NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
kolo53 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 03, 2016 3:54 pm   Ziek Uit Dienst

Czy ktoś mi wytłumaczy - czy osobę (faza B) leczącą się po wypadku w pracy można przekazać do UWV jako Ziek Uit Dienst z powodu kończącego się kontraktu oraz dlaczego były Pracodawca (Biuro Pracy) ukrywa ten fakt podając nieprawdziwe dane do UWV (że przekazanie nie ma związku z wypadkiem), choć wszystkie dowody wskazują na wypadek. Nie potrafię tego zrozumieć o co tu chodzi.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 03, 2016 4:28 pm   


kolo53 napisał/a:


Cytat:
dlaczego były Pracodawca (Biuro Pracy) ukrywa ten fakt podając nieprawdziwe dane do UWV



Myslisz ,ze ktos z forum bedzie umial odpowiedziec na to pytanie? przeciez nikt z nas nie wie
co spowodowalo ze pracodawca tak postapil.
moim zdaniem powinienes sprawe zglosic ,albo do zwiazkow zawodowych, albo wybrac sie z tym do rechtshulp https://www.juridischloket.nl/
PS...
przeciez juz w tym watku i to jakis czas temu, otrzymales odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 03, 2016 4:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 03, 2016 5:19 pm   

kolo53 napisał/a:
choć wszystkie dowody wskazują na wypadek
wskazuja czy potwierdzaja ?
Czy byl wezway arbeidsinspectie ?
Ogolnie mowiac pracodawca ma prawo ciebie przekazac do UWV jako ziek uit dienst i tak jak najbardzie nie ma obowiazku zglaszania faktu ze miales wypadek w pracy o ile ten wypadek nie jest potwierdzony/udowodniony w jaki kolwiek sposob .pracodawca nie ma tez oboewiazku przedluzania z toba kontraktu bo jestes na chorobowy czy to z powodu grypy czy wypadeku w pracy . Pozatym jest tez roznica czy wypadek byl z winy pracodawcy i lub warunkow pracy , czy byl z winy pracownika .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Maj 03, 2016 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia5718
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 11:03 am   

Witam. Wczoraj pracodawca zgłosił moją chorobe do Uwv. Zaznacze ze pracuje przez biuro pracy. Moje pytanie brzmi czy mam czekać na jakis kontakt ze strony Uwv? Na jakiej zasadzie sie to wszystko odbywa? W sobote bylam w szpitalu z bulem kręgosłupa. Dostalam tramadol wiec jest lekka poprawa. Choruje na przepukline szyjna. Do tego chore barki, ciesnie nadgarstkow i lekki niedowlad prawej reki. Jestem po jednej operacji w 2014 w Polsce. Pierwszy raz zgłoszona jestem tutaj na chorobowe. Prosze o jakąś pomoc czy rade. Bede strasznie wdzieczna za każdą odpowiedz. Ewa
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 4:42 pm   

UWV się kontaktuje w ciągu kilku dni i pyta co ci jest i tak dalej. Dostajesz tymczasowe pieniądze, a po tym jak zdecydują ile dać to pełną kwotę.
Po pewnym czasie, np. 3 tygodni dzwonią znowu i pytają czy idziesz wreszcie do pracy czy chcesz poleżeć, jak to drugie to musisz być przez nich badana.

Też poszedłem na chorobowe ze względu na ból pleców, wyleczyłem się szybko, ale można sobie odpocząć kilka tygodni dłużej, odwiedzić rodzinę w Polsce itd, zależy na kogo się trafi :)
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Maj 31, 2016 4:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia5718
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 9:48 pm   

Dziękuję ci za odpowiedź. Puki cojeszcze nikt sie ze mna nie kontaktował. Zauważyłam tylko informacje na mijnuwv ze jest zgłoszone chorobowe.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 1:00 pm   

U mnie zadzwonili w ciągu 3 dni po zgłoszeniu.
 
 
dedemsvaart95
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 10:55 am   pytanie

Witam , chciałem się zapytać o chorobowe gdyż w pracy dnia 08.08.2016 spadła mi paleta na nogę łamiąc mi srodstopie w skutek czego jestem nie zdolny do pracy. Mój szef zgłosił wszystko do uwv dzwoniłem aby być pewnym jestem na kontrakcie w fazie A . I chciałem się zapytac jak długi jest czas oczekiwania na pieniążki z uwv


Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź;)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 1:56 pm   

RobertStalka napisał/a:
Witam, mialem wypadek samochodowy i wciaz jestem w szpitalu. Pracownik socjalny ze szpitala pomogl mi zalatwic formalnosci z UWV, dzisiaj wszedlem na "mijn UWV" i jest tam taka wiadomosc:

"Betaling Tegemoetkoming arbeidsongeschikten

Heeft u volgens ons recht op de Tegemoetkoming arbeidsongeschikten van € 212,06 netto? Dan ontvangt u tussen 15 en 25 september 2016 een brief van ons. Let op: dit bedrag staat dit jaar nog niet op uw betaalspecificatie! Op uwv.nl/tegemoetkoming leest u meer informatie over de Tegemoetkoming arbeidsongeschikten."

Czy ktos moze mi wyjasnic o co chodzi? To 212€ to jest przyznane chorobowe na miesiac? Czy co?

W szpitalu bede jeszcze okolo 2 tygodni. Wiec ich listu szybko nie przeczytam..
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:44 am   

Naprawde nikt nie potrafi mi odpowiedziec?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:17 am   

RobertStalka, watpie by ktos ci potrafil odpowiedziec bez opisu za jaki okrest to jest . W opisie przeleweu powien byc okres za jaki to wyplacaja . Ewentualnie w liscie do ciebie powinno byc opisane od kiedy do kiedy to jest .
Chorobowe tak jak i WW wyliczaja ze srednie z ostatnich 12 miessiecy wiec nie koniecznie chorobowe bedzie tak wysokie jak twoja wyplata .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 2:06 pm   

Witam,

Dzisiaj dostałem list z UWV "BETALINGSSPECIFICATIE". Że otrzymałem 1635€ za 20 dni. Czyli od 29.08 do 25.09

Mam pytanie, kiedy otrzymam te pieniądze? Jest dopisane "kwota netto do zaplaty" i mój numer konta.

To znaczy ze otrzymam za 6-8 tygodni tak jak było pisane osobom wyżej?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 4:52 pm   

RobertStalka, jak dostales betalingsspecificatie, to w ciągu kilku dni powinieneś dostać pieniądze.
Niema na tym pismie, kiedy przeleją? Wczesniej było z tego, co pamiętam...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 5:04 pm   

Drodzy Państwo,

Jestem na zieku, a moja umowa kończy się niebawem. Mój pracodawca szuka dziury w całym, bowiem dzwoni i pyta się, czy mogę chodzić i dźwigać. Niestety podłoże choroby jest całkowicie inne i rozmawiając z panią przez telefon wnioskuję, że jej to nie interesuje. Nie jestem zobowiązany do podawania powodu choroby, jedynie bedrijfsarts i Arbo. Czemu zatem chcą mi na siłę wcisnąć inną pracę i czy mogą?
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 7:07 pm   

agastepa13 napisał/a:
RobertStalka, jak dostales betalingsspecificatie, to w ciągu kilku dni powinieneś dostać pieniądze.
Niema na tym pismie, kiedy przeleją? Wczesniej było z tego, co pamiętam...


Nie, właśnie nie pisze. Pisze tylko od kiedy do kiedy i ze to jest w sumie 20 dni. I na samej górze jest data 26.09.2016. Ale to raczej dotyczy wystawienia dokumentu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group