NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy do kupna mieszkania wystarczy mi paszport tymczasowy?
Autor Wiadomość
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:09 pm   Czy do kupna mieszkania wystarczy mi paszport tymczasowy?

Jak w temacie nie posiadam paszportu i wlasnie jade do pl wyrobic a na tymczasowy podobno czeka sie okolo1,5 tygodnia zalezy mi na czasie bo chce kupic mieszkanko,jesli jest gdzies juz taki temat to prosila bym kogos o linka...Dzieki za wszelkie odpowiedzi :039:
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 4:03 pm   

Przeciez nawet nie masz obowiazku posiadania paszportu...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 6:25 pm   

Nie musze miec paszportu? Jestes pewien bo bylam wlasnie u mojego maklera i on sie upiera ze musze miec paszport.... :088: niby...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:35 pm   

a powiedz mu, ze PL jest w Schengen od jakiegos czasu i paszportu nie trzeba miec - moze pomoze.
Niektore banki chca nawet vlepki w paszport (z IND) - u mnie pomogl link do IND gdize jest info ze nie musimy miec.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:47 pm   

Jaki link do IND? To ja juz calkiem zglupialam..makler upiera sie przy swoim pytalam w pracy i oczywiscie holender tak samo mowi ze musze miec paszport za przyklad podal mi ze jak chce miec tel.na abonament to tez potrzebny mi paszport A wyrobienie go wiarze sie z dodatkowymi kosztami i co najwazniejsze z czasem,Dzieki za info i czekam na dalsze rady.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:10 pm   

http://www.ind.nl/nl/index.asp gdzies tutaj znalazlem, pozniej poszukam
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:30 pm   

To jak mozesz to znajdz to nawet jutro ja niestety nie mowie po hol wiec lipa dzieki
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:32 pm   

Jestem tu prawie od 3 lat i WSZĘDZIE posługuję się polskim dowodem osobistym. Na ten dowód założyłam konto w banku, kupiłam telefon na abonament, kupiłam samochód, zawarłam polisę ubezpieczeniową na samochód, ubezpieczyłam cala swoja rodzinę, zawarłam umowę wynajmu mieszkania od SWW (spółdzielnia mieszkaniowa), podpisałam umowę na abonament w Ziggo (TV, telefon, internet). Generalnie - ciągle i wszędzie posługuje się polskim dowodem osobistym do którego dołączam zawsze UITTREKSEL i jeszcze nigdzie nie miałam żadnych problemów. Co więcej - otrzymuje zasiłek chorobowy a mój mąż otrzymywał zasiłek dla bezrobotnych (również nie posiada paszportu).
Maklerzy lubią robić problemy, a zwlaszcza jak maja do czynienia z Polakami......
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:37 pm   

To co ja mam teraz zrobic? Wyrabiac paszport czy szukac po hole.stronkach ze nie mam obowiazku posiadania paszportu przy zakupie mieszkania? (nie mowie po hol....) :088:
 
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 10:33 pm   

http://www.msz.gov.pl/Inf...emcow,1799.html - ze Strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:12 pm   

Dobrze ale tu chodzi o kupno mieszkania i to ze makler moj szef i rozne osoby upieraja sie ze musze miec paszport co wydaje mi sie nie prawdziwe...A nie o to ze jestesmy w uni i mozemy sie poslugiwac dowodem na tych samych zasadach co paszportem..Ja to wiem wy to wiecie a oni nadal upieraja sie przy swoim :088: :021: Co mam im przedstawic aby wkoncu zrozumieli ze dowod chyba wystarczy? Jakis link do stronki holenderskiej? Co kolwiek...
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:51 pm   

Podano ci już kilka linków - proponuje tam zajrzeć i wydrukować przepisy....
Ja tez nie mowie po holendersku, ale staram się tłumaczenia załatwiać na "tłumacz google". Moze nie jest idealny ale bardzo pomocny....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 12:11 am   

Hera napisał/a:
Podano ci już kilka linków - proponuje tam zajrzeć i wydrukować przepisy....
Ja tez nie mowie po holendersku, ale staram się tłumaczenia załatwiać na "tłumacz google". Moze nie jest idealny ale bardzo pomocny....

Ale ja juz zagladalam na oba linki w pierwszym trzeba szukac korzystam z tlumaczenia strony ale i tak nie potrafie sie tam ogarnac...a drugi link nie jest nawet do tematu...Tak ze nadal czekam na konkretne odpowiedzi...Dzieki
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:16 am   

nie rozumiem o co wam chodzi. Urzednicy maja obowiazek honorowac unijny dowod osobisty. Firmy prywatne niekoniecznie. Jezeli makler lub bank (przewaznie bedzie to tylko wymysl pracownika) wymysli sobie warunek, ze musisz przedstawic karte woznicy, to zadne prawo mu tego nie zabroni. Moja rada - zmien maklera.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
iwonka_204 
Poczatkujacy


Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:53 am   

Nie chce zmieniac maklera....chodzi tylko czy moge gdzies znalezsc ze do kupna mieszkania nie obowiazuje mnie posiadanie paszportu ze dowod wystarczy...maklera mam wpozadku ale on po prostu nigdy nikomu nie zalatwial hipoteki na dowod i dlatego upiera sie przy swoim...Gdzie moge znalezsc jakis link co do praw i wymaganych dokumentow przy kupnie mieszkania? Co musze wpisac przede wszystkim i zeby to najlepiej bylo na jakiejs hol.stronce.Dzieki :039:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group