NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
lafer 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 1:36 pm   

Tylko że spółdzielnia wiedziała, że oni z nami mieszkają i mowili, że nie ma problemu. Pewnie tylko usuną ich rzeczy na mój koszt, ale to nie problem. Zapłacę z przyjemnością
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 2:07 pm   

lafer napisał/a:
Tylko że spółdzielnia wiedziała, że oni z nami mieszkają


Nie zameldowani w mieszkaniu ze spoldzielni ?
cos mi sie wierzyc nie chce , ze spoldzienia o tym wiedziala ,mialbys wtedy automatycznie podniesione koszty uzytkowania lokalu

Cytat:

Zapłacę z przyjemnością
Amen .
 
 
lafer 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 3:57 pm   

Panicelinka napisał/a:
lafer napisał/a:
Tylko że spółdzielnia wiedziała, że oni z nami mieszkają


Nie zameldowani w mieszkaniu ze spoldzielni ?
cos mi sie wierzyc nie chce , ze spoldzienia o tym wiedziala ,mialbys wtedy automatycznie podniesione koszty uzytkowania lokalu

Cytat:

Zapłacę z przyjemnością
Amen .


czyli też uważąsz, że kontrakt będzie zakończony zgodnie z wypowiedzeniem, a ich usunie spółdzielnia?
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 4:23 pm   

Jeżeli napiszesz prawdę tzn.
1czy sa oni zameldowani na tym mieszkaniu
2czy mieszkanie było na was jako socjalne
3czy otrzymywaliscie dofinansowanie na to mieszkanie
Wtedy można cos będzie więcej powiedzieć bo teraz w sumie ja i koleżanka uważamy ze nie mówisz całej prawdy
 
 
lafer 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Maj 06, 2017 4:40 pm   

Nie są zameldowani. Spółdzielnia wiedziała, że mieszkają, bo sąsiedzi od razu poinformowali, że ktoś się wprowadził. Mieszkali od początku kwietnia i człowiek ze spółdzielni, który do mnie dzwonił powiedział, że jeśli na krótki okres to nie ma problemu. Informowałem go również że 1szego maja składam wypowiedzenie. Mieszkanie jest ze spółdzielni, która ma mieszkania socjalne, ale moje chyba takie nie jest bo czynsz przekracza maksymalną kwotę na jaką można uzyskać huurtoeslag i takiego od początku jak tam mieszkam nie pobierałem. Nie mam powodów żeby nie pisać prawdy. Wszystko co trzeba będzie zapłacę tylko nie mam ochoty płacić czynszu żeby oni tam mieszkali jeśli ich nie usuną. Spotkanie w biurze mam dopiero w poniedziałek rano i chciałbym jakoś przespać weekend 😀

Edit: jeśli chodzi o karę o poznajcie bez zgody spółdzielni to u mnie jest to kwota doliczona do czynszu i wynosi różnice tego ile kosztuje wynajęcie takiego mieszkania z wolnego rynku a moim czynszem
Ostatnio zmieniony przez lafer Sob Maj 06, 2017 4:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 11, 2017 3:29 am   

Co wy ludzie macie z tym podwynajmowaniem na socjalnych. Ludzie czekaja latami, a wy bierzecie nielegalnie dwie osoby, zeby zaoszczedzic? Ja znam jednego goscia, ktory chcial zakombinowac, wyczaili i dali mu 2 dni na wyprowadzke. Teraz na niedzieli w ogloszeniach szuka pokoju dla siebie :-)

Bardzo dobrze, niech lapia, a najlepiej deport do Polski :-)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 11, 2017 9:19 am   

Winter znam osoby ktore maja konkretne stanowiska i mieszkaja na socjalnym i wynajmuja pokoje na czarno ...

Najchetniej to bym sam takich podpierdzielal ale nie mam na to czasu ani sily :091:

A osoby ktore sa w ciezkiej sytuacji czekaja i czekaja na mieszkanie socjalne ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 11, 2017 1:57 pm   

Beny.rac napisał/a:
Winter znam osoby ktore maja konkretne stanowiska i mieszkaja na socjalnym i wynajmuja pokoje na czarno ...

Najchetniej to bym sam takich podpierdzielal ale nie mam na to czasu ani sily :091:

A osoby ktore sa w ciezkiej sytuacji czekaja i czekaja na mieszkanie socjalne ...

A najlepsze, ze te polskie geniusze, mysla, ze zaoszczedza kupe szmalu na kantowaniu, a i tak wiekszosc przepala i przepija. Ehhh, co za narod.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 07, 2017 10:39 am   

Milena123 napisał/a:
Czy ktoś może wie czy mieszkania socjalne w Holandii zawsze są w stanie deweloperskim, czyli "Potencjalny wynajmujący otrzymuje już oczyszczone na życzenie spółdzielni mieszkanie z podłóg, lamp, karniszy, et cetera."?

Czy można starać się o mieszkanie socjalne przez osoby nie powiązane se sobą, np. para z dzieckiem i ich wspólny przyjaciel/przyjaciółka/brat/siostra/szwagier etc?

Jednak to spory koszt doprowadzić takie mieszkanie do stanu gotowego do zamieszkania: podłogi, odmalowanie, lampy + meble, w tym kuchenne takie jak piekarnik, lodówka itd.

Czy warto się pakować w takie mieszkanie socjalne?

Czy to prawda, że w momencie rezygnacji należy doprowadzić mieszkanie ponownie do stanu deweloperskiego, takiego jaki był w dniu wynajmu, czyli między innymi zerwanie paneli itd?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 07, 2017 10:42 am   

przeniesione


wigru napisał/a:
Ad.1. Tak. Chyba, że dostajesz mieszkanie po kimś, to masz możliwość dogadania się czy może zostawić to i to zazwyczaj za jakieś odstępne.

Ad.2. Tak. Musicie być razem dopisani jako wnioskujący. Dochody się sumują.

Ad.3. patrz Ad.1.

Ad.4. Masz wybór: albo wynajmować mieszkanie z vrijesector (zazwyczaj drożej), albo ze spółdzielni (czynsz zależy od dochodów) albo wziąć hipotekę.

Ad.5. Tak, chyba że to co tam masz odstąpisz następnemu wynajmującemu.
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Śro Sie 09, 2017 8:50 pm   

Witam. Zapisalem się do spoldzielni mieszkaniowej. Zarejestrowalem się sam, ale dopisałem do niej moja dziewczyne. Z tym ze podalem nasze wspólne dochody za zeszly rok, prawie 30tys euro. Z tym ze widze ze mogę reagować tylko na mieszkania droższe, ponad 750euro i drożej, a te tansze sa niewidoczne. Czy dochod wspólny prawie 30 tys to już za dużo?
Bo nie wiem jak by to wygladalo jak był bym sam zarejestrowany, później udało by mi się cos wyklikac i chcieli byśmy się tam oboje wprowadzić. Czy jej dochody wtedy by tez brali pod uwagę?
Bo rozumiem ze nie mogla by się tam wprowadzić tak na... "dziko"?
Aha i co jeśli np. uda mi się cos wyklikac, a np. w następnym roku moja sytuacja finansowa się poprawi (np. znajde lepiej platna prace i więcej zarobię). Czy dalej będę / będziemy mogli mieszkac w takim mieszkaniu? Nie kaza się wyprowadzić?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 9:19 am   

tomekxo napisał/a:
Witam. Zapisalem się do spoldzielni mieszkaniowej. Zarejestrowalem się sam, ale dopisałem do niej moja dziewczyne. Z tym ze podalem nasze wspólne dochody za zeszly rok, prawie 30tys euro. Z tym ze widze ze mogę reagować tylko na mieszkania droższe, ponad 750euro i drożej, a te tansze sa niewidoczne. Czy dochod wspólny prawie 30 tys to już za dużo?
To jest socjal, więc jak na socjal to dużo.

tomekxo napisał/a:
Bo nie wiem jak by to wygladalo jak był bym sam zarejestrowany, później udało by mi się cos wyklikac i chcieli byśmy się tam oboje wprowadzić. Czy jej dochody wtedy by tez brali pod uwagę?
Jeśli po wyklikaniu podasz jej dane, że też to raczej nie będziesz się mieścił w tabelce i spółdzielnia zaproponuje Ci to samo mieszkanie za większą kasę razem ale legalnie.

tomekxo napisał/a:
Bo rozumiem ze nie mogla by się tam wprowadzić tak na... "dziko"?
Kombinowanie polaka. Na dziko raczej nie przejdzie, spółdzielnia się szybko zorientuje, że wynajmujesz komuś pokój "na dziko".

tomekxo napisał/a:

Aha i co jeśli np. uda mi się cos wyklikac, a np. w następnym roku moja sytuacja finansowa się poprawi (np. znajde lepiej platna prace i więcej zarobię). Czy dalej będę / będziemy mogli mieszkac w takim mieszkaniu? Nie kaza się wyprowadzić?
Nie będziesz się musiał wyprowadzić. Spółdzielnia raz do roku dostaje informacje z belastingu ile zarabiasz. Tam jest ustalony próg (coś około 30-kilku tys €) i jak nie przekraczasz to masz podwyżkę czynszu np. 0,3% a jak przekraczasz to np. 2,3%. Ile zarabiasz dokładnie nie wiedzą, tylko poniżej / powyżej.
 
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 7:56 pm   

To dla kogo sa te mieszkania? Chyba zarobki 30tys na dwie osoby to nie dużo? Oboje pracujemy, nie mamy jakiś super zarobkow. A jednak razem wychodzi za dużo? Ja w zeszłym roku zarobiłem jakos 15tys i dziewczyna tez. A nie pracowaliśmy pelny rok. Pracowalismy z 7 miesieczy i reszta na zasiłku oboje.

Bo obecnie jestem zarejestrowany samemu, ale mam podana osobe która miała by się razem ze mna wprowadzić. I sa zsumowane nasze zarobki, razem prawie te 30tys.
I teraz czy mam zupełnie usunąć jej dane i dopiero po wyklikaniu podac ze tez by się miała wprowadzić, czy zostawić jak jest?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 9:23 pm   

tomekxo,


tu masz wytlumaczenie

Cytat:
Per 1 januari 2017 komen alleen huishoudens met een jaarinkomen tot maximaal € 36.165 in aanmerking voor een sociale huurwoning. Een sociale huurwoning is een woning met een huur tot en met € 710,68. Daarnaast kunnen wij, als dat mogelijk is, woningen aanbieden aan huishoudens met een inkomen tussen € 36.165 en € 44.360. Hiervoor gelden wel voorwaarden.

https://www.dewoningstich...ije-sector.html



w tym linku masz tabelke jak kwalifikuja dochod i co sie z tym wiaze
https://www.woonzorg.nl/i...g/inkomenseisen


a tu dodatkowe informacje
https://www.rijksoverheid...ing-voorwaarden
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 2:19 pm   

Wiec lepiej się zarejestrować samemu czy razem. Czy po wyklikaniu mieszkania dopiero podac ze ktoś jeszcze miał by się wprowadzić ze mna?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group