NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Pomocy Ciaza Blizniaki
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 6:44 pm   

Nadin18 napisał/a:
Ona rowniez zalatwi ci wszelkie dodatki na dziecko

ja przeczytalam i tez odnioslam takie samo wrazenie jako gochna. Ale czytajac twoj post widze ze wpedzila bys chlopaka w syzyfowe prace .
Dajesz mu tak oczekiwane przez niego rady , tylko ze te rady maja pol prawdy i pol odpowiedzi.Ale jak bys poczytala jego posty ze zrozumieniem bys widziala kilka faktow ktore naprawde sa wazne .
P.S>
Jak zauwazylas Gochna podala linki do interasujacych go tematow. A moze ty bys je tez przeczytala i uzupelnila swoja wiedze.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 6:52 pm   

To jest polka i ma meza holendra, wiec bez problemu sie z nia dogadasz:)))Jezeli twoja zona pracowala przez tymczasowe biuro zatrudnienia to niestety, ale zadna ochrona jej sie nie nalezy, bo jak wiadomo tego typu biura moga cie zwolnic kiedy chca:((Ja rowniez jestem w ciazy i nie pracuje, ale ich to nie interesuje, ze nie ma dla mnie pracy, a zasilek juz wykorzystalam w tym roku, pozniej bylam na chorobowym, a kiedy chorobowe sie skonczylo ja bylam juz w 5 miesiacu, wiec teraz tylko zyjemy z pensji meza:)Chce sie starac teraz o zasilek socjalny, ale wiem, ze nie jest to takie proste.

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 6:54 pm ]
Wyobraz sobie baileys, ze ja jestem w podobnej sytuacji, wiec cos na ten temat wiem.
_________________
Nie idź przede mną, może nie będę za Tobą podążać.
Nie idź za mną, może nie będę umieć nas prowadzić.
Idź przy mnie i bądź mym przyjacielem...
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:54 pm   

Nadin18, ja mam bardzo podobna sytuacje do Twojej, z tym, ze co do mojego kontraktu sprawa jest niejasna. W kwietniu tego roku poronilam, w sumie 18 tygodni przebywalam na zwolnieniu, pobierajac w tym czasie zasilek chorobowy. W miedzyczasie, po 6 tygodniach od poronienia, szef mi wypowiedzial prace.Nie zgodzilam sie na rozwiazanie umowy, tym bardziej, ze mam juz prawo do stalego kontraktu.szef zreszta od stycznia robi wielkie szwindle, najpierw przeniesienie do innej lokacji, co w konsekwencji zaowocowalo tym, ze zostaly mi odebrane stale godziny, a w to miejsce dane zastepstwo. Od lutego mam adwokata, no coz, proby polubownego zalatwienia sprawy nie daly rezultatu, wiec w tej chwili czeka nas rozprawa w sadzie.
Zasilek wybralam jako uzupelniajacy, gdy mi w styczniu godziny odebrano.
W tej chwili jestem w ciazy, 12 tydzien, i nie nalezy mi sie ZUPELNIE NIC!
Jestem bez dochodu. Formalnie jestem nadal zatrudniona, bo umowy z szefem nie rozwiazalam, no ale nie pracuje i pensji nie dostaje.Jesli adwokat to wywalczy, no to kasa bedzie, ale na dzis moj dochod wynosi nul koma nul.
Maz pracuje. Z tego tytulu nie moge sie ubiegac o bijslag, no bo obowiazek utrzymania rodziny spoczywa tu na pracujacym mezu. Nie mamy tez dodatku do czynszu i do opieki nad dzieckiem(starszy synek chodzi do przedszkola), bo te przysluguja, gdy OBOJE PARTNERZY pracuja... No umarl w butach. Nic, tylko trzeba szukac dorywczej pracy, jakies schoonmaken, postbezorgen czy kamermeid, na 15-20 godzin w tygodniu. Wtedy juz wszystkie dodatki socjalne jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki ci sie naleza :079:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:03 pm   

Nadin18 napisał/a:
Wyobraz sobie baileys, ze ja jestem w podobnej sytuacji, wiec cos na ten temat wiem
a pokaz mi w ktorym miejscu powiedzialam ze ty nic nie wiesz w temacie .........................
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
motylek_j1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:04 pm   

hej!
moge ci pomuc zmieszkaniem. ogólnie w holandii jest tak ze sa biura które mają t zw. mieszkania socjalne tylko problem z nimi jest taki że na te mieszkania strasznie długo się czeka bo ogólnie strasznie jest dużo chetnych, a im większe miasto tym dłużej się czeka. w mniejszych miejscowosciach jest łatwiej i szybciej można je dostac. nie wiem gdzie mieszkasz ale moge ci powiedziec że jesli jestes z flevolandu to możesz dostac po 3-4 mies mieszkanie z firmy mercatus.nl w Emmeloordzie- jesli masz kontrakt co najmniej na rok. jest tez taka inna firma w której można dostac szybko mieszkanie(znajomi czekali 2 tygodnie) a ceny są naprawde malutkie a mieszkania fajne: www.mooilandvitalis.nl poszukaj swojej prowincji może akurat. Z tego co wiem to mała firma dlatego tak krótko się czeka, ale nie wiem jak jest gdzie indziej.
buziaczki
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:37 pm   

motylek_j1 napisał/a:
a ceny są naprawde malutkie a mieszkania fajne: www.mooilandvitalis.nl poszukaj swojej prowincji może akurat. Z tego co wiem to mała firma dlatego tak krótko się czeka, ale nie wiem jak jest gdzie indziej.


Przejrzalam stronke.Pojecie "malutkie ceny" akurat w tym kontekscie jest wysoce pejoratywne:) Np domek 2-3 pokoje za 900 euro miesiecznie, albo mieszkanie w bloku powyzej 600 euro :031: No, nie dziwie sie, ze chetnych nie maja.
W mojej spoldzieli tez mozna wynajac od reki, ceny powyzej 600 euro, czyli bez dofinansowania z gminy. Chcesz miec mieszkanko z huurtoeslag, no to musisz czekac...
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:38 pm   

motylek_j1, dzieki za checi pomocy ale mieszkam w Den Haag i tu tez mam prace na Kontrakcie narazie na 6 miech puzniej roczny i tak az do Vast taka mam nadzieje

A ze wruce dalej ....

andevi,
Cytat:
(W tej chwili jestem w ciazy, 12 tydzien, i nie nalezy mi sie ZUPELNIE NIC!
Jestem bez dochodu. Formalnie jestem nadal zatrudniona, bo umowy z szefem nie rozwiazalam, no ale nie pracuje i pensji nie dostaje )
.

I wlasnie mam taka sama sytulace jak kazdy z Was !!! Co zrobic z Kobieta Ciezarna przeciez jej tez sie cos nalezy

Nadin18,

Cytat:
: Jezeli twoja zona pracowala przez tymczasowe biuro zatrudnienia to niestety, ale zadna ochrona jej sie nie nalezy .


Ksiegowy poinformowal mnie o tym ze nalezy wziasci zaswiadczenie od lekarza i dostarczyc je do biura i ze niemoga ja zwolnic nawed jak niejest na kontrakcie tylko pracuje przez biuro pracy ... odniesc je do ksiegowego a on sie zajmie tym wszystkim nawed to samo potwierdzila mi kolezanka z biura pracy ... z tego wszystkigo wychodzi ze do puki dzieci sie nieurodza nic kobiecie sie nienalezy ciezarnej a ona tez musi jakos zyc ..

To po co kaza sie nam meldowac placic podatki jak nam sie nic nienalezy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 06, 2009 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:46 pm   

mlodygniewny, bedzie jej sie nalezalo, jesli podejmie JAKAKOLWIEK PRACE, NAWET NA PARE GODZIN. Nie mam pojecia, co mozna robic w ciazy, sama szukam rozpaczliwie zajecia.
Moze znajda sie tu tacy, ktorzy maja pomysly na zatrudnienie dla ciezarnych z widoczna juz ciaza :061:
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 7:50 pm   

A teraz popatrzcie co znalezlem http://www.niedziela.nl/f...prawa+ciezarnej

To teraz to juz jest mlynek
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 8:40 pm   

mlodygniewny24, jak sie juz wypowiedzialm w innym temacie
baileys napisał/a:
z tego co ja czytalam zadna z pan nie ma stalego kontrktu bezposredno u pracodawcy. Wiec kazda z tych pan ktora ma kontrakt przez b.pracy moze zapomniec o pracy. Poprstu nie musza zakanczac z nia kontraktu a powiedziec sorki nie ma pracy na teraz dla pani, moze nastepnym tygodniu. A moga tak zrobic poniewaz zadna z pan nie ma kontraktu na okreslona ilosc godzin w m-cu. A pani Sogol, sama sobie winna bo tu musisz powiadomic szefa ze jestes w ciazy , a tym bardziej przed podpisaniem kontraktu , ona tego nie zrobila niestety . I tak szef jej wyrobil sie w czasie bo w weckend poczta NIE PRACUJE.
Pozatym vinni Pu, w tobie jest tyle nienawisci co do pracodawcow ze az sam nie wiesz co wypisujesz. Probujesz wlasne prawa pisac i je wciskac innym.
baileys napisał/a:
vinni Pu napisał/a:
bo inaczej Polacy przestaną być traktowani jako ludzie...
no to sie spudzniles . Polacy to tylko dobra , tania sila robocza .Tylko do momentu gdy zaczna sie upominac o swoje prawa , a jak juz zaczna sie upominac to sa wtedy lepsi rumunie, portugalczycy itd . ......... Juz zaczynaja polakow pracujacych tu wyprowadzac na tereny fabryczne , do barakow obok fabryk gdzie pracuja . Polakom nie wynajmuje sie mieszkan pod tym czy innym pretekstem polakow sie unika bo polak jest dobry do pracy i nic wiecej.
A wracajac do tematu i kobet w ciazy to jesli pracujesz na kontrakcie na czas okreslony to kazdy pracodawca ma prawo nie przedluzyc kontraktu .Czy to jest w trakcie ciazy czy juz po porodzie . A ciaza czy porod nie zmuszaja pracodawcy do dania jeszcze jednego kontraktu .Pracujac przez biuro pracy mozesz uslyszec "no w tym tygodniu nie mamy dla pani pracy ale moze w nastepnym " A znajac realja nie wiele polek mieszkajacych tu od 2 -3 lat ma kontrakt staly .Ot i wtedy mozesz sie stawiac ile chcesz i wolac o pomoc do wszystkich instytucji ale i one rozlaza rence bo w takim wypadu nic nie moga. Tym ktore nie maja takiego kontraktu lub Fazy B zdrowego dzidziusia i powodzenia w zalatwianiu zasilku.
A tak p.s. gdzies tu na forum bylo to juz roztrzasane z przykladami itd. taki sam temat

Sumujac twoje wypowiedzi wniskuje ze :
twoja partenerka nie ma ani stalego kontraktu ani kontraktu w fazie B.
Oczekujecie ze gmina ze wzgledu na ciaze da wam jak naszybciej tanie mieszkanie , partnerka dostanie z tytulu ciazy placone od b.pracy lub zasilek ewentualnie zasilek chorobowy
I ogolnie to ochrone ciezarnej ktora nie ma przepracowanych 26 tyg w przeciagu ostanich 29 tygodni(Liczac od dzis )
Moze teraz wywolam burze na moja glowe ale powiem ci tak .
zejdz na ziemie zaden z tych punktow nie moze byc dopasowany do waszej sytuacji.
Wiem ze tonacy chwyta sie brzytwy ale niestety w tym wypadku twoja partnerka pozostanie na twoim utrzymaniu doputy nie znajdzie sobie pracy lub nie urodzi dzieci (oby zdrowe) . Po urodzeniu bedzie jej latwiej znalesc prace , wtedy tez mozecie sie starac o dodatek na dzieci . Juz teraz mozecie sie starac o dodatek do mieszkania o ile jestescie w nim zameldowani i wasze zarobki jne sa nizsze jak 20.600 e i wyzsze jak 27.950 .
Juz teraz mozesz sie postarac o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego. za 2008 i 2009 .
tu masz link do tych dodatkow

http://www.toeslagen.nl/
A jesli sie myle co do waszej sytuacji to naswietl ja blizej a bedziemy szukac jakiegos wyjscia z tej trodnej sytuacji.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:10 pm   

Ja sam pracuje na Kontrakt Arbeidsovereenkomst z Comprodor Group "Duch Post" pelny wymiar godzinowy sam zarabiam 1500 euro na miesiac za mieszkanie place 600 euro ze wszystki 328 euro za mieszkaie reszta to gaz woda itd ... wsumie stal by mnie bylo na ciaze ale niedawno stracilem jedno dzicko i niemialem ubespieczenia jeszcze a co sie z tym wiaze duze koszta ktore teraz splacam z tego co wyliczylem do lutego przyszlego roku mam all rozlozone moja pensja pokrywa mieszkanie oraz te dlugi co trzeba splacac jak i rowniez oplata za ubezpieczenie 2 osob za 212.70 euro i co zostaje mi 200 euro na przezycie .... czy to sa jakies kolwiec pniadze ....

Niewiem bede rozmawiac u siebie w firmie wkonciu moze cos uda mi sie tam cos wywalczyc :027:

Zapomnialem partnerka prawdopodobnie niema przepracowanych 26 tygodni w tym roku ...
Ostatnio zmieniony przez mlodygniewny24 Nie Wrz 06, 2009 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:29 pm   

mlodygniewny24 napisał/a:
ubezpieczenie 2 osob za 212.70 euro

do tego mozesz poprosic o dodatek tu masz link
http://www.toeslagen.nl/download/117.html
w tym samym linku odrazu mozesz poprosic o huurtoeslag (dodatek do mieszkania)
Zeby to wszystko wyslac elektronicznie musisz miec podpis elektroniczny t.z. DigiD
tu mozesz sie o niego postarac rowniez przez internet
https://applicaties.digid.nl/aanvragen
jak widze masz jak narazie male ale tanie mieszkanko.
Juz teraz mozesz wypelnic wniosek o inne mieszkanie . Przez pierwsze 1,5 roku wydaje mi sie ze wystarczy co macie a w miedzy czasie mozesz sie starac o wiekze .Do tej pory splacicie te rachunki i partnerka po porodzie bedzie mogla isc do pracy .
Jak maluchy juz sie urodza nie pamietam jak to jest ale chyba dodatek na dzieci dostaniecia automatycznie przyznany bo bable sie tu urodza.
Twoja partnerka moze w miedzy czase sie zarejestrowac w UWV jako szukajaca pracy. Przedstawcie swoja sytuacje jak i co a moze oni cos moga wymyslec w tych swoich prawach :) a noz widelec i bedzie jaka kolwiek praca dla niej na pare godzinek tygodniowo :)
W tym momecie nie wpada mi nic wiecej na musl . Ale jak cos mi sie przyponi to dam znac. A moze nasi forumowicze maja jakies jeszcze pomysly ????

[ Dodano: Nie Wrz 06, 2009 9:30 pm ]
tygonie licza sie tez jak w danym tygodniu byl chociaz jeden dzien przepracowany .Nie musza to byc pelne tygodnie

[ Dodano: Nie Wrz 06, 2009 9:34 pm ]
A widze jeszcze ze masz drogie ubezpieczenie . A moze opcja jest na poczatku grudnia zglosic sie do ubezpieczenia i dopasowac je do waszych potrzeb??moze na jakies tansze ???
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Wrz 06, 2009 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:36 pm   

Na stronie znalezlem http://www.toeslagen.nl/

Tlumaczenie podanej przez ciebie strony ( strona jest po NL )

http://74.125.77.132/tran...ZM-t2xg#P12_551

Cytat:
Czy mogę uzyskać zasiłek opiekuńczy w 2008 roku?

Om zorgtoeslag te krijgen, moet u ouder dan 18 zijn, de Nederlandse nationaliteit hebben, een Nederlandse zorgverzekering hebben en uw inkomen mag niet te hoog zijn.

Aby uzyskać świadczenia opieki zdrowotnej, musisz mieć ukończone 18 lat, obywatelstwo holenderskie, holenderskie ubezpieczenie zdrowotne i twoje dochody nie mogą być zbyt wysokie.
18 jaar of ouder 18 lat lub starszych

U moet 18 jaar of ouder zijn. Musisz mieć 18 lat lub starszych. Wie jonger is dan 18 jaar hoeft geen premie voor de zorgverzekering te betalen en krijgt dus ook geen zorgtoeslag.

Kto jest młodszy niż 18 lat nie płacą składek na ubezpieczenie zdrowotne, a zatem nie otrzymują świadczeń opieki zdrowotnej.

Hebt u (thuiswonende) kinderen van 18 jaar of ouder die in 2008 niet meer verdienen dan € 29.069? Czy (w domu) z dziećmi 18 lat i starszych w 2008 r., którzy zarabiają nie więcej niż 29.069 €? Dan moeten zij zelf een Nederlandse zorgverzekering hebben. Następnie sami holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. Zij kunnen dan zelf zorgtoeslag aanvragen.

Mogą one własnych oświadczeń zdrowotnych korzyści.
Nederlandse nationaliteit Obywatelstwo holenderskie

U moet de Nederlandse nationaliteit hebben of een verblijfsvergunning die recht geeft op toeslagen.
Musisz mieć obywatelstwo niderlandzkie lub zezwolenie na pobyt uprawnia do dopłat.

Voor uw toeslagpartner geldt dit ook.
Dla swojego partnera korzyścią jest również prawdą.

Let op! Uwaga!

Niet elk rechtmatig verblijf in Nederland geeft recht op een toeslag.
Nie każdy legalnego pobytu w Holandii ma prawo do zasiłku.

In sommige gevallen kunt u toch zorgtoeslag krijgen terwijl u niet de Nederlandse nationaliteit hebt.

W niektórych przypadkach nadal można otrzymać zasiłek opiekuńczy, podczas gdy nie masz obywatelstwo holenderskie. Zie ook: In het buitenland wonen Zobacz także: mieszkających za granicą

Zonder zorgverzekering geen zorgtoeslag
Bez ubezpieczenia zdrowotnego zasiłku opiekuńczego

Als u niet in Nederland verzekerd bent, of als u niet zelf een zorgverzekering hebt afgesloten in Nederland, kunt u geen zorgtoeslag krijgen.

Jeśli nie jesteś ubezpieczony w Holandii, lub jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego są zamknięte w Holandii, nie można dostać świadczenia opieki zdrowotnej.


moze mi ktos to wyltumaczyc


Ubezpieczenie normalnie kosztuje 87,70 euro standrat + 20 wysze i mam pelne ;)

www.dsw.nl moja ubezpieczalnia
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 06, 2009 10:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:43 pm   

nie zasilek opiekunczy tylko do ubezpieczenia zdrowotnego

przedewszystkim czy miales skonczone 18 lat w 2008 roku jesli wasze wspolne zarobki nie przekroczyly € 29.069 w 2008 i oplacales ubezpieczenie zdrowotne mozesz sie ubegac o dodatek do niego
Mozesz sie tez ubiegac o dodatek za 2009
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:45 pm   

tak mam ukonczone 18 lat nawed bym powiedzial ze wiec bo az 27 ... :) ide zglosci o ten podpis elektroniczny i poczytac dalej :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group