NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NT2
Autor Wiadomość
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 1:33 pm   

baileys,
zapytałeś mnie o bijstandsuitkering przecież już masz odpowiedź - o co ci kaman? Ale dobrze - powtórzę. Tak mam bijstandsuitkering. Trzy lata. Tylko mi teraz nie pisz, że nie można tyle siedzieć na zasiłku, bo już to wielokrotnie słyszałem.

Druga rzecz: nigdzie nie pisałem, że jestem orłem z holenderskiego - gdybym nim był już bym był dawno po egzaminach i na studiach.

GeraltRivia,
jakie ty chcesz źródła? czego? masz telefony do szkół na stronie internetowej, podałem ci linki. Zadzwoń. Porozmawiaj, dopytaj się.
Ja cię nawet do niczego nie próbuję przekonać - po prostu ja akurat ta droge tak przechodziłem i przechodzę.
Rozpocząłem naukę w 2009 roku. W 2012 miałem egzaminy (inburg.). W 2015 przeniosłem się do innej gminy i innej szkoły (patrz post wyżej).
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 2:57 pm   

joshua,

Ostatni raz, bo Bailey ma racje, nie warto dyskutowac.

Twierdzisz ze nauka NT2 w Holandii jest darmowa, co w twoim wypadku sie (czesciowo) zgadzalo. Ja mowie ze tak nie jest, wiec kazesz mi dzwonic do szkol?

Podaj link z przepisami.

Na co dzien mam kontakt z gminami i szkolami, niektore gminy odsylaly osoby do mnie na lekcje, bo nie organizuja kursow, ale ty mi kazesz dzwonic po tych szkolach i gminach... ehh... poddaje sie. Mam zadzwonic do siebie?

Fajnie, ze ty miales taka mozliwosc darmowych kursow i ze ci sie udalo, niestety oficjalnie w calej Holandii nie jes takt wszedzie, a z egzaminami NT2 Programma I en II na 100% tak nie jest.

PS. Widze ze podales daty 2009 do 2012, wiec akurat zalapales sie wedlug starych przepisow. W 2015 mogles kontynuowac NT2 (Inburgering), co caly czas mylisz z NT2-examens.


Jak dla mnie koniec dyskusji.
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 3:19 pm   

Nie. Wiem co piszę i na co uczęszczam. I nic nie mylę. Ja ci nie każe dzwonić do szkół, możesz to zrobić jeśli chcesz, możesz też zadzwonić do siebie, albo do cioci. Jak wolisz.
Dolewając oliwy do ognia : otrzymuję zwrot za dojazdy do szkoły. Moja żona jest w podobnej sytuacji.


GeraltRivia napisał/a:
Podaj link z przepisami.
proszę - może się przydadzą. http://blogweganski.pl/
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 3:26 pm   

joshua napisał/a:
Nie. Wiem co piszę i na co uczęszczam. I nic nie mylę. Ja ci nie każe dzwonić do szkół, możesz to zrobić jeśli chcesz, możesz też zadzwonić do siebie, albo do cioci. Jak wolisz.
Dolewając oliwy do ognia : otrzymuję zwrot za dojazdy do szkoły. Moja żona jest w podobnej sytuacji.


GeraltRivia napisał/a:
Podaj link z przepisami.
proszę - może się przydadzą. http://blogweganski.pl/


Amen

i skoncz juz bredzic ,bo pomysle ze stres naprawde ci psyche zrypal .
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 3:35 pm   

post edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 03, 2015 3:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daisy2013r
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 6
  Wysłany: Pią Sty 01, 2021 7:44 pm   NT2 Amsterdam

Hej ktos moze przeszedl kurs NT2 w ROC Amsterdam? Moglby sie wypowiedziec czy warto isc oraz jaka jest cena kursu? Moja gmina niestety go nie funduje. Widzialam ceny np. na conrado.nl i sie za glowe zlapalam ceny od 1.500 do 3.000 za kurs.
Czy w ROC Amsteram ceny wypadaja tak samo czy sa byc moze troche nizsze?
I czy za taki kurs mozna placic miesiecznie, w ratach?
Wyslalam do nich maila ale pewnie poczekam troche na odpowiedz. Dziekuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group