NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NT2
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 7:57 pm   

AnnaW napisał/a:
I mowienia troche sie tez boje, bo jak nagrywasz sie na ta kasete to mozesz sie pomylic i juz tego tak nie cofniesz jak na pisaniu czy czytaniu.

Ja czasem moge cos palnac tak bez zastanawiania sie, a wiadomo na sluchaniu czy mowieniu nie mozna za bardzo pomyslec, trzeba isc na biezaco dosc szybko chyba.


na mowieniu masz czas zeby sie zastanowic co chcesz powiedziec... i potem czas zeby powiedziec co chcesz... jesli stwierdzisz, ze popelnilas blad to sie popraw...

jak sie nie myle na poczatku mialam 30 sekund, zeby sie zastanowic co powiedziec... przy koncowych wypowiedzieach (czyli dluzszych wypowiedziach) mialam nawet do 2 min. czas zeby sobie wszystko ulozyc...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 11:47 pm   

aha, rozumiem

musze pocwiczyc testy na necie z mowienia to zobacze czy mi starcza czasu na niepalniecie glupstwa :)
dzieki
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 10:18 am   

Hej Anna
Code 3 jest niebiesko-zielona. Te poziomy A i B to miedzynarodowy system dotyczacy klasyfikacji poziomu opaniowania jezykow obcych. Code 3 ksztalci do poziomu B2 , wydaje mi sie ze to odpowiednik poziomu 5, ale nie jestem pewna.
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 11:00 pm   

Ja wlasnie kupilam sobie ksiazke po holendersku (gruba) i tylko ja bede czytac to tez jakies przygotowanie do egzaminow.
Czy wiesz moze Anna Lucka gdzie mozna dostac ksiazke z testami z tamtych lat. Wiem ze sa w Rotterdamie w biblitece. Najpierw szukalam w moim miescie w Delft, ale bibliteka do 21 maja zamknieta bo sie przeprowadzaja. Taka ksiazke w sumie to bym chciala kupic, tylko gdzie?
KTokolWiek Widzial? KTokolWiek Wie?
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 9:45 am   

AnnaW, nie wiem jak z dostępnością książek w Delft, ale np. w Hadze można je znaleźć w dużej księgarni w tzw. pasażu w centrum miasta. Zawsze zapominam nazwy ;) . Wybór książek do nauki języka jest tam bardzo duży.
Myślę, że i w Delft można znaleźć księgarnię w centrum, w której będzie duży dział książek do nauki języka.
Życzę powodzenia na egzaminie :) . Podziel się wrażeniami jak już zdasz :) .
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 12:22 pm   

jak juz zdam.... :) to sie zobaczy :)

Ja patrzylam w Rotterdamie w "Donner" i jest mnostwo tych ksiazek do nauki , alw cieko jest cos wybrac. Dlatego najlepiej bylby miec ksiazke z testami z tamtych lat, ale takiej wlasnie nie widzialam. Chociaz wiem ze sa w niektorych bibliotekach dostepne.
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 1:14 pm   

AnnaW Testy o ktorych ci pisalam udostepnila mi moja nauczycielka. Mozna je tez zamowic z netu, ale kosztuja dosyc sporo.
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 9:27 pm   

Kurcze jak to wszystko czytam to jestem w szoku!!! Bardzo gratuluje Wszystkim takiego samozaparcia!!! Monika - jestes Wielka!!! i w ogole moje drogie panie JESTESCIE WIELKIE!!! TAK TRZYMAC!!!
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 9:54 am   

za tydzien pon i wtorek mam juz egzaminy.
Siedze wlasnie w Polsce i trzaskam testy z czytania.

Ostatnio na 40 pytan mialam 10 bledow, wczoraj z innego testu z 40 pytan mialam tylkko 4 zle, wiec idzie lepiej.
Nie rozumiem tylko jednego, ze punktacja na testach z czytania jest cos kolo tego, ze jak maz pomiedzy 21-33 punktow to albo zdalas albo oblalas.
Czy niektore pytania maja przyznawane wieksza ilosc punktow???
Bo jak mialam w pierwszym tescie 30 dobrze, 10 zle to jestem w przedziale
"zdalas/lub nie zdalas".

Dzisiaj musze pocwiczyc sluchanie, to najgorszy egzamin ktorego sie obawiam i najmniej z niego robie i sie przygotowuje ...

pobyt w Polsce spedzam na nauce i od czasu do czasu ktos mi przyniesie cos dobrego do jedzonka :)
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:14 pm   

dzisiaj bylam na moich pierwszych dwoch egzaminach, mialam czytanie i mowienie.

Duvelke pisalas wczesniej ze jest czas na zastanowienie sie w tescie "mowienie". Hmmm, nie za bardzo mialam czasu na to, lektor czytal opdracht i zaraz bylo juz "pieeeep" zdazylam przez ten czas poogladac obrazki i podstawowe zwroty szybko sobie napisac pod rysunkami co na duzo mi sie nie przydalo :)

Ogolnie jestem zadowolona, z pisania trzaskalam duzo testow w Polsce, bo wlasnie wczoraj wrocilam z ojczyzny.
Jutro jednak najgorsze, mam sluchanie (czego sie boje, bo to tempo!) i pisanie (na to sie ciesze!) ale z tych czesci nic sie nie przygotowywalam bo juz mi nie starczylo czasu i lenistwo wzielo gore!!! :)
Dzisiaj chcialam porobic testy ze sluchania, ale zaczelismy malowac pokoj i sprzatam cale popoludnie, chyba tak dla relaksu i zaraz ide spac, trzeba odespac stres :)

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA MNIE JUTRO OD 10.00 DO 15:45 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:25 pm   

AnnaW napisał/a:
Duvelke pisalas wczesniej ze jest czas na zastanowienie sie w tescie "mowienie".


heh... takie bylo moje wrazenie... jak dla mnie bylo duzo czasu... czasem za duzo...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:32 pm   

No to nie wiem u nas naprawde nie bylo, nie wiem moze bylo inaczej. niby mowili ze sam test jest 30 minut ale gonilo to strasznie szybko. Jedynie w ostatnim punkcie, bylo troche wiecej ale nie wiem czy to byly 2 minuty, ciezko powiedziec.
Za zwyczaj pisze bardzo szybko i nie musze sie zastanawiac nad mowieniem, chcialam popisac slowka aby nic nie palnac, nie pomylic sie czy cos, po prsotu troche sie przygotowac, ale nie mialam na to czasu.
Jak na przyklad byly 3 obrazki napisalam sobie pod kazdym z nich po jednym slowku i to byloby na tyle. Poszlo mi ok, mysle, ale do konca wiadomo sie tego nie wie.
Myslalam, ze moge odpowiedz sobie najpierw napisac (jedno czy dwa zdanka) i przeczytac je. Ale nie bylo tak.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 5:22 pm   

I juz jestem po.... :smile2me:

Najglupsze jest to, ze teraz musze czekac na wyniki 6 tygodni, co bedzie w polowie sieprnia, kiedy bede sie wylegac na chorwackiej plazy i nawet nie bede wiedziala czy zdalam czy nie...
Czy myslicie ze jest jakas inna mozliwosc dowiedziec sie wczesniej lub na necie czy sie zdalo czy nie.
Slyszalam, ze nie jest juz mozliwe sprawdzenie wynikow na necie, lub chociaz poprawnych odpiwedzi. Bylo mozliwe kilka lat temu, ale nie.
Czy ktos moze wie jak sie dowiedziec mozna inaczej????
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 7:04 pm   

w necie mozna sprawdzic wyniki... ponizej link...
http://www.ib-groep.nl/pa...enuitslagen.asp
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 11:14 pm   

Sprawdzilam juz ta strone, ale tu jest napisane:

Hier vindt u de uitslagen van:
# NT2-I (uitslagdatum 11 december 2006)
# NT2-II (uitslagdatum 11 december 2006)

Mysle ze dlatego powiedziala ta kobieta z egzaminu, ze nie jest juz mozliwe sprawdzenie wynikow na necie.
Bo nie sadze ze egzaminy sa tak rzadko, zeby tylko wyniki byly z jednej daty. Te egzaminy sa mozliwe chyba kazdego tygodnia po dwa razy, wiec nie sadze abym mogla tu sprawdzic swoje wyniki.
Ale dzieki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group