NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przelew przez interenet w ING!!! jak to zrobic?????
Autor Wiadomość
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 10:57 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
In Mijn ING kunt u onder meer geld overmaken. U wilt uiteraard dat dit veilig gebeurt. Daarom heeft u een bevestigingscode nodig, de zogenaamde TAN-code. Deze TAN-code krijgt u van de ING. U ontvangt de TAN-code op 1 van de volgende manieren:

* Een TAN-code via mobiele telefoon via een gratis sms-bericht. Zodra u in Mijn ING een opdracht verzendt, verschijnt een pagina waar u gevraagd wordt uw TAN-code in te vullen. Op het moment dat deze pagina verschijnt, ontvangt u direct een gratis sms-bericht met TAN-code. (Momenteel is dit de enige methode die de ING nog aanbiedt)
* In het verleden konden klanten ook een papieren lijst ontvangen met 100 TAN-codes. Zodra u Mijn ING aanvraagt via Mijn ING maakt u automatisch gebruik van TAN-code via mobiele telefoon.



A gdzie to stalo podaj link MiniSmurfin?
_________________
Mariusz
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 10:59 pm   

mario007 napisał/a:
MiniSmurfin napisał/a:
In Mijn ING kunt u onder meer geld overmaken. U wilt uiteraard dat dit veilig gebeurt. Daarom heeft u een bevestigingscode nodig, de zogenaamde TAN-code. Deze TAN-code krijgt u van de ING. U ontvangt de TAN-code op 1 van de volgende manieren:

* Een TAN-code via mobiele telefoon via een gratis sms-bericht. Zodra u in Mijn ING een opdracht verzendt, verschijnt een pagina waar u gevraagd wordt uw TAN-code in te vullen. Op het moment dat deze pagina verschijnt, ontvangt u direct een gratis sms-bericht met TAN-code. (Momenteel is dit de enige methode die de ING nog aanbiedt)
* In het verleden konden klanten ook een papieren lijst ontvangen met 100 TAN-codes. Zodra u Mijn ING aanvraagt via Mijn ING maakt u automatisch gebruik van TAN-code via mobiele telefoon.



A gdzie to stalo podaj link MiniSmurfin?



Oj Mario, Mario, ten post ktory zacytowales, pod spodem pisze "Zrodlo". Klikasz i gotowe.
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 11:14 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
Oj Mario, Mario, ten post ktory zacytowales, pod spodem pisze "Zrodlo". Klikasz i gotowe.


Nie smiej sie ze starych ludzi, teraz prawde mowiac juz sam nie wiem co o tym sadzic
tam w tym Twoim zrodle jest napisane ze nowi klienci korzystaja automatycznie z funkcji SMS a co do starych? ja urzywam caly czas listy papierowej.
A Ty?
_________________
Mariusz
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 11:25 pm   

Nikt sie z nikogo nie smieje, tylko poczulam deczko zloslowosci w Toim poscie.
Dwa lata temu zmienilam z listy papierowej na smsy , Beny pytal czy moze zamienic smsy na papierowa liste i tu kot pogrzebany bo z tego co wlasnie pisza to nie da sie powrocic. Natomiast w warunkach podanych przez Ciebie, ktore sa wazne od 1 listopada tego roku zaprzeczaja sami sobie.

Jak juz pisalam, najlepiej zapytac u zrodla.
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 9:35 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
mario007 napisał/a:
MiniSmurfin napisał/a:
mario007, mozesz podac dokladne zrodlo w/w tekstu ?


prosze
http://www.ing.nl/Images/..._tcm7-19528.pdf



Dziekuje, z tego wynika , ze to co pisza na stronie ktora podalam nie zgadza sie z ich warunkami . W takim przypadku radzilam bym pytac u samego zrodla, czyli przejsc sie do banku.


MiniSmurfin wedlug moich informacji jest tak ze dla nowych klientow jest tylko opcja SMS dla tych ktorzy maja papierowa liste jest jeszcze tymczasowo mozliwe korzystanie ale za jakis czas beda musieli przejsc na SMS.
Posiadacze innego niz holenderski numeru telefonu i zameldowani za granica moga korzystac z tej opcji, a w przyszlosci niedalekiej mozna bedzie podac swoj polski numer telefonu bedac zameldowanym tutaj.
To by bylo na tyle,
Pozdrawiam
Mariusz.
 
 
kamilwrc99 
Poczatkujacy
kamo

Wiek: 44
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 5:21 pm   

wg mnie obsluga mij ing jest stosunkowo łatwa.kozystam z przelewów i wazne jest zaznaczenie Kosten Delen (SHA)"a dodatkowo zaznaczenie ze wysyłacie pieniazki w euro ponieważ koszty przeliczenia z euro na pl złoty sa duzo mniejsze po naszej stronie.Pko pobiera 8 zł i to sa całe koszty.pozdrawiam :026:
_________________
kamo i .
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 1:25 pm   

Od 15go marca zmieniaja sie warunki Mijn ING, od tego momentu bedzie latwiej dla tych co zgubia haslo i log in . Ten kto uzywa listy TAN przez komorke bedzie mogl otrzymac haslo/log in sms-em.

http://www.ing.nl/particu...arden-mijn-ing/
 
 
 
Dirty 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:03 pm   

Witam wszystkich forumowiczów
chciałabym zrobić przelew krajowy(dotyczy to Holandii czyli z konta w Holandii na konto w tym samym kraju)niestety minimalna znajomość języka utrudnia mi dokonanie takowego transferu.Mam nadzieję iż znalazłam odpowiednie miejsce w opcjach dotyczące przelewów na terenie Holandii a mianowicie:
Nieuwe overschrijving - tutaj trzeba wybrać odpowiednią opcję i nie wiem którą
Bedrag (euro) * - tutaj kwote jak rozumiem
Van Betaalrekening * -tutaj opcja dotyczy mojego nr konta z którego przelew będzie wykonywany
Naar rekening * - w tym miejscu są dwa miejsca na wpisanie i ups chyba nazwy banku i adresu???
Datum * -w tym miejscu jest bierząca data co uznaję iż zmian nie dotyczy
Frequentie -w tym natomiast miejscu jest kilka opcji do wyboru o których nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi gdyż wygląda mi to na określenie czasu jakby co kwartał i tp.
Betalingskenmerk Acceptgiro -w tym miejscu trzeba także wypełnić i wygląda mi to na wpisanie nr konta gdzie chce przelać pieniądze
Mededelingen - w tym miejscu chyba powinnam wpisać z jakiego tytułu przelewu dokonuję
Opslaan, nieuwe opdracht Opslaan, naar verzendlijst Wissen - to natomiast są opcje aby wybrać co dalej czyli jak rozumiem powrót ewentualnie dokonać przelewu dalej

Jeżeli to możliwe proszę o pomoc w tej kwestii,jeśli ktokolwiek zauważył iż popełnię błąd podczas wykonywania przelewu w w/w sposób proszę o instrukcje dzięki którym naucze się bez błedów robić przelewy.Bardzo mi na tym zależy,gdyż muszę opłacić szkołę swoich synów i mogę to zrobić tylko za pośrednictwem przelewu.Jeżeli natomiast całkowicie pomyliłam miejsca w opcjach do przelewów na terenie Holandii to bardzo proszę o instrukcje.
Dziękuję za każdą pomoc jaką uzyskam w tej kwestii i pozdrawiam.Wspomnę tylko iż posiadam konto w Holandii w banku ING.
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 11:17 pm   

Dirty napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów
chciałabym zrobić przelew krajowy(dotyczy to Holandii czyli z konta w Holandii na konto w tym samym kraju)niestety minimalna znajomość języka utrudnia mi dokonanie takowego transferu.Mam nadzieję iż znalazłam odpowiednie miejsce w opcjach dotyczące przelewów na terenie Holandii a mianowicie:
Nieuwe overschrijving - tutaj trzeba wybrać odpowiednią opcję i nie wiem którą (Zostawiasz ta co jest, te nastepne to : na rachunek oszczednosciowy , akcje/obligacje, splacanie kredytu.)
Bedrag (euro) * - tutaj kwote jak rozumiem
Van Betaalrekening * -tutaj opcja dotyczy mojego nr konta z którego przelew będzie wykonywany
Naar rekening * - w tym miejscu są dwa miejsca na wpisanie i ups chyba nazwy banku i adresu??? (Numer rachunku i nazwa lub nazwisko posiadzacza tego rachunku , na ktore to robisz przelew .)
Datum * -w tym miejscu jest bierząca data co uznaję iż zmian nie dotyczy
Frequentie -w tym natomiast miejscu jest kilka opcji do wyboru o których nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi gdyż wygląda mi to na określenie czasu jakby co kwartał i tp.( 1sze to jednorazowy przelew, 2gi co tygodniowy, 3ci miesieczny,4ty polroczny, 5ty co roczny. W tym miejscy zaznaczasz jak czesto ma byc ta sama kwota przesylana na w/w rachunek.)
Betalingskenmerk Acceptgiro -w tym miejscu trzeba także wypełnić i wygląda mi to na wpisanie nr konta gdzie chce przelać pieniądze ( Acceptgiro to taka zolta kartka ktora dostajesz poczta jesli musisz cos zaplacic. Na niej znajduje sie ciag cyrf ktore to trzeba wtedy tu przepisac . Zobacz tutaj http://www.acceptgiro.nl/...giro_eruit.aspx .)
Mededelingen - w tym miejscu chyba powinnam wpisać z jakiego tytułu przelewu dokonuję
Opslaan, nieuwe opdracht Opslaan, naar verzendlijst Wissen - to natomiast są opcje aby wybrać co dalej czyli jak rozumiem powrót ewentualnie dokonać przelewu dalej

Jeżeli to możliwe proszę o pomoc w tej kwestii,jeśli ktokolwiek zauważył iż popełnię błąd podczas wykonywania przelewu w w/w sposób proszę o instrukcje dzięki którym naucze się bez błedów robić przelewy.Bardzo mi na tym zależy,gdyż muszę opłacić szkołę swoich synów i mogę to zrobić tylko za pośrednictwem przelewu.Jeżeli natomiast całkowicie pomyliłam miejsca w opcjach do przelewów na terenie Holandii to bardzo proszę o instrukcje.
Dziękuję za każdą pomoc jaką uzyskam w tej kwestii i pozdrawiam.Wspomnę tylko iż posiadam konto w Holandii w banku ING.
 
 
 
Dirty 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 10:21 am   

MiniSmurfin, ślicznie dziękuję za pomoc :)
 
 
jolka291 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 9:20 pm   

A może ktoś wie jak przelać pieniądze z polskiego konta (iPKO) do ING??? proszę o pomoc. Wyskakuje mi "Nieprawidłowy rachunek uznawany"
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 9:32 pm   

jolka291: to może napisz co wpisujesz w pola (ile znaków, od czego zaczynasz), bo z polskiego konta nie możesz robić przelewów na holenderskie numery w formacie 9-cyfrowym (lub krótsze w przypadku starego Postbanku), one są odrobinę dłuższe
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 9:34 pm   

z polskiego konta na konto ING zakładam, że holenderskie, na pewno musisz zrobic przelew miedzynarodowy podajac SWIFT/IBAN konta, a nie 9-cyfrowy numer, ktory uzywa sie w holandii
 
 
jolka291 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 9:24 pm   

No więc w pierwszym polu wpisuję kod banku BIC/SWIFT. Tu jest ok. Następna rubryka to Numer Konta . Wpisuję 9 cyfrowy kod i wyskakuje mi "Nieprawidłowy rachunek uznawany"

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 9:24 pm ]
No więc w pierwszym polu wpisuję kod banku BIC/SWIFT. Tu jest ok. Następna rubryka to Numer Konta . Wpisuję 9 cyfrowy numer i wyskakuje mi "Nieprawidłowy rachunek uznawany"
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 9:28 pm   

bo w tym drugim musisz wpisac tzw IBAN a nie 9-cyfrowy numer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group