NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:12 pm   

wedlug kalkulatora na stronie IB-Groep

mieszkajac w domu basis beurs:
MBO - 75 euro
HBO - 96

poza domem:
MBO - 246
HBO - 266
 
 
Baart 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 12:30 pm   

Mam jeszcze jedno pytanko:
Czy w Nl można studiować po angielsku zaocznie tj. bodajże "deeltijd" jak ktoś wcześniej podawał nazwę.Jeśli tak ,to czy ktoś mógłby mi podać namiary na takie uczelnie w R-damie lub Hadze.

Dzięki wielkie ! ;)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 2:49 pm   

oczywiscie, ze mozna... zobacz sobie na:
- www.hhs.nl
- www.inholland.nl
- www.hogeschool-rotterdam.nl
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:26 pm   

agata21229 napisał/a:
Ainka, dokladnie jest to okolo 500e , ale nigdynie slyszalam zeby ktokolwiek otrzymal 500e, tak sie sklada,ze akurat jestem w podobnej sytuacji,dlatego wiem to z autopsji.


Ja dostaje.
Czy dużo biurokracji, to nie wiem. Po prostu trzeba się trochę przyłożyć, przetłumaczyć odpowiednie dokumenty i tyle.
Jest to wykonalne i możliwe.

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 11:30 pm ]
ajax4ever napisał/a:
Ainka możesz podesłać link do tego tekstu?
Bo informacje w nim zawarte są chyba nie do końca poprawne :069:


Zacytowane informacje sa w 100% poprawne. :) Ja jestem tego najlepszym przykładem.
Pamiętaj, że dofinansowanie dla Holendrów i dla ludzi spoza NL, ale obywateli Unii to dwie różne rzeczy.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 1:27 pm   

Justine napisał/a:
agata21229 napisał/a:
Ainka, dokladnie jest to okolo 500e , ale nigdynie slyszalam zeby ktokolwiek otrzymal 500e, tak sie sklada,ze akurat jestem w podobnej sytuacji,dlatego wiem to z autopsji.


Ja dostaje.
Czy dużo biurokracji, to nie wiem. Po prostu trzeba się trochę przyłożyć, przetłumaczyć odpowiednie dokumenty i tyle.
Jest to wykonalne i możliwe.


Napiszesz dokladniej jak to wyglada? Tu albo na prv? Jakie dokumenty trzeba, jakiego tlumaczenia wymagaja, etc.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:16 pm   

Justine, Niestety ale jest duzo biurokracji, zagubionych dokumentow itp. Na szczescie po zlozeniu skargi wszystko wraca na swoje miejsce.
Dlatego warto sie starac, chodzic,dzwonic , pisac :039:
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 8:10 pm   

Sprawa była omawiana na tym forum z 1000 razy. Także, szczerze radze użyć opcji "szukaj" bo można znaleźć sporo przydatnych informacji. Było sporo załatwiania, ale naprawdę się opłaca bo to 500 euro miesięcznie i OV.

W skrócie:
- dokumenty zaświadczające o rocznych dochodach rodziców (specjalne pisemko z Urzędu Skarbowego) - czasem jest za free, czasem nie, zależy od urzędu i pani w "okienku". Pierwszy raz musiałam tłumaczyć, potem już nie (tłumaczenie przysięgłe robione było w PL.)
- kopie dokumentów typu paszport / dowód itp. (Twoje i rodziców)
- o pieniążki można się ubiegać po 3 przepracowanych miesiącach (które trzeba oczywiście udowodnić payslipami, albo od razu ale zatrudnienie trzeba wówczas potwierdzić kontraktem - jeśli masz tzw "vast" czyli nasza "umowa o pracę")
- trzeba pobrać dokumenty z IB-Groep, wypełnić je i wysłać.
- trzeba być "przyjętym" na holenderską uczelnie - która widnieje na stronie IB-Groep.
- rejestracja na studielink.nl.
- wszystkie info można uzyskać w biurach IB-Groep (polecam spotkanie bardziej niż dzwonienie)
- polecam również strony:
http://www.nuffic.nl/international-students
http://www.studychoice.nl/web/site/default.aspx

Strony są w języku angielskim
Oprócz studiefinanciering można także ubiegać się o różnego rodzaju stypendia (dla najlepszych studentów / na wyjazd na wymianę międzynarodową itp) ale to raczej na 3-4 roku studiów. No i trzeba mieć b. dobre wyniki (średnia około 8 )

:039:
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Wto Lis 24, 2009 8:17 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Baart 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 9:08 pm   

Hej,hej ;) Znajdzie się ktoś na tyle miły i da mi namiary na polskie uczelnie w R-damie i Hadze ? :) Z góry dzięki !
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 4:52 pm   

Baart napisał/a:
Hej,hej ;) Znajdzie się ktoś na tyle miły i da mi namiary na polskie uczelnie w R-damie i Hadze ? :) Z góry dzięki !

Nie chce byc zlosliwa, bo chetnie ludziom pomagam
Ale Bog Googl dziala i ma sie dobrze. Wiec minimalny wysilek nie zaszkodzi.

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=6740
http://ewspa.edu.pl/sdp_rek.html
:039:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
agarooda 
Poczatkujacy
agarooda

Dołączyła: 12 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Amsetrdam/Bialystok
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 9:46 pm   

Ja studiuje prawo holenderskie (rechtsgeleerdheid) na Uniwersytecie w Amsterdamie, ostatni rok
Ostatnio zmieniony przez agarooda Sob Gru 12, 2009 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeber 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: Wageningen
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 10:19 pm   

Ja studiuje Equine Leisure and Sports na uniwersytecie w Wageningen. Jestem na pierwszym roku i mam juz wiele zastrzezen co do stanu wiedzy niektorych wykladowcow i co do poziomu wykladow. Czuje sie jak w szkole sredniej, a na wiele z moich pytan profesorowie nie znaja odpowiedzi lub zdarza im sie mylic terminy, np. melatonine z metionina (!).
Na uczelni panuje rozgardiasz - przykladowo, dzisiaj, w trakcie trzygodzinnego egzaminu, kilka studentek przez pol godziny oczekiwalo na dodrukowanie kartek z pytaniami, podczas gdy reszta zaczela juz pisac, ponadto czesc komputerow nie funkcjonowala w trybie egzaminacyjnym.
Poza tym odradzam Wageningen, bo jest to najmniejsze w NL miasteczko studenckie i w tym roku nie wystarczylo mieszkan dla studentow, wiec zakwaterowano nas w wybudowanych pospiesznie celach w metalowych barakach z czynszem 350 euro!
 
 
edyta777 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: amsterdam
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 10:12 pm   

czesc
czy slyszeliscie o planach rzadu dotyczacych zamiany dofinansowania w kredyt?
jak myslicie, przejdzie?
Ja mam nadzieje ze nie, a jesli tak, to nie za moich czasow... bo inaczej bedzie nieciekawie

mam tez pytanie, czy jest tu ktos kto studiujac na uczelni holenderskiej wyjechal za granice na wymiane na jakis czas: czy wtedy tez przyslugiwalo wam dofinansowanie? ( wtdy nie pracuje sie)
Dzieki
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 10:40 pm   

edyta777 napisał/a:
czy slyszeliscie o planach rzadu dotyczacych zamiany dofinansowania w kredyt? jak myslicie, przejdzie?i


jeszcze jak studiowalam to juz byly takie plany... predzej czy pozniej to przejdzie... pytanie tylko kiedy...
 
 
beyoonce 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 5:42 pm   

edyta777 napisał/a:


mam tez pytanie, czy jest tu ktos kto studiujac na uczelni holenderskiej wyjechal za granice na wymiane na jakis czas: czy wtedy tez przyslugiwalo wam dofinansowanie? ( wtdy nie pracuje sie)
Dzieki


Hej, na moim kierunku ponoc wystawiaja dokument ze wymiana jest obowiazkowa czescia programu i IB-Groep kontynuuje wtedy wyplate dofinansowania.. nie wiem ile w tym prawdy, bo mimo wszystko ciezko jakos mi w to uwierzyc, ale taka informacje dostalam od koordynatora mojego kierunku.. niestety nie mialam jeszcze okazji podpytac sie w IB, bo na wymiane dopiero za rok sie wybieram ;)
 
 
edyta777 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: amsterdam
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:12 am   

[/quote]

Hej, na moim kierunku ponoc wystawiaja dokument ze wymiana jest obowiazkowa czescia programu i IB-Groep kontynuuje wtedy wyplate dofinansowania.. [/quote]

Tak, dzieki za pomoc.

Wczoraj bylam w DUO servicekantoor i osobiscie o to zapytalam. Pani potwierdzila to co napisalas, jesli przedstawie zaswiadczenie ze wymiana jest obowiazkowa, bede otrzymywala dofinansowanie tak jak Holendrzy!
:038:
Slicznie, rozwiaze to duzo moich problemow.
Ja tez mam wymiane dopiero za rok, ale wybrac kraj musze juz za pol roku... Duzo zalezalo wlasnie od dofinansowania, bo jesli wiem ze bede w stanie sie utrzymac w drogim kraju, nie bede bala sie o nie walczyc.

PS. Pozdrowienia!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group