NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia
Autor Wiadomość
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 8:34 am   

Pytanie formalne jeśli chodzi o studia: czy dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysuęgłego, czy wystarczy tak zwyczajnie te dokumenty przetłumaczyć?
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 1:22 pm   

Wszystko co skladalam musialo byc oczywiscie tlumaczone przez tlumacza przysieglego na jezyk angielski! (Na mojej uczelni dozwolony byl tez niemiecki, francuski i lacina oraz oczywiscie holenderski).
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 10:16 am   Fuzjoterapia- Masaz

hej :)

Czy ktos z was stusiuje w Nl fizjoterapie, masaze luc cos z tej dziedziny ?

Ile wczesniej trzeba sie zapisac na studia ? Jakie sa kryteria przyjec etc ?

Prosilabym o jakies info :)

Pozdrawiam
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 10:53 am   

mroweczka, na fizjo jest obowizkowe losowanie. Musisz sie zapisac przez DUO.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 12:16 am   

emes napisał/a:
Musisz sie zapisac przez DUO.


DUO co ? Sorki, ale nie jestem obeznana w tych sprawach ? czy studiuje wtedy po angielsku czy holendersku? Bo po wpisaniu samego ''duo'' wyskoczylo mi wiekszosc studiow po angielsku :/
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
Ostatnio zmieniony przez mroweczka Nie Mar 07, 2010 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 11:08 am   

DUO to nowa nazwa IB-Groep.
Studia (HBO-fizjo) sa w jez. hol.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 12:56 pm   

Dziekuje :)
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Anna Drupka 
Poczatkujacy
Ania Amsterdam

Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 6:52 pm   Amsterdam

Hej

Ja studiuje sztuke w Rietveld Academie w Amsterdamie od ubieglego wrzesnia,
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 16, 2010 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yuuki 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 31, 2011 3:15 pm   Studia w jez angielskim

Witam!

wiem ze temat zostal juz przemaglowany, ale posty licza juz kilka lat i nie wiem ile z nich jets aktualnych.

Przyjechalam z chlopakiem do holadnii dwa miesiace temu przez biuro posrednictwa pracy z nadzieja zarobienia na studia. Okazalo sie jednak, ze biuro to zrzera wiekszosc moich pieniazkow a zycie w Holandii jest na o wiele wyzszym poziomie, wiec uznnalismy powrot do Polski za bezcelowy, przynajmniej na razie. Chcemy podjac tu studia, idealnie byloby w jezyku polskim, ale po Waszych opiniach coraz bardziej sklaniamy sie ku jezykowi angielskiemu. W zwiazku z tym mam kilka pytan:
1. Czy nadal na wiekszosci uczelni jest wymagany certyfikat? Jesli tak, to jaki? Toefl czy FCE?
2. Czy istotne jest co zdawalam na maturze?
3. Do kiedy trwa rekrutacja?
4. Czy studia dzienne pozwalaja na jednoczesna prace? (gdzies sie tu doczytalam ze jedna ze studentek/studentow ma tylko 8h tygodniowo)
5. Gdzie ubiegac sie o stypendia? na uczelni czy tez trzeba pobiegac po urzedach?
6. Czy trzeba miec cos takiego jak 'pozwolenie napobyt staly'?
7. Czy wie ktos moze gdzie mozna podjac studia stomatologiczne lub prawnicze?

Blagam po odpowiedz, bo juz wrzesien, a my ciagle mamy problem co dalej z nasza przyszloscia a nie wszystkiego mozna dowiedziec sie z internetu..

pozdrawiam, Ola
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:14 am   

Studia sie wlasnei zaczely, bo tu zaczynasz we wrzesniu, Rekrutacja jest przewaznie do konca czerwca/poczatku lipca, choc gdzieniegdzie startuja tez studia od lutego. Szczegolwoe deadline'y na stronie uczelni/ kierunku.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 11:13 pm   

No potwierdzam, nawet malo opyumistyczna wersja Ainka, nie pociesza, na mojej uczelni rekrutacja konczy sie z dniem 01.09.2011. Spozniliscie sie, ale fakt, niektore uczelnie maja jeszcze rekrutacje w lutym, ale wtedy zaczynacie w polowie roku i musicie wszystko nadrobic.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 10:19 pm   

suska napisał/a:
No potwierdzam, nawet malo opyumistyczna wersja Ainka, nie pociesza, na mojej uczelni rekrutacja konczy sie z dniem 01.09.2011. Spozniliscie sie, ale fakt, niektore uczelnie maja jeszcze rekrutacje w lutym, ale wtedy zaczynacie w polowie roku i musicie wszystko nadrobic.



U mnie sie nie nadrabialo, po prostu mialo sie przesuniecie o jeden semestr. Ale to nie na wszystkich kierunkach tak sie da.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 11:43 pm   

Na prawo/stomatologie jest cos takiego jak numerus fixus, czyli studenci sa dzieleni w grupy patrzac po ich wynikach, ilosc miejsc jest odpowiednio dzielona na liczbe chetnych (ciut skomplikowana procedura, niezbyt logiczna jak na moje) i trzeba sie odpowiednio wczesniej zapisac. Stomatologia jest praktycznie na kazdym uniwerku ktory ma medycyne, prawo jest chyba na kazdym uniwerku (nie mowie o polibudach)
Z tego co wiem to zaden z uniwerkow nie zaczyna prawa/stomatologii w lutym (zbyt wymagajace studia), mozesz szukac na ktorejs szkole wyzszej (np. InHolland, Haagse Hoge School) tam moga sie te kierunki zaczynac w lutym.
Na uniwerku jest malo obowiazkowych zajec (ja obecnie mam 2h zajec obowiazkowych w tygpdniu, do tego 11h wykladow, 2h cwiczen z matmy nieobowiazkowych - studiuje Bedrijfskunde (Business Administration) na EUR.
W szkolach wyzszych zazwyczaj jest wiecej godzin obowiazkowych.
Stomatologia i Prawo to sa kierunki wymagajace duzej ilosci czasu poswieconej nauce, wiec studia dzienne plus praca w pelnym wymiarze, moze byc nie do polaczenia.

Co do rekrutacji, certyfikaty jezykowe - kazda uczelnia ma swoje warunki, niektore nawet maja swoje testy. Co zdawalas na maturze przy rekrutacji na prawo bedzie malo wazne (licza sie oceny), a na stomatologie musisz miec (na wiekszosci uniwerkow) bilogie i chemie/fizyke (uniwerki same ustalaja warunki przyjmowania). Dostac sie na stomatologie jest ciezko, kolezanka probowala drugi rok z rzedu, nie wyszlo, mimo dobrych ocen.

Stypendia zalatwia sie online, bez biegania po urzedach, tak samo rekrutacje. Teraz juz raczej niewiele zdzialasz jesli chcesz isc na uniwerek, wiec powoli mozesz szykowac papiery na nastepny rok, wyrobic sobie DigID(bez tego bedziesz musiala latac nie wiem gdzie, zeby sie zapisac na uczelnie i ubiegac o stypendium), zalatwic tlumaczenia swiadectw, zalegalizowac je itp.
 
 
dangoth 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 10:57 am   Re: Studia w jez angielskim

Yuuki napisał/a:
Witam!

wiem ze temat zostal juz przemaglowany, ale posty licza juz kilka lat i nie wiem ile z nich jets aktualnych.

Przyjechalam z chlopakiem do holadnii dwa miesiace temu przez biuro posrednictwa pracy z nadzieja zarobienia na studia. Okazalo sie jednak, ze biuro to zrzera wiekszosc moich pieniazkow a zycie w Holandii jest na o wiele wyzszym poziomie, wiec uznnalismy powrot do Polski za bezcelowy, przynajmniej na razie. Chcemy podjac tu studia, idealnie byloby w jezyku polskim, ale po Waszych opiniach coraz bardziej sklaniamy sie ku jezykowi angielskiemu. W zwiazku z tym mam kilka pytan:
1. Czy nadal na wiekszosci uczelni jest wymagany certyfikat? Jesli tak, to jaki? Toefl czy FCE?
2. Czy istotne jest co zdawalam na maturze?
3. Do kiedy trwa rekrutacja?
4. Czy studia dzienne pozwalaja na jednoczesna prace? (gdzies sie tu doczytalam ze jedna ze studentek/studentow ma tylko 8h tygodniowo)
5. Gdzie ubiegac sie o stypendia? na uczelni czy tez trzeba pobiegac po urzedach?
6. Czy trzeba miec cos takiego jak 'pozwolenie napobyt staly'?
7. Czy wie ktos moze gdzie mozna podjac studia stomatologiczne lub prawnicze?

Blagam po odpowiedz, bo juz wrzesien, a my ciagle mamy problem co dalej z nasza przyszloscia a nie wszystkiego mozna dowiedziec sie z internetu..

pozdrawiam, Ola


Ja w tym roku robie magistra na Universiteit van Amsterdam i przy moim kierunku potrzebny byl certyfikat poswiadczajacy bieglosc w jez. angielskim, ale jedynie Cambridge albo IELTS. Wystarczy CAE na ocene B, gdy zaczynalem rekrutacje bylo potrzebne A (lub CPE na B) ale obnizyli prog o jedna ocene w dol. Nie wiem jak jest z matura bo licencjat robilem w Polsce. Z czasem zaleznie od kierunku, ktos studiujacy psychologie ma na pewno tydzien jak robota, ok 40 godzin nauki lacznie z zajeciami, czytaniem, praca domowa tygodniowo. Ja na moim kierunku aktualnie mam 3 zajecia w tygodniu ale na pewno bede musial tez troche pracowac. Stypendiow dla Polakow jest bardzo malo, o ile sie orientuje to raczej albo dla ubogich, albo dla wybitnie uzdolnionych. Wiekszosc jest chyba dla osob spoza UE. Jako ze my jestesmy w UE zadnego pozwolenia nie trzeba, wystarczy byc zarejestrowanym w gemeente.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 3:53 pm   

Ja przy skladaniu wniosku o dofinansowanie ib group musialam dolaczyc kopie pozwolenia na pobyt (burger van de unie).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group