NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik 
Poczatkujacy
Karol

Wiek: 54
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 9:25 pm   

Znalazłem tę stronę, ale mam problem w którą zakładkę wejść by wypełnić ten formulaż;(
_________________
Karol
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 10:47 pm   

to moze takie sie przyda: http://www.brabantwonen.n...d=37&page_id=39

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2011 10:50 pm ]
i takie: http://www.mooilandmaasland.nl
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 10:54 pm   


Przeniesione


fufu1979 napisał/a:
Witam was serdecznie!Mam pytanie jak to jest:Zarejestrowalismy sie w Helmond z wooniezie.nl huuraanbod na mieszkanie spoldzielcze na nowe mieszkania nie dawno byla akcja tj.reagowanie i tu jest moje pytanie jak to jest z ta reakcja kto pierwszy ten lepszy czy inaczej na to patsza?bo ja jestem pewna na 100% ze bylismy pierwszi na 2 mieszkania i na 3-cie mieszkanie bylismy drudzy a teraz co sie okazalo ze na jednym jestesmy na 3-ciej pozycji,na 2-gim jestesmy na 5-tej pozycji a na 3-cim jestesmy 37-dmej pozycji.A kolezanka byla przez 1 dzien jako 1-szej pozycji a sie okazalo ze niby jest na pozycji 20-tej.Moze ktos wie jak to jest bo ja zglupialam juz z tego wszystkiego.Prosze o odp.moze ktos wie na czym to polega.Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 5:24 pm   

wyzej przed toba sa osoby z dluzszym stazem w danej spoldzielni
ty bylas pierwsza ale pozniej jeszcze zareagowali ci ktorzy maja dluzszy staz spychajac cie na dol
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 8:52 pm   

Witam, jestem zarejestrowany w jednej ze spółdzielni wraz z moją dziewczyną i domyślam się że w niedługim czasie wkońcu otrzymamy mieszkanie, gdyz byliśmy już 2 oglądać. Pytanie brzmi: czy w przypadku otrzymania mieszkania na 1-3 osób, może z nami zamieszkać ktoś z mojej rodziny(mama, brat, siostra)????
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 9:00 pm   

Ratek,

nie pytaj nas zapytaj w spoldzielni mieszkaniowej, bo i tak bedziesz musial to zglosic

jak chcesz ,by z toba oficjalnie zamieszkali
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 11:38 am   

Czy to normalna praktyka spoldzielni ze dali mi do wypelnienia "Verhuurdersverklaring" w ktorym jedna czesc jest dla mnie (kandidaat-huurder) a druga (huidige verhuurder)do wlasciciela obecnego mieszkania w tym przypadku makler reprezentujacy osobe prywatna. Czy makler musi mi to wypelnic?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 12:10 pm   

stroopwafel,

Prawnie nie jest obowiazkowa
wiem , ze od jakiegos czasu jednak stosowana i ktos komu zalezy na mieszkaniu ze spoldzielni deklaracje wypelnia



Cytat:
De verhuurdersverklaring is een soort bewijs van goed gedrag als huurder. Wettelijk bestaat voor zo’n verklaring geen enkele basis en het verstrekken ervan door uw vorige verhuurder aan u of door u aan uw nieuwe verhuurder is dus niet verplicht.


http://www.woonbond.nl/nieuws/2426
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 06, 2011 12:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 1:55 pm   

stroopwafel napisał/a:
Czy to normalna praktyka spoldzielni ze dali mi do wypelnienia "Verhuurdersverklaring" w ktorym jedna czesc jest dla mnie (kandidaat-huurder) a druga (huidige verhuurder)do wlasciciela obecnego mieszkania w tym przypadku makler reprezentujacy osobe prywatna. Czy makler musi mi to wypelnic?


chcieliby wiedziec czy czasem nie zalegasz z oplatami i nie niszczysz mieszkan ;)

a tak swoja droga to wynajmujacy tobie mieszkanie to osoba prywatna nie makler i to ona powinna ci to wypelnic makler jest tylko posrednikiem a nie wynajmujacym (w wiekszosci przypadkow)
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 5:41 pm   

Ok ale my nie poznalismy nawet wlasciciela (w zasadzie to nie slyszalem zeby ktos poznal wlasciciela kiedy go makler reprezentuje, po prostu on go wlasnie po to wynajmuje)!!
 
 
basia160682 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 09, 2011 5:49 am   

witam
ja również zapisałam się do spółdzielni we Vlaardigen woonnet-rijnmond, zapisałam się jedynie przez internet nie składałam żadnych wniosków osobiście w spółdzielni. Czy mógłby mi ktoś napisać czy to wystarczy i jak wygląda sytuacja z okresem oczekiwania na mieszkanko
a jeśli ktoś przez to przeszedł to prosiła bym napisać jak wygląda procedura właśnie w tej spółdzielni bo z tego co czytała to w różnych spółdzielniach wygląda to różnie
dziękuję z góry za pomoc
pozdrawiam
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 10:50 am   

Czy ktos moze polecic mi korporacje mieszkaniowa w okolicach Aalsmeer, gdzie nie musze miec zameldowania na terenie holandii aby sie do niej zapisac?!

pzdr.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
blebleuu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 21
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 12:09 pm   

Witam :039: , przeczytałam wiele ciekawych tematów i na pewno dużo rad sobie z nich przyswoiłam. Jednak dręczy mnie cały czas jedno pytanie: Co to jest ta licytacja i jak ona przebiega. Może jest to to samo co reagowanie na mieszkanie? Proszę osoby, które miały z licytacją do czynienia o jakiekolwiek wyjaśnienia. :061:
_________________
Jak długo trwa minuta, zależy od tego po której stronie drzwi toalety się znajdujesz!!!
(Prawo Balaniego)
 
 
MagdaFranek 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 24, 2011 3:41 pm   

Witam, mam pytanko. Mieszkam (z meldunkiem) pod adresem ''A' 9 m-cy, jestem zarejestrowana w BrabantWonen. Teraz muszę się wyprowadzić i zamieszkać gdzieś indziej. Czy w związku z tym będę miała w Brabancie liczony od nowa staż? Słyszałam, że tam nie patrzą ile jest się czasu zarejestrowanym na stronie, tylko ile czasu jest się zameldowanym pod ostatnim adresem. Chciałam się upewnić czy to prawda. Jak tak to bez sensu. Mogę być i 10 lat zarejestrowana na stronie, a często się przeprowadzać i dupa z tego wyjdzie.
 
 
MOSCHINO 
Poczatkujacy
MOSCHINO


Wiek: 42
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 1:37 pm   

Na którymś z for czytałem jakiś czas temu, że faktycznie, staż liczy się wyłącznie dla osób zameldowanych w danym miejscu.
Na logikę rzecz biorąc sama rejestracja na stronie nie równa się otrzymaniem meldunku a tym samym przydziału do mieszkania, o które de facto się staramy.
Wiemy jednak, że staż rejestracyjny w spółdzielni, w której staramy się o mieszkanie warunkuje pierwszeństwem podczas reagowania na wystawione oferty mieszkań.
Nie wiem jak to wygląda jeżeli chodzi o licznik stażu. Może ktoś zaznajomiony w tych sprawach mógłby odpowiedzieć na pytanie:

1. Czy staż meldunkowy się sumuje gdy przeprowadzamy się i meldujemy z jednego mieszkania do drugiego. Czy każde kolejne mieszkanie określa nowy licznik stażu meldunkowego?
_________________
Idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej, niż myśli, i zawsze więcej myśleć, niż mówi... Oskar Wilde

Zawsze istnieje równowaga w przyrodzie, a dobro wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą...
Ostatnio zmieniony przez MOSCHINO Nie Gru 04, 2011 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group