NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
marchewka123
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 10, 2018 7:47 pm   

Mam pytanie jak to jest z rachunkami za media jak już dostałam mieszkanie ze spółdzielni. Wszystko trzeba sobie załatwić samemu? Jak tak to czy można to załtwić przez internet czy trzeba sie zgłosić osobiście.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 2:41 pm   

Czy jeśli wnioskowałem o mieszkanie socjalne to mogę w późniejszym czasie wprowadzić tam wujka? Nie jest to oczywiście najblizsza rodzina dlatego pytam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 5:34 pm   

Winter, zerknij do tego tematu

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=106045
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 9:04 pm   

Panicelinka napisał/a:
Winter, zerknij do tego tematu

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=106045

Dzięki!
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 11:30 am   

W umowie o najem ze spółdzielni jest artykuł, że na mieszkaniu mogę mieszkać ja i członkowie rodziny. Zapewne do meldunku w gminie jest potrzebna zgoda spółdzielni, ale bez meldunku członek rodziny może mieszkać. Tak to działa?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 12:13 pm   

Winter,

Cytat:
ale bez meldunku członek rodziny może mieszkać. Tak to działa?


Nie .To tak nie dziala .Kazda osoba, ktora jest czlonkiem twojej rodziny ,musi posiadac meldunek i radze ci tego sie trzymaj.


edit
Pamietaj ze gmina nalicza podatek, od ilosci zameldowanych osob.. narobisz sobie problemow,
jesli wyjdzie na jaw , ze mieszka was bez meldunki ,pod jednym adresem wiecej niz w zawartym kontrakcie , spoldzielnia moze nalozyc na ciebie kare administracyjna .poczytaj o tym na stronie swojej spoldzielni .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 20, 2018 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Wto Wrz 04, 2018 11:10 am   

Witam

Jak w temacie udało nam się wylosować mieszkanie w spoldzielni mieszkaniowej Casade. Ale problemy zaczynają się gdy dochodzi do dostarczenia dokumentów. Mianowicie chodzi o zaświadczenie z gemeente o zameldowaniu w gminie.
Aktualnie oboje od roku wynajmujemy studio, ale nie jesteśmy tam zameldowani. Na początku wlasciciel powiedział nam ze nie ma możliwości meldunku tam. Może nie chciał, może nie może, nie wiem.
W każdym razie ta spoldzielnia wymaga tego dokumentu. Ja go nie posiadam. Za to moja dziewczyna która kiedyś tam miała dostać normalna umowę (tzw. vasta) kiedyś zalatwila sobie meldunek u koleżanki. Tak wiec ona jest zameldowana gdzies indziej, ale mieszka razem ze mna.
I teraz pytanie, czy jeśli ja tylko nie będę miał tego zaświadczenia to przepadnie nam to wylosowane mieszkanie? To ona je wylosowala (aanvrager), ale ja jestem tam podany jako druga osoba która tez tam ma mieszkac (meeverhuizende personen).
W sumie to nie do końca wiem z czego wynika ta niechęć do meldowania osob które wynajmują mieszkania jak np my.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Wrz 04, 2018 5:30 pm   

tomekxo

Cytat:
To ona je wylosowala (aanvrager), ale ja jestem tam podany jako druga osoba która tez tam ma mieszkac (meeverhuizende personen).
Niech mieszkanie zalatwia na siebie potem ewentualnie cie zamelduje choc nie wiem, czy to przejdzie, skoro piszesz ...
tomekxo napisał/a:
ta spoldzielnia wymaga tego dokumentu. Ja go nie posiadam.

Niestety spoldzielnie mieszkaniowe bardzo zaostrzyly kryteria .
Obym sie mylila ,ale jesli nie spelniacie wymogow ,ktore stawia wam spoldzielnia mieszkanie moze przepasc .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group