NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:24 pm   

apapek napisał/a:
witam.

pracuję w NL przez uitzenberau i mam pytanko. od wtorku do dzisiaj (niedziela) jestem na zwolnieniu chorobowym (bez wizyty u lekarza po prostu zameldowanie choroby u pracodawcy). niestety jutro muszę iść do szpitala ponieważ sprawa się nieco pogorszyła.

czy biuro wypłaci mi "chorobowe" za okres tego tygodnia od wtorku do niedzieli?
czy lekarz może/musi mi wystawić zwolnienie chorobowe?
czy takie zwolnienie jest płatne?
jeśli tak to kto i w jakim czasie wypłaca mi należne pieniądze i jaka to jest kwota?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:32 pm   

apapek napisał/a:
czy biuro wypłaci mi "chorobowe" za okres tego tygodnia od wtorku do niedzieli?
to jest malo prawdopodobne poniewaz w NL sa pierwsze 1 a 2 dni chorobowego bezplatne . czyli mozesz dostac max 2 dni platnego chorobowego w wysykosci 75% twoich srednich dochodow z ostatniego roku .
apapek napisał/a:
czy lekarz może/musi mi wystawić zwolnienie chorobowe?
w NL nie istnieje L4 tak jak w PL . Mozesz poprosic o jakies potwierdzenie ale nie kazdy lekarz chce i nie ma obowiazku je wystawiac .
apapek napisał/a:
czy takie zwolnienie jest płatne?
tak jak kazde inne .
apapek napisał/a:
jeśli tak to kto i w jakim czasie wypłaca mi należne pieniądze i jaka to jest kwota?
kto je wyplaca jest zalezne od twojego kontraktu i od tego czy pracodawca byl ubezpieczony i gdzie na wypadek choroby pracownika . Wyplacane jest w wysokosci (1-szy miesiac ) 75% srednich dochodow z ostatniego roku kazdy nastepny miesiac 70 % srednich dochodow . wyplata chorobowego jest przewaznie kazdego tygodnia ale nim wyplaca pierwszy raz moze to potrwac nawet do 6-8 tyg .
apapek napisał/a:
niestety jutro muszę iść do szpitala ponieważ sprawa się nieco pogorszyła
czy masz skierowanie od lekarza domowego ? jezeli nie to wszystkie koszta pokrywasz sam . a ze nie jest to nagla sytuacja i nie masz skierowania to jak sobie widzisz wizyte w szpitalu ? Radze poczytac tu na forum o systemie lecznictwa w NL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
apapek
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 1:36 pm   

Cytat:
czy masz skierowanie od lekarza domowego ? jezeli nie to wszystkie koszta pokrywasz sam . a ze nie jest to nagla sytuacja i nie masz skierowania to jak sobie widzisz wizyte w szpitalu ? Radze poczytac tu na forum o systemie lecznictwa w NL .


jutro z rana idę do lekarza pierwszego kontaktu ale on raczej tu nic nie poradzi więc najprawdopodobniej dostanę skierowanie do szpitala. jeśli trafię do szpitala ze skierowaniem jak jest wtedy z kosztami ? (ubezpiecza mnie "ajzenbiuro" płacę 84 euro miesięcznie)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 2:44 pm   

apapek napisał/a:
ajzenbiuro
nie istniej takie cos w NL ale za to uitzendbureau czyli biuro pracy .
apapek napisał/a:
jeśli trafię do szpitala ze skierowaniem jak jest wtedy z kosztami ?(ubezpiecza mnie "ajzenbiuro" płacę 84 euro miesięcznie)
oni ubezpieczaja ciebie z twoich pieniazkow wiec to twoje ubezpieczenie zdrowotne i masz najprawdopodobniej ryzyko wlasne ale nie mam pojecia jak wysokie . Reszte pokrywa ubezpieczalnia .
apapek napisał/a:
jutro z rana idę do lekarza pierwszego kontaktu ale on raczej tu nic nie poradzi więc najprawdopodobniej dostanę skierowanie do szpitala.
no i taka kolejnosc jest ok . Ale w zaleznosci co ci dolega lekarz domowy sam ciebie leczy lub wysyla tylko na badania do szpitala a jak naprawde nie da rady sam to wtedy wysyla ciebie do specjalisty i w zaleznosci od powagi problemu robi cispotkanie ze specjalista . NA specjaliste czeka sie sredno 2 tyg ( u mnie w rejonie), jednak nie zawsze sie dostaje na ten czas zwolnienie . Naprawde tu opieka zdrowotna rozni sie od tej w PL . Jezeli na ten czas lekarz kaze ci zostac w domu to masz prawo do chorobowego jak kazdy inny , ale kiedy i kto bedzie c to wyplacal to opisalam ci juz wyzej
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 2:44 pm   

apapek napisał/a:
jutro z rana idę do lekarza pierwszego kontaktu ale on raczej tu nic nie poradzi więc najprawdopodobniej dostanę skierowanie do szpitala.


no nie wiem czy nie poradzi , tutejsi lekarze sa tu jak 5 w 1 i mozesz naprawde bardzo sie rozczarowac, kiedy nie otrzymasz natychmiastowego skierowania do szpitala ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 3:29 pm   

Gochna H, telepatia hihihih .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 14, 2015 5:19 pm   

zorro6661990 napisał/a:
Witam moj problem wyglada nastepujaco. W czerwcu tego roku mialem operacje po miesiacu bycia na chorobowym pracodawca zglosil mnie do uwv gdyz konczyl mi sie kontrakt i w lipcu musialem wrocic do polski gdyz mieszkalem na mieszkaniu firmowym.Po 2 tyg dostalem papiery z uwv ze zostralem zgloszony po miesiacu dostalem kolejne odnosnie dolegliwosci taka ankieta do wypelnienia oczywiscie wyszystko wypelnilem razem z lekarzem napisalem jakie leki biore jakie sa dalsze dolegliwosci i wszystko w terminie wyslalem, i tu zaczynaja sie schody poniewaz we wrezesniu dostalem pismo ze zadne papiery nie zostaly wyslane na szczescie mam wszystkie odcinki z poczty i w internecie sprawdzilem ze przesylka doszla no mysle trudno wyslalem kolejny raz te same papiery znowu latanie po lekarzach itp, 2 tyg temu zadz do mnie pani z uwv wypytujac o dolegliwosci czy zamierzam wrocic do holandi jak sie czuje itp byl tgo czxwartek na koniec rozmowy powiedziala ze w pon oddzwoni i da mi odpowiedz bo musi skosultowac sie z lekarzem jakie bylo moje zdziwienie kiedy zadz po 40 min i mowi ze wszystko dobrze ze wysyla juz raport ze maja mi wyslac pieniadze i ze za miesiac bd mial komisje jednak od tamtego telefonu nie dostalem ani zadnych papierow ani zadnych pieniedzy czy mial moze ktos z was podobna sytuacje? wczoraj dzwonilem do nich to mi nie dali zadnej rzetelnej odpowiedzi tylko zbyli ze w ciagu 24 godz zadzwoni do mnie ktos z dzialu platnosci jednak ow telefonu sie doczekac jakos nie moge :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
maciej9876
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 5:12 pm   

Witam, postawiono mnie w pracy w takiej sytuacji.
Mam problem ze ścięgnami stopy co prawie całkowicie mi uniemożliwia chodzenie jak i zarazem prace, przypadłości tej nabawiłem się w pracy, wziąłem więc chorobowe. W związku z tym mój pracodawca z końcem umowy 3 stycznia postanowił mnie poinformować dziś że nie ma dla mnie pracy ponieważ potrzebuję odpoczynku. I tu moje pytanie, przepracowałem w tej firmie niespełna 8 msc i zastanawia mnie kolejnośc działania z racji tego że nie mogę znaleźć innej pracy z powodu kontuzji i musze poddać się leczeniu. Należy teraz udać się do UWV i pobrać od razu zasiłek dla bezrobotnych czy wstępnie przysługuje mi jakieś chorobowe ?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i rozjaśnienie tematu, dodam iż pracownikiem tej fimy byłem na Fazie A
Pozdrawiam
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Gru 31, 2015 7:27 am   

maciej9876 napisał/a:
Należy teraz udać się do UWV i pobrać od razu zasiłek dla bezrobotnych czy wstępnie przysługuje mi jakieś chorobowe ?


Wg mnie powinies byc zgloszony na chorobowe przez swojego pracodawce tzn biuro pracy .

Po zakonczeniu umowy twoj pracodawca powinien zglosic ten fakt do UWV tzn ze jestes chory i oni powinni dalej zajmowac sie twoja sprawa .

Jesli nie znasz jezyka hol w stopniu komunikatywnym to zalatw sobie tlumacza ktory CI pomoze bo nie zawsze UWV chce zalatwiac takie sprawy po angielsku .

Jak juz wyzdrowiejesz to staraj sie o zasilek dla bezrobornych i aktywnie szukaj nowej pracy :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
maciej9876
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Sty 02, 2016 1:44 pm   

Zaczerpnąłem informacji od znajomych i pokrywają się, tą droga będę też szedł, dziekuje za konstruktywną odpowiedz i pomoc. Pozdrawiam
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 2:06 pm   

Chce komus pomoc ale nie wiem za bardzo jak. Czy osoba pracujaca na kontrakcie bedaca na chorobowym po porodzie moze udac sie do Polski na kontrole stanu zdrowia.Osoba chcialaby sobie zrobic konsulatacje z ginekologiem.W Holandii juz byla na konsultacji. Pytanie dotyczy czy zglosic to do UWV i powiedziec,ze dana osoba chce poleciec do Polski (samochod odpada z wzgledow zdrowotnych) czy lepiej niech poleci nikomu nic nie zglaszac
Lecial ktos za granice bedac na chorobowym informujac UWV o wyjezdzie?
Ostatnio zmieniony przez xenon Pon Lut 01, 2016 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 3:29 pm   

xenon, na wyjazd podczas chorobowego musi miec zgode od instancji wyplacajacej chorobowe i /lub pracodawcy.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Lut 02, 2016 2:49 pm   

baileys, dziekuje za odpowiedz. Ale czy UWV nie uzna takiego wyjazdu jako urlop? Tzn.skoro ma sile poleciec do Polski do lekarza to pewnie ma sile isc do pracy.A jest roznica poleciec i wolnym krokiem dojechac do lekarza a co innego isc do pracy fizycznej. Hm... to jest wlasnie zagadka, zeby nie narobic wiecej szkody niz pozytku
Ostatnio zmieniony przez xenon Wto Lut 02, 2016 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lut 02, 2016 5:40 pm   

xenon napisał/a:
baileys, dziekuje za odpowiedz. Ale czy UWV nie uzna takiego wyjazdu jako urlop? Tzn.skoro ma sile poleciec do Polski do lekarza to pewnie ma sile isc do pracy.A jest roznica poleciec i wolnym krokiem dojechac do lekarza a co innego isc do pracy fizycznej. Hm... to jest wlasnie zagadka, zeby nie narobic wiecej szkody niz pozytku


Jesli uzasadni, ze chce zrobic extra badania w innym kraju, to powinni wyrazic zgode. Tak czy siak jednak nalezy skontaktowav sie z UWV i spytac o pozwolenie, jak napisala baileys
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Wto Lut 02, 2016 5:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzych42
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 6:13 pm   

Witam, jestem na chorobowym od 3 tygodnia lecz w tym tygodniu kończy mi sie umowa z biurem i pytanie czy wraz z końcem umowy kończy mi się także chorobowe, skoro 22 Lutego mam umówioną wizytę w szpitalu, czekam także na pieniądze z UWV które mają przyjść w ciągu 4 tygodni. I mam jeszcze takie pytanko. Dałem mojemu koordynatorowi rachunek za leki i obiecał mi że będę miał zwrot za nie ale od 2 tygodni jeszcze nic nie dostałem i pytanie czy dostane te pieniądze wraz z chorobowym które wypłaci UWV czy agencja ma mi wypłacić te pieniądze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group