NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przelew przez interenet w ING!!! jak to zrobic?????
Autor Wiadomość
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Nie Lip 28, 2013 1:24 pm   

To może problem leży gdzie indziej? Może brak "chęci" do zrobienia przelewu. To może coś konkretniej? W którym momencie jest problem lub brak zrozumienia? Postaram się pomóc.
 
 
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 8:22 pm   

emceha napisał/a:
Klikasz "Overschrijven buitenland" a w nastepnym oknie wybierasz kraj (land) i walute (muntsoort)w euro a jie w zlotowkach i klikasz "Verder". Kolejne okno to juz sa dane przelewowe. Pamietac o wstawieniu liter PL przed polskim numerem konta i prawidlowym wpisaniu BIC (swift code) duzymi literami. Na 100% pojdzie bez oplaty za przewalutowanie ;)

[ Dodano: Czw Lip 04, 2013 8:39 pm ]
Sory zdublowalem bo zanim wklepie cokolwiek przez fona to kilka minut mija :P


Wszystko by sie zgadzało ale po zmianie szaty graficznej nie widze miejsca na podanie Bic codu do polskiego banku. Teraz wystarczy tylko IBAN nie trzeba podawać BIc/Swift? Jezeli trzeba to w której rubryce??
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 8:34 pm   

Podajemy tylko IBAN. Nie potrzeba BIC/SWIFT, nawet nie ma rubryki na to.
 
 
dymaas
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 2:31 pm   

czy ktoś moze mi pomóc bo niewiem czy mam na 100% zamknięte konto w holandii więc tak zalogowałem sie na swoje konto Mjin ING przez kod otrzymany sms i tak wybrałem zakładke Mjin ING opzeggen nastepnie musiałem wpisac kod TAN tutaj screen z mojego konta http://www.wrzucajfotki.pl/di-MCND3053.jpg ) nastepnie otrzymałem Sms i po tej chwili juz niemoge sie zalogować na swoje konto ing po wprowadzeniu login i hasła pokazuje ze nie prawidlowe dane teraz moze pytanie czy w ten sposob zamknołem swoje konto w ing na 100% bo niewiem w jakis sposob moge byc pewny ze konta juz niemam na emila otrzymuje o promocjach z ing
 
 
madman17
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 2:06 pm   

Witam,
przeszukałem cały temat i znalazłem jeden odnośnik ale temat został zamknięty. Mam dwa pytania jak zrobić przelew z ing nl do ing pl na konto walutowe? czy można zamknąć konto ing nl przez internet?

pozdrawiam
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 5:13 pm   

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=291564

chyba jednak nie chcialo Ci sie poszukac, jak wielu innym, ktorzy pisza, ze nie mogli znalezc, ale nie wazne...ja sie tylko czepiam :033:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
sztukinho 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 6:46 pm   

Witam was ;) Jestem świeży w Holandii i mam problem ze zrobieniem przelewu :( Stsując się do waszych rad :( Nie mam pojęcia dlaczego... Opiszę co po kolei klikałem: Na dole w zakładce Betalen w Overschrijven buitenland wybrałem co trzeba (Polen, EURO) następnie Verder ( czy jakoś tak :P )
Bedrag (€) wiadomo kwota
Naam ontvanger dane odbiorcy
Rekeningnummer / IBAN Nr konta z PL na starcie
Datum (dd-mm-jjjj) tu automatyxcznie wpisuje aktualną datę
Frequentie <--- co tu wybrać
Betalingskenmerk (Niet verplicht) co tu wpisać (choć domyślam się że nic nie trzeba)
Mededeling (Niet verplicht)
Uw referentie (Niet verplicht)

Po wypełnieniu wszystkiego i wybraniu : Opslaan, nieuwe opdracht na samej górze pojawia mi sie na zielone po holendersku napis że coś tam gdzieś zapisało ale jak wysłać tą kasę bo nie ma opcji wyślij ani nic :( proszę o pomoc i wyjaśnienie jak dla debila bo chcę to dobrze zrobić a nie sam nie mogę nawwet czytając po kolei wasze posty...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 7:39 pm   

moze o czyms zapomniales ? , wpisales kod ?


Cytat:
wchodzisz w Overschrijven buitenland, ustawiasz kraj na Polskę i walutę na Euro
klikasz verder.
Następnie po wypełnieniu danych do przelewu klikasz na opslaan naar verzendlijst.

Na następnej stronie wyświetli Ci się przelew do potwierdzenia, klikasz verder i już wyświetli Ci się miejsce do wpisania kodu.

Nie wiem czy masz kody na papierze czy przychodzą smsem. Wpisujesz kod, potwierdzasz i poszło.

z wczesniejszej strony tego tematu
Cytat:

Klikasz "Overschrijven buitenland" a w nastepnym oknie wybierasz kraj (land) i walute (muntsoort)w euro a jie w zlotowkach i klikasz "Verder". Kolejne okno to juz sa dane przelewowe. Pamietac o wstawieniu liter PL przed polskim numerem konta i prawidlowym wpisaniu BIC (swift code) duzymi literami. Na 100% pojdzie bez oplaty za przewalutowanie




http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=291564




Cytat:
(Betalingskenmerk
(Niet verplicht) prosze o dokładn ie wytłumaczenie.



sztukinho,
Cytat:
Betalingskenmerk (Niet verplicht) co tu wpisać (choć domyślam się że nic nie trzeba)




lubcjusz napisał/a:
toomcio88
W Betalingskenmerk wpisujesz numer któy jest podany na acceptgiro. Jeżeli robisz dowolny przelew np. dla siebie czy dla znajomego to w pole Mededeling wpisujesz po prostu tytuł przelewu np. wpłata czy zasilenie konta lub za co płacisz. I tyle. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 16, 2013 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 2:12 am   

sztukinho, ja w swoim banku dostalam wersje po polsku i wszystko jest tam napisane krok po kroku jak to zrobic
 
 
Shczena
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 11:33 am   Kody

Witam. Obecnie przebywam w Polsce na urlopie i mam problem z logowaniem się w ING.nl. Będąc w Holandii dostawałem kody na telefon, lecz w Polsce nie mam zasięgu. Posiadam także kartke z kodami lecz tam numery sa od 1 do 100, a logując się prosi o podanie numerów od 100. Czy wie ktoś jak da sie zmienić, żeby prosiło mnie o te z kartki a zablokować, żeby nie wysyłało na telefon. Z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony przez Shczena Śro Wrz 25, 2013 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 8:55 am   

sztukinho napisał/a:


Po wypełnieniu wszystkiego i wybraniu : Opslaan, nieuwe opdracht na samej górze pojawia mi sie na zielone po holendersku napis że coś tam gdzieś zapisało ale jak wysłać tą kasę bo nie ma opcji wyślij ani nic :( proszę o pomoc i wyjaśnienie jak dla debila bo chcę to dobrze zrobić a nie sam nie mogę nawwet czytając po kolei wasze posty...


Bo wybrales opcje zeby zapisac i wykonac jeszcze jeden przelew ( mozna wybrac kilka) , musisz wybrac opcje obok - OPSLAAN, NAAR VERZENDLIST czyli zapisac i przejsc do listy gdzie znajduje sie zapisany przelew. Znajdziesz sie na stronie gdzie jest zapisany przelew, klkasz w pomaranczowa ramke - VERDER , pojawi sie ramka na wpisanie kodu TAN, wpisujesz kod i klikasz na VERZENDEN.

Ps. Betalingskenmerk - wpisujesz numer ktory jest na dole acceptgiro ( zolty odcinek do zaplaty) a jesli nie masz a dokonujesz wplaty za gaz, telefon czy mieszkanie wpisujesz w Mededeling numer klienta i za co jest oplata np. premie september czyli oplata za wrzesien. Jesli robisz przelew prywatny nie musisz nic wpisywac, mozesz zostawic puste pola.

Czasem bywa tak, ze niektore instytucje maja taki numer banku, gdzie mozna dokonac przelewu tylko i wylacznie posiadajac Betalingskenmerk, ale wtedy pojawi Ci sie informacja na czerwono. Nigdy nie wypelniasz obu pol jednoczesnie tylko albo Betalingskenmerk albo Mededeling.

[ Dodano: Pon Wrz 30, 2013 9:14 am ]
Shczena napisał/a:
Witam. Obecnie przebywam w Polsce na urlopie i mam problem z logowaniem się w ING.nl. Będąc w Holandii dostawałem kody na telefon, lecz w Polsce nie mam zasięgu. Posiadam także kartke z kodami lecz tam numery sa od 1 do 100, a logując się prosi o podanie numerów od 100. Czy wie ktoś jak da sie zmienić, żeby prosiło mnie o te z kartki a zablokować, żeby nie wysyłało na telefon. Z góry dziękuje


Z tego wynika, ze nie otrzymujesz juz kodow na papierze tylko na telefon. Jesli chcesz to zmienic i otrzymywac kody na papierze niestety nie da sie tego zrobic przez internet, trzeba zadzwonic do banku i to na numer z Holandii:

Cytat:
Kan ik overstappen van TAN-codes via mobiel naar een papieren TAN-lijst?

Als u TAN-codes via mobiel gebruikt, is het niet mogelijk om via Mijn ING een lijst met TAN-codes aan te vragen. U kunt hiervoor contact opnemen met de Helpdesk Internetbankieren via 0900 1958 (10 cent per minuut). Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 21.00 uur, en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur.



http://www.ing.nl/particu...-code/algemeen/

Tak ze niestety z Polski tego nie zalatwisz ale pomysl o nastepnym urlopie :-) Ja caly czas uzywam kodow na papierze, syn otrzymuje kody smsem i czasem musi dlugo czekac az przyjdzie sms, w tym czasie sesja wygasa.... nie mialabym cierpliwosci.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Pon Wrz 30, 2013 9:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
momrozik
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 11:32 pm   

Witam,

Przeczytałam wszystko, natomiast nie mam pojęcia co to jest ten acceptgiro (Poniewaz toomcio88 napisał: W Betalingskenmerk wpisujesz numer któy jest podany na acceptgiro.) :(

doszłam juz do tego, ze swift to bic. a iban to co innego?

iban to rozumiem, ze to te PL

a swift/bic to CITIPLPX dla mojego banku (ponieważ jestem w citibank handlowy)

Natomiast, kiedy podaje nr konta to co wpisuje przed? iban czy swift/bic?
w rubryce pisze, ze iban, natomiast ciagle bedac jeszcze w holandii slyszalam, ze do przelewow do polski potrzebny jest swift. no wiec gdzie ten swift wpisac?


Dodam tylko kwoli ścisłości, ze przelew robię w walucie euro z holenderskiego ING na polskie konto walutowe Citibank handlowy.

Bardzo prosze o pomoc i proste wytlumaczenie, jak dla blondynki. Robie miedzynarodowy przelew pierwszy raz w zwiazku z czym jestem kompletnie zielona.

Pozdrawiam,
Monika
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 12:39 am   

momrozik napisał/a:
nie mam pojęcia co to jest ten acceptgiro


tak wyglada >> acceptgiro >>> klik w link
http://www.bng.nl/smartsite.shtml?id=70410
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 7:58 am   

momrozik, jak jestes zalogowana na rtonie NG, to na dole wybierasz "Overschrijven buitenland", nastepnie wybierasz kraj, walute, dalej... dalej wpisujesz kwote, dane odbiorcy i w miejscu Rekeningnummer/IBAN wpisujesz nr konta w formacie IBAN czyli najpierw PL a potem nr konta (26 cyfr).

W miejsce "Betalingskenmerk" wpisujesz ten 16-cyfrowy nr z acceptgiro. Ale to raczej nie dotyczy przelewow do PL.
Powodzenia :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
momrozik
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 9:26 pm   

Dziękuję za odpowiedzi, natomiast wszystko na tej stronie jest po holendersku, w zwiazku z czym nic nie rozumiem, przetłumaczyłam sobie poprzez google, ale google tłumacz jest taki niegramatyczny, że nic zrozumiec nie mozna i tak :(


i tak dla upewnienia jeszcze, nr SWIFT nigdzie nie wpisuje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group