NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NT2
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 8:52 pm   

jule,



Cytat:

Ps.Drogiej PANI moderator zaodpowiedz serdecznie dziekuje.Wkurzajace





oto moja odpowiedz z wczoraj


Cytat:
zerknij jeden dlugi watek a ty zakladasz nowy temat tylko dlatego ze masz pytanie

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#263332

podalam ci linka do odpowiedniego tematu i to twoim zdaniem jest wkurzajace ?

zenada !
 
 
siagi 
Poczatkujacy


Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 43
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 12:46 pm   

http://www.loi.nl/talen/nt2/nt2_pools/index.htm
 
 
aster345 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 5:41 pm   

Ja mam pytanie dotyczące egzaminu pierwszego stopnia; chodzę na indywidualne lekcje holenderskiego i chciałbym w tym roku zdawać egzamin, ale nie mam pojęcia gdzie muszę się w tym celu zgłosić i jak wygląda kwestia opłat za egzamin. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 6:00 pm   

Prosze bardzo, tu masz link, gdzie mozesz sie zameldowac na egzamin. Powodzenia !

https://apps.duo.nl/nt2registratie/pages/aanmeldScherm0.jsf

w prawym dolnym rogu jest takie malutkie ' start'
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Pon Mar 10, 2014 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 5:52 pm   

Opłaty za egzamin? Czy czegoś nie wiem? Przecież za to płaci gmina. Zresztą tak jak i za kurs. Uczęszczam za darmo na NT2 - wszystko opłaca Gemeente. hmm
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 6:51 pm   

joshua,

NT2 to zarowno nazwa egzaminow jak i kursow Nederlands als Tweede Taal (NT2).

Za egzaminy NT2 Programma I en II gmina ci nie zaplaci. Te egzaminy sa potrzebne zeby udowodnic ze masz holenderski na poziomie B1 lub B2 i wtedy mozesz isc do szkol MBO lub HBO/WO.

Gminy osobno decyduja czy organizuja kursy jezykowe Nederlands als Tweede Taal dla azylantow lub pracownikow z Unii. W niektorych gminach sa kursy, w innych nie ma. W twojej widocznie sa.
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 8:49 pm   

Masz trochę racji i jej też nie masz. Ja mieszkam obecnie w jednej gminie a w innej mam szkołę, bo w mojej są tylko zajęcia dla azylantów. Moja gmina wszystko opłaca. To działa w całej Holandii. Niedawno przeniosłem się z Groningen do Friesland. Poprzednio miałem podobną sytuację. W jednej gminie mieszkałem w innej miałem szkołę.
Ostatnio zmieniony przez joshua Czw Kwi 30, 2015 8:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 9:52 pm   

joshua napisał/a:
Masz trochę racji i jej też nie masz. Ja mieszkam obecnie w jednej gminie a w innej mam szkołę, bo w mojej są tylko zajęcia dla azylantów. Moja gmina wszystko opłaca. To działa w całej Holandii. Niedawno przeniosłem się z Groningen do Friesland. Poprzednio miałem podobną sytuację. W jednej gminie mieszkałem w innej miałem szkołę.


Ale co ci gmina oplaca, egzaminy NT2 i czy kursy holenderskiego NT2? :029:

I naprawde to nie dziala w calej Holandii, wiekszosc gmin nie finansuje kursow holenderskiego dla osob z Unii Europejskiej. Akurat miales szczescie ze w twoich gminach bylo. Wiem bo sie tym zajmuje.

Pytanie tez, kiedy to bylo, bo wiekszosc gmin oplacala kursy jeszcze pare lat temu. Teraz juz nie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 01, 2015 1:02 am   

joshua napisał/a:
Ja mieszkam obecnie w jednej gminie


Mieszkasz w Burgum zgadza sie ? chyba to nie tajemnica bo - wspominasz o tym w innym temacie


joshua napisał/a:
Uczęszczam za darmo na NT2 - wszystko opłaca Gemeente. hmm


A mozesz podac gdzie ten kurs/nauka oplacana przez gemeente sie odbywa, adres telefon ?

Niestety na oficjalnej stronie tej gemeente nie moge nic znalezc .
Mam znajomych, ktorzy chetnie wlasnie w tej czesci Holandii z takiej bezplatnej pomocy w nauce skorzystaja.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Maj 01, 2015 1:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Maj 01, 2015 9:20 am   

joshua, czy ty dostajesz bijstand z gminy ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Maj 01, 2015 9:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 10:20 am   

baileys, obecnie tak ale wcześniej i pracowałem i prowadziłem własny biznes - więc to czy pracujesz czy nie nie ma znaczenia
GeraltRivia, gmina opłaca jedno i drugie, poprzednio uczęszczałem na kursy przygotowujące do inburgeringdiploma - również wszystko było opłacane z gminy, kurs, podręczniki, egzaminy łącznie z przejazdami na nie.
Gochna H, Nie robię z tego tajemnicy gdzie mieszkam hihihi odniosłaś takie wrazenie? Tak mieszkam obecnie w Burgum. Kurs NT2 rozpocząłem w Delfzijl, tam pracowałem i mieszkałem, skończyłem kurs, zdałem egzaminy i zostałem przeniesiony do nowej klasy, ale w tej samej szkole http://www.noorderpoort.nl/Paginas/Default.aspx
po przeprowadzce rozpocząłem naukę wpierw w małej grupie w Burgum - http://www.werf8.nl/ (ze względu na dużą liczbę osób na kursach) a potem do Drachten https://www.rocfriesepoort.nl/
Gochna H napisał/a:
Niestety na oficjalnej stronie tej gemeente nie moge nic znalezc .
To szkoły organizują kursy, gminy za nie tylko płacą, nie lezy w ich interesie informowanie petentów. Mnie próbowano zniechęcić. Nie dałem się. Na początku to nawet meldunku nie miałem. Trzeba może trochę czasami po swoje połazić? Ja łaziłem. Zajęło mi to dosłownie godzinę. Wpierw odmówiono mi w gminie, zaraz koło urzędu w Delfzijl był maatschapelijkwerk - tam mi powiedzieli , ze mam iśc do szkoły się zapisać. Poszedłem zapisałem się i rozpocząłem naukę. Do domu przyszedł tylko list z geemente z pierwszym kontraktem a potem już podpisywałem kontrakty w szkole. Kiedy miałem egzamin otrzymałem pieniądze na bilet, musiałem tylko sam wpierw wyłozyc i wypisac po powrocie formularz kosztów. To wszystko.
aha. I jeszcze jedno. To działa w każdej gminie w Holandii.
Ostatnio zmieniony przez joshua Nie Maj 03, 2015 10:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 10:49 am   

joshua,

Sprawdziles jaki jest temat? Egzaminy NT2.

Staram ci wytlumaczyc ze kurs NT2 (i polaczony z tym egzamin Inburgering), to co calkowicie cos innego od egzaminow NT2 Programma I en II, oraz szkolen ktore przygotowuja na ten egzamin.

Egzaminow NT2 nie oplaca gmina, bo jest to interesie wlasnym zdajacego, np. zeby zostac przyjetym do MBO/HBO albo wedlug wymagan pracodawcy.

Inburgering (jak sama nazwa wskazuje) jest zebys mogl sie nauczyc podstawowych slow i zwrotow i funkcjonowac w holenderskich spoleczenstwie. To oplaca gmina standardowo dla azylantow, czesto dla osob z Unii, ale nie zawsze i nie w kazdej gminie jak mowisz.

Opowiadasz sytuacje sprzed paru lat, gminy zmieniaja system na biezaco, w wiekszosc gmin jeszcze 1-4 lata temu byly rozne kursy, teraz czesc sie calkowicie wycofala.

3 lata bylem nauczycielem jezyka holenderskiego, wiec przeciez z palca nie wyssalem tych informacji.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Nie Maj 03, 2015 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 11:43 am   

GeraltRivia napisał/a:
Staram ci wytlumaczyc ze kurs NT2 (i polaczony z tym egzamin Inburgering), to co calkowicie cos innego od egzaminow NT2 Programma I en II, oraz szkolen ktore przygotowuja na ten egzamin

Dokładnie, a czego nie zrozumiałaś? wpierw miałem kursy do Inburg. po zdanych egzaminach na inburg. uczyłem się dalej, po jakimś czasie po testach (w szkole) zacząłem uczęszczać na NT2programma (dobra - przygotowujące do egzaminów NT2 ).
GeraltRivia napisał/a:
Egzaminow NT2 nie oplaca gmina, bo jest to interesie wlasnym zdajacego, np. zeby zostac przyjetym do MBO/HBO albo wedlug wymagan pracodawcy.

Opłaca, opłaca. Może ty czegoś nie wiesz? Nie wiem. Dałem ci linki możesz podpytać - być może sam egzamin jest odpłatny? Tak się teraz zastanawiam, choć mówiono mi w szkole, że nie ponosze kosztów na egzaminie. Jednak dopytam się, by wiedzieć.
Przygotowanie do egzaminów opłaca gmina. Mi próbowano wpierw w gminie wcisnąć namiary do DUO, ale ich wyśmiałem.
GeraltRivia napisał/a:
Inburgering (jak sama nazwa wskazuje) jest zebys mogl sie nauczyc podstawowych slow i zwrotow i funkcjonowac w holenderskich spoleczenstwie. To oplaca gmina standardowo dla azylantow, czesto dla osob z Unii, ale nie zawsze i nie w kazdej gminie jak mowisz.

Mylisz się. Inburg jest finansowany przez gminę dla azylantów i mieszkańców państw UE. Prawo do tego masz w każdej gminie.
GeraltRivia napisał/a:
3 lata bylem nauczycielem jezyka holenderskiego, wiec przeciez z palca nie wyssalem tych informacji.
Nie watpie w twoja prawdomówność! Może po prostu nie wszystko wiesz? Mój pierwszy nauczyciel holenderskiego - Holender, nauczyciel z kilkunastoletnim stażem, też wszystkiego nie wiedział. Szukałem informacji w wielu miejscach.

Proponuję zainteresowanym samemu szukać i sprawdzać, bo nie wszystkie informacje tutaj na forum są żelazną zasadą. Jeden ma takie doświadczenia , a drugie inne.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 12:50 pm   

joshua,

W takim razie prosze o zrodla, bo jeszcze zadnych linkow nie podales.

I dalej nie odpowiedziales na moje pytanie, kiedy to bylo?

W te pare lat bardzo duzo sie zmienilo, wiec prosze o konkretny link gdzie jest napisane ze gmina jest zobowiazana zaplacic ci zarowno za Inburgering jak i egzaminy NT2.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 12:57 pm   

GeraltRivia, odpusc sobie nie warto .
Ja zadalam jedno pytanie a odpowiedz wyjasnila wszystko . A pozatym chlopczyna uczy sie juz od lat jezyka i nadal nie rozumie podstawowych wyjzniej/slow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group