NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NT2
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 1:27 pm   

no to pozostaje czekac na list z ib-groep...
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 4:55 pm   

Ja podchodze do egzaminow za miesiac... Zobaczymy. Jakos ostatnio krucho z moja motywacja :roll: , ale od 01.07 zabieram sie ostro do nauki!
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 9:48 pm   

Ciezki czas na egzaminy, srodek lata. Mi zawsze bylo gorzej sie zmotywowac w lipcu czy sierpniu, ciezko myslec o nauce wtedy.
Ale nie ma chyba tez juz tak co wkuwac bo co juz sie nauczylas to twoje, a raczj przez miesiac juz sie duzo nie nauczysz.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 7:15 pm   

ZDALAM, ZDALAM, ZDALAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! :041:

Wlasnie w poniedzialek wrocilam juz po wakacjach do Holandii i pierwsze co po bieglam do gory, zostawiajac wszystkie bagaze mezowi do dzwigania, aby otrzymac ta koperte :)

Bedac jeszcze na wakacje dostalam smsa od kolezanki ktora ze mna zdawala, ze zdala 3 egzaminy, tylko czytanie oblala. Nie bylo to fajne wiedziec takie informacje jeszcze w czasie wakacji, szczegolnie ze z luisteren zapisalysmy odpowiedzi z trzeciej czesci i 90% mialysmy inaczej, wiec bylam prawie pewna ze oblalam, ale nie!!!

Zdalam wszystkie 4 czesci i czuje sie fajnie, jutro mam tylko rozmowe kwalifikacyjna, gdzie stres nie pozwala mi za bardzo cieszyc sie zdanymi egzaminami.

Anna Lucka jak Tobie poszlo na egzaminie?? Wynkow pewnie jeszcze nie masz, bo tak dlugo na nie sie czeka, ale moze przeczucie cos ci podpowiada....


I tak na marginesie czy ktos wie jaka jest maksymalna ilosc punktow na kazdym z egzaminie???? I czy mozna jakos zdobyc swoje poprawione testy, aby przegladnac bledy??????
 
 
Monika NB
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: Asten
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 7:28 pm   

Bede jako pierwsza :)

Gratuluje !!!!!

Wiem co to za uczucie :)
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 9:17 pm   

Dzieki :D
uczucie calkiem fajne, jutro rozmowa kwalifikacyjna :|
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 8:14 pm   

Hej Aniu Gratuluje!!!! :023:
Ja wczoraj odebralam wyniki. Zdalam 3 czesci. Ku mojemu zaskoczeniu nie zdalam czytania :roll: Ta czesc wydawala mi sie najlatwiejsza. Podchodze jeszcze raz w listopadzie.
Generalnie bardzo sie ciesze bo te czesci ktorych najbardziej sie obawialam (pisanie i mowienie) - mam juz za soba :026: Sluchanie, wydawalo mi sie latwe, ale dostalam za nie najmniejsza ilosc punktow.
Z mowienia najwieksza.
Nie zrobilam ani jednego przykladowego testu - wiec 3 czesci to naprawde mila niespodzianka. :D
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 8:15 pm   

Aniu. Jak minela rozmowa?
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 8:46 pm   

Ania Lucka gratuluje takze, super, 3 czesci jest calkiem niezle. Ja natomiast mialam najwiecej punktow z czytania, potem pisanie i potem cala reszta. Ja sie takze balam mowienia i sluchania, pisania najmniej.
Ale uda Ci sie w listopadzie na pewno. Mojej kolezance brakowal 1 punkt do zdania czytania, tez ma w listopadzie powtorke :)

Rozmow juz mialam 3. W tamtym tygodniu w czwartek bylam w jednej firmie i bardoz mi spodobalo, mialam rozmowe z trzema osobami po holndersku. Spodobalam im sie i zaprosili mnie na druga rozmowe we wtorek (wczoraj) z managaerem p&o. W poniedzialek bylam na rozmowie z undutchables, tez bylo milo, szczegolnie ze moja kolezanka tam pracuje.
I wczoraj mialam jechac na druga rozmowe, ale jakies 10 minut przed tym jak wyruszylam z domu, zdarzyl sie wypadek na A12 (10 aut sie zderzylo) zamkneli zupelnie cala autostrade, jechalam 2 godziny i w koncu ci pracodawcy odwolali mnie bo mieli nastepnego kandydata i kazali przyjsc dzisiaj na 11.....mialam i mam dosc!!!!!!!!!!
Dzisiaj bylam znowu, ale mieli po mnie jeszcze 3 kandydatow Holendrow, takze teraz musze czekac do poniedzialku na nastepne wydarzenia :)
Nie licze tak bardzo na ta prace bo pewnie ciezko bedzie pokonac Holendrow, firma liczy 300 pracownikow i wszyscy Holendrzy, ale zawsze to nowe doswiadczenie :)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 9:06 pm   egzamin

no wlasnie piatek wieczor a ja siedze nad ksiażkami- w poniedzialek mam dwa testy w srode reszta. no coz. prosze trzymajcie za mnie kciuki. pozdrawiam
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:12 pm   

Ania Lucka i AnnaW, spoznione, ale szczere gratulacje!
Agata, jak poszlo??
Ja wlasnei postnowilam sie zapisac na NT2. Nie czuje sie pewnie, ale jak sie juz zapisze na egz, to bede miala dodatkowa motywacje do nauki ;)

Nie wiem czy juz pojawil sie ten link w watku:
http://www.expertisecentrumnt2.nl/staat/
Jest tu kilka starych testow, polecam.

I jeszcze pytanko, czy ktos ma testy NT2 z poprzednich lat?? Chetnie odkupie/skseruje i bede baaardzo wdzieczna za pomoc.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:24 pm   

Meliloti, dzieki.
Ja tez zrobilam wszystkie testy z tej strony ktora podajesz, duzo te testy mi daly. Niestety nie mam zadnych innych testow. JA wypozyczylam sobie ksiazke z bibilioteki, ale byla tylko jedna z Lezen i zrobilam wszystkie testy w niej, to taka specjalna pomaranczowa ksiazka przygotowujaca do NT2 programma II i lezen zdalam najlepiej ze wszystkich czterech, takz eoplaca sie trzaskac testy! Wiec ddo roboty! Sprawdz biblioteki!
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 1:16 pm   

Ok, dobry pomysl. Lezen to juz 1/4 :) Nie licze na to ze zdam wszystko od razu. Najbardziej boje sie mowienia, bo mam dosc ubogie slownictwo. No i mowienia ciezko nauczyc sie z testow.
Znasz jakas dobra biblioteke w Delft czy jezdzilas do Hagi?
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 4:15 pm   

Ta ksiazke lezen wypozyczylam w Delft w DOK. Nie jezdzilam nigdzie wiecej wiec nie wiem co jest w innych bibliotekach. Slyszalam, ze biblioteka w Rotterdam Blaak ma bardzo duzy wybor ksiazek do nauki na NT2.
Wiesz ja i moja kolezanka tez myslalysmyze na pewno czegos nie zdamy, ona to juz w ogole pesymistka byla ze wszytstko jej zle poszlo, po jej opowiesciach myslalam ze nie zda, ale oblala tylko jeden- luisteren, ja zdalam wszystkie i ogolnie duzo bardzo ludzi zdaje te egzaminy, mysle ze nie bedzie zle jak myslisz... mowienie nie bylo az takie trudne, jak dla mnie bylo za szybko ale wcale duzo nie mowilam, nie wiedzialam na ile moge sie rozgadac bo nie wiem kiedy uslysze piep i urwie mi w polowie, wiec staralam sie udzieliac krotkich zdawkowych odpowiedzi, pamietac trzeba o krotkich nie rozbudowanych zdanaich...i jak juz powiedzialam swoje to jeszcze dlugo bylo (przynajmniej tak mi sie wydawalo) zanim uslyszalam biep!!!!!! czasem zaczynalam znwou mowic i mi urywalo, a zdalam, nie bylo tak zle i myslalam ze moze obleje ten egzamin, ale zdalam, wiec badz dobrej mysli!

pa
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 5:26 pm   

Witam!jestem w Holandii dopiero niecałe dwa miesiące. Chciałabym iść do jakiejś dobrej szkoły, najlepiej w Den Haag lub w Rotterdamie, ponieważ patrze ze bez jezyka ani rusz. Czy ktos moglby mi polecic jakies dobre intensywne kursy przygotowujace do NT2.
Jestem w tym temacie kompletnie zielona i nie wiem od czego zaczac, na jakim poziomie musze miec niderlandzki zeby isc na taki kurs.


Gratuluje wszystkim co zdali egzamin! :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group