NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia
Autor Wiadomość
naber 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 19
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 3:43 pm   

Bo wszyscy chca byc buissnesmanami :) skonczylam liceum plastyczne na kierunku jubilerstwo, i jak zobaczylam ze tez jestes na jubilerstwie od razu sie usmiechnelam :)
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 5:46 pm   

duYster napisał/a:
Wreszcie jakas bratnia dusza. Wszyscy tylko te IBMS, "manamementy" i inne bankowosci; a innych pieknych kierunkow dostatek :D
:033:



Tylko jedna osoba :)
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 10:58 am   

Ewa P napisał/a:
ajax4ever napisał/a:

Poza tym jest tyle możliwości, nawet
jeżeli nie zna się holenderskiego,
.


Jakich mozliwosci?? :) Mozliwosci jakies tam sa, jesli mowi sie po angielsku przynajmniej, jak nie mowisz w zadnym jezyku, to moim zdaniem nie ma tutaj zadnych mozliwosci. Sama zaczynam studia na Uniwersytecie w Groningen, ze wzgledu na to ze mowie po angielsku i zamierzam tutaj zostac na stale.

Gdybym byla w innej sytuacji niz jestem, i chcialabym wrocic do Polski, to ze wzgledu na to ze mam juz jedne studia skonczone, moze podjelabym sie studiow na Polskiej Uczelni tutaj, bo skonczyc prawo tutaj po polsku a nie skonczyc wogole, bo nie podoba mi system, i to ze ministerstwo sie przyglada...i inne takie argumenty...to nie jest dla mnie argument. Poza tym szczerze mowiac nie wierze w takie insynuacje, poniewaz ktos o tym zaczac, a wlasciwie to zaczelo sie od Lodzkiej Szkoly gdzie rzeczywiscie instnieja jakies podstawy do tego ze szkola dziala nie legalnie, ale nie oznacza to ze juz wszystkie szkoly ktore dzialaja poza granicami kraju maja taki sam schemat. Wiec nie przesadzajmy...Poza tym slyche ciagle plotki na ten temat, a ktos ma na to dowody konkretne wogole?
Jak ktos sie chce uczyc, to sie bedzie uczyl, i nie ma znaczenia czy Polska czy nie Polska uczelnia..

A apropos WSPIA jeszcze to gdyby byly rzeczywscie podstawy jakiekolwiek do tego aby udowodnic nielegalnosc, to mysle ze odbyloby sie to ich wysokim kosztem ze wzgledu na to iz posiadaja oni swoje "oddzialy'' naprawde w wielu krajach Europy, nie tylko w Holandii.




Ja bym w zyciu nie zainwestowala pieniedzy w nauke w szkole, ktora ma kiepska opinie. I co potem zrobic z takim dyplomem? W Holandii mozesz sobie go powiesic w toalecie jako ozdobe.
A Polsce prawnikiem po TAKIM prawie na pewno tez nie zostaniesz. Mysle ze taki dyplom za wiele nie znaczy.

Oto Raport z kontroli zgodnosci działania organów uczelni z przepisami prawa, statutem uczelni oraz trescia udzielonego pozwolenia na działalnosc, przeprowadzonej w Europejskiej
Wyszej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.


Warto przeczytac.

http://www.bip.nauka.gov....roli_EWSPiA.pdf

Proponuje rowniez poczytac opinie z belgijskiej placowki tejze szkoly:

http://www.belgia.net/mod...iewtopic&t=8977

A tutaj cos o zalozycielu szkoly

http://www.czarnalista.co...iuszczajka.html

http://www.upadloscian.org.pl/
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Sob Paź 17, 2009 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 12:13 pm   

Z tegoz Raportu:

Cytat:
7. W wyniku przeprowadzonej kontroli wnioskuje o wystosowanie pisma pokontrolnego z wezwaniem EWSPiA do:

−− zaniechania prowadzeniu „studiów polonijnych” w Brukseli, Londynie, Berlinie, Dublinie, Hadze, Atenach, Rzymie, Manchesterze, Birmingham, Madrycie, na co w swietle art. 11 ust. 1, art. 62 ust.1 pkt 6 Ustawy, art. 35 ust. 3 pkt 3 Ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym – Uczelnia nie posiada uprawnien,


Prosto i na wyraznie ze te zajecia sa prowadzone niezgodnie z prawem!
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Arix 
Poczatkujacy
Arix

Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Tiel
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 7:21 pm   

WOW... alescie sié rozpisali...
Zalozylem ten post z myslá ze trafi sie ktos kto studiuje to co ja zeby sié powymieniac doswiadczeniami itp. Ale jeszcze nikt sié nie znalazl. :011:
Studiujé technische bedrijfskunde w Hoge School Utrecht.
Czy jest ktos kto tam tez studiuje???
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 2:35 pm   

Jak to sie jeszcze nikt nie znalazl? :033:
O jakie doswiadczenia chodzi?
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Monika89 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 9:32 pm   

Hmm tak czytam wasze wypowiedzi i nie wiem co sądzić chcem tu studiować raczej po polsku dostaje rentę rodzinna i nie chcem jej stracić dlatego muszę się czegoś podjąć zaczęłam studia w Polsce ale nie opłaca mi się jeździć z Holandii co 2 lub 3 tyg. Poradzcie coś;)
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 11:05 pm   

A zamierzasz wrócić do Polski na stałe?
Jeżeli tak, to możesz studiować w j.polskim jeżeli nie to jest to bezużyteczne.
Czy znasz biegle język holenderski lub angielski?
 
 
Monika89 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:43 am   

Wrócić zamierzam jak narazie chcem zarobić i posiedziec tu z 3-4 latka tak jak napisałam powyżej dostaje rentę i chcem ja utrzymać. holenderskiego nie znam wcale a angielski nie tak dobRze aby iść na studia po angielsku wiec nie mam za dużego wyboru
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 1:26 pm   

A co studiujesz?
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:01 pm   

Monika89 napisał/a:
Hmm tak czytam wasze wypowiedzi i nie wiem co sądzić chcem tu studiować raczej po polsku dostaje rentę rodzinna i nie chcem jej stracić dlatego muszę się czegoś podjąć zaczęłam studia w Polsce ale nie opłaca mi się jeździć z Holandii co 2 lub 3 tyg. Poradzcie coś;)


Albo rybki albo akwarium!
Albo studiujesz w Pl (dojezdzajac tam co 2-3 tyg) i masz rente, albo studia w Nl, a jezyk zawsze mozesz polepszac.
Po mojemu chialabys dostac rente i nie stracic nic na studia ( mam na mysli dojazdy ).
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Monika89 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:59 pm   

zarzadzanie turystyka i rekreacja:) chodzi mi o to ze chcem sie uczyc i byc w Holandii a dojazdy sa zbyt meczace i kosztowne co innego gdybym nie pracowala to moglabym dojezdzac ale pracodawcy nie sa zadowoleni z tego ze bede opuszczac prace.
Ostatnio zmieniony przez Monika89 Pon Lis 02, 2009 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 10:17 am   

Monika89 napisał/a:
zarzadzanie turystyka i rekreacja:) chodzi mi o to ze chcem sie uczyc i byc w Holandii a dojazdy sa zbyt meczace i kosztowne co innego gdybym nie pracowala to moglabym dojezdzac ale pracodawcy nie sa zadowoleni z tego ze bede opuszczac prace.

Albo/Albo
Dla studiow trzeba sie niestety troche poswiecic i wysilic...
:083:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 10:56 am   

duYster napisał/a:
Albo/Albo
Dla studiow trzeba sie niestety troche poswiecic i wysilic...


święta prawda :039:
 
 
Baart 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 9:16 pm   

Witam wszystkich ;) Jako ,że zamierzam studiować w Holandii,a nie bardzo się orientuję chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy(mam nadzieję ,że uzyskam odpowiedź :P ).A więc ,jak już wspomniałem zamierzam od przyszłego roku akademickiego studiować w Rotterdamie , i tu się pojawia moje pierwsze pytanie:
1. Czy każda uczelnia wyższa wymaga certyfikat toefl aby studiować w języku angielskim ?
2. Czy można studiować w trybie niestacjonarnym tj. zaocznie
3. Czy w Rotterdamie znajdują się jakieś polskie uczelnie wyższe(wariant awaryjny:P) godne polecenia ?

To chyba wszystkie pytania ,które w chwili obecnej mnie interesują.Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź !

Pozdrawiam,Baart ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group