NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 1:30 pm   

Bez NT2 sie na studia nie dostaniesz.
Co dla Ciebie znaczy "szybko zdobyc ten certyfikat"? Ja zrobilam go w pol roku, nie wiem czy to szybko czy nie :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
bogis
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 7:04 pm   

to bardzo szubko. Możesz napisać jak tego dokonałaś ?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 7:23 pm   

Tzn musze powiedziec, ze zanim zaczelam jkikolwiek kurs to uczylam sie troche sama w domu. Mialam pare ksiazek jakich starch, i na codzien uczylam sie jakichs slowek, rozwiazywalam cwiczenia itd. Takze w momencie w ktorym szlam sie zapisac na kurs z gemente, bylam na poziomie A1/A2. Po rozmowie i tescie na inteligencje, od razu wskoczylam na kurs NT2 programma I. Po jakichs 2 czy 3 miesiacach, okazalo sie, ze idzie mi na tyle dobrze, ze przenioslam sie na programma II. No i w 3 miesiace udalo mi sie zalicyzc najpierw programma I a potem programma II.

Cos ja moge powiedziec. Grunt to samodyscyplina i motywacja do nauki. Ja chcialam sie uczyc, brakowalo mi znajomosci jezyka i siedzialam nad tym praktycznie codziennie (przynajmniej godzine lub pol, to zawsze daje jakis efekt). Odrabialam wszystkie zadania, rozwiazywalam jak najwieksza ilosc cwiczen i staralam sie duzo czytac, ogladac jakies hol. filmy i telewizje itd. No i jakos sie udalo ;)

Kurs zaczelam w 2010 roku, dzis jestem na 2gim roku studiow w jezyku holenderskim ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
bogis
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 8:35 pm   

To gratulacje. Możesz podać jakiś kontakt do siebie może być na priv bo mam kilka pytań do Ciebie a nie chcę tu na forum pisać.
 
 
arcziNL 
Poczatkujacy
Artur_Holandia

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 2:49 pm   

Witam. Może mi ktoś przybliżyć informacje na temat kredytu studenckiego w Holandii ? Warunki, wysokość kredytu itp. Czy są jakieś dodatki za to, że jeden rodzic pracuje w Holandii od ponad 5 lat, a drugi w PL, a łącznie ich zarobki nie przekraczają 30 tys euro ? (tak jak przeczytałem we wcześniejszych postach). Dodam, że chcę rozpocząć naukę na uczelni międzynarodowej w języku angielskim. Po prostu czy można studiować bez własnych funduszy, z wyjątkiem dodatkowej pracy powiedzmy 16 h/tydz.
_________________
Moving in to the Netherlands in 2016 !
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 2:20 am   

Chciałbym zapytać, jakie są wymogi odnośnie studiowania dla obcokrajowców. W Polsce mam zrobione już studia, ale chciałbym zrobić coś jeszcze tutaj w Holandii. Studiowałem w języku angielskim i takie studia szukam w Holandii, w grę nie wchodzi nauka w języku niderlandzkim.

Jak wygląda sprawa jakichś dodatków w trakcie studiowania? Pracuję na pełny etat na kontrakcie, więc ważne jest również dostosowanie się czasowo.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:52 am   

Winter,

przeciez odpowiedzi na te pytania znajduja sie juz w tym topicku ,gdybys tylko zerknal od poczatku...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marek22a 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Nootdorp
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 5:04 pm   

Od wrzesnia zaczynam nauke na uni w Leiden. Ciekaw jestem czy jest tu na forum ktos kto tam obecnie studiuje.

Pozdrawiam!
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 7:00 pm   

Moze sie komus przyda: link zawiera informacje dla nie-holenderskich studentow, czasem wspolprace z przyszlosciowa firma ktora jest w stanie oplacic twoje studia:

http://www.studyinholland...ng-your-studies
 
 
anngor94 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 11:45 am   Zajęcia

Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają plany zajęć w Holandii ? Jestem na 1. roku studiów licencjackich w Polsce i nie podoba mi się to, że mam w ciągu dnia np. 3 godziny przerwy między zajęciami. Kursuje miedzy mieszkaniem, a szkołą. Czy tam też tak to wygląda? Mógłby ktoś podać przykład z dziennych oraz zaocznych. Myślę nam przeniesieniem się do Holandii do chłopaka...
Ostatnio zmieniony przez anngor94 Pon Lis 18, 2013 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 5:33 pm   

Tutaj też tak może się zdarzyć. Dodatkowo co tydzień jest inny plan :)
 
 
siwa1980 
Poczatkujacy
lajf

Dołączyła: 23 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 9:13 pm   

Czesc
Skoro jestescie tacy zorientowani to może mi powiecie jak zapatrują się na dyplom licencjacki z fizjoterapii a może podpowiecie jaki kursy są najlepiej mile widziane bo mam zamiar powrócić do Holandii ale nie wiem jak traktowany by byl mój dyplom bo mam zamiar pracowac w zawodzie fizjoterapełty
Ostatnio zmieniony przez siwa1980 Sob Lis 23, 2013 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 9:36 pm   

siwa1980,

Cytat:
nie wiem jak traktowany by byl mój dyplom bo mam zamiar pracowac w zawodzie fizjoterapełty


fizjoterapełty :119:

fizjoterapeutka z licencjatem OMG
 
 
Rut
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 1:10 pm   

Witam,
W sierpniu zamierzam rozpocząć naukę w Maastricht University w języku angielskim.Zarejestrowałam się już na studielink.nl oraz na My UM portal.Jednakże mam pare pytań związanych z finansowaniem roku akademickiego.Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.Na portalu studielink musze teraz wpisać szczegóły płatności.Mam wybrać pomiędzy :
Digital authorisation
a
Via institution of higher education
Chodzi tutaj o to czy będę płacić sama czy przez uczelnie ? No i co z kredytem itp. ?
Może jest ktoś kto studiuje lub zamierza rozpocząć nauke i chciałby podzielić się ze mną radami,wskazówkami ,jednym słowem pomóc mi odnalesc się w tym wszystkim :)
Bardzo chętnie pogadam na PM
Z góry dziękuje ! :)
 
 
hania92
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 10:11 pm   

olek1063 napisał/a:
Tutaj też tak może się zdarzyć. Dodatkowo co tydzień jest inny plan :)


co masz na myśli mówiąc inny? Nie ma stałego planu?

Okej moja sytuacja wygląda tak: zaczynam studia HAN Univeristy of Applied Sciences w Arnhem wiadomo, we wrześniu. Nie jadę sama, bo mój chłopak zaczyna na tej samej uczelni w tym samym czasie i ustaliliśmy, że on pojedzie tam pierwszy, żeby się trochę osiedlić, natomiast ja pojadę najpierw od Szkocji do siostry, żeby zarobić trochę przez wakacje, by później dojechać do niego, wesprzeć czym mam i spróbować znaleźć pracę. Trochę martwią mnie opinie, które czytam już od dwóch dni, toteż chciałabym zapytać osobę, która byłaby tak dobra i podzieliła się doświadczeniem (kogoś, kto pracuje i studiuje w tym samym czasie): czy to jest aż tak niemożliwe, jak ludzie kreują, by pracować po 10 godzin sobota i niedziela i nie oblać semestru? Czy dostanie pracy w obsłudze klienta jest możliwe tylko dla Holendrów? Muszę dodać, że mówię biegle po angielsku, natomiast mój chłopak jest z Kanady, ale ma narodowość polską, toteż nie potrzebuje żadnego pozwolenia do pracy.

Druga rzecz: co dokładnie potrzebne jest do tego, żeby tam sobie spokojnie pracować? BSN, ubezpieczenie zdrowotne, coś jeszcze?

Dziękuję z góry za jakiekolwiek wskazówki!
Hania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group