NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 7:49 pm   

krzych42,

Cytat:
Dałem mojemu koordynatorowi rachunek za leki i obiecał mi że będę miał zwrot za nie ale od 2 tygodni jeszcze nic nie dostałem i pytanie czy dostane te pieniądze wraz z chorobowym które wypłaci UWV czy agencja ma mi wypłacić te pieniądze?

Twoje chorobowe z UWV nie ma nic wspolnego ze zwrotem za lekarstwa, to dzialka ubezpieczalni
Wiedz ze nie wszystkie lekarstwa sa refundowane, a jesli to najpierw sie za nie placi z wlasnej kieszeni , do momentu wykorzystania wlasnego eigenrisico ( jest to wyszczegolnione w polisie najnizsze to 385 euro)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 9:52 pm   

krzych42 napisał/a:
czy wraz z końcem umowy kończy mi się także chorobowe, skoro 22 Lutego mam umówioną wizytę w szpitalu,
nie chorobowe ci sie nie konczy ale pracodawca powinien ciebie przekazac / zamledowac w UWV jako ziek uit dienst i od tej pory powinno uwv ci wyplacac chorobowe , powolywac na kontrole itd .
krzych42 napisał/a:
czekam także na pieniądze z UWV które mają przyjść w ciągu 4 tygodni.
chorobowe z UWv jest wyplacane co tydzien i od chwili zglosznia ciebie na chorobowe do UWV maja oni czas 4 do 8 tyg na wyplacenie pierwszych pieniazkow . ale skoro juz na nie czekasz to ciebie juz zgloszono do UWV wiec od konca kontraktu bedzie wyplacac ci UWV a oni maja czas tak jak juz wyzej pisalam 4 do 8 tyg na wyplacenie pierwszych pieniazkow
krzych42 napisał/a:
Dałem mojemu koordynatorowi rachunek za leki i obiecał mi że będę miał zwrot za nie ale od 2 tygodni jeszcze nic nie dostałem
tak jak panicelika juz ci pisala chorobowe nie ma nic wspolnego ze zwrotem pieniedzy za leki . Chorobowe wyplaca Pracodawca lub jego ubezpieczalnia lub UWV kto to wyplaca zelezy od kontraktu jaki masz na dana chwile , zwrot pieniazkow za leki wyplaca zorgverzekering . Jednak wypowiedz koordynatora jest roche niepowazna bo to czy ci zwroca za leki ( bo moze pojda na wlasne ryzyko) i ile a przedewszystkim kiedy nie jest zalezne od niego a od ubezpieczalni gdzie jestes ubepzieczony ( zorverzekering )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
krzych42
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 9:53 pm   

A co będzie z moim chorobowym i moim ubezpieczeniem które zapewniła mi agencja pracy w tym kraju skoro choruje 3 tydzień lecz sama umowa kończy mi się w tym tygodniu? Mogę dalej chorowac mając to samo ubezpieczenie? Bo poprostu mam mętlik w głowie. Chciałbym po umowie zjechac do Polski i tam sie już doleczyć ale jeszcze potrzebuje następny tydzień pochorować w Holandii ale nie wiem co będzie z moim ubezpieczeniem, w dodatku przerwe chorobowe nie dostając jeszcze pierwszych pieniędzy z UWV za przechorowane 3 tygodnie? Można tak?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:03 pm   

krzych42 napisał/a:
A co będzie z moim chorobowym
bedzie ( powinno byc ) wyplacane przez UWV
.
krzych42 napisał/a:
Chciałbym po umowie zjechac do Polski i tam sie już doleczyć
najpierw musisz twoj eyjazd podczas chorobowego omowic z instancja wyplacajaca twoje chorobowe . Oni musza wyrazic zgode na wyjazd/ zjazd do innego kraju , w innym wypadku zerwa ci wyplacanie chorobowego .
krzych42 napisał/a:
nie wiem co będzie z moim ubezpieczeniem
bedziesz musial sie sam ubezpieczyc prywatnie w jakies ubezpieczalni . W innym wypadku jak tego nie zrobisz bedziesz musial sam pokrywac koszty leczenia .
krzych42 napisał/a:
w dodatku przerwe chorobowe nie dostając jeszcze pierwszych pieniędzy z UWV za przechorowane 3 tygodnie? Można tak?
jak przerwiesz i wyjedziesz do PL bez omowienia tego z UWV to mozesz miec nie lada problemy . Wyjezdzajac bez zgody UWV ma prawo wstrzymania ci chorobowego i zazadaniania zwrotu juz ewentualnie wyplaconych pieniazkow
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
krzych42
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:27 pm   

Aha, rozumiem tylko że ja zamierzam poinformować poprzez moją księgową że przerywam moje chorobowe bowiem zjeżdżam do Polski tylko chodzi o to że przerwe chorobowe zanim jeszcze otrzymam pierwsze pieniądze za przechorowany już czas.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 9:47 pm   

krzych42 napisał/a:
tylko że ja zamierzam poinformować poprzez moją księgową że przerywam moje chorobowe bowiem zjeżdżam do Polski tylko chodzi o to że przerwe chorobowe zanim jeszcze otrzymam pierwsze pieniądze za przechorowany już czas.


ksiegowa ma zameldowac do UWV, ze przerywasz chorobowe ?
ja w kazdym razie proponuje , zalatw to sam poki jestes w Holandii ,nie licz za bardzo na innych a w tym wypadku ksiegowa ,przeciez moze sie zdarzyc, ze ona tego nie ''poda dalej'' i co wtedy?
skad masz pewnosc ze jak sprawe przekazesz wogole otrzymasz jakiekolwiek pieniadze ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 4:20 pm   

przeniesione
ds255 napisał/a:
Witam Rodaków forumowiczów!!
Od jakiegoś czasu mam bóle w okolicy pachwiny, wykonuję bardzo ciężką prace więc najpewniej jest to przepuklina. Od wczoraj ból stał się nieznośny, jutro wybieram się do lekarza, u którego w Holadnii nigdy nie byłem - stąd też do Was kilka pytań:
-Co zrobić by mieć płacone zwolnienie lekarskie od pierwszego dnia choroby
-Czy w przypadku pracy przez pośrednictwo, za zwolnienie płaci pracodawca czy UWV
-Kto i gdzie ma obowiązek zgłosić moje zwolnienie lekarskie (dodam, że pracuje przez agencję ze złą sławą więc boje się, że oni nie dopełnią formalności)
-Czy za zabieg i wizyty lekarskie zapłacę ja, czy ubezpieczyciel (Zorg en Zekerheid)
-Jak sprawdzić wysokość "własnego ryzyka" ( czytałem że może wynosić nawet 800, więc po co mi to ubezpieczenie)
-Czy jest szansa na podciągnięcie przepukliny jako wypadek w pracy.
Wiem, że pytania są dla Was oczywiste, ale dla mnie to nowość i nie chce siedzieć w domu bez dochodu :(
POZDRAWIAM
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 4:21 pm   

ds255 napisał/a:
Co zrobić by mieć płacone zwolnienie lekarskie od pierwszego dnia choroby
to nie jest zalezne od ciebie a od CAO pod jakim pracujesz .
ds255 napisał/a:
Kto i gdzie ma obowiązek zgłosić moje zwolnienie lekarskie (dodam, że pracuje przez agencję ze złą sławą więc boje się, że oni nie dopełnią formalności)
ty zglaszasz do pracodawcy a on zglasza do swojej ubezpieczalni lub UWV lub placi sam . To jest zalezne od czy jest ubezpieczony w razie choroby pracownika . Moze tez ta byc ze w chwili chorobowego konczy sie twoj kontrakt i przejmuje ciebie UWV a to czy twoj kontrakt sie konczy automatycznie w chwili choroby zalezy od twojego kontraktu a raczej fazy w jakiej pracujesz .
ds255 napisał/a:
Czy za zabieg i wizyty lekarskie zapłacę ja, czy ubezpieczyciel
Normalnie placi ubezpieczenie . A pozniej rozliczasz sie z ubezpieczlania w sprawie wlasnego ryzyka .
ds255 napisał/a:
Jak sprawdzić wysokość "własnego ryzyka"
masz to zaznaczone na polisie , jak nie masz polisy to mozesz zadzwonic do ubezpieczalni i tam sie dopytac .
ds255 napisał/a:
Czy jest szansa na podciągnięcie przepukliny jako wypadek w pracy.
nie nie ma tej mozliwosci chyba ze miales wypadek w pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 4:01 pm   

Bigzet napisał/a:
Witam, szukam pomocy w kwestii wyplaty chorobowego przez UWV.
Jak dlugo od przyznania zasilku chorobowego czeka sie na pieniądze ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 12:33 am   

Tak średnio do 6 tygodni powinieneś dostać pierwsze pieniążki. Pierwszy raz powinieneś dostać z wyrównaniem za ten czas oczekiwania, a potem już co tydzień.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Bigzet
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 11:05 am   

Dziękuję serdecznie :) Więc pozostaje mi czekać . Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 3:31 pm   

teraznl napisał/a:
Witam,

dziś zgłosiłem chorobowe w pracy zwiazane z urazem kregosłupa, jest to ciągle odnawiajacy sie uraz. Pracę mam fizyczną i potrzebuje paru dni, aby dojsc do siebie, wiem z doswiadczenia i lekarz rodzinny tez powiedział, ze bedzie dobrze za pare dni.



W przyszłym tygodni zaczynam urlop i do urlopu na pewno nie bede w stanie wrocic do pracy. W Polsce mam juz umowionego fizjoterapeute i może uda sie zrobic rezonans.

Chciałbym zapytać, czy mogę zgłosic w pracy, że wyjezdzam do Polski wczesniej w tym tygodniu ?

chciałbym odpocząć w domu jesli bedzie taka mozliwosc.

Czy pracodawca moze sie nie zgodzić ? Czy moge wyjechać do Pl zgodnie z przepisami, czy jest to niemozliwe ?



bardzo prosze o pomoc
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Mar 22, 2016 5:37 pm   

Jak zadzwonisz i powiesz jade do Polski to pracodawca pomysli, ze przedluzyles sobie urlop.Tak robi bardzo wielu Holendrow. Biora zika przed urlopem.Z drugiej strony zeby jechac musisz zgloscic.Wybor nalezy do Ciebie
1. ryzykujesz i jedziesz ale w razie kontroli masz problem.
2 zglaszasz i moze pojedziesz ale odebrane to bedzie dwojako.
3.trzecia opcja zakaz wyjazdu przez pracodawce na czas choroby
4.zglaszasz i jedziesz pracodawca zyczy Ci udanego urlopu i powrotu do zdrowia- w te odpowiedz watpie
Znasz pracodawce nie my dlatego wybor nalezy do Ciebie
Ostatnio zmieniony przez xenon Wto Mar 22, 2016 5:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kolo53 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 11:54 am   Ziek uit dienst

Mam do Państwa kilka pytań w sprawie przekazania do UVW (faza B). Otóż z dniem 31.03.2016 r. kończy mi się kontrakt w fazie B i mam być przekazany przez jedno z Biur jako Ziek uit dienst do UWV. W ubiegłym roku (czerwiec) miałem wypadek w pracy i do początku lutego byłem na zwolnieniu lekarskim oraz tzw. reintegracji. Ponieważ lekarze (chirurg i medycyna pracy) zabronili mi pracować w branży w której miałem wypadek, biuro kierowało mnie do pracy innej (lżejszej). Ponieważ skierowania do tej pracy odbywały się bardzo rzadko to i z zarobkami było krucho. Kiedy zacząłem się upominać o pracę oraz zaległą wizytę u lekarza pracy zostałem poinformowany, że termin wizyty zostanie ustalony oraz z dniem 31.03.2016 r. zostanę przekazany do UWV. Przed kilku dniami biuro przesłało mi 3 pisma (ziek uit dienst, wijzigingen-doorgeven-met-ziektewet-uitkering-of-toeslag-op-uitkering-0115 i Formularz aktualizacji danych osobowych). W piśmie Ziek uit dienst biuro informuje mnie, że:
-po zakończeniu zatrudnienia jestem zobowiązany przestrzegać zasad reintegracji a w przypadku ich złamania zostanie nałożona kara (przez byłego pracodawcę) w wysokości 5000 euro oraz 500 euro za każdy dzień, kiedy te przepisy nie będą przestrzegane;
-za wnioskowanie o zasiłek chorobowy do UWV jest odpowiedzialny pracownik a pracodawca jest zobowiązany jedynie do zgłoszenia do UWV- pracownik chory bez zatrudnienia;
-w czasie zasiłku chorobowego z UWV jestem zobowiązany do utrzymania kontaktu z pracownikiem biura przynajmniej raz na 2-tygodnie i powiadamiać ich o zmianach adresu lub nr telefonu.
I tu mam pytanie - czy te wymagania biura pracy, które przecież nie przedłuża ze mną dalszej umowy są uzasadnione.
Ponadto chciałbym się dowiedzieć:
- kto jest odpowiedzialny za zgłoszenie wypadku w pracy do Inspekcji Pracy- biuro czy zleceniodawca (nie zgłoszono mojego wypadku pomimo leczenia szpitalnego i 2 operacji związanych z wypadkiem);
- czy biuro pracy może mi potrącić z godzin urlopowych wyjazd na urlop (uzgodniony zarówno z lekarzem jak i biurem) w czasie zwolnienia lekarskiego;
- czy adres zamieszkania w Niemczech będzie przeszkodą w uzyskaniu ewentualnego zasiłku chorobowego z UWV.
Za wszelkie informacje w tym zakresie serdecznie dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez kolo53 Czw Mar 31, 2016 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 2:22 pm   

Cytat:
- czy biuro pracy może mi potrącić z godzin urlopowych wyjazd na urlop (uzgodniony zarówno z lekarzem jak i biurem) w czasie zwolnienia lekarskiego;
tak jak najbardziej , to tez jest opisane w prawie .
Cytat:
- kto jest odpowiedzialny za zgłoszenie wypadku w pracy do Inspekcji Pracy- biuro czy zleceniodawca (nie zgłoszono mojego wypadku pomimo leczenia szpitalnego i 2 operacji związanych z wypadkiem);
w somie zglasza przelozony-odpowiedzialny na danej zmianie . Jednak b.pracy moglo tez zglosic ten fakt . Jak wiesz na pewno ze tego nie zgloszono to mozesz ten fak sam zglosic nawet teraz .
kolo53 napisał/a:
-w czasie zasiłku chorobowego z UWV jestem zobowiązany do utrzymania kontaktu z pracownikiem biura przynajmniej raz na 2-tygodnie i powiadamiać ich o zmianach adresu lub nr telefonu.
jezeli kontrakt ci wygasl i przejelo ciebie UWV to z nimi powinienes utrzymywac kontakt i ich informowac na biezaco o zmianach .
Cytat:
- czy adres zamieszkania w Niemczech będzie przeszkodą w uzyskaniu ewentualnego zasiłku chorobowego z UWV.

Za wszelkie informacje w tym zakresie serdecznie dziękuję.
jezeli masz juz ten adres w DE w chwili zglaszania ciebie do UWV to nie powinno byc problemu , jednak jak po zgloszeniu ciebie do UWV to musisz z nimi omowic przeprowadzke do DE tzn dostac pozwolenie na wyjazd do innego kraju podczas chorobowego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group