NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 4:15 pm   

a co do tej spoldzielni, to musze poszukac jakiejs "dobrej" i moze rowniez po ok. roku cos dostane :) - moze faktycznie pomorze fakt,ze mam dzieciatko?
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
patrycka
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 11:26 am   

powinniscie wiedziec ze jest taka mozliwosc,skoro jestescie tak obcykani w holandii.takich osob jest naprawde duzo w spoldzielniach.ja nie dawalam zadnej lapowki,ale moja sasiadka dala i mieszkanie bylo w 3 tygodnie i nie jest ona odosobniona w tej kwestii.musialabym sie dokladnie dowiedziec jak to wyglada.a jesli chodzi o cholendrow to oni akurat na kase sa jak psy to tez powinniscie wiedziec.
_________________
:)
 
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 1:15 pm   

no tak to racja na kase leca chytrusy i pazerniaki..ale zeby lapowki oni?oni robia wszystko jak maja napisane w swoich zadaniach pracy a tam chyba nie maja odnosnika:wes lapowke..
ehh..a myslalam ze choc tutaj troche sprawiedliwosci bedzie a tu nic zawsze znajdzie sie jakas czarna owca..
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 7:31 am   

patrycka napisał/a:
powinniscie wiedziec ze jest taka mozliwosc,skoro jestescie tak obcykani w holandii.takich osob jest naprawde duzo w spoldzielniach.ja nie dawalam zadnej lapowki,ale moja sasiadka dala i mieszkanie bylo w 3 tygodnie i nie jest ona odosobniona w tej kwestii.musialabym sie dokladnie dowiedziec jak to wyglada.a jesli chodzi o cholendrow to oni akurat na kase sa jak psy to tez powinniscie wiedziec.

dziwnie,ze piszesz "powinniscie wiedziec(...)skoro jestescie obcykani w holandii"
troche dziwnie osadzasz ludzi-po postach?
nie myslisz,ze to krzywdzace???
ja nie wiedzialam,bo nigdy tego nie doswiadczylam. wiec co- nie jestem "ovcykana"??? i wiesz co-nie znam w takim razie tych uswiadomionych,bo nie znam ludzi,ktorzy lapowki dawali. ale ciesze sie,ze spotykam na swej drodze takich ludzi jak "patrycka".bo dzieki temu jestem bogatsza o kolejne doswiadczenie.
wydaje mi sie jednak,ze jesli chodzi o "lapowke" to trzeba bardzo dokladnie wiedziec "kto bierze",bo jesli zle trafisz,to mozesz miec problem,jesli oczywiscie masz chec dac.
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 7:40 am   

patrycka napisał/a:
powinniscie wiedziec ze jest taka mozliwosc,skoro jestescie tak obcykani w holandii.takich osob jest naprawde duzo w spoldzielniach.ja nie dawalam zadnej lapowki,ale moja sasiadka dala i mieszkanie bylo w 3 tygodnie i nie jest ona odosobniona w tej kwestii.musialabym sie dokladnie dowiedziec jak to wyglada.a jesli chodzi o cholendrow to oni akurat na kase sa jak psy to tez powinniscie wiedziec.

a co do tej lapowki danej przez "sasiadke"to skad pewnosc,ze nie dostalaby go bez niej??? a co do Holendrow,to czy w kwestii kasy roznia sie od Polakow???tylko przez "nasz narodowy" brak az takiej skrupulatnosci nie jestesmy-jako kraj-na ich poziomie chocby ekonomicznym.
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 7:40 am   

z checia jednak dowiedzialaby sie jak "to"(czyt.dawanie lapowek) robi. pozdrawiam
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
Ostatnio zmieniony przez imikl Czw Mar 29, 2007 3:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
patrycka
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 11:01 am   :)

Imikl to"powinniscie wiedziec(...)skoro jestescie obcykani w holandii" nie bylo akurat do Ciebie, :P nie przesadzaj ze to takie krzywdzace.tylko troche mnie zdziwily rozne komentarze na ten temat.ale nie wazne.
Jezeli jestes zapisana w takiej "spoldzielni" to na poczatku jestes na bardzo dalekim miejscu oczekujacym.a taka osoba ktora przyjmie prezencik zmienia twoja pozycje w kompie na 3,2 lub 1 i wtedy dostajesz poczta powiadomienie ze jest mieszkanie i czy chcesz obejzec,jezeli nie interesuje to nastepne. i tak to po krutce wyglada.jezeli jestes zainteresowana to ,to jest moje gg 4706640 pozdrawiam
_________________
:)
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 1:11 pm   mieszkanie

jesli masz wystarczjace dochody i zapiszesz sie w spoldzielni ( wpisowe ok.13 euro w Hilversum), to mozesz co tydzien reagowac na oferty ktore nawiazuja do twojej sytuacji finansowej , ja na pierwsze mieszkanie czekalam okolo 1 miesiaca , po 8 latach w bloku zaczelam reagowac na oferty domkow jednorodzinnych i po 7 miesiacach dostalismy razem z mezem nowy domek jednorodzinny w nowym budownictwie (dopiero co oddane do uzytku ), jestesmy w dwoje bez dzieci i mamy dwu pietrowy domek z ogrodem z czynszem ok.600 euro.

co do lapowek w holandii to nie wierze w to , tutaj zeby cos szybciej dostac to np.trzeba miec papier od lekarza lub innej instytucji ale nie lapowka.

i osobna uwaga dla "patrycka"naucz sie ortografii a potem pisz na forum bo twoja pisownia w jezyku polskim jest tragiczna - jak by nie bylo nawet nieszkajac w holandii to jezyk polski jest twoim jezykiem ojczystym
 
 
patrycka
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 12
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 3:33 pm   mavd mozesz mi przeslac buziaki wiesz gdzie

:P
_________________
:)
 
 
 
adam
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 57
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 8:03 pm   kk;hp;ouhp

zanim zacznierz kogoz krytkowadz za ordogravie sfrudz owage na wlasno pisownie. nie pisze sie W DWOJE lecz WE DWOJE.milego wieczoru krolowo dyktanda.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 9:40 pm   Re: kk;hp;ouhp

adam napisał/a:
zanim zacznierz kogoz krytkowadz za ordogravie sfrudz owage na wlasno pisownie. nie pisze sie W DWOJE lecz WE DWOJE.milego wieczoru krolowo dyktanda.


dwa bledy i to nie ortograficzne w mojej wypowiedzi zanikaja przy tekstach tamtej osoby

monika
 
 
adam
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 57
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 1:26 pm   utoiut

bledy w mojej wypowiedzi???jakie?gdzie?ja nie robie bledof!!!!!to znaczy ze moge pisac na tym forum co?
 
 
scyzor
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Kielce-Osdorp
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 3:05 pm   

hmm szkoda slow.Zalosne to :evil:
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 8:23 pm   

Hehehe no to sie posmialam z tych lapöwek. Ludzie mysla,ze jak ktos szybciej dostanie mieszkanie czy cos innego to juz albo plecy albo lapoweczka. No niestety tu w tym kraju to nie przejdzie. Ja dostalam mieszkanie spoldzielcze po dwoch miesiacach od zapisania sie w resorcie...Ale tylko dlatego,ze mialam udokumentowane zarobki i paske holenderska...Fakt,ze mieszkanie w bloku ale 4 pokojowe , za ktore place 330 euro miesiecznie. Wciaz reaguje na domek wolnostojacy i mam nadzieje,ze w tym roku sie przeprowadze.
_________________
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 6:18 pm   

witam, czy ktos moglby mi raz jeszcze wytlumaczyc jak to wyglada z tymi mieszkaniami?i czy trzeba miec jakies minimalne dochody zeby sie zapisac do takiej spoldzielni?czy sa jakies warunki itd?i jak moge znalezc taka spoldzielnie w rotterdamie? slyszalam niedawno ze mozna sie starac o mieszkanie z gemeente i dofinansowanie do czynszu czy to jest to samo czy nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group