NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przelew przez interenet w ING!!! jak to zrobic?????
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 9:49 pm   

nie, nie wpisujesz

z tego co pamietam ,to w tym temacie ktos tlumaczyl pszczegolne zwroty, poczytaj
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Ulik 
Poczatkujacy
Ulik

Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 9:00 pm   Jak zrobić przelew z ING NL na polskie konto

Robię dzisiaj pierwszy raz przelew z konta holenderskiego w ING na polskie konto. Niby wszystko jest ok ,ale nie znalazłam pola gdzie mogę wpisać kod SWIFT i wybrac po czyjej stronie są koszty. Znalazłam jakąś informację na forum ,że wpisanie kodu SWIFT nie jest juz wymagane i dlatego nie ma tego pola, ale to dość dziwne bo na stronie banku tego nie napisali . Proszę o pomoc kogoś kto już to robił
_________________
Ulik
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 10:25 pm   

Ulik, regularnie przelewam pieniadze z ING nl na polskie konto i wierz mi, ze naprawde nie trzeba juz wpisywac kodu SWIFT ani niema opcji wyboru, kto ponosi koszty. W ING nie place za przelewy na pl konto (moze dlatego, ze nie sa to wysokie sumy).
:039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 7:44 am   Re: Jak zrobiďż˝ przelew z ING NL na polskie konto

[quote="Ulik"]wybrac po czyjej stronie sa koszty. /quote]

Wprawdzie dawno nie robilam przelewu do Pl, ale wczesniej nigdy zadnych kosztow nie ponosilam. Jedyna dodatkowa oplata, to podobno jest, kiedy wiecej niz 6 razy w roku wplaca kase we wplatomacie. Ale to podobno, nie sprawdzalam.
_________________
<cenzura>
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 12:07 pm   

spotkalam sie z tym, ze w ABN AMRO jest opcja wyboru kosztow, kto ma je ponosic
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
bananqq
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 18
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 2:41 pm   

sztukinho napisał/a:
Witam was ;) Jestem świeży w Holandii i mam problem ze zrobieniem przelewu :( Stsując się do waszych rad :( Nie mam pojęcia dlaczego... Opiszę co po kolei klikałem: Na dole w zakładce Betalen w Overschrijven buitenland wybrałem co trzeba (Polen, EURO) następnie Verder ( czy jakoś tak :P )
Bedrag (€) wiadomo kwota
Naam ontvanger dane odbiorcy
Rekeningnummer / IBAN Nr konta z PL na starcie
Datum (dd-mm-jjjj) tu automatyxcznie wpisuje aktualną datę
Frequentie <--- co tu wybrać
Betalingskenmerk (Niet verplicht) co tu wpisać (choć domyślam się że nic nie trzeba)
Mededeling (Niet verplicht)
Uw referentie (Niet verplicht)

Po wypełnieniu wszystkiego i wybraniu : Opslaan, nieuwe opdracht na samej górze pojawia mi sie na zielone po holendersku napis że coś tam gdzieś zapisało ale jak wysłać tą kasę bo nie ma opcji wyślij ani nic :( proszę o pomoc i wyjaśnienie jak dla debila bo chcę to dobrze zrobić a nie sam nie mogę nawwet czytając po kolei wasze posty...


powinnienes wybrac ta druga opcje lub ewentualnie nacisnac po prawej stronie

Verzendlijst

i tam zatwierdezic verder
a nastepnie podac tan
 
 
dzaganeta
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 4:41 pm   Zly przelew

Witam mam problem otóż robiłam po raz peirwszy przelew z holenderskiego ing na polskie konto walutowe. Niestety sugerujac się mini poradnikiem korzystania z mijn ing wybrałam opcje zwyklego przelewu zamiast zagranicznego. Dopiero potem szperając po forum dowiedziałam się, że powinnam skorzystać z opcji przelewu zagranicznego (głupota boli po fakcie) . Co teraz? Czy otrzymam pieniądze na polskie konto? Czy moze przelew zostanie cofniety? Niestety nigdzie nie ma opcji anulowania przelewu. Do banku tez nijak sie dodzwonić nie mogę.

Czy powinnam się martwić o to, że pieniadze pojda w proznie?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 4:58 pm   

Wydaje mi sie, ze ten przelew w ogole nie pojdzie. Dziwie sie, ze nie dostalas meldunku, w momencie, jak chcialas wyslac przelew, ze format nr konta jest nieprawidlowy. A moze jednak dobra opcje wybralas i wszystko bedzie ok? Wybralas overschrijven czy overschrijven buitenland?
Mozesz tez poczekac ze 2 dni i zobaczysz, czy odpisze Ci pieniadze z konta. Jesli nie, to bedzie zanczylo ,ze przelew nie zostal zrealizowany.
Wejdz jeszcze w opcje Statusoverzicht buitenland i zobacz, czy to zlecene tam 'wisi'
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Pon Mar 10, 2014 5:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzaganeta
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:25 pm   

No właśnie tępo wybrałam opcje "overschrijven" zamiast tego drugiego. Wszystko poszło, dostałam kod sms i oczywiście potwierdziłąm zupełnie zapominając, że przeciez przelew idzie zagranicę. Ech jestem wściekła. Pieniądze z konta poszły, a przy przelewie widnieje takie cos "Dit is een reservering" (wg tego co mi przetlumaczylo google to wyglada na to, że przelew jest przetwarzany).

Na ing holenderskie nie mam co dzwonić bo nijak nie kumam holenderskiego. Sama nie wiem co zrobic.

Nr konta podałam w formie IBANU, nie wyskoczył żaden komunikat o niepoprawności nr konta.

Boję się, że pieniądze pójda gdzieś w kosmos i ich nie odzyskam;/
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:31 pm   

dzaganeta, jeżeli podałaś numer w formacie IBAN to ten przelew powinien dojść do Polski. Ewentualnie będzie to trwało trochę dłużej niż normalnie.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:35 pm   

dzaganeta,

Tak jak napisal lubcjusz, podalas numer IBAN wiec pieniadze powinny zwyczajnie dojsc do Polski.

To akurat jeden z niewielu plusow numeru IBAN, nie ma juz roznicy pomiedzy przelewem w NL a reszta Unii Europejskiej.

Za to trzeba pamietac o wiele dluzszy i trudniejszy numer :D
 
 
dzaganeta
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:39 pm   

Uff no to pocieszyliście mnie trochę ;)

Teraz weszłam w "adresboek" i "adresboek buitenland" - nazwa odbiorcy - czyli moje konto = zostało automatycznie zapisane do tej drugiej ;) Wszystko poprawnie nr rachunku IBAN, land Polen. Nawet automatycznie uzupełniono rubrykę z kodem BIC aliora:D

Mam nadzieję, że faktycznie pieniądze normalnie dojdą na walutowe.
Dzięki wielkie :)
Ostatnio zmieniony przez dzaganeta Pon Mar 10, 2014 5:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:46 pm   

Na 100% dojdą, normalnie jak robię przelew do aliora to kasa jest na koncie następnego dnia. Napisz kiedy Tobie dojdzie.
 
 
dzaganeta
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 6
  Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:52 pm   

w miedzyczasie napsialam do nich na facebooku i taka oto odpowiedź otrzymałam :

Hi Zaneta,

You will receive the money on your Polish account. It is not necessary to use ‘Overschrijven buitenland’ if you transfer money to your Polish account. You can also use ‘Overschrijven’.

Kind regards,


czyli sprawa jasna :) Ulżyło mi :D
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:58 pm   

Fajnie, ze sie wyjasnilo. Dobrze wiedziec cos wiecej :035:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group