NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 2:52 pm   

tomekxo,

Zrobisz jak uwazasz ,mozesz zarejestrowac sie sam , a po uzyskaniu lokalu ,wystapic o zameldowanie partnerki (oczywiscie za zgoda spoldzielni )pamietaj ze po wyrazeniu zgody na meldunek , zostaniesz poproszony przez spoldzielnie o uzupelnienie juz waszych wspolnych dochodow .
Jesli wspolne dochody przekrocza pulap (podana tabelka ) to podniosa wam czynsz i moim zdaniem na jedno wyjdzie .

Zastanawia mnie jedno ale ,niestety nie znam odpowiedzi jakimi kryteriami ''metrazowymi'' spoldzielnie sie kieruja ,czy przydzielajac mieszkanie socjalne ,osobie samotnej, przynalezy sie inny metraz, niz dwóm, czy trzem osobom.
Moze wczesniej o to zapytaj w spoldzielni ,bo kto wie czy nie bedzie to potem powodem jakiegos konfliktu z zameldowaniem .
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 4:04 pm   

Moim zdaniem tez na jedno wyjdzie. Czynsz podniosą tylko zamieszanie z meldunkiem wyjdzie. Gdyby to było takie łatwe to wszyscy starali sie w pojedynkę a potem domeldowywali by swoją drugą połówkę. Słyszałem kiedys, ze osobie po takim numerze podnieśli czynsz do ceny mieszakania z wolnego rynku ale to nie był nikt z moich znajomych dlatego nie moge powiedzieć ze to prawdziwa historia.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 4:31 pm   

Lepiej dopisz i wtedy nie będzie problemu z metrażem, ilością pokoi, meldunkiem. System na stronie na której reagujesz powinien sam się dopasować i pokazywać mieszkania na które możecie zareagować. Tak jest najlepiej i bez żadnych problemów.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 8:17 pm   

tomekxo napisał/a:
To dla kogo sa te mieszkania? Chyba zarobki 30tys na dwie osoby to nie dużo? Oboje pracujemy, nie mamy jakiś super zarobkow. A jednak razem wychodzi za dużo? Ja w zeszłym roku zarobiłem jakos 15tys i dziewczyna tez. A nie pracowaliśmy pelny rok. Pracowalismy z 7 miesieczy i reszta na zasiłku oboje.

jezeli te 15.ooo brutto i to tylko z dochodow ( bez zasilku ) to przeliczajac na roczne dochody wychodzi wyzej jak 25.000 brutto na rok na osobe wiec to juz dobra wyplata . Ze zapytam podawales juz IB 60 za zeszly rok do spoldzielni ? czy podawales tylko dochody z jaaropgave ? podawales tez dochody z zasilku ?

tomekxo napisał/a:

To dla kogo sa te mieszkania? Chyba zarobki 30tys na dwie osoby to nie dużo?
Jezeli to totalne ( wlacznie z zasilkiem ) dochody za caly rok na was dwoje to miescicie sie na socialne mieszkanie jednak nie na te najtansze . Mieszkania socialne sa dla ludzi ktorzy musza przezyc za minimum socialnego i dla takich ktozy nie maja szans na hipoteke ( oraz kazdego pomiedzy ) .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 4:41 pm   

Najpierw liczyłem dochody ile zarobiliśmy z jaaropgavow wraz z zasiłkiem. Dzis przyszedł mi list z IB60 i mam identyczny dochod jak sam wcześniej wyliczyłem z jaaropgavow.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 10:22 pm   

tomekxo, to wychodzi ze na rok zarobicie okolo 36.000 na was dwoje a to juz. cakiem duzo i plasujecie sie w gornej pulce wiec te drozsze mieszkania beda wam pokazywane. Jak wezmiesz tylko na siebie to tak jak ktos juz pisal po odaniu danej osoby beda zsumowane. wasze dochody i za to tansze mieszkanie podniosa wam czynsz na taki jak wam teraz oferuja
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 5:43 pm   

Orientuje się ktoś czy mieszkania gminne( spóldzielcze czy też socjalne- bo róznie przez polakow nazywane) można z czasem wykupić od gminy? Jeżeli tak to na jakich warunkach? Czy wynajem przez lata jest jakoś odliczany ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 7:32 pm   

slaweeekkk, tak sa tez takie mozliwosci ale o to musisz pytac w swojej spoldzielni . KAzda spoldzielnia ma swoje warunki i kryteria wiec tez o warunki musisz sie dopytac u zrodla .
Cytat:
Czy wynajem przez lata jest jakoś odliczany ?
nie nie jest odliczany . Takie mieszkanie jest wyceniane i taka cene placisz bez odliczania juz oplaconego czynszu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
pankajshiral
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 8:55 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Paź 15, 2017 10:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mia92
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Śro Gru 06, 2017 7:49 pm   Mieszkanie socjalne - dokumenty POMOC

Cześć,
jestem dosyć świeża w temacie mieszkań socjalnych, ale zarejestrowałam się wraz ze swoim partnerem na wonenlimburg, który odpowiada naszemu miejscu zamieszkania oraz pracy.
Pracujemy poprzez agencję (ja od roku, on od 1,5 z szansą na kontrakt od stycznia) i mieszkamy na lokacji agencyjnej.
Dowiedzieliśmy się, że również możemy startować w wyścigu o mieszkanie socjalne i dziś otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie w celu obejrzenia mieszkania i dostarczenia dokumentów.
Czy ktoś zna na tyle holenderski aby przetłumaczyć mi jakie dokumenty dokładnie mam przedstawić?
I czy przedstawiam je na spotkaniu dot. oglądania mieszkania, czy później ?
Będę wdzięczna za pomoc :)

Dokumenty :

Toewijzing
Wij nodigen de kandidaat die het hoogst is geëindigd op de reactielijst, uit voor een kennismakingsgesprek bij ons in de buurtwinkel. Neemt u onderstaande gegevens van u en uw medehuurder mee naar dat gesprek:

• Geldig legitimatiebewijs indien van toepassing tevens een verblijfsvergunning;
• Inkomensverklaring IBRI, telefonisch aan te vragen via de belastingtelefoon: 0800 – 05 43 of via www.belastingdienst.nl inloggen met uw DigiD. Een definitieve aanslag belastingaangifte is ook geldig;
• Uittreksel bevolkingsregister met uitdraai adreshistorie, maximaal 6 maanden oud, inclusief huidig woonadres. Dit is op te vragen bij uw gemeente. Dit uittreksel is niet nodig indien u al een woning huurt van Wonen Limburg;
• Verhuurdersverklaring (zie bijlage);
• Laatste twee loon- en/of uitkeringsspecificaties van dit jaar. Indien u van meerdere werkgevers en/of uitkeringsinstanties inkomen ontvangt, ontvangen wij graag van alle werkgevers en/of uitkeringsinstanties de laatste twee specificaties;
• Jaaropgave(s) van het afgelopen jaar van al uw werkgevers en/of uitkeringsinstanties;
• Overzicht van uw (hypotheek)leningen en schulden;
• Een schriftelijke akkoordverklaring voor verhuizing, inclusief beschikking van de rechtbank, indien u een bewindvoerder heeft.


LET OP! Tijdens het kennismakingsgesprek controleren wij of u alle gevraagde documenten inclusief het Inkomensverklaring IBRI formulier bij u heeft. Wanneer de gegevens niet compleet zijn tijdens het kennismakingsgesprek, komt u niet in aanmerking voor de woning en gaan wij verder met de volgende kandidaat.


Przetłumaczyłam sobie to w translatorze, ale wiadomo jak on tłumaczy - kali być, kali mieć...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 07, 2017 5:52 pm   

Mia92 napisał/a:
Przetłumaczyłam sobie to w translatorze,


Jak translator ci nie wystarcza, choc moim zdaniem przetlumaczyl powyzszy tekst na 4+
to pozostaje ci przewertowac ten temat.
Cytat:

jakie dokumenty dokładnie mam przedstawić?
odpowiedz znajduje sie w tym temacie .
 
 
Mia92
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 5:13 pm   

Panicelinka napisał/a:
Mia92 napisał/a:
Przetłumaczyłam sobie to w translatorze,


Jak translator ci nie wystarcza, choc moim zdaniem przetlumaczyl powyzszy tekst na 4+
to pozostaje ci przewertowac ten temat.
Cytat:

jakie dokumenty dokładnie mam przedstawić?
odpowiedz znajduje sie w tym temacie .


Dzięki, trochę to zajęło ale przeszłam wszystkie 57 stron tematu i jestem o kilka kwestii mądrzejsza ;)
 
 
marchewka123
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 25, 2018 11:36 am   

Witam. Mam do spółdzielni napisać coś takiego Motivatiebrief Vlindergaard. Czyli to chodzi o coś w rodzaju listu motywacyjnego? A jeśli tak czy może mi ktoś podpowiedzieć co mam w takim liście napisać albo podać jakiś wzór. Z góry dziękuję.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 25, 2018 11:43 pm   

marchewka123, Na ich stronie wyczytalam, ze w ramach tego listu motywacyjnego musisz odpowiedziec na ponizsze pytania
Wspominaja tez o tym ze sa to mieszkania jedno lub dwuosobowe, dla osob od 55 lat.

1. Waarom wil je specifiek in de Gaarden
wonen?
2. Welke bijdrage ga jij leveren om de
woongemeenschap vorm te geven?
3. Wat doe je graag in je vrije tijd?
 
 
Carlodiroma 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 04, 2018 5:03 pm   


Edytowane w calosci

post nie ma nic wspolnego z tym tematem
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Mar 04, 2018 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group