NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NT2
Autor Wiadomość
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 7:50 pm   

Zadalam i czwarta! NT2, program II mam juz w kieszeni! Powodzenia wszystkim uczacym sie :lol:
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 7:59 pm   

Gratuluje tym, ktorzy juz maja zaliczone egzaminy!
A zycze wytrwalosci tym, przed ktorymi jeszcze ten egzamin.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
lanya 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Groningen
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 5:18 pm   

Dziewczyny, pisalyscie (przynajmniej niektore ;) ), ze zapisalyscie sie od razu na Programma 2. Moglybyscie napisac wiecej o tym czym sie rozni Programma 1 od 2? Planuje zapisac sie na kurs do ROC i nie jestem pewna co wybrac. Podstawy znam, potrafie sie holenderskim poslugiwac, aczkolwiek w baaaardzo ograniczonym zakresie :D
Myslalam do tej pory o Programma 1, ale nie chce zeby okazalo sie to strata czasu i pieniedzy :/
_________________
Nie uderzenie mlota, lecz taniec wody czyni zwir tak pieknie okraglym
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:05 pm   

Mi sie wydaje ze Programma I to dokladnie jak piszesz strata czasu i pieniedzy. Ale to tylko moja opinia. NT2 II nie jest trudny, wiec ja radzilabym zabrac sie ostro do nauki i darowac sobie NT2 I, bo moim zdaniem NT2 I niewiele Ci daje.

9 i 10 kwietnia - luisteren en lezen :) Trzymajcie za mnie kciuki!
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 11:19 pm   

Anna Lucka, gratulacje!!!!!! Dopiero zobaczylam Twojego posta ze zdalas :)
Meliloti, powodzenia!!!!
Trzymamy kciuki i daj znac jak Ci poszlo.
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 6:33 pm   

AnnaW, dzieki za kciuki! Pomogly, zdala :) Wyniki dostalam juz jakis czas temu, ale jakos dlugo nie zaglodalam na forum. W srode i czwatek spreken i schrijven. Stres mnie zzera :(
Pisanie moze jeszcze jakos pojdzie, ale przy mowieniu trudno mi cokolwiek sensownego powiedziec w tak krotkim czasie. Zobaczymy, jak bedzie...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 9:51 pm   

Meliloti,czy mialas dwie czesci w kwietniu i teraz dwie czesci w lipcu??? Hmm...czemu tak sobie rozlozylas na dwa razy??
Troche stresu zawsze jest ok, bedzie dobrze :) Trzymaj sie!
Ostatnio zmieniony przez AnnaW Nie Lip 20, 2008 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 10:38 pm   

Czytanie i sluchanie wydawalo mi sie bardzo proste, wiec poszlam zupelnie bezstresowo. Chcialam juz miec polowe z glowy, jak bede podchodzila do pisania i gadania. To zawsze mniej stresu. Taka moja logika :)
Ostatnio zmieniony przez Meliloti Nie Lip 20, 2008 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 7:28 am   

no to wypada mi tylko zyczyc sukcesow jak do tej pory :) daj znac jak bedziesz juz po
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 11:00 pm   

Juz po :) Troche ulzylo ze z glowy, ale teraz trzeba 7 tygodni odczekac. Mieszane mam odczucia, zobaczymy.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 10:07 am   

bedzie dobrze, narazie ciesz sie ladna pogoda :)
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 12:25 pm   

halo :)

mam pytanie: o co chodzi z tym niveau II, pytam dlatego, iz ostatnio slyszalam, o niveau VI i szczeka mnie opadla, myslalam, ze jak przejde kurs w ROC i zdam co tam jest do zdania, to niderlandzki mam "z glowy" (oczywiscie ciagle trzeba sie uczyc) a tu jakies niveau IV i VI sie pojawily i podobno wymagane sa podczas szukania pracy :013:

:039:
 
 
emajka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 29
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 9:41 am   

hej... Gratuluję Wszystkim , którzy już przebrnęli przez NT2 programma 2... Ja jestem w trakcie przygotowywania... i wlasnie mma do Was takie pytanko... Z jakich ksiązek korzystaliscie uczac sie do tego egzaminu... sa jakies ksiazki z przykladowymi testami... tak cos slyszalam... ale tytuł? Hm...
_________________
Every thing begins with trust...
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 3:45 pm   

majuga, NT2 statenexamen, egzaminy panstwowe maja tylko dwa poziomy I i II, programma I i II.
Piszac o poziomnach IV, V, VI masz na mysli chyba poziom kursu ROC, a nie examinu. Z pracodawcami to roznie bywa, ale wydaje mi sie ze NT2 programma II bedzie wyzej ceniony niz dowod skonczonego kursu ROC. Tak naprawde to Holendrzy zadko patrza w papiery, jak napiszesz ladny list po holendersku i przejdziesz rozmowe o prace bez problemy, to wtedy mozesz powiedziec ze holenderski masz juz z glowy :)
emajka Sa takie ksiazeczki Examentrainer NT2, voorbereiding op het Staatenexamen Nederlands als tweede taal, programma II, cztery tzn luisteren, lezen, spreken, schrijven, z kasetami. Ale nie wiem gdzie mozna je kupic, ja pozyczalam od mojeje nauczycielki.
Poza tym przerabialam trzy czesci ksiazek Help, niestety nie pamietam autora. Przerabialm tez przyklady egzaminow z http://www.expertisecentrumnt2.nl/staat/staat2008/
Powodzenia

[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 12:39 pm ]
Zdalam :) )) 520 punktow na 500 wymaganych z spreken, ale zaliczone :)
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:10 pm   

Czy ktos ze zdajacy chcialby sprzedac ksiazke:
Klare taal NT2
Jenny vam der Toorn-Schutte
Pilnie poszukuje!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group