NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie szukać pomocy!
Autor Wiadomość
atenat77 
Poczatkujacy
atenat77

Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 13
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:35 pm   

no i widzisz baileys, zawsze jest jakieś rozwiązanie.
baileys napisał/a:
Idzie do gminy i mowi chce sie zameldowac ok pani nowy adres ? . Od tego mometu musi oplacac ubezpieczenie
to totalna bzdura. Wcale nie MUSI, to tylko jej decyzja. oczywiście jeśli chce korzystać z usług lekarza to może się w Polsce ubezpieczyć (jest taniej). pozdrawiam
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:40 pm   lekarz

atenat77 napisał/a:
baileys ja przynajmniej staram się jej pomóc w realu a nie tylko w necie


tej, atenat77 jak bylo z anulka u lekarza?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:44 pm   

atenat77, ja nie chce cie oswiecac po tych tylu latach twojego pobytu tu w NL.
jak kobieto juz bedziesz wiedziala o czym piszesz i rozumiala co ktos pisze i ty wypisujesz oraz poznasz troche praw w NL to bedziesz wiedziala ze
1 to wlasnie co przytoczylas napisalam sarkastycznie , bo bez kaski nie ma mieszkania czyli adresu a na polaskim ubezpieczeniu patrz pkt 3 . pozatym przebywajac w nl dluzej jak bodajrze 3 m-ce masz obowiazek meldunku
2 zeby sie ubezpieczyc w PL tez musi miec kaske
3 z polskim ubezpieczenie ok jej pomoga ale ona najpierw musi zaplacic a jej pudzniej zwroci polskie ubezpieczenie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Paź 05, 2009 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:51 pm   

Cytat:
Od tego mometu musi oplacac ubezpieczenie

atenat77

Cytat:
to totalna bzdura.


to nie bzdura, to realia zycia w Holandii
wiesz
ze kazdy kto mieszka, lub pracuje w Holandii podlega obowiazkowemu ubezpieczeniu?
:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 9:20 pm   

czasami sie zatanawiam skad niektore osoby sie urwaly :088:
temat ubezpieczen byl walkowany zeby nie sklamac z tysiac razy i kiedy nalezy sie ubezpieczyc , co sie dzialo jak sie nie ubezpieczyli - placz na necie bo kary przychodzily ...a tu dobry duszek nagle stwierdza ze wszyscy zle mowia a ona ma racje :039:
 
 
atenat77 
Poczatkujacy
atenat77

Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 11:37 am   

kocica, gdybyś czytała uważnie i myśłała inteligentnie to zauważyłabyś, że:
1. ubezpieczenie jest obowiązkowe nawet i w Polsce i każdy z nas to wie bo to oczywiste,
2. jeśli się nie ubezpieczysz nikt do więzienia cię za to nie wyśle, no chyba, że głupia jesteś dasz się leczyć i nie zapłacisz,
Nie "musisz" się ubezpieczać ale musisz znać konsekwencje w przypadku korzystania usług lekarskich itp. Nazywa się to "ubezpieczenie obowiazkowe" bo większosć ludzi jest ignorantami i olewa to a potem jak piszesz jest płacz i tu ci przyznaję racje. NIkt natomiast nie da ci nakazu na obowiązkowe ubezpieczenie - widzisz te różnice teraz?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 11:46 am   Re: lekarz

lusia0101 napisał/a:
atenat77 napisał/a:
baileys ja przynajmniej staram się jej pomóc w realu a nie tylko w necie


tej, atenat77 jak bylo z anulka u lekarza?


dokladnie!? zdeklarowalas sie i...? :072: :021:
 
 
atenat77 
Poczatkujacy
atenat77

Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 12:11 pm   

EdysiaK, zaproponowałam ale nie skorzystano z mojej pomocy. Zaoferowałam osobistą pomoc komuś ale jak przeczytałaś to wyszłam tutaj na głupią i naiwną kobietę, która urwała się z choinki i patrzy na świat przez różowe okulary. Tak jak wspomniałam wcześniej nie ufam polakom, nikt nigdy mi nie pomógł za granicą a wręcz przeciwnie. Radzilam sobie sama i dałam rade. Ja zawsze bylam otwarta jak i tym razem, jednakże ludzie szukają tylko dziury w całym i sensacji. Szczerze, to po przeczytaniu pierwszej neg. odpowiedzi pod moim adresem już mi się odechcialo pomagać tutaj komukolwiek, bo to oznacza, że nie mogę tutaj liczyć na żadną pomoc jeśli kiedykolwiek sama bym jej potrzebowała. A więc trzymam z wami. Poczytam, poklikam ale osobiście może się nie warto wychylać.
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 12:13 pm   

Z tego co wiem, to autorka tematu zgodzila sie na pomoc jaka jej zaoferowalas, jednak zaraz jej odmowilas ;)
 
 
atenat77 
Poczatkujacy
atenat77

Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 12:30 pm   

Nikomu nic nie odmówilam napisalam ci czy ta odp. cię nie satysfakcjonuje? "EdysiaK, zaproponowałam ale nie skorzystano z mojej pomocy" Jeśli ktoś cos ode mnie chce wie jak mnie znaleźć. Myślę, że ta polemika do niczego nie prowadzi problemu anulki już chyba nikt nie rozwiąże przegadywaniem się i udowadnianiem kto ma racje tym bardziej, że sama zainteresowana juz chyba dawno zrezygnowała. :039: pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez atenat77 Wto Paź 06, 2009 12:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 2:14 pm   

A może zbierzemy rzeczy po swoich dzieciach?
Ja Alutka mogę Ci oddać butelki ( tylko będziesz musiała dokupić smoczki), oddam Ci majtki poporodowe i poszukam coś jeszcze, mam dwie ładne bluzki ciążowe ala takie tuniczki.
Odezwij się na priv,
głowa do góry ;-)
Dorota
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 2:19 pm   

atenat77,
Cytat:
Szczerze, to po przeczytaniu pierwszej neg. odpowiedzi pod moim adresem już mi się odechcialo pomagać tutaj komukolwiek, bo to oznacza, że nie mogę tutaj liczyć na żadną pomoc jeśli kiedykolwiek sama bym jej potrzebowała.



jeszcze nie piernelas....a juz smrod za soba zostawiasz tak odbieram ta powyzsza wypowiedz

jesli oferujesz pomoc to nie oczekuj od razu wdziecznosci tlumow.... jesli pomagasz, nie trab o tym na caly swiat....
przeciez mozna pomagac i nie robic z tego wielkiego larum
a przede wszystkim nie oczekiwac nic w zamian....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 2:56 pm   

Dokladnie! a rozmawialam z alutka i powiedziala ze kilka osob zaproponowalo jej pomoc, a kiedy ja przyjela to szybko zrezygnowali. nie rozumiem! wiec lepiej nie piszcie na forum, ze chcecie pomoc jak tego nie robicie ;)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 5:27 pm   

atenat77 napisał/a:
kocica, gdybyś czytała uważnie i myśłała inteligentnie to zauważyłabyś, że:
1. ubezpieczenie jest obowiązkowe nawet i w Polsce i każdy z nas to wie bo to oczywiste,
2. jeśli się nie ubezpieczysz nikt do więzienia cię za to nie wyśle, no chyba, że głupia jesteś dasz się leczyć i nie zapłacisz,
Nie "musisz" się ubezpieczać ale musisz znać konsekwencje w przypadku korzystania usług lekarskich itp. Nazywa się to "ubezpieczenie obowiazkowe" bo większosć ludzi jest ignorantami i olewa to a potem jak piszesz jest płacz i tu ci przyznaję racje. NIkt natomiast nie da ci nakazu na obowiązkowe ubezpieczenie - widzisz te różnice teraz?


A dziecko to ona sobie sama urodzi tak ;D?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Wto Paź 06, 2009 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 5:43 pm   

atenat77, mam wrażenie że masz 10 lat :081: :081: :081:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group