NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postbank
Autor Wiadomość
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 3:52 pm   Postbank

czy ktoś może mi udzielić informacji na temat tego banku?Co obejmuje pakiet podstawowy za 10 euro?Co z kartą płatniczą,z bankomatami,prowizjami,przelewami itp.Wiem,że było coś na ten temat na forum, ale proszę o szczegóły.Dziękuję z góry. :lol: pozdrawiam :wink:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 3:32 pm   

Czy ktoś ma konto w Postbanku?Czy jesteście zadowoleni z usług tego banku? :?:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 4:23 pm   

ja mam konto w postbanku... generalnie jestem zadowolona z tego banku...
w pakiecie podstawowym dostajesz karte... ktora mozesz uzywac na calym swiecie (w europie nie mialam zadnych problemow)... pieniadze mozesz wyplacac z kazdego bankomatu... nie ma znaczenia z jakiego... za to nie placi sie zadnej prowizji, jesli wyplacasz pieniadze w innym bankomacie...
jesli wyplacasz pieniadze w polsce... to placisz prowizje... nie pamietam ile (pozniej sprawdze ile to jest)...
masz dostep do internetu... przelewy internetowe sa darmowe (dotyczy kraju)... jesli przelewasz euro na konto w innym kraju to wybierajac opcje dzielenie sie kosztami... to nie placisz nic za przelew... jesli placisz w zlotowkach to placisz 4,5...
jesli chodzi o kody do przelewow... to mozesz sobie wybrac miedzy kodami dostarczanymi przez sms... lub kartki z 100 kodami, ktore zostana do ciebie wyslane...
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 5:42 pm   

My mamy konto w ABN AMRO i z tego co mi powiedzieli w banku to prowizje za pobieranie pieniedzy z bankomatu czy oplat w sklepie nie pobiera sie tylko w tych krajach gdzie waluta jest euro.
W Polsce jest jeszcze zlotowka wiec przy kazdej tranzakcji bedzie pobierana jakas kwota.
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 6:47 pm   

dziękuję Wam za odpowiedzi i pozdrawiam. :lol:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 10:08 pm   

Duuvelke i co wiesz już jakie płaci się prowizje ,gdy wyplacasz pieniądze z bankomatu w Polsce? :lol: :?:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 1:40 am   

1,82 euro place jak wyplacam pieniadze z polskiego bankomatu...

ale jak placilam w tesco zakupy karta to nie brali zadnej prowizji... ciekawe no nie???
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 11:29 am   

no rzeczywiście ciekawe??? :lol: Dzięki za informacje. :wink: A mam jeszcze jedno pytanie jaki procent zysku jest z oszczędności trzymanych na tym koncie w Postbanku?
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 11:30 am   

no rzeczywiście ciekawe??? :lol: Dzięki za informacje. :wink: A mam jeszcze jedno pytanie jaki procent zysku jest z oszczędności trzymanych na tym koncie w Postbanku?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 1:30 pm   

zalezy jakie konto oszczednosciowe sobie zalozysz...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 1:47 pm   

Kwartaalextrarekening - standardowo 2%... jesli przez kwartal pieniadze nie beda wyplacane to dostaniesz dodatkowo 2%.. czyli razem 4%

Kapitaalrekening:
- wiecej niz € 11.250 - 1,3%
- € 2.250 - € 11.250 - 1,0%
- mniej niz € 2.250 - 1,0%

Internet Bonusrenterekening - standardowo 2,3%... jezeli saldo w ciagu roku wzrosnie o 10% to dostaniesz bonus 0,8%... czyli razem 3,1%

Plusrekening - 0,5%

Easy Blue Plusrekening - 2,2% - dla dzieci w wieku 0-18 lat

Groeirekening - 2,4% - dla dzieci w wieku 0-18 lat
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 6:12 pm   

dziękuje. :lol: pozdrawiam :wink:
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 12:53 pm   

Witam ja tez mam konto w postbanku i musze teraz na dniach przeslac pieniadze do polski na polskie konto, i wlasnie niewiem jak top zrobic i czy lepiej oplaca sie z mojego konta wyslac te pieniazki czy puscic to przez westen union????a i mam dostep do konta przez internet, czy moge za pomoca internetu zrobic taki przelew i czy moge przykladowo przelac przez neta pieniazki z mojego konta na chipa????? :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 1:54 pm   

ja przelewam pienadze na moje polskie konto przez internet... mam MijnPostbank... pieniadze przelewam w zl... jak wybieram dzielenie sie oplatami to place tylko tutaj 4,5... w polsce nie biora ode mnie zadnych oplat...
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 8:02 pm   

Eurogiro basis
Met Eurogiro basis maakt u met Mijn Postbank.nl of een internationale overschrijvingskaart gratis geld over (maximaal € 50.000) naar een Giro- of bankrekening binnen de Europese Economische Ruimte (EER). De betaling is binnen 5 werkdagen bijgeschreven op de rekening van de begunstigde (mede afhankelijk van de ontvangende bank).
Overschrijven: 2 manieren
Met Mijn Postbank.nl. (gemakkelijk en snel). In het menu 'Overschrijven' kiest u voor 'Buitenland betaling'. Gratis Mijn Postbank.nl aanvragen
Met internationale overschrijvingskaarten. U kunt een boekje met overschrijvingskaarten (tarief: € 2,50) bestellen.

IBAN/BIC verplicht
Als gevolg van Europese bancaire regelgeving zijn vanaf 1 januari 2007 bij overboekingen naar landen binnen de Europese Economische Ruimte verplicht:
IBAN (International Bank Account Number) van de begunstigde. Dit nummer identificeert elke rekeninghouder, inclusief bank en vestigingsland.
BIC (Bank Identifier Code) van de begunstigde bank. De BIC - soms ook aangeduid als SWIFT adres of SWIFT code - geeft het adres aan van de ontvangende bank.
De IBAN en de BIC vult u in de daarvoor bestemde rubrieken van uw betaalopdracht in. Een correcte IBAN en BIC kunt u alleen verkrijgen via de (bank van de) begunstigde. Zonder de betreffende IBAN en BIC kan de buitenlandse bank uw opdracht weigeren en onder inhouding van extra kosten naar u retourneren.

Voorwaarden voor kosteloos geld overmaken
U vermeldt de IBAN en de BIC
Bedrag alleen in euro´s.
Maximaal € 50.000.
De betaling gaat naar een bank binnen de EER.
Uw opdracht dient de kostenverdeling Shared Cost (SHA) te hebben*.
Wat betekent IBAN, BIC en Shared Cost?
Wanneer uw betaling niet aan bovenstaande aanvullende voorwaarden voldoet, wordt deze tegen bijbehorende kosten als Eurogiro (binnen de EER*) of als Worldgiro (buiten de EER*) verwerkt.

Belangrijk
Het kan zijn dat bij een Eurogiro basis de buitenlandse bank waar u geld naartoe boekt, wel kosten berekent. De begunstigde moet de kosten dan betalen. Deze zijn echter nooit hoger dan de kosten die voor een bijschrijving van een binnenlandse betaalopdracht in rekening worden gebracht. Of een bank kosten in rekening brengt (en de hoogte van dit bedrag) kan per bank/land verschillen. De begunstigde kan deze tarieven opvragen bij zijn/haar bank.

Meer informatie
Overzicht muntsoortcode die u moet vermelden bij uw overschrijving
Uitleg per land voor het invullen van uw internationale overschrijving
Landen Europese Economische Ruimte

o co w tym wlasciwie chodzi, bo znalazlam taka informacje na stronce z postbanku, moglby mi to ktos przetlumaczyc????? musze zamowic jakas ksiazeczke z kodami??? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group