NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Pomocy Ciaza Blizniaki
Autor Wiadomość
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
  Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:07 am   Szukam Pomocy Ciaza Blizniaki

Witam i pozdrawiam
[/b]

Dnia 04.09.2009 w Szpitalu dowiedzialem sie ze jest 100% ciazy ale mila niespodzianka bylo to ze jest to ciaza blizniecza ... i jest to 8 tyg i 4 dni ( 20,1 mm ) a drugie 8tyg i 3 dni ( 19,1 mm )

Mieszkam w Den Haag na meldunku posiadam pelne ubespieczenie tak samo jak i moja partnerka .

Partnerka ma podpisana umowe z Best&West In-en Ompakkers B.V .
Od 3 tygodni praktycznie niepracuje Biuro wie o Ciazy
Ja oczywiescie tez pracuje Kontrakt Arbeidsovereenkomst z Comprodor Group "Duch Post"
pelny wimiar godzinowy

Co robic teraz z tego co mi wiadomo to wiem ze holandia w takim przypadku raczej nieodmawia pomocy ale gdzie jej szukac jezeli ktos moze mi pomuc chetnie skozystam z porad

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 05, 2009 12:34 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:31 am   

O jaka dokladnie pomoc chodzi?
_________________
Nie idź przede mną, może nie będę za Tobą podążać.
Nie idź za mną, może nie będę umieć nas prowadzić.
Idź przy mnie i bądź mym przyjacielem...
 
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:44 am   

co mi sie nalezy w takim przypadku wiadomo wiekrze mieszkanie narazie mam apartament ale prz takiej ciazy to raczej zamale ...

I co zrobic z partnerka jak ona nie pracuje a mnie niestac na taka ciaze ...
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:10 am   

mieszkanie musisz sam sie o nie starac , oplaty za nie tez.
Ja sie dzieci juz urodza dostaniecie dodatek na dzieci.
Partnerka moze zglosic sie do UWV po zasilek o ile ma wypracowane 6 m-cy .
Moze sie tez starac o dodatek do mieszka nia o ile czynsz nie przekracza 621 e.
W nl nie ma becikowego .
A dodatki do mieszkania za dzieci zasilek itd tu na forum znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Uzyj opcji szukaj.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:14 am   

Tak za mieszkanie place 600 euro exel ... czy moge sie starac o mieszkanie z gemente ?? i gdzie zlozyc taki wniosek bo na takie mieszkanie sie troszke czeka :) i dowiedzialem sie ze z tym dodatkiem to jest tak ze niby trzeba go puzniej zwrucic czy to prawda niewiem .. rowniez co sie dowiedzialem i niewiem na ile jest to prawda ... ze musze dostac od lekarza potwierdzenie ze jest w ciazy tak pytalem wczoraj lekarza o to i dostane za 3 tygodnie przy nastepnym USG .

6miech moga byc laczne np . 2008/09 rok czy ciaglos roczna ??

Dzwonilem do ksiegowego Borsuka i dostalem tam takie informacje ze niema nic takiego jak zasilek dla kobie w ciazy ... po rozmowie z kolezanka szefowa biura niepytajcie o nazwe bo niewiem ... ze kiedy dostarcze zaswiadczenie do biura oni musza jej zaplacic za godziny i jest to najniza krajowa i wynosi kolo 800 euro ... tu mowia tak a tu tak ... rozmawiam po holendersu lecz z czytaniem ciut gorzej ...

Gdzie szukac UWV ??
Ostatnio zmieniony przez mlodygniewny24 Sob Wrz 05, 2009 11:23 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:30 am   

mlodygniewny24,
Cytat:
I co zrobic z partnerka jak ona nie pracuje a mnie niestac na taka ciaze ...

a partnerka to sama nie mysli nie mowi i nie podejmuje decyzji i nie ma nic do powiedzenia ?
tym powyzszym zdaniem troche przekroczyles dobry ton wypowiedzi
wiec odpowiem Ci nie szukaj wielkiej kasy, ani wielkiej pomocy.... dostaniesz to co inni w podobnej sytuacji,
wszystkie informacje o ktore pytasz sa juz na forum wystarczy troche poszukac

http://www.niedziela.nl/f...zkanie+socjalne

http://www.niedziela.nl/f...nie++mieszkania
http://www.niedziela.nl/f...zasilki&start=0
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 05, 2009 11:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:45 am   

Gochna H napisał/a:
mlodygniewny24,
Cytat:
I co zrobic z partnerka jak ona nie pracuje a mnie niestac na taka ciaze ...

a partnerka to sama nie mysli nie mowi i nie podejmuje decyzji i nie ma nic do powiedzenia ?
tym powyzszym zdaniem troche przekroczyles dobry ton wypowiedzi
wiec odpowiem Ci nie szukaj wielkiej kasy, ani wielkiej pomocy.... dostaniesz to co inni w podobnej sytuacji,
wszystkie informacje o ktore pytasz sa juz na forum wystarczy troche poszukac

http://www.niedziela.nl/f...zkanie+socjalne

http://www.niedziela.nl/f...nie++mieszkania
http://www.niedziela.nl/f...zasilki&start=0



to niejest 1 ciaza ....

wciesniejsza byla 5 miesecy temu i poronila ... niemialem ubezpieczenia i teraz sa rachunki ... wiec .....

a ubezpieczalnia nie polaci mi tych rachunkow tylko sam musze .... i tu sie wlasnie zaczol problem ...

jak by nie to to niemusial bym szukac pomocy ...
 
 
 
trisha 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Sty 2009
Posty: 8
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:55 pm   

Mlody gniewny 24, NIE UWAZALES JAK ROBISZ, TO ROB JAK UWAZASZ!!!
zgadzam sie calkowicie z Gochna H, Twoje roszczenia nie sa w dobrym tonie.
Zazdroszcze blizniaczek, u mnie w rodzinie byly, Babcia miala braci - blizniakow, i mam nadzieje ze te geny sie ujawnia u mnie. Ale robienie dzieci bez zaplecza socjalnego i ustabilizowanej sytuacji zyciowej uwazam za duza nieodpowiedzialnosc. Mam nadzieje ze Ci sie powiedzie, powodzenia!
 
 
madziuska84
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 38
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:23 pm   

Witam dlaczego musicie być tacy uszczypliwi,chłopak tylko szuka pomocy a wy zamiast pomóc tylko go dołójecie.Jest ciąża,będą dzieci i nie można kogoś obwiniac czy zrobił dobrze czy nie,może to była wpadka.Może zaraz wpadniecie na pomysł żeby jego partneka usunęła ciąże bo nie będzie miał na ich utrzymanie.Śmiech na sali.Pozdrawiam Cię mlodygniewny24 i życzę powodzenia.
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 2:06 pm   

mlodygniewny24 napisales, ze twoja partnerka ma podpisana umowe, wiec jezeli nie pracuje, bo zwolnili ja z pracy to moze sie ubiegac o zasilek dla bezrobotnych pod warunkiem, ze ma przepracowane lacznie 26 tygoni, chyba, ze nie pracuje, bo ciaza jej to utrudnia, ale wtedy musi miec zwolnienie od lekarza.Tutaj zasilku dla kobiet ciezarnych nie ma:(((Jezeli chodzi o mieszkanie to rzeczywiscie na mieszkanie z gminy trzeba sobie dlugo poczekac, ale jezeli nie przekraczasz kwoty 621 euro, wtedy mozesz sie starac o dofinansowanie do mieszkania.Wystarczy, ze poszukasz w gazecie Niedziela lub po polsku ogloszenia biura, ktore sie tym zajmuje.Podaje ci numer do kobiety, ktora rowniez sie tym zajmuje (A.Koszycka-Coppens nr tel. 0636341645)Ona rowniez zalatwi ci wszelkie dodatki na dziecko.Nie martw sie dasz sobie rade i nie przejmuj sie wypowiedziami powyzej:)))
_________________
Nie idź przede mną, może nie będę za Tobą podążać.
Nie idź za mną, może nie będę umieć nas prowadzić.
Idź przy mnie i bądź mym przyjacielem...
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 5:29 pm   

Nadin18,
Cytat:
Ona rowniez zalatwi ci wszelkie dodatki na dziecko.


o jakich dodatkach Ty tu piszesz? przeciez dzieci jeszcze nie ma
jak beda to wowczas tuz po urodzeniu i zgloszeniu w gemeente cala machina ruszy automatycznie...
po co ktos ma mu zalatwiac cos, co mu sie bedzie prawnie nalezalo z chwila zgloszenia urodzen dzieci, ten ktos zapewne nie zrobi tego za darmo....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 5:35 pm   

Ja mam taka prosbe, zeby sie droga moderatorka nie wymadrzala, bo chyba jest to oczywiste, ze nie dostanie sie zadnego dodatku jak sie dzieci nie ma.Poza tym nie napisalam, ze dostanie w tym momencie tylko podalam mu numer do kobiety, ktora sie tym zajmuje i ktora pomoze mu we wszelkich formalnosciach.A chyba jest to logiczne, ze pobiera oplate, zwlaszcza, ze ma swoja kancelarie podatkowa i to jest jej praca i z tego zyje.
_________________
Nie idź przede mną, może nie będę za Tobą podążać.
Nie idź za mną, może nie będę umieć nas prowadzić.
Idź przy mnie i bądź mym przyjacielem...
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 5:43 pm   

Nadin18,
Cytat:
zeby sie droga moderatorka nie wymadrzala

uwazasz ze sie wymadrzam?

niestety tak sformulowalas swoj post, ze wynika z niego iz juz ma zaczac zalatwiac wszelkie dodatki


ps.no tak... jakby nie bylo Ty wiesz wszystko lepiej ,pracujesz przeciez w belastingdienst
przepraszam ze smialam wogole z Toba dyskutowac

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 05, 2009 6:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 5:47 pm   

Proponuje jeszcze raz przeczytac post.
_________________
Nie idź przede mną, może nie będę za Tobą podążać.
Nie idź za mną, może nie będę umieć nas prowadzić.
Idź przy mnie i bądź mym przyjacielem...
 
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 6:31 pm   

trisha, Mlody gniewny 24, NIE UWAZALES JAK ROBISZ, TO ROB JAK UWAZASZ!!!
zgadzam sie calkowicie z Gochna H, Twoje roszczenia nie sa w dobrym tonie.

Nadin18, napisales, ze twoja partnerka ma podpisana umowe, wiec jezeli nie pracuje, bo zwolnili

trisha, mozesz mi tu cos napisac co miasz na myli ....

Nadin18, Dziekuje za numer czy osoba mowi po NL czy PL . Moja partnerka niezostala zwolniona chyba jeszcze w poniedzialek zadzwoni sie tam i conieco trzeba zalatwic dotyczace biura ... a co z ochrona dla kobiet ciezarnych bo wiem ze cos takiego jest na jakiej zasadzie to dziala i do czego sluzy jak ona niemoze pracowac bo niema dla niej pracy tak sie tlumaczy czasem biuro to o co tu chodzi .... i tak pozostaje nadal bez pracy ( trzeba na 2 etat isc do pracy ) ;)

Gochna H,
Co niektore papiery wymagaja czasu wiec mozna skladac wnioski nieco wczesnie ...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mlodygniewny24 Sob Wrz 05, 2009 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group