NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 12:09 am   

wtedy twoj staz, sie zmniejsza... dlaczego?? poniewaz spoldzielnia widzi to jako znalezienie odpowiedniego mieszkania, w koncu sie przeprowadzasz...
 
 
MOSCHINO 
Poczatkujacy
MOSCHINO


Wiek: 42
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 10:44 pm   

Czyli w zasadzie tak jak myślałem. Na logikę rzecz biorąc, nowe mieszkanie, nowe odliczanie :) Jedynie staż rejestracyjny w spółdzielni adekwatnie się zwiększa do upływającego czasu od daty rejestracji w danej spółdzielni.

Dzięki za upewnienie i poczucie uświadomienia :) To zawsze miłe uczucie, wiedzieć :)
_________________
Idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej, niż myśli, i zawsze więcej myśleć, niż mówi... Oskar Wilde

Zawsze istnieje równowaga w przyrodzie, a dobro wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą...
 
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Gru 26, 2011 8:59 pm   

stroopwafel napisał/a:
Ok ale my nie poznalismy nawet wlasciciela (w zasadzie to nie slyszalem zeby ktos poznal wlasciciela kiedy go makler reprezentuje, po prostu on go wlasnie po to wynajmuje)!!


nie wiem czy twoje pytanie jest nadal aktualne ale ja wynajmowałam mieszkanie przez maklera (direct wonen) i ich zadanie skończyło się kiedy podpisałam kontrakt na mieszkanie i sie wprowadziłam, potem dostałam dane kontaktowe do własciciela mieszkania i reszte załatwiałam z nim. Kiedy dostałam mieszkanie ze spółdzielni równiez musialam dostarczyc ten wniosek o niezaleganiu z czynszem i udałam się do direct wonen. Oni tylko dali mi formularz i kazali kontaktować sie z włascicielem , który ten druczek podpisal :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 7:24 am   

to juz zalezy od umowy miedzy wlascielem a maklerem. Wlasciel moze odpalac agencji miesiecznie jakis % czynszu i agencja za niego zajmuje sie wszystkim
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 8:36 pm   

Witam. Mam takie pytanie na temat mieszkan komunalnych oraz osob ktorym im ono przysluguje.. A mianowicie, w 2010 roku dostalismy po 2 latach oczekiwania mieszkanie ze spoldzielni. Musielismy przedstawic szereg dokumentow, jak i rowniez zarobki. Wtedy moj chlopak pracowal na caly etat a ja na pol... Rocznie wspolnie mielismy ok 30 tys euro zarobku... Mieszkanie posiadamy do dnia dzisiejszego, placimy maly czynsz, bo mieszkanie jest male (350 e). Jednakze w roku 2011 pracowalismy oboje na calych etatach, zarobilismy wspolnie ponad 43 tys euro.
I moje pytanie jest takie, wiem ze zeby dostac mieszkanie ze spoldzielni tez nie mozna zarabiac duzo (a konkretnie sa jakies limity) czy w takim przypadku, spoldzielnia moze nam teraz wymowic umowe??? Przez to, ze mamy np. za wysokie zarobki... ?
Dodam ze umowa jest na nas oboje w spoldzielni, ale w mieszkaniu jest zameldowany tylko moj chlopak. Ja jeszcze sie nie zameldowalam. Czy spoldzielnia pobiera na bieząco informacje ile kto zarabia z Belastingu, czy po prostu ich to nie interesuje... Bede wdzieczna za wypowiedzi.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 10:21 pm   

ewelina83.83,

wczesniej czy pozniej i tak zweryfikuja wasze dochody , jesli nie wymowia wam mieszkania
to podniosa czynsz , albo przeprowadzka do drozszego lokalu oczywiscie do wyboru z woningcorporaties ,albo wolny rynek

Cytat:
Als uw inkomen te hoog is om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning, zijn er nog wel andere mogelijkheden om aan een (huur)woning te komen. U komt misschien in aanmerking voor 1 van de sociale huurwoningen die aan huishoudens met een inkomen boven de €34.085,- mogen worden verstrekt. Ook kunt u een duurdere huurwoning van een woningcorporatie huren of op zoek gaan naar een huurwoning in de vrije sector. U kunt ook bij de woningcorporaties informeren naar de mogelijkheden een woning te kopen.


zrodlo http://www.rijksoverheid....aag-en-antwoord
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 05, 2012 12:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 10:32 am   

ewelina83.83 napisał/a:

I moje pytanie jest takie, wiem ze zeby dostac mieszkanie ze spoldzielni tez nie mozna zarabiac duzo (a konkretnie sa jakies limity) czy w takim przypadku, spoldzielnia moze nam teraz wymowic umowe??? Przez to, ze mamy np. za wysokie zarobki... ?
Dodam ze umowa jest na nas oboje w spoldzielni, ale w mieszkaniu jest zameldowany tylko moj chlopak. Ja jeszcze sie nie zameldowalam. Czy spoldzielnia pobiera na bieząco informacje ile kto zarabia z Belastingu, czy po prostu ich to nie interesuje... Bede wdzieczna za wypowiedzi.


Nie, nie moga Wam wymowic i nie moga zmienic warunkow umowy, te przepisy obowiazuja osoby, ktore dopiero staraja sie o mieszkanie a nie osoby, ktore juz maja mieszkania nawet jesli zmienily im sie dochody. Tu jest odpowiedz na Twoje pytanie :

Cytat:
Ik woon nu in een goedkope woning en mijn inkomen is hoger dan € 33.614, moet ik er nu uit?
Nee. De nieuwe regels gelden alleen voor nieuwe verhuringen en niet voor zittende huurders. Lopende huurovereenkomsten blijven geldig.


http://www.stadswonen.nl/...ing.html#woning uit
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 3:22 pm   

Dziekuje Bronka, troche mnie uspokoilas.. jednakze ciagle mam male obawy odnosnie tego wszystkiego, poniewaz jakis czas temu uslyszalam od znajomych, ze z kolei ich znajomi byli w podobnej sytuacji.. Spoldzielnia zwrocila sie do nich o to, aby opuscili wynajmowany dom, ze wzgledu na wysokie zarobki.. Dostali dokladnie rok na wynajecie czegos innego lub kupienie sobie mieszkania...I nie bylo zmiluj.
Stad moje pytanie i obawy.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 3:42 pm   

ewelina83.83 napisał/a:
Dziekuje Bronka, troche mnie uspokoilas.. jednakze ciagle mam male obawy odnosnie tego wszystkiego, poniewaz jakis czas temu uslyszalam od znajomych, ze z kolei ich znajomi byli w podobnej sytuacji.. Spoldzielnia zwrocila sie do nich o to, aby opuscili wynajmowany dom, ze wzgledu na wysokie zarobki.. Dostali dokladnie rok na wynajecie czegos innego lub kupienie sobie mieszkania...I nie bylo zmiluj.
Stad moje pytanie i obawy.


Mieszkam tu ponad 20 lat i jeszcze nie spotkalam sie z takim przypadkiem. Owszem, jest taki problem w Holandii ze ludzie z wysokimi dochodami zajmuja mieszkania przeznaczone dla osob z niskimi dochodami ale z tego co wiem jeszcze nie wyszedl zaden przepis ktory by ten problem rozwiazal.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 3:50 pm   

Tzn, wiesz, nie twierdze ze nie zajmuje mieszkania, bo wiem ze ludzie maja gorzej niz my i na pewno bardziej by potrzebowali takiego mieszkania.. Ale mieszkamy tu dopiero 2 lata, duzo kasy poszlo w remont oraz kupienie wszystkiego i szkoda teraz gdybysmy mieli sie wyprowadzac.. A tez nie zarabiamy tak duzo zeby kupic mieszkanie czy wynajac za 800 euro.. Bo po sie tu jest zeby zyc w miare normalnie, ale tez cos odlozyc.. Zreszta nigdy nie wiadomo jaki bedzie nastepny rok.. Moze byc zawsze gorzej niz jest... Myslimy tez nad powiekszeniem rodziny, co za tym idzie, pracowac bedzie tylko moj chlopak... No i tak to wyglada.. Zastanawialismy sie wlasnie nad zamiana mieszkania na troszke wieksze... bo to co mamy mamy 40 m, a chcielibysmy chociaz jedej pokoj wiecej, dla dziecka... no ale teraz juz wiem, ze skoro mamy takie zarobki za poprzedni rok, nie ma co nawet reagowac na kolejne oferty...
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 4:06 pm   

Ale ja nie mialam akurat Ciebie na mysli tylko napisalam ogolnie, ze taki problem istnieje. Co roku wszyscy dostaja podwyzke czynszu, to jest niewielka suma, maksymalnie 1,3 %, no wiec jesli przekroczyliscie prog 43 tys. euro za rok to mozecie sie spodziewac podwyzki czynszu o 5% miesiecznie, ponoc to ma wplynac na to, ze osoby z wysokimi dochodami beda dobrowolnie opuszczac lokale socjalne i wynajmowac drozsze mieszkania lub kupowac domy/apartamenty, to tyle co moga zrobic.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewelina83.83
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 4:12 pm   

No tak, co roku, jakas tam mala podwyzka jest, przez 2 lata wzroslo o 35 euro...
A skad oni wiedza o naszych zarobkach? Weryfikuja je z Belastingiem?
Na tej stronie co mi podalas, znalazlam rowniez informacje, ze moga wysylac formularz do domu, w celu sprawdzenia wysokosci zarobkow.

"Wat is een IB-60 formulier?
Het IB-60 formulier is een inkomensverklaring van de Belastingdienst. Op het formulier is het verzamelinkomen vermeld. U kunt het formulier telefonisch aanvragen bij de Belastingdienst (0800-0543, keuzemenu 3,1,4). Zorg ervoor dat u uw Burger Service Nummer bij de hand heeft. De aanvraag duurt gemiddeld twee weken."
 
 
czarna89zdw 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:50 am   spolddzielnie mieszkaniowe w Den Haag

Witam... Od dawna czytam wasze forum i mam pytanie dotyczące spółdzielni mieszkaniowej w Hadze. ... chciałabym się zapisać do spółdzielni i oczekiwać na mieszkanie ale jedyna jaka udało mi się na forum znaleźć to
haaglanden ... czy to jest jedyna w okolicach Hagi ???
Interesują mnie mieszkania w okolicach Hagi jak Rijskwijk albo Wassenaar ... Bardziej na uboczu centrum i może z ogródkiem.
Jakie warunki trzeba spełniać żeby zapisać się ???
Jak długo czeka się na mieszkanie w tych okolicach ???
Jeżeli mam psa to ma jakie odbicie w miejscu na liście ???
Mogę się zapisać w kilku spółdzielniach ???
Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 9:41 pm   

woonnet-haaglanden jest strona gdzie spoldzielnie oferuja swoje mieszkania... wiec nie zapisujesz sie do jednej konkretnej spoldzielni... po zapisaniu sie widzisz jakie masz szanse na dane mieszkanie/dom... to ile sie czeka zalezy od wielu czynnikow... jaki rejon, cena, itp
 
 
pietka233 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 6:28 pm   spoldzielnie w eindhoven


post w calosci edytowany
nie umieszczaj w tym topicku historii swego zycia w Holandii
zadaj pytanie na temat i wystarczy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 18, 2012 8:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group