NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mieszk.socjalne-woningnet
Autor Wiadomość
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 9:43 pm   mieszk.socjalne-woningnet

Witam!! Zwracam sie do forumowiczow z nastepujacym pytaniem: czy ktos z Was aplikowal do spoldzielni oferujacej mieszkania socjalne Woningnet, np. w Amsterdamie? Jesli tak, to po jakim czasie mozna otrzymac mieszkanie? Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Julia30 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:35 pm   

Hej...

Jesli chodzi o ten klopot, to kilka dobrych lat poczekasz....

Anet :wink:
_________________
...Milosc, szacunek i zaufanie...
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 9:19 am   

W Amsterdamie czeka sie najdluzej. Bodajze okolo 5 lat...
 
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 10:10 am   

Dziekuje za te pocieszajace ;) odpowiedzi. Wiem, ze nieraz na szybkosc przyznania mieszkania maja wplyw takie czynniki, jak sytuacja rodzinna. U nas jedynie maz pracuje, ja sie zajmuje mala coreczka, a drugie dziecię jest w drodze. Czy rowniez i w takies sytuacji bedziemy czekac 5 lat??
A czy moze ktos sie orientuje, w jakich miejscowosciach w okolicach Amsterdamu czeka sie najkrocej? Bede wdzieczna za informacje.
 
 
Julia30 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 10:25 am   

Hej....

Ja wiem ze to nie jest odpowiedz na jaka czekalas, ale tak niestety jest, kazdy czeka. I ztym sie nieda nic zrobic. Ja mieszkalam dlugo w Amsterku, i tez musialam wynajmowac. Teraz mieszkam w Zaandam kolo Amsterdamu, i tu tez jest ciezko z mieszkaniem. Sama zostalam na lodzie z malutka coreczka i tez nie mam rzadnych punktow aby szybciej cos dostac. Musze wynajac...taka jest kolej rzeczy...

Anet..
_________________
...Milosc, szacunek i zaufanie...
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 10:30 am   

Witaj,
zastanawia mnie jedynie fakt, dlaczego para bez dzieci, w ktorej oboje pracuja moze dostac mieszkanie szybciej, niz osoba samotna z dzieckiem, badz para z dziecmi, w ktorej jedna osoba pracuje? Takie panstwo rownych, ale raczej bym powiedziala, ze nierownych.
 
 
dutch
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: noord holland
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 1:09 pm   

Witaj,
to ja Ci podam najswiezsze informacje,(bo z ubieglego wtorku),bezposrednio z biura WoningNet.(Moja kuzynka byla tam osobiscie,aby sie zapisac)

Czas oczekiwania na mieszkanie w Amsterdamie,minimum12 lat,na dom-25 i te 12,takze zalezy od tego, jaka dzielnica Cie interesuje,w jakiej chcesz mieszkac.

Czy masz dzieci,lub spodziewasz sie dziecka- to absolutnie nikogo nie interesuje-nie jest brane pod uwage,jako powod do skrocenia czasu oczekiwania.

Wpisowe-60 euro

Najlepiej zadzwon i umow sie na spotkanie(chociaz to nie jest konieczne,mozna tam zajsc "z ulicy"),albo poprostu zasiegnij informacji u zrodla telefonicznie.

Pewnie malo kto da wiare okresowi oczekiwania,jaki podaje. :roll:

Malo budujace,ale niestety to fakt.


Podaje Ci numery telefonow:

*Ymere

Wonen Markten t 020-561097011
Wonen Noord t 020-4946300
Wonen Oost t 020-3118999
Wonen West t 020-4106400

*de Alliantie Amsterdam

Vestiging James Wattstraat t 020-4600600

*Woningstichting Rochdale

Vestiging Geuzenveld-Slotermeer t 020-5062100

Vestiging Oud Zuid t 020-5725888

Vestiging Zuidoost t 020-569 4000

WoonServicepunt Noord t 020-4353444


*Woningbouwvereniging Het Oosten t 020-5885885

*Woonmaatschappij t 0900-6999000

*Algemene Woningbouw Vereniging t 020-5118000

*Woonstichting De Key t 020-6214333

*Eigen Haard t 020-6180909

*Woonzorg Nederland t 0900-1234996

*Woonloket Zuidekerk t 020-6806806

Pozdrawiam.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 2:44 pm   

Mariposa ja tez jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, czekam na razie rok i 2 mies.
wieksze szanse maja Ci ktorzy maja prace na kontrakt, a kiedy pracuja obie osoby to wszystko dzieje sie szybciej - jestes bardziej wiarygodna dla wonningnetu bo masz udokumentowane zarobki, co swiadczy o tym ze bedziesz wyplacalna co do miesiecznych oplat

inaczej maja ZZP (tak jak moj maz) mamy jedna pensje, wobec czego mozemy sobie jeszcze troche poczekac, albo pojde do pracy i wtedy wzrosna zarobki i miejsce na liscie oczekujacych (teraz jestesmy gdzies 80, zalezy na jakie mieszkanie)
jest tez cos takiego jak Urgentie (ale nie zglebialam, na jakiej zasadzie jest to przyznawane, urgentie maja pierwszenstwo w przydzialach)

pozwodzenia
 
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 3:43 pm   

szeda napisał/a:
jest tez cos takiego jak Urgentie (ale nie zglebialam, na jakiej zasadzie jest to przyznawane, urgentie maja pierwszenstwo w przydzialach)


http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=5136


Pozdro :wink:
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 6:06 pm   

dziekuje za jeszcze bardziej pocieszajace wiesci ;) Zapisalismy sie juz do woningnetu, ale 12(!!???!!!???) lat... To juz zupelnie nie wiem, co zrobic. DO pracy na razie isc nie moge, bo jestem w ciazy i zajmuje sie drugim dzieckiem, a jedynym zywicielem rodziny jest moj maz. Mieszkanie, w ktorym obecnie mieszkamy, jest po prostu za male na troje, a co dopiero na czworo. Musimy sie przeprowadzic, ale ceny wynajmu "normalnego" przekraczaja nasze mozliwosci finansowe. Ehhh.. dobrze, ze Bog dal nam optymizm i duze checi do dzialania :) Szukamy dalej!!
 
 
bbqueenPL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 4
Skąd: kielce/hilversum
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 7:51 pm   

witam
ja powiem jak to u mnie bylo z woningnetem.zapewne czasoczekiwania zalezy od regionu holandii.ja jestem zapisana w het gooi i tu wogole jest masakra z mieszkaniami bo jest 10 moze mieszkan a reagujacych 500.
u mnie byla taka sytuacja ze tylko maz pracowal a ja bylam w ciazy a mieszkanie ktore wynajmowalismy wowczas bylo absolutnie nie odpowiednie dla rodziny z dzidziusiem a inne mieszkanie do wynajecia bylo strasznie trudno znalezcbo cenowoprzekraczalo nasze mozliwosci.wyslalam pare pism do korporacji wchodzacych w skald woning net.dostalam odpowiedz ze ciaza i sytuacja materialna nie maja wplywu na przyspieszenei przydzialu i ze wogole to musze sie cieszyc z tego ze mam dach nad glowa...i tyle i musze czekac dalej juz jestem 2,5 roku zapisana.
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 9:41 pm   mieszkanie

czesc ja tez mieszkam w Gooi ( Hilversum) razem z mezem czekalismy niepelne dwa lata na domek w szeregowcu w nowym budownictwie ( w zeszlym roku oddane do uzytku ).Przedtem nieszkalimy w bloku, i tamto mieszkanie mielismy po 3 miesiacach reagowania.Wtedy pracowal tylko maz i nie mamy dzieci.Ale reagowac trzeba na kazde informacjie o domkach lub mieszkaniach.Wiem ze ja placilam wpisowe 13 euro 70 .

pozdrawiam
Monika
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 9:59 pm   Re: mieszkanie

mavd napisał/a:
czesc ja tez mieszkam w Gooi ( Hilversum) razem z mezem czekalismy niepelne dwa lata na domek w szeregowcu w nowym budownictwie ( w zeszlym roku oddane do uzytku ).Przedtem nieszkalismy w bloku, i tamto mieszkanie mielismy po 3 miesiacach reagowania.Wtedy pracowal tylko maz i nie mamy dzieci.Ale reagowac trzeba na kazde informacjie o domkach lub mieszkaniach.Wiem ze ja placilam wpisowe 13 euro 70 .

pozdrawiam
Monika
Moniko kiedy to bylo ?rok dwa lata temu czy jeszcze wczesniej...niestety teraz jest gorzej i wcale nie zanosi sie ze ktos po 3 miesiacach oczekiwania dostanie domek albo mieszkanie.... coraz wiecej ludzi nie tylko Polakow ale rowniez Holendrow ..... szuka taniszych co wcale nie oznacza gorszych mieszkan na rynku :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 10:22 pm   mieszkanie

na pierwsze mieszkanie zapisalismy sie w lutym 99 roku a 9 maja 99 sie przeprwadzalismy, na drugie mieszkanie zaczelismy reagowac reagowac w lutym 2005 roku a nasz obecny domek dostalismy 13.10.2006 roku.

pozdrawiam
monika
 
 
sabino79 
Poczatkujacy
sabino79

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: bytom
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:56 am   

witajcie to jest straszne co piszecie ja wlasnie przyjechalam do holandi narazie wynajmojemy dom w hem ale to strasznie drogo chcemy sie starac o mieszkanie ale tyle lat czekania !!!! to mnie przeraza :119: moze cos wiecie o jakis pokojach to wynajecia z zameldowaniem ?? albo niedrogich mieszkaniach. pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group