e z tego ok 2 K euro mozna odzyskac przy rozliczeniu rocznym.

Teraz kwestia dodatkowych oplat majac kredyt :

120 e podatki gminne w tym podatek WOZ itp
25 e ubezpieczenie domu
180 e gaz + prad + woda
25 e – Internet
Miesiecznie ok. 350 e

Czy dobrze to wszystko widze czy ktos widzi jakies bledy w moich kalkulacjach ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 31, 2016 5:14 pm   

Przy tk duzym domu tylko €180 na prad wode i gaz to stanowczo za malo tymbardziej ze wy nie chcecie koczowac a normalnie zyc . bym bardziej sie klonila do 250-275 na miesiac
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Pon Sty 02, 2017 5:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Gru 31, 2016 8:24 pm   

W moim przypadku za prad-gas wyszlo mi srednio 110 euro miesiecznie, bez zadnych drastycznych oszczednosci, ale pracujemy od 7.00 do 17,00 wiec obecnie ogrzewanie wlaczamy dopiero jak jestesmy w domu, tak stoi zawsze na 16.stopni.

Ale mam potezne akwarium ktore tez ciagnie prad.

Ale co roku zmieniam dostawce pradu wiec zawsze mozna cos zaoszczedzic..

Za internet , telefon , tv od Ziggo place 55 miesiecznie,
za wode 17 miesiecznie,
miesieczne oplaty gminne 69
no i ....chyba to tyle...
aha jeszcze ubezpieczenie...ale mamy caly pakiet z 2 samochodami ..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sty 31, 2017 9:00 pm   

Witam,

Czy oprocz nizej wymienionych oplat bedzie dochodzic cos jeszcze (bedac wlascicielem domu ) :

onroerendezaakbelasting

waterschapslasten

rioolrecht

Nie licze ubezpieczenia domu , gazu , pradu oraz wody.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 6:22 am   

Tak non-stop pełne portki na sama myśl o jakiś zmianach w pracy. Od momentu wzięcia kredytu każda decyzje będziesz podejmować z uwzględnieniem raty kredytu...
Dodatkowe koszty jest ich mnóstwo Zepsuje Ci sie cokolwiek w domu bulisz z własnej kasy. Koszty utrzymania czy chociażby przeglądy.
Jeżeli teraz zastanawiasz sie nad jakimiś śmiesznymi extra opłatami to zastanów sie raz jeszcze nad decyzja bo kredyt bierzesz na 30 lat w przeciągu których zmiennych będzie kilkadziesiąt.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 8:53 am   

No tak, bo lepiej placic 30 lat za czynsz a na koniec stwierdzic, ze nic z tego nie masz. Kredyt hipoteczny to inwestycja. A to nie Polsca zeby po wzieciu kredytu non stop robic pod siebie ze strachu.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 10:34 am   

xenon napisał/a:
Tak non-stop pełne portki na sama myśl o jakiś zmianach w pracy. Od momentu wzięcia kredytu każda decyzje będziesz podejmować z uwzględnieniem raty kredytu...
Dodatkowe koszty jest ich mnóstwo Zepsuje Ci sie cokolwiek w domu bulisz z własnej kasy. Koszty utrzymania czy chociażby przeglądy.
Jeżeli teraz zastanawiasz sie nad jakimiś śmiesznymi extra opłatami to zastanów sie raz jeszcze nad decyzja bo kredyt bierzesz na 30 lat w przeciągu których zmiennych będzie kilkadziesiąt.


Xenon kredyt sie bierze jak sie ma stabilna sytuacje np umowe na czas nieokreslony , kredyt stanowi np 20-30% kosztow ...

Z tym ze kosztow jest sporo to fakt ale wkoncu bedzie mozna pomalowac sciane na taki kolor jaki sie podoba, zrobic remont lazienki lub kuchni wg wlasnego uznania ...

Jedni preferuja kredyt inni wynajem - jedno i drugie ma swoje plusy i minusy :079:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 11:27 pm   

Metec, w Holandii jak i w Polsce po stracie pracy z pełnymi gaciami szuka sie innej pracy. Chyba,ze w Holandii jest cos czego ja nie wiem?
Beny.rac, umowa na czas nieokreślony zabezpiecza Cię na 3 miesiące. Obecnie zwolnienie z vasta to żaden problem dla pracodawcy. Jeżeli kredyt to 20/30%kosztow to rzeczywiście nie masz sie co martwić. Z takim fachem w ręku to nie ma sie co martwic w razie W. Chyba, ze robisz mega dużo nadgodzin po sześć dni w tygodniu.Albo koszty liczysz z partnerka. W sumie co ja wam bede zanudzać.

30 lat to jak z bata strzelił głowa do góry. Inwestycja to podstawa ...
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 9:04 am   

xenon napisał/a:
Metec, w Holandii jak i w Polsce po stracie pracy z pełnymi gaciami szuka sie innej pracy. Chyba,ze w Holandii jest cos czego ja nie wiem?


Wszystko zalezy od Twojej przeszlosci zawodowej.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 7:14 pm   

Nie problem?
Albo UWV - podstawa zwolnienia jest redukcja kosztów.
Albo sąd.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 9:28 am   

xenon napisał/a:
Beny.rac, umowa na czas nieokreślony zabezpiecza Cię na 3 miesiące. Obecnie zwolnienie z vasta to żaden problem dla pracodawcy.


Chyba nie masz wystarczajaco informacji na ten temat - majac umowe na czas nieokreslony to rozwiazanie umowy wystepuje w nastepujacych przypadkach :

- za obopolna zgoda

- po osiagnieciu wieku emerytalnego

- za zgoda sadu np przy zwolneniu dystyplinarnym

- za zgoda uwv np jak ktos jest chory dluzej niz 2 lata

- upadlosc firmy
xenon napisał/a:
Jeżeli kredyt to 20/30%kosztow to rzeczywiście nie masz sie co martwić.
Piszac kredyt mam na mysli sama rate kredytu bo oplaty i ubezpieczenia to juz inna bajka :079:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Lut 07, 2017 6:06 pm   

Ja juz nie dyskutuje bo celowo zadałem pytanie o koszty utrzymania i koledzy nie napisali nic tzn. Ich nie ponoszą. W sumie to śmiem myślec, ze nie maja pojęcia o co mi nawet chodzi.
Co do vasta w teorii tak to wyglada. W praktyce firma szuka oszczędności i z powodu cięć Cię zwolni.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 11:54 am   

Xenon, tak, tylko że wtedy musi to naprawdę bardzo dobrze umotywować w UWV, łacznie z przedstawieniem planu restrukturyzacji. Swojego czasu dostałem 2 segregatory dokumentów właśnie ze względu na oszczędności w firmie.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group