NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia
Autor Wiadomość
anngor94 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 11:02 am   

Witam i pozdrawiam wszystkich Polaków studiujących za granicą. Ja studiuję w Holandii na Hz University of Applied Sciences. Kierunek Vitality and Tourism Management. Jest to mój pierwszy rok i jestem bardzo zafascynowana Holandią i tym jak to tutaj wygląda. Moje zajęcia zaczynają się od 9 i trwają maksymalnie do 16:00. Być może to dlatego ,że wybrałam 4 letnie a nie tzw. "fast track" .
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 1:35 pm   

HBO trwa standardowo 4 lata, wiec to akurat nic nadzwyczajnego.
 
 
anngor94 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 5:13 pm   

Z tego co wiem, to można zaliczyć HBO krócej, robiąc tzw. fast track na niektórych kierunkach w mojej szkole jest to możliwe i robisz 4 lata np. w 2 jest to miedzy innymi dla studiujących IBMS. Wiec nie koniecznie trzeba robić HBO 4 lata.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 7:20 pm   

Prawdziwe HBO trwa 4 lata. Cala reszta to tak naprawde g*wno warte.
 
 
anngor94 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:37 am   Szybkie HBO

Tak, racja zgadzam się z Tobą. Tylko nadmieniłam, że istnieją takie możliwości chociaż według mnie zaliczyć 4 lata w 2 to mało realne.
 
 
lenka1994
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 9:01 am   

na czym polega fast track
 
 
malamizgaja 
Poczatkujacy

Wiek: 28
Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 7:13 pm   

wie ktoś może czy istnieją w Holandii takie studia, prowadzone w języku angielskim, na które nie jest potrzebny żaden certyfikat typu TOEFL, wystarczy tylko dobrze zdana i przetłumaczona matura??
 
 
Hałas
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 9:32 am   certyfikat a studia

Jeśli masz maturę w Polsce, nie jestem pewna na 100% ale raczej musisz mieć certyfikat. Taki wymóg. Szczególnie jak język zajęć jest po angielsku.
 
 
Em93
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 8:04 pm   

Hej, mam pewien problem i szukam osoby, która mogłaby mi trochę rozjaśnić w głowie. Szukałem informacji na własną rękę, lecz dostałem sprzeczne informacje i pogubiłem się już trochę. Bardzo przepraszam za kłopot.
Chodzi o to, że nie mam zdanej matury (dłuuuga historia). W tym roku chciałem iść do szkoły policealnej (żeby coś robić i nie siedzieć na tyłku) i w międzyczasie przygotować się do zdania matury (w 2017 roku). Jednak sytuacja rodzinna zmusza mnie do przeprowadzki w tym roku, na stałe, do Holandii. I co w tym przypadku? Czy mogę jakoś kontynuować edukację w Holandii, bez matury? Jak to wygląda? Byłbym wdzięczny za pomoc, wskazówki. :) Dziękuję.
 
 
Klaudia0801 
Poczatkujacy
Klaudia

Dołączyła: 14 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 4:39 pm   

Hej, mnie bardzo ciekawi atmosfera na studiach w holandii, jakie sa wasze doswiadczenia?

Osobiscie stoje przed trudnym dla mnie wyborem...mieszkam w nl juz od pewnego czasu i od momentu przyjazdu planowalam zaczac tu studia. Teraz, podczas skladania papierow do uczelni,pomysl ten wydaje sie coraz bardziej realny , a ja... panikuje :073:

Jesli chodzi o finanse i procedury - to wszystko wiem, przerobione od deski do deski. Co mnie bardziej zastanawia,a co raczej ciezko wyszukac w google- jak wyglada zycie w srodowisku studenckim w holandii(Rotterdam).
Czy latwo jest sie z mlodymi holendrami integrowac? Jacy sa? Jaka maja mentalnosc? Czy dopuszczaja do siebie studentow zagranicznych czy raczej trzymaja sie sami sobie?Czy brak znajomosci jezyka holenderskiego/niski poziom jezyka, sprawia problemy w nawiazywaniu znajomosci z miejscowymi studentami? Czy (zwykle) na kierunkach wykladanych po angielsku jest wiecej holendrow czy studentow miedzynarodowych?Czy grozi samotnosc/odosobnienie?

Dodam ze chodzi o bachelor tak wiec 4 lata studiow ( nie wymiana na semestr) Duza decyzja przede mna...
Jesli macie jakies doswiadczenia prosze podzielcie sie :039:
 
 
oleks831 
Poczatkujacy
olek

Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 2:30 pm   

to nie dzial do reklamy . jeszcze jeden taki wpis i dostaniesz bana

____
_________________
pozdrawiam

Olek
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Cze 27, 2016 3:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
evolutiondriver 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 8:36 pm   

Temat stary ale może komuś pomogę.
Jeśli studiujesz w Holandii po Angielsku i nie znasz Holenderskiego to o integracji większej możesz zapomnieć. Jeśli znasz Holenderski to powinno być ok. Holendrzy jakimiś ksenofobami nie są ale na żarty trzeba się przygotować. Takie top 3 to "Chowaj portfel bo Polak idzie", "Polacy to tylko pić i kraść umieją", "Polka to za 10 euro do łóżka wskoczy" itp. Ja staram sie zawsze coś odpowiedzieć bo jak się obrażać zaczniesz to powiedzą że humoru nie masz. Niestyty jesteśmy biali i naszych oskarżeń o rasizm nikt na poważnie raczej nie wezmie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 6:38 pm   

k0feina napisał/a:
Witam wszystkich :039:
Potrzebuję pomocy - w przyszłym roku będę aplikować na studia na uniwersytecie w Maastricht.
Dodam, że mieszkam obecnie w Polsce i chodzę do polskiego liceum. Zapoznałam się już z odpowiednimi dokumentami na stronie uniwersytetu, ale chciałabym dowiedzieć się, jak cały proces rekrutacji przebiega w praktyce.
Zależy mi na dostaniu się konkretnie do Maastricht, gdyż jako jedyne oferuje studia medyczne w języku angielskim. Chciałabym wiedzieć, jak realne są moje szanse i ewentualnie co dodatkowo mogę zrobić, by zwiększyć swoje szanse.
Wszelkie porady i wskazówki mile widziane :)
 
 
miaq1
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 19, 2018 9:47 am   

Edytowany w calosci

post nie ma nic wspolnego z tym tematem

Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 20, 2018 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group