NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 2:12 pm   

erdoi,

wybierz to, co najbardziej pasuje do ciebie w aktualnej sytuacji

- op kamers
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lis 19, 2016 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 10:01 pm   

Napotkałem następny schodek. Jakie kwoty mam wpisać ? Posiadam jarograf z 2015 a z tego roku cotygodniowe salarisy.

ZDJĘCIE
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 11:14 pm   

erdoi,

Wpisz dochody za zeszly rok .

Gdy otrzymasz mieszkanie, bedziesz i tak musial swoje zarobki uwierzytelnic - formularzem IB60 z Belastingdienst . :039:
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 10:21 am   

Niestety nie mogę przejść tego etapu :/

ZDJĘCIE
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 1:45 pm   

w polu inkomesjaar wpisz 2015 bo pytaja za jaki rok jest ten dochod
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 10:17 pm   

Wszystko gra, dzięki serdeczne :039:
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 2:16 pm   

Witam. Ponieważ jestem zielony w tych sprawach, proszę o pomoc. W NL pracuje z przerwami już jakies poltora roku. Najpierw 10 miesięcy na lokacji z agencji, a teraz pomieszkuje wraz z dziewczyna u znajomych. Oboje pracujemy. Wiadomo chciało by się wkoncu zamieszkac na swoim i zameldować tutaj. Dlatego pare osob polecalo mi te spoldzielnie mieszkaniowe. Ale nie do końca wiem jak to działa. Wiem ze musze się zarejestrować na ich stronach, wplacic jakas oplate i później tzn klikac mieszkania.
Mieszkam pomiędzy Breda a Tilburgiem w Dongen, wiec slyszalem od paru osob o np. klikvoorwonen. Pewnie sa jeszcze inne, kwestia poszukania. Nie wiem tylko które sa... hmm najlepsze, najbardziej popularne. Nie wiem czym się kierowac.
Tylko czy z takich spoldzielni mogą korzystać osoby które nie sa tu zameldowane? Czy na tych stronach spoldzielni mamy się oboje zarejestrować jako para? Czy może lepiej oddzielnie? Te opłaty które wolaja za rejestracje to sa raz na rok czy jak? Czy najlepiej rejestrować się w jednej spoldzielni czy w kilku naraz?
I zastanawiają mnie na stronie np. klikvoorwonen rozne co to sa za rodzaje ofert. Sa jakies Aanbodmodel, Lotingmodel, Direct te Huurmodel, Optiemodel.
Jeśli ktoś był by w stanie wytlumaczyc mi te kwestie to będę wdzięczny.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 4:30 pm   

tomekxo napisał/a:
Tylko czy z takich spoldzielni mogą korzystać osoby które nie sa tu zameldowane?
Mogą. Wystarczy jak masz BSN. Jak dostaniesz mieszkanie ze spółdzielni to się w nim zameldujesz.

tomekxo napisał/a:
Czy na tych stronach spoldzielni mamy się oboje zarejestrować jako para? Czy może lepiej oddzielnie?
Spółdzielnie mają tabelkę jeśli chodzi o dochód. Reagować możesz lub możecie na dane mieszkanie jeśli Twój/Wasz dochód się mieści w odpowiednich widełkach. Tabelkę znajdziesz na stronie spółdzielni mieszkaniowej. Jeśli razem chcecie, to lepiej zapisać się razem do spółdzielni, i tak jedna osoba będzie wnioskującym z druga będzie dopisana do konta. Nie ma późnej problemu z zameldowaniem się w gemeente. Przez zareagowaniem pobierzcie zaświadczenie o dochodach.

tomekxo napisał/a:
Te opłaty które wolaja za rejestracje to sa raz na rok czy jak? Czy najlepiej rejestrować się w jednej spoldzielni czy w kilku naraz?
Zależy od spółdzielni i jej polityki. Jedna weźmie raz wpisowe 20€ a druga będzie brała 15€ automatycznie z konta co roku aż dostaniesz mieszkanie albo się nie wypiszesz. Możesz się zapisać do kilku spółdzielni naraz.

tomekxo napisał/a:
I zastanawiają mnie na stronie np. klikvoorwonen rozne co to sa za rodzaje ofert. Sa jakies Aanbodmodel, Lotingmodel, Direct te Huurmodel, Optiemodel.
Aanbod to są mieszkania wystawione do wynajęcia - obowiązuje kolejka. Czyli kto był pierwszy z listy, spełnia wymagania i podoba mu się mieszkanie może je wynająć. Direct te huur - to są mieszkania do wynajęcia "od ręki". Tu nie obowiązuje kolejka ale ceny są wyższe. Loting - losowanie, nieważne jaki masz staż, jak Cię wylosują to możesz wynająć mieszkanie. Ot, taka szansa od losu.

Teraz w wielu spółdzielniach jest mniej ofert mieszkań do wynajmu, ponieważ dostają je uchodźcy. W większości spółdzielni są komunikaty o tym na głównej stronie.
 
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 9:18 pm   

Czy macie jakieś namiary na biura zajmujące się pomocą w uzyskiwaniu mieszkań socjalnych ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 12:00 am   

erdoi, Mieszkania socjalne to mieszkania przyznawane ze spoldzielni ,wiec tak czy inaczej kolejka cie nie ominie .
Kiedys ktos pisal tu o biurze, ktore .. niby pomaga , pewnie wyciagac kase z kieszeni, ale wiecej tu nie wrocil i nie podzielil sie z nami ta dobra nowina .
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 8:54 am   

Sa, w kazdej gminie w ktorej sie zameldujesz. Tylko wysokosc jest rozna w zaleznosci od miejsca.
 
 
Batavus27 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 11
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 9:12 pm   

Witam Forumowiczów:)
Jeśli chodzi o mieszkanie spółdzielcze w Holandii to udało mi sie znaleść ma YouTube obszerny materiał w temacie pewnego Pana https://youtu.be/uqHTgTxGekA Dużo informacji zawartych tam jest także o innych formach zamieszkania w Holandii.

Przeczytałem te 55 stron tematu czyli prawie dekadę informacji:) Mam kilka pytań:
1. Czy faktycznie można sie zapisać do kilku spółdzielni naraz (z rożnych regionów)?
2. Załóżmy ze wypisze sie z jednej spółdzielni i zapisze do innej (bo np zmieni mi sie praca) Czy punkty za reakcje ze starej spółdzielni zostaną przetransferowane do nowej?
3. Ile poza czynsze wynoszą miesięczne koszta takiego mieszkania tj prąd,gaz,woda,podatki? Moza ktoś mieszka i wie?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 9:51 pm   

Batavus27 napisał/a:
1. Czy faktycznie można sie zapisać do kilku spółdzielni naraz (z rożnych regionów)?
tak mozna do ilu tylko sobie zechcesz
Batavus27 napisał/a:
2. Załóżmy ze wypisze sie z jednej spółdzielni i zapisze do innej (bo np zmieni mi sie praca) Czy punkty za reakcje ze starej spółdzielni zostaną przetransferowane do nowej?
jezeli sa to rozne spoldzielnie to twoje pkt nie sotana przeniesione do innej / nowej , zaczniesz poprostu od nowa .
Cytat:
3. Ile poza czynsze wynoszą miesięczne koszta takiego mieszkania tj prąd,gaz,woda,podatki? Moza ktoś mieszka i wie?
Prad ,gaz i media zaleza od tego jak oszczedny /rozzotny jestes i od wielkosci i ekonomicznosci mieszkania/domu . Jeden placi €75 za mieszkanie 120 m2 i ma tylko 15 st w domu inny za ten sam metraz placi €280 bo chce miec 25 stopni w domu bo moze jest dom zle wyizolowany itd . Ale srednio okolo €150 , podatki gminne zaleza od gminy i wartosci domu oraz ilosci mieszkancow ale osyluja w okolocach 50-75 miesiecznie . Nie zapominaj o ubezpieczeniu mieszkania okolo €15 miesiecznie , TV i internet okolo €50 zalezy gdzie mieszkasz moze dojsc parking , podatek za psa w niektorych gminach .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lafer 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 12:52 pm   

Witam.
moja sprawa wygląda tak, że mam wynajęte mieszkanie socjalne ze spółdzielni. Jestem na kontrakcie z żoną, a w mieszkaniu mamy dodatkowo dójkę znajomych, która mieszka z nami. Ja z żoną kupiłem dom. Złożyłem wypowiedzenie kontraktu w spółdzielni zabrałem swoje rzeczy do nowego domu i w tym momencie zaczyna się mój problem. Dwójka lokatorów, która musi opuścić mieszkanie nie chce tego zrobić. Zmienili zamki w drzwiach więc nie mogę nawet tam wejść. Kontrakt mam do końca maja. Czy jest taka możliwość że będę musiał płacić dalej za wynajem ponieważ oni nie chcą się wynieść?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozrawiam

Lafer
Ostatnio zmieniony przez lafer Sob Maj 06, 2017 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 1:30 pm   

Z nimi to spółdzielnia sobie sama poradzi. Prawdopodobnie wezwie policję i ich wywala. Gorzej z wami bo będziecie płacić karę za nielegalne podnajmowane mieszkania. Kwestia tylko jak duża kara to będzie. Jak juz sie dowiesz to napisz ile masz zapłacić będzie to lekcja dla innych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group